Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Sote I. mint meddőségi központ fórum

A Sote I. mint meddőségi központ (beszélgetős fórum)


2954. judite
2016. ápr. 15. 14:00

Sziasztok!


Egy kérdés és után mondom a Se véleményem.

A Forgács Intézetben TB támogatott a lombik? Ha igen, mennyi a várakozási idő?


Csütörtökön voltam a Klinikán, M. doki nekem azt mondta, hogy csak ezen a napokon van bent, tehát engem köv. csütörtökre rendelt vissza. De volt már olyan hogy telefonáltam és tudtam menni hozzá pénteken is... Gondolom ha nincs prof akkor neki be kell menni...

Volt a váróban egy lány, aki a leleteiért jött, mivel nem akar M. maszekjába járni, fizetni. A BMC-be megy, nincs várakozási idő, még ebben a hónapban fogadják, csak beutalót kell kérnie a körzeti orvosától.

Bokor doki jó fej, nem akar rosszat, csak szerintem ajánlgatja az új beteget M-nak. Jóba vannak, nem kell többre gondolni. Nem kötelező a bnődnek kriszta oda mennie, ha a BMC-vel elégedett volt, meg ott van a "papa" spermája is, én nem agyalnék azon hogy hova menjek...

Üdv.

2953. E-dit22 (válaszként erre: 2952. - Krisztynna)
2016. ápr. 15. 11:40

Nem tudom, hogy mindent kérnek-e, de ezeket tuti első körben.

És mivel az átjárhatóságim augusztusban lesz egy éves gondolom októberben azt is újra akarnák majd csináltatni.

Mi most a Forgácsba járunk, ott már túl vagyunk simán egy inszemen, jön a következő, ott elfogadták az összes máshol készült leletünket és flottul mennek a dolgok, nem kell várni semmire.

2952. krisztynna (válaszként erre: 2951. - E-dit22)
2016. ápr. 15. 11:01
Nah hat ez az...Halad ott a sor,ha fizetsz maganban.Azt meg bnom nem szeretne,nyilvan ertheto.Mi mentunk,mert a mutetem miatt elmaradt eskuvoi penzunket erre szantuk.Igy teny,hogy gyorsan megvolt minden vizsgalat.De akkor kernek mindenbol ujat a SOTEN?Ok mar a BMC-ben minden ilyenen tul vannak,áh,nem is ertem Bokor miert kavarta meg a dolgot,szegenyemnek most lehet min agyalnia...
2951. E-dit22
2016. ápr. 15. 10:28

Sziasztok!


Leírom az én tapasztalataimat:

január elején kaptam a beutalót a zuglói sztk nőgyógyászatáról a SOTE I meddőségi ambulanciára.

Február elejére kaptam időpontot hozzájuk.

Egy nő vette fel az adatainkat és annak ellenére, hogy minden vizsgálaton túl voltunk hormonsorra adott beutalót és a páromnak is kell mennie spermavizsgálatra, mert mindkettőből csak a sajátjukat fogadják el.

Most ott tartunk, hogy a párom hivogatja azt a telefonszámot, ahova neki kéne mennie, februárban azt az információt kapta, hogy májusban telefonáljon szeptemberi időpontért. Ezt az információt letagadták tegnap, amikor ismét hívta őket, hogy megkérdezze hátha lenne korábbi időpont is, tegnap már azt mondták neki, hogy majd augusztusban telefonáljon októberi időpontért.

Röhej. Ez az ingyenes ellátás.

35ezerért mehetne a magán spermavizsgálatra (azt hiszem Murberhez), de mi pont ezért jöttünk (volna) a Sotéra, hogy ne kelljen fizetni, ráadásul ő már volt máshol háromszor is spermavizsgálaton, nem értjük, hogy azt miért nem fogadják el. Az megint egy röhej, hogy az én hormonsorom eredményét sem látjuk majd év végéig, mert én külön nem mehetek be érte, mert azt a dokinak küldik meg és majd a párommal együtt kell mennünk, ha ő is túl van a vizsgálaton. Majd októberben??

Így áll a várólista a Sotén manapság.

2016. ápr. 15. 08:59
Huuuu lanyok!Kerdes!A bnom tavaly lombikkivazsgalasokon mar tul volt a BMC-ben amikor is talaltak nala egy endos cisztat.Most a napokban megmutottek,mehetne is vissza majd lombikra.Igenam,de a Bokor aki mutotte,kitalalta,hogy jobb lenne,ha inkabb itt maradna a Soten lombikozni.Nem vitatom,Murber ert allitolag a legjobban az endosok lombikoztatasahoz,anno en is ezert valasztottam Ot,de a bnomeknel pasi fronton is gond van,a BMC-ben van mar fagyasztva is spermium.Dilemmazik szegeny,mert a BMCben ugye hosszadalmasabb a varolista,meg ugy minden.A kerdes az,higy a Sote vajon elfogadja az egy even beluli,de mas intezmenyben keazult hormonsor eredmenyet?Vagy egy honapot raolnenek erre is?A Sote tenyleg halad,ezt nem vitatom,csak kerdes,hogy a BMC-be most a mutet ugani talalkan mit mond a lonbikos orvosa,kb mikortol kezdheto naluk a program.Ha ott is meg varni kell honapokat,akkor lehet tenyleg jobb a SOTE,de ugye itt Murber csak Maganban fogadja a pacienseket?Vagy van vki aki meg TB alapon konzikra hozza jar?Hogy megy ez?(En magamosa voltam,igy eh a resz szamomra homalyos).A prof meg....pfff....De nem lennek most a helyebe...Velemeny?
2949. Bobcsi82 (válaszként erre: 2946. - Jenettke)
2016. ápr. 13. 12:06

Remélem sikerülni fog most, szorítok nagyon! Jó lenne végre jó hírt hallani, hogy inszemmel sikerült valakinek :)

Nekem is azt mondta Murber, hogy ilyen jók meg olyan jók az eredményeink és hogy termszetes úton is sikerülhetne akár.. hát jah, csak épp nem sikerül :)

2948. mroni
2016. ápr. 13. 11:56

Sziasztok Lányok!


Már nagyon régen nem írtam. Aki nem ismerné a "sztorimat", annak leírom pár szóban. Mi a férjemmel év elején mentünk először a SOTE-ra, egyből a lombikot ajánlotta a professzor, mivel 3. stádiumú endom van. Én is aggódtam a hormonok miatt és hogy mennyibe fog kerülni, de végül minden "elviselhető" volt a cél érdekében. Szóval ne féljetek tőle, szerintem sokkal jobb, mint ha több csalódáson esel át az inszemek miatt. Nekünk Isteni segítséggel elsőre sikerült. Most lépek majd pénteken a 11. hétbe, viszont én rajtam meg most lett egy pánik időszak úrrá. Most már nincsenek rosszullétek, semmi, és még ugye a babát sem érzi az ember és az a rossz érzésem van, hogy még szednem kell a sárgatest hormont 2 hétig és egy hamis biztonságérzetet ad, hisz mellette nem lehet vérezni. Abban kérném a tanácsotokat, információtokat, hogy ha ne adja Isten elmenne a baba, akkor a hormon mellett is vérzéssel járna vagy szép csendben tünet nélkül is el tud halni? Iszonyatosan félek ettől, még majd most megyek nőgyógyászhoz és izgulok miatta. :(


Köszönöm a segítséget és infókat előre is, és mindenkinek kitartást kívánok és ne féljetek a kezelésektől.

2947. Bobcsi82 (válaszként erre: 2945. - Szofi33)
2016. ápr. 13. 11:36
Ezt megértem. Engem a lombiktól a sok hormon, injekciók és az anyagiak rémisztenek elsősorban.
2946. Jenettke
2016. ápr. 12. 20:59
Sziasztok , nekem most fogjàk csinàlni èpp jovoheten a 4. Inszeminàciot a Jànos kòrhàzban, èn 26 vagyok , elvileg vègig akarja csinàlni a dokim.. vagyis azt mondta "érdemes"mert nagyon jòk az eredmènyeink.. csak akkor mi a fenèèrt nem lesz az ember spontàn terhes? :) na a lènyeg hogy mivel nagyon fiatal vagyok azt mondta 5öt biztos megcsinàlna de meglàtjuk.. èn sem ragaszkodom az inszemhez.. de ha ők azt mondjàk pròbàlgassuk.. nem lehet mit tenni..
2945. Szofi33 (válaszként erre: 2944. - Bobcsi82)
2016. ápr. 12. 19:48

Szia, remélem Neked sikerül majd a 4.! Drukkolok nagyon! :)

Én meg az inszemekre nem vagyok már ráhangolódva... Elég volt, fogy a lelkesedés, rossz az újabb és újabb kudarc...

2944. Bobcsi82 (válaszként erre: 2938. - Szofi33)
2016. ápr. 12. 14:36

Szia!

Sajnálom :( először azt olvastam hirtelen hogy sikerült, örültem is, utána néztem meg jobban mit írtál.

Mi májusban megyünk a 4. inszemre, voltam pár hete Murbernél rákszűrésen, megkérdezte hány éves vagyok és azt mondta hogy végigcsináljuk mint a 6-ot, mivel 35 év alatt vagyok és jók az eredményeim. Bár mostmár sikerülhete igazán valamelyik, nem nagyon vagyok ráhangolódva a lombikos dolgokra, se anyagilag, se sehogy :(

2943. judite (válaszként erre: 2942. - Györgyi73)
2016. ápr. 12. 13:39
Szia, nem tudunk talákozni :( mert én csak 10-re megyek... ne izgulj nem lesz baj!!!! Csak jó dolgokra szabad gondolni, akkor sikerülni fog!
2942. Györgyi73 (válaszként erre: 2940. - Judite)
2016. ápr. 12. 13:27

Helló Judite!

Csütörtökön talizunk, reggel 7-re megyek a férjemmel uh.ra(előre félek, soha nem féltem tőle), és vérvételre, hogy mehetnek-e a stimuláló szurik.Kb. 2 hét és leszivás. Nagyon izgulok, elhatároztam, hogy mindent máshogy fogok csinálni, mint az elsőnél.Szoritok neked is.

2941. Szofi33 (válaszként erre: 2939. - Judite)
2016. ápr. 12. 12:18

Szia, köszönöm az infót!

Én is attól tartok, hogy elmegy 6-ig. Múltkor rákérdeztem, hogy lesz 5-6. is, azt mondta, majd meglátjuk, de max. 6 lesz... nem lettem okosabb... :)


Drukkolok Neked, hogy a 3. meghozza a várt eredményt!! Vagy eredményeket :)

2940. judite (válaszként erre: 2920. - Györgyi73)
2016. ápr. 12. 11:35
Györgyi! Majd írj hol tartasz, sztem nekem is hosszú protokollom lesz, 72-es vagyok, tehát egy cipellőben járunk. Nem öregszel, de sajnos van hogy ha sietnek a dokik, kicsit (?) nagyon durván vizsgálnak. Engedje el magát - persze de nehezen megy ha a doki se partner a finomabb vizsgálatban...
2939. judite (válaszként erre: 2938. - Szofi33)
2016. ápr. 12. 11:29

Nagy a csend, biztosan mindenki várakozik....


Szia, a bnőm a profhoz járt és bizony mind a 6 inszemet végicsinálta - sikertelenül, majd a második lombikra fogantak meg az ikrek. 36 éves volt akkor.


Csütörtökön megyek és kezdem a 3. lombikot, nagyon bizakodom hogy most minden rendben lesz!

Szorítok Neked is a következő inszemhez! Üdv.

2938. Szofi33
2016. ápr. 12. 10:25

Sziasztok,

Nagy a csönd... megtöröm :)

Úgy tűnik, a 4. inszeminációnk sem sikerült.

Volt már úgy valakinél (vagy ismer valakit :)), hogy a prof. a 4. után lombikkal folytatta?

Aznap, amikor én voltam, volt egy lány, neki a 6. volt a doktornőnél. Ha esetleg olvasod, remélem neked sikerült!! :)

Bobcsi, ti tudjátok már, mikor mentek a következőre?

Szép napot mindenkinek!

2937. Bingó1 (válaszként erre: 2936. - Herzi)
2016. ápr. 8. 10:43
Szia! Abszolút nem kell félévet! Mi amikor mentünk mázlink volt Hétfőn telefonáltam csütörtökön mehetünk! Ismerősömék tegnap voltak és még 1 hónapot sem kellett várniuk időpont kérés után! Sok sikert!! 😃
2936. Herzi
2016. ápr. 8. 09:14

Sziasztok,

Én túl vagyok 4 laparoszkópián (endo miatt), 3 inszemen, rengeteg kezelésen. Pihentünk, házat vettünk, felújítottunk, utaztunk....most lelkileg rászántam magamat hogy lombik és előre.

Eddig odáig jutottam hogy csináltattam egy rákszűrést, most a következő hó elejére van egy vérvétel beutalóm alaphormon vizsgálatra, illetve akkor kell beszélnem a nőgyógyászommal és megbeszéljük a HSC-t, ami laparoszkópos lesz (remélem még májusban meglesz).

Mikorra kaphatok időpontot a SOTE I.meddőségire, itt is több mint fél évet kell várni?

2935. KittiKata (válaszként erre: 2934. - Kriszti1974)
2016. ápr. 8. 06:09
Szia! Én is húzom az időt, de a vágy egyre jobban felemészt. Májusban kellene visszamennem, de most megint padlón vagyok mérem a hőm és igen alacsony. Szedek most a pajzsmirigyemre is gyógyszert. Diétázom bár elég lassan mennek le a kilók 1,5 hónap alatt 6 kg. Tudom min mész át.
2934. Kriszti1974 (válaszként erre: 2896. - KittiKata)
2016. ápr. 7. 07:27

Szia!


Köszönöm a jó és bíztató szavakat! Mivel képtelen voltam felemelni a telefont, hogy időpontot kérjek a köv. lombikra, ezért egy hónapot hagyok még magamnak! Borzasztó érzések kavarognak bennem, ezért nem lett volna értelme menni!

2933. Agiiicaaa (válaszként erre: 2932. - Atán)
2016. ápr. 6. 15:08
Nem sok minden kell. Új hormonsor, rákszűrés, nálad és a párodnál kötelező vérvétel (hiv,hepa,rubeola), illetve az altatáshoz kell mellkas röntgen, teljes vérkép-vizelet vizsgálat, és EKG. Ennyi. Sok sikert az inszemhez :)!
2932. atán
2016. ápr. 5. 15:01

Sziasztok. 6. inszemináció elött állok Dr M-nél. Ha ez nem sikerül akkor lombikkal tovább. Tud valaki segíteni, hogy milyen leletek kellenek lombik elött?

Köszönöm szépen

2931. Bingó1 (válaszként erre: 2929. - Agiiicaaa)
2016. ápr. 5. 11:03
Persze azért is írtam, hogy nem cáfolom biztos van akinek ez segített de beszélj M.-el az a tutti ;-)
2930. Agiiicaaa (válaszként erre: 2926. - D599aad111)
2016. ápr. 5. 10:04
Ok, köszi :). Ha szükségem lesz rá, mindenképpen jelentkezem :).
2929. Agiiicaaa
2016. ápr. 5. 10:04

Bingó gratula a babához :)! Azzal viszont nem értek egyet, hogy a szteroid hülyeség, mert tényleg valakinek ez segít.

Hallottam egy olyan sztorit, hogy egy lánynál csináltak immunológiai vizsgálatot, néztek spermium elleni antitestet, ami pozitív lett. (előtte volt PCT teszt ahol megnézték, hogy kinyírja-e a spermákat- ami szintén poz lett) Elméletileg, ha a PCT pozitív akkor inszemmel még lehet baba, de mivel neki a spermium elleni antitest is poz lett, ezért csak lombik és szteroid, hogy ne ölje meg a kis beágyazódó babót... Szóval én ezt hiányolom a Sotéban és más intézményben is, hogy semmilyen plusz vizsgálatot nem kérnek, cask lövöldözik a lombik lehetőségeket... Nálunk is elméletileg semmi baj nincs mégis lombikra megyünk, mert 6 inszem nem sikerült. Jóhogy minden felé megy az ember lánya, hátha valaki mond valami okosat.

Abban igazatok van, hogy lehet nem kellene titkolóznom :D, úgyhogy mondani fogom Murber dokinak, kíváncsi vagyok mit reagál rá. Leharapni biztos nem fogja a fejemet :D.

Peferni, a barátnőd mikor meg M-hez? :)

2928. peferni (válaszként erre: 2922. - Bingó1)
2016. ápr. 4. 22:52

Teljesen egyetertek! Tudnia kell a gyogyszer kolcsonhatasok miatt!

Egy bnomnek is javasolta dr. Kadar a szteroidot, o is megkonzultalja dr. M-el, amikor megy hozza.

2927. peferni (válaszként erre: 2926. - D599aad111)
2016. ápr. 4. 22:51

Szia,

En jovo heten megyek 20. Napi konzira Murberhez UHra es ha minden ok kezdjuk a protokollt. Elozo lombkkbol maradt 6 db, uh sztem szuksegem lehet a 3 dobozra:) majd priviben egyeztessünk!

2926. d599aad111 (válaszként erre: 2917. - Agiiicaaa)
2016. ápr. 4. 19:57
:-( Ha ismételten írna fel újabb adagot még jelezd, természetesen nem a gyógyszertári vételi áron adom.
2925. KittiKata (válaszként erre: 2919. - Agiiicaaa)
2016. ápr. 4. 19:50
Itt nincs a protokolban, de én úgy gondolom ha kedvesen kérdezed biztos segítő választ kapsz rá! Merj kérdezni hiszen úgy fogod tudni velünk megosztani mit mondot! 😉

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook