Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Sote I. mint meddőségi központ fórum

A Sote I. mint meddőségi központ (beszélgetős fórum)


2834. krisztynna (válaszként erre: 2833. - KittiKata)
2016. márc. 10. 21:03
Igen,ez is egy megoldas lehet,csak ugyebar Ebl-nel kerdes,hogy a tsh-jat a gnrh boritotta fel es ilyenkor mi van.
2833. KittiKata (válaszként erre: 2829. - Ebl30)
2016. márc. 10. 18:21
Èn vittem neki a TSH T4 T3 ról leletet és Ő adott gyógyszert rá!
2832. krisztynna (válaszként erre: 2831. - Ebl30)
2016. márc. 10. 16:03
Szivcsi. :) Haaat,en Breyer Helgahoz jarok a Mens Mentisbe,hozza kb egy honap mire bejutsz.Murbi multkor az ovekere akart rabeszelni(naluk mar van endokrin doki is),de maradtam Helganal mert mar volt idopontom hozza.En azt csinalnam,hogy felhivnam a Norit,hogy mi a neve az endokrinologusuknak.Aztan rakeresnek neten velemenyekre es ha jo,akkor hozza mennek,mert talan Murberek jo csapatot munkalkodtak ott ossze.
2831. ebl30 (válaszként erre: 2830. - Peferni)
2016. márc. 10. 12:52
Jajj de jó peferni, köszi, remélem nálam is így lesz. Nézettem anti Tpo-t is az 2,1 lett. Neked mennyi volt a magas Tsh-d? Azért egyeztetek egy endokrinológussal, esetleg tudtok ajánlani valakit?
2830. peferni (válaszként erre: 2827. - Ebl30)
2016. márc. 10. 12:49

Szia

Nekem is gnrh elott jo volt, aztan utana nezettem es eleg magas lett. Megcsinaltattam par hetre ra ujra es 2 koruli lett, egyeztettem egy endokrinologussal, azt kerte nezessem az anti tpot is. 2 koruli lett ujra, az anti tpo oke, azt mondta, mehet a lombik , a tsh 2,5 ig belefer.

2829. ebl30 (válaszként erre: 2828. - Krisztynna)
2016. márc. 10. 11:05
Köszönöm, rád mindig lehet számítani :)
2828. krisztynna (válaszként erre: 2827. - Ebl30)
2016. márc. 10. 10:52
Eloszor is Murbert kerdezd meg a tsh-rol,de valoszinu endokrinologushoz fog kuldeni.A 3,3 azt tuti soknak fogja velni, 1,5 koruli erteknel szereti tudni a tsh-t,de a helyzeted azert masabb a tobbieknel,mert a gnrh elott normalis volt az erteked,s talan a hormonszuri kavart be.Ilyen esetben nem tudom,hogy kell-e bogyot szedned,sztem ezt majd bizd ra.Amugy ha gyogyit szedsz,kb 3-4 het alatt beallhat a megfelelo ertekre.
2827. ebl30
2016. márc. 10. 09:07
Sziasztok! Jelenleg várom, hogy az endometriózis műtét után kapott Gnrh szuri után megjöjjön, és kezdhessük a lombikot Murbernél. Tegnap elmentem vérvételre és a TSH-m 3,3 lett. A szuri előtt 1,1 volt. Szerintetek ilyen értékkel érdemes gyógyszert szedni rá? Ha igen, akkor kb mennyi idő amíg beáll? Vagy ha kiürül a szervezetemből a gyógyszer és megjön akkor esetleg visszaállhat? Az utolsó Gnrh-t decemberben kaptam ,de még nem jött meg. Nagyon elkeseredtem és nem tudom mit csináljak.
2826. Linduska76 (válaszként erre: 2822. - Libra13)
2016. márc. 8. 18:43
Köszönöm szépen,én is szívből kívánom,hogy mindenki átélje,hogy anya,szülő legyen.Sajnos jól szét kell nézni,hogy mit hol és mennyiért csinálnak.Azt bánom,az egészben,hogy rögtön nem kezdtük az elején ezekkel a vizsgálatokkal.Időt,és pénzt spóroltunk volna meg.Csak ugye az elején kicsit tudatlanok vagyunk ehhez az egész reprodukcióhoz.Csak sodródik az ember az árral és kapkodja a fejét,és azt veszi csak észre hogy már az eredményre vár görcsössen és fájdalmasan abban a két hétben ami iszonyatosan lassan telik el.DE KITARTÁS!MINDENKINEK!
2825. Linduska76 (válaszként erre: 2823. - Krisztynna)
2016. márc. 8. 18:32
Köszönöm,én is neked,és nektek is csajok!Amig van esély és lehetőség nem feladni!Mindig benézek,mert érdekel,hogy mi van veletek és én is szurkolok mindenkinek nagyon!
2016. márc. 8. 09:49

Sziasztok ugy gondoltam mostár megirom! Szoval az a helyzet hogy, ugye Januárba volt egy, sikertelen lombikom ! A beavatkozás elött 3-kán jött meg! Februárban ugye az Utrogestán csak 8-án engedte ! És most az a helyzet hogy, még mindig nem mensruálok mert végülis igy azt se tudom mikkor kellene ,2-3-4-én azt éreztem de nagyon hogy, megfog jönni de nem ! Azt tegyem hozzá hogy, elötte palásfű teát ittam lehet hogy, az véget! Itt van 8-ka és semmi bárlehet még! Ugye nálunk elviegben a páromnál van baj! De azért a lehetetlen ellenére én már 5-én teszteltem de persze amin nem lepöttem meg hogy, nega! Tegnap is éreztem egy kicsit a derekam ! Hát nemtudom szerintetek? Már nem is gondolok bébire csak attol tartok hogy

valami más probléma lesz!

2823. krisztynna (válaszként erre: 2821. - Linduska76)
2016. márc. 7. 22:26
Szivbol drukkolok!!! Majd irjal mizu,megha Sotes topic is ez,akkor is tessen jelentkezni,hogy eppen mikor mi tortenik magacskaval. :) ♡
2822. libra13
2016. márc. 7. 22:01

Linduska, nagyon drukkolok! Nagyon sajnálom, hogy ezeket mind meg kellett élned itt a SOTÉn. Köszönöm, hogy megosztottad a történedet, nagyon tanulságos lehet ez másoknak is. Az egészben azt nem értem, hogy ha úgysem fizeti a TB ezeket a vizsgálatokat, miért nem mindegy a dokiknak, hogy mire akarjuk költeni a pénzünket? Miért nem hozzák fel ezeket a lehetőségeket

Itt találtam egy kis leírást különböző genetikai vizsgálatokról: [link] Itt pl. lehet olvasni a kariotipizálásról, amit említettél.

Itt meg a trombofíliáról lehet részletesebben olvasni: [link] Tehát úgy tűnik ennek van egy hematológiai, immunológiai és genetkai része is - persze ebben a listában nem biztos, hogy minden releváns a meddőség szempontjából, de ahogy elnézem, mindhárom kategóriában van meddőséget érintő vizsgálat.

Megpróbálok egy kicsit jobban utána járni ezeknek holnap a SOTE 2-n és ha okosabb lettem, megírom majd nektek. Nektek is úgy tűnik, hogy azért az egyelőre rejtélyes 150 ezres vizsgálaton kívül lenne egy-két 20-30 (nem 150 ezres) vizsgálat is?

2821. Linduska76 (válaszként erre: 2820. - Krisztynna)
2016. márc. 7. 21:15
A vizsgálati eredmények függvényében,ha minden oké akkor májusban kezdünk.
2016. márc. 7. 21:09
Lindus,mikor kezdetek?
2819. Linduska76 (válaszként erre: 2817. - Libra13)
2016. márc. 7. 17:44
Szia nekem tavaly volt a 4-ik a Sotén.Besokaltunk mert nem jutottunk előrébb. A Káliba mentünk át.Itt rögtön a genetikával kezdték és a trombozis panel vizsgálattal mivel volt két vetélésem.A 2-ik a harmadik lombik beültetés sikeressége után 6 hetesen elvetéltem Itt nem javasolták a genetikát.Nagyon semmi vizsgálatot nem javasoltak még ezek után sem. A 4-ik lombikot fagyasztottból itt végig csináltuk de kuverte nállunk a biztosít3kot,hogy se az embriókat nem láttuk,de az eredmény hirdetéskor egyik doki sem volt ott.Az aszisztens közölte az eredményt.A 12 hölgyböl10nek fagyasztott beültetése volt.Senkinek nem sikerült.Az még hab a tortán ,hogy kiakadtak hogy a két fagyasztott beültetést is a Sotén tb-re csinálták.Igy sajnos egy tb-nk maradt.Fogtuk magunkat és eljöttünk.Nekünk csalódás volt itt.A genetikai vizsgálatot a Káliba csunáltatjuk.Azt nézik,hogy összepasszolunk e.Karyotipusos genetikai vizsgálat a neve.A genetikát sajnos nem támogatja a OEP,és sajnos sok vizsgálatot nem ami nekünk lombikosoknak kell.
2818. krisztynna (válaszként erre: 2817. - Libra13)
2016. márc. 7. 17:30
Linduskanak mar 4 lombikja volt.Bocsanat,hogy helyette irom,de lehet kesobb valaszol.De ennek azert elotte jooool utana neztem a hozzaszolasaiban. :) De erre most igen,jol emlekeztem. :) Es ok sem 180ezres vizsgalatot csinalnak.No jo,ez is szar,hogy 30-40ezreket kell meg a lombik mellett kilovoldozni.Egyet ertek Linduskaval,ez bosszanto.
2817. libra13 (válaszként erre: 2815. - Linduska76)
2016. márc. 7. 17:07

Köszi az infókat, nagyon hasznos! Sikerült beszélnem egy asszisztenssel, aki Nórát helyettesíti (lehet, hogy a Ria, de nem biztos), megkérdezte ma a Murbert a genetikai és immunológiai vizsgálatokról. Sajnos nem tudta megmondani, hogy a doki melyik konkrét vizsgálatra gondolt, de annyit mondott, hogy a mi esetünkben csak egy 150 ezres vizsgálat lenne egyedül releváns (gondolom sok vizsgálat nem kell, ha a beültetésig sikerül eljutni), de arra nem küldi rögtön a betegeit fölöslegesen. Annyit tudok, hogy nem a SOTÉn csinálnák a labort, hanem valahol magánban.

@Linduska76: a genetikai vizsgálatról mit tudsz, miket néznek majd konkrétan nálatok? Csak mert pont egy nullával kevesebb (oké, kétszer mert a párodnak is kell), szóval 30 ezret azért én is kifizetnék. Megkérdezhetem, hogy neked volt-e már lombikod? Csak azért, mert gyanítom, hogy ha már eljutottunk a beültetésig, akkor lehet nekünk pont ez az olcsóbb vizsgálat már nem releváns.

A fb lombikos csoportban kaptam egy telefonszámot a SOTE 2-re, ahol ma érdeklődtem ezekről a vizsgálatokról. Annyit tudtam meg, hogy immunológia van, genetika ott nincs, az a SOTE 1-en van. Holnap reggel tudok meg többet, mert nagyon elfoglalt volt a hölgy (nagyon kedves volt amúgy). Azt ígérte, hogy reggel részletesen elmagyarázza hogy vannak ezek a vizsgálatok ott.

2816. 5a9e625c59 (válaszként erre: 2814. - Libra13)
2016. márc. 7. 14:26
Nyilvánvaló csak mivel tudom az igazságot igy gondoltam segitek!☺
2016. márc. 7. 13:35
Sziasztok,na voltam Kecskeméten nekünk közelébbb van a synlab laborban.Ma néztek teljes Trombózis panelt,le idén mutáció,kardiolipin,lupus antikoaguláns,protrombin,MTHFR mutáció.Mi a Káliba járunk,,de a Sőt én kezdtük.Itt ezt a vizsgálatot kérték.Sajnos ezt a vizsgálatot,az aranyos OEP nem támogatja.28ezer ft -ot fizettem. KB 4 hét az eredmény.Jövő héten a genetikára megyünk.Az sem OEP támogatott.Mind a kettönknek kell.15ezer les zu fejenként.Ez 5-6 hét kb mire megvan.Ahhoz képestelviselhető árak.Csak az a szimorú,hogy az oep minden szart támogat,csak ezeket a vizsgálatokat nem.De a kissebbségnek alanyi jogon jár a tb,de neked ha nem dolgozol 3hónap után megszünik az ellátásod. Szerintem mi fizetjük,az ö ellátásukat is tuti!De nekik nincsen szaporodási problémájuk!Bocs de ez megint ki kellett hogy jöjjön belölem.
2814. libra13 (válaszként erre: 2813. - 5a9e625c59)
2016. márc. 7. 09:33
:) Á, mindenkivel előfordulnak az ilyesmik ;) Lássuk be, ritkán szokták az orvosok teljes néven bemutatni az asszisztenseket - általában maximum a keresztnevüket tudjuk meg, vagy a becenevüket :)
2813. 5a9e625c59 (válaszként erre: 2812. - Krisztynna)
2016. márc. 7. 08:01
😄😉
2812. krisztynna (válaszként erre: 2811. - 5a9e625c59)
2016. márc. 7. 07:55
En is lont egy eve jarok hozzajuk :D No nem baj,nem szegyen a suketseg :D Kb januar ota egyszer sem lattam,egyedul Nori volt ott mostansag.Aztan mar lehet pont kifogtam h pont azokon a napokon nem volt ott.Nekem a "Lia" utan mar ne higyjetek ilyenekben XD
2811. 5a9e625c59 (válaszként erre: 2810. - Krisztynna)
2016. márc. 7. 05:57
Igen Ria ! Gondolom az Annamáriábol ered! Odajárok kb hát, többmit 1-éve dokibácsihoz! Bár most egy honapja nem voltam a sikertelen lombik véget sajna ! De általába minndig a Ria volt, vagy ketten voltak! Lehet hogy, most sokat van a Korházba nemtudom!
2016. márc. 6. 20:29
Ria?Nem Lia?? XD Mondom en hogy megesik... :D :D Bocsanat a kijavitasert,en kajak mindig igy ertettem. :D :D De ovele mi van?Mar reg nem lattam.
2809. libra13
2016. márc. 6. 20:24

Igen, én is Riáról tudok, akkor nem biztos, hogy ebben tévedtem. Csak közben lentebb összekevertem őt a Nórával :D Na, jól indítok a fórumon :)

Köszi szépen a hasznos tippeket, megfogadom majd a kövinél! :) A fehérje, sok folyadék, vitaminok, felrakott lábakkal fekvés megvolt most is, de a szénhidrátot nem figyeltem. Igaz, hogy 2 hétig meg lehet csinálni akár egy gluténmentes étrendet is, pláne ha részben otthon is vagy. Meg májusban már több szezonális gyümölcs, zöldség is lesz. Próbálok majd lúgosító ételeket is enni. Tejet amúgy nem iszom egy éve, helyette növényi tejeket. Igaz, sajtot azért eszem. Még a lisztérzékenységről hallottam, hogy okozhat meddőséget.

Az a május még odébb van, most a genetikai, immunológiai vizsgálatokat próbálom addig megcsináltatni. És most már tudom, hogy mire számítsak, úgyhogy lazábban fogom venni a következőt. :) Belenézek a lombik életre-halálra fórumba is, köszi a tippeket!

2016. márc. 6. 18:02
Sziasztok csajok nemis tudtam hogy Lia is van a magánban ! Én csak Riárol tudok, és Norirol!☺
2807. krisztynna (válaszként erre: 2805. - Libra13)
2016. márc. 6. 17:45
XD ,megesik :)
2806. krisztynna (válaszként erre: 2804. - Libra13)
2016. márc. 6. 17:45

Áhám,igy mar vili.Liaval mizu van,miert nem latom mar a maganban,majd megkerdezned?

Keves szenhidrat az szerintem azert jo,mert nem ennek a lebontasaval foglalkozik a szervezet,es tud helyette oda koncentralni ahova kell. En ilyenkor meg tejcsit sem iszok,az meg kazeint tartalmaz,amit szinten nem tud konnyen bontani a szervezetunk.Multkor a lombik eltre-halalra topicban pont ezt taglaltuk.Egyik csajszirol kiderult,hogy laktozerzekeny.Ezt boncolgattuk,hogy lehet-e ez az oka,hogy nem sikerulnek neki a lombikok,hisz minden mas okes naluk.Ha ebbol a kazeines dologbol indulunk ki,akkor en azt vallom,hogy lehet.Ha a szervezetunk szamara olyan tapanyagokat biztositunk,amivel ugymond nem kell megkuzdenie,hanem szepen bonyodalommentesen tudja emeszteni,akkor a testunk nem fecserli el az energiajat erre a folyamatra,hanem jut "figyelme" masra is(beagyazodas,egyeb gyogyulas,stb).A glutenmentes ettend ezert annyira sztarolt etkezesi mod.Nyilvan ez sosem fog kiderulni,hogy vkinek miert sikerult vagy miert nem.De sztem erdemes abban a 2 hetben igy etkezni.Az,hogy eleve ilyenkor feherjedus taplalkozast es szenhidratcsokkentett kajalast javasolnak,en a fejemet ra mernem tenni,hogy pont az emlitett teoria miatt mindjak.

Ezenkivul meg sok sok folyadek(viz),estenkent 1dl bor,meleg zokni(ha alulrol fazunk fel,akkor velemenyem szerint alulrol is tudjuk melegen tartani a mehunket),oromforras(ami boldogsagerzetet okoz),es amikor pihensz erdemes magasabbra stocolni a labad mint a tested(kb mint beultetesnel).Emellett D,E es C vitamin.

En ezekre eskuszom.

2805. libra13
2016. márc. 6. 17:13
Na, jó nagy butaságot írtam. A Liát egész idáig összekevertem a Nórival :) Bocsi :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook