Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Sote I. mint meddőségi központ fórum

A Sote I. mint meddőségi központ (beszélgetős fórum)


2924. KittiKata (válaszként erre: 2920. - Györgyi73)
2016. ápr. 4. 19:47
Ilyet én is tapasztaltam már! Nekem is majdnem kiugrott a szemem.
2923. Györgyi73 (válaszként erre: 2919. - Agiiicaaa)
2016. ápr. 4. 18:22

A dokidnak mindenféle képen tudnia kell róla.

A Dévainál én is kaptam prednisolon, ami szteroid, de hogy miért azt nem tudom.Viszont volt egy lány, velem volt beültetésen(az utolsó 5.), ö nem szedte, csak akkor az utolsó próbálkozásnál, és most szült.

2922. Bingó1 (válaszként erre: 2919. - Agiiicaaa)
2016. ápr. 4. 18:08
Ui.:Lehet, hogy valakinél tényleg volt hatása abszolút nem kételkedem benne, de a lombik nem egy torokfájás, hogy szedek ezt azt be, hidd el Murbernak tudnia kell mindenről! Lehet épp támogatni fog vagy lebeszélni! De tényleg nem okoskodni akarok ez a Te döntésed 😃
2921. Bingó1 (válaszként erre: 2919. - Agiiicaaa)
2016. ápr. 4. 18:01
Szia! Őszintén megmondva én azonnal mondanám Murbernak a helyedben hisz ő kezel!!! Szerintem már bocsi ez a szteroid hülyeség.... 😔 Abszolút nem ettől függ a megtapadás hanem a szervezetedtől és a sárhatesthormontól amit majd kapni fogsz! Gondolj bele a szteroid és a progeszteron ha ütik egymást akkor mivan?? Én nem okoskodni akarok, de a SOTE-N tudják a dolgukat!! Én semmit sem csináltam csak amit ők adtak, mondtak és itt dobog 20mm pici szive bennem! 😊Szerintem beszélj az orvossal nehogy baj legyen!
2016. ápr. 4. 17:24

Sziasztok!

Megkaptam a gonapeptyl és a többi receptemet, és 14.-én kell mennem újabb UH.-ra. Remélem nem olyan lesz, mint most. 42 éves vagyok, jó pár UH.n túl estem, de soha nem fájt.Most azt hittem kiesik a szemem, úgy forgatta bennem.Ha már én azt mondom, hogy fájt, akkor tuti hogy sokan ordítottak volna.Lehet, hogy ahogy öregszem, már a fájdalmat sem bírom úgy.

2919. Agiiicaaa
2016. ápr. 4. 17:13

Bocsi lányok, hogy itt a kérdéseimmal bombázlak benneteket, de annyira kezdő vagyok lombik terén :). Most van folyamatban az első. Én volt előtte immunológusnál (Dr. Kádár János), aki Medrol szteroidot írt fel. Kis mennyiségben kell szednem, tehát nem fogok semmit érezni belőle. Állítólag kilökődésgátló és kicsit legyengíti az immunrendszert, így nagyobb eséllyel tud a baba beágyozódni. Beülti előtt 14 nappal kell elkezdenem, és ha terhes leszek akkor utána is, összesen 50 napig.

Dr. Murber az orvosom, de nem mertem neki mondani, mivel a Sotén olyan szinten nem kérnek semmi plusz vizsgálatot, hogy félek okoskodásnak venné és nem engedné, hogy szedjem. Amúgy más intézményben hallottam, hogy sok mindenkinek írnak fel szteroidot. Itt a sotén ti tudtok ilyenről? VAlakinek írtak fel? Lombik alatt ti szedtétek? Köszi :)

2918. Bingó1
2016. ápr. 4. 14:44
Csajok ha valakinek szüksége van Gonapeptylre nekem is van megmaradva, persze hűtőben tárolva.
2917. Agiiicaaa (válaszként erre: 2914. - D599aad111)
2016. ápr. 4. 14:21
Ó sajna és pont pár napja váltottam ki :(
2916. Agiiicaaa
2016. ápr. 4. 14:21
Sziasztok! Most kezdtem a hosszú protokollt a 21. cn-on, azaz tegnap szúrtam a gonapeptylt. Olvastam, hogy sokaknak késik a mensije tőle. 04.14-én kell mennem vérvételre, majd Murberhez. Mi történik ha addig nem jön meg a havi? Csúszik a dolog? Előre is köszi a segítséget :)! mIndenkinek mihamarabbi babásodást kívánok! :)
2016. ápr. 4. 09:15
Egyébként nálunk is korunknál fogva kizárólag a lombik programot helyezték kilátásba a SOTE-n. Kihangsúlyozva minden alkalommal a koromat és a sikeresség 15-20 %-át. Pedig 40 felett is van élet, és bizony-bizony még gyermeket is szeretne az ember.
2016. ápr. 4. 09:04
Sziasztok!Éva vagyok 44 éves. A SOTE I. Női Klinikára járok én is a profhoz. Jelenleg egy megtorpant lombik program 1/3 részénél tartok. Ha esetleg valakinek szüksége van Gonapeptyl injekcióra (egyéni érzékenység miatt került felfüggesztésre)3 teljesen originált doboz injekcióm van, ami hűtőszekrényben van tárolva, de sajnos a gyógyszertár a horror ár ellenében sem veszi vissza. Nem lejárt gyógyszer, 2016. március 22-én kezdtem, 6-ot szúrtam, de fulladtam tőle, így félbe kellett szakítani a kezelést.
2913. KittiKata (válaszként erre: 2911. - Györgyi73)
2016. ápr. 3. 14:53
Drukkolok neked én is!
2912. krisztynna (válaszként erre: 2911. - Györgyi73)
2016. ápr. 3. 14:34
Tok szupiii! Szivbol kivanok minimum 1 lurkot! :)
2016. ápr. 3. 13:31
Ma van a 20. nap, úgyhogy holnap megyek. Nagyon várom, most is úgy állok hozzá, hogy tuti sikerül.
2910. krisztynna (válaszként erre: 2909. - Györgyi73)
2016. ápr. 3. 13:26
Semmi baj,ertheto hogy nem tudod itt hogy smint mennek a dolgok.En a hosszu protokollt irtam le.A masik helyen rovidet kaptal?Itt valoszinu hosszut kapsz,ha a 20.napon rendelt vissza.Tok szupi,hamarosan kezdhetsz!Mikorra esik a 20.nap?
2909. Györgyi73 (válaszként erre: 2908. - Krisztynna)
2016. ápr. 3. 12:55
Bocsi, csak ahonnan jöttem, nem igy mentek a dolgok, hanem az 1. napon kellett telefonálni, másnap bemenni és onnan kezdődött a szuri, aztán csodálkozott a doki, hogy miért nem hat a gonapeptyl. Azt mondta menjek futni mindennap 3szor, mert nem tudja kikapcsolni az agyamat a szuri.Én minden vizsgálat elött azt hiszem, hogy na most ezzel lesz a probléma, aztán kiderül, hogy minden rendben, csak nem akar összejönni. Talán tényleg nincs szervi vagy hormonális bajom, csak a korom miatt nem sikerül.
2908. krisztynna (válaszként erre: 2907. - Györgyi73)
2016. ápr. 3. 12:32
Hat sztem kimutathatja,de az a lenyeg,hogy a mostani ciklusod utan nem-e marad vissza.Tehat ha volt peteeresed,akkor ki tudott-e lokodni a pete,ha kilokodott akkor nem-e alakult at sargatestte. Ezt a hsg-n elore nem lehet latni.Ezert neznek meg ciklus 20.napjan,hogy pe utan hogy allsz.De nyuuuugi,nem lesz ott semmi,nem azert irtam le hogy aggodassal toltselek el.Csak pusztan informacio gyanant,hogy ezert neznek egy uh-t a 20.napon.Csak ellenorzes vegett.Nem lesz ott semmi,de akkor is meg kell errol bizonyosodniuk. :)
2907. Györgyi73 (válaszként erre: 2905. - Krisztynna)
2016. ápr. 3. 12:03

Lehet, hogy hülyeség amit kérdezek, de a hsg nem mutatja ki? Nekem minden peteérésem elégé fáj, de minden doki azt mondta, hogy örüljek neki, mert igy tudom, hogy van

Teljes szivemböl drukkolok én is neked! És minden lombikharcosnak!

2016. ápr. 3. 11:42

Lanyok,borzaszto amit a multkor hallottam bnomtol.O is Murbi paciense,de o nem a maganosa volt,hanem a korhazba jart hozza.Miutan kiderult,hogy Murbi mar csak maganban fogadja a pacienseit,o eldontotte,hogy akkor atmenne a profhoz,mert nem szeretne azert is fizetni amit az allam ugyebar oly kedvesen hiresztel hogy ingyenes 5 lombik.Na szoval szolt az aszisztenseknek,hogy szeretne atmenni a profhoz,mire azt a valaszt kapta,hogy ez nem igy mukodik hogy egyik orvostol atmegy a masikhoz.

Az agyam eldobom!!!!Tudjatok,en maganosa vagyok Murbinak,mar az elejen igy dontottem,de ez az en dontesem volt,nem rakenyszeritettek.Ez viszont igy engem is felhaborit!Kivancsi vagyok hogy mi a folytatasa a sztorinak,mert csak futolag beszeltunk errol.

Ti jartatatok hasonlokeppen?

2905. krisztynna (válaszként erre: 2904. - Györgyi73)
2016. ápr. 3. 11:32

En vekony testalkat vagyok,en ereztem hogy van cisztam,olyan nyomo erzes volt a petefeszkemen.Ugye minden honapban erik tuszo,s abbol maradhat vissza ciszta(ha nem teped meg akkor follicularis,mert beverzik),vagy ha megreped a tuszo atalakulhat sargatest cisztava.Ezek elmulnak 1-2 menzesszel.Na de szoval nem kell hogy igy legyen! De nyilvan ezt meg kell hogy nezzek.Ha minden oks akkor indulhat a banzaj :)

Nekem elso lombikom volt tavaly.Sikerult,ikreket vartam,de sajnos kesobb kinyilt a mehszajam es elvesztettem oket.Most spontan babat varok.De belolem ne indulj ki,nekem "csak" endometriozisom van(4es stadium),lehet terneszetes uton babam,csak az ido az amit 4es endoskent nem huzhattunk,mert spontan baba,van hogy csak honapok utan jon ossze,addig meg 6x visszajon az endo ami viszont mar neheziti a teherbeesest.Most is epp elkeszultunk az osszes vizsgalatainkkal,hogy akkor megyunk a kovire,de mint kiderult az a "ciszta"amit lattunk ciklus 14.napjan,az egy jo erett tuszo volt. :) Az en tortenetem ennyi.Drukkolok!

2016. ápr. 3. 08:19

Szia. Köszi a választ, már meg van a méhtükrözésem. A prof tesójánál voltam, és minden rendben volt. Ha ciszta van annak van valami jele? Vagy váratlanul érhet a felfedezése.

Neked hány lombikod volt?Mi a helyzet Veled? A lányok mindenhol azt mondják, hogy az elsö szinte soha nem sikerül.

2903. krisztynna (válaszként erre: 2902. - Györgyi73)
2016. ápr. 2. 20:16

Szia

Mehtukrozesed volt mar?

Ha mar minden vizsgalaton tul vagy,akkor valoszinusitem,hogy a ciklus 20.napjan megnez uh-val,nincs-e cisztad.Ha nincs,akkor gonapeptyl szurit fog felirni amit mar aznap el is kell adagolnod,napi 1et.Kb 14-20 napig kell szurni(ez egyeni ha jol gondolom),kozben vagy megjon a kovi mensid vagy nem,majd hozzacsapodik a stimus szuri.2 naponta uh es vervetel azon a heten(ez kb 1 het),majd utolso nap tuszorepeszto injekcio,s ra 36 ora mulva leszivas. Masnap visszatelefonalni,hogy mennyi termekenyult meg es hogy mikor kapod okeg vissza.Aztan visszamesz az adott idoben es megkapod oket.2 het mulva 1.vervetel,ra 2 nap mulva 2.vervetel,s majd csak ekkor kozlik,hogy siķeres volt-e. Kb ennyi.De ez attol is fugg,amit mar az elejen kerdeztem,hogy minden vizsgalatod megvan-e mar?

2016. ápr. 2. 15:06
Sziasztok. Györgyi vagyok 42 éves, október óta járok a Sotéra. Az eredményeimmel a 20. napon kell mennem a prof.hoz. Mire számithatok , hogy történik ezután. Egy lombikom már volt máshol, ami nem sikerült, de ott minden teljesen máshogy zajlott.Ha valaki leirná, hogy itt hogy zajlik, nagyon hálás lennék. A prof nem volt valami közlékeny. Köszi.
2901. babsy7 (válaszként erre: 2900. - Szofi33)
2016. ápr. 1. 16:51
Szia nagyon köszi a részletes tájékoztatást, inkább több legyen, mint kevesebb :) így legalább tudom mire számítsak. Szerintem megpróbálkozom velük, jobb ezen túlesni.
2900. Szofi33 (válaszként erre: 2899. - Babsy7)
2016. ápr. 1. 12:07

Szia!

Nem kérnek beutalót. Korán reggel kell menni éhgyomorra, kijelölik a szobád, átöltözöl, felveszik az adataidat, és olyan 11-12 óra körül felhelyezik a katétert (nekem ez nem volt kellemes). Ha ez megvan, lábad között a katéterrel (érdemes hálóinget venni, pizsiben macerás utána felvenni az alsót, és egy fürdőköpeny sem árt) átsétáltok az 1-es belre, ott csinálják a röntgent. Közben van aki picit szédül (én pl.), de ott vannak melletted. A röntgenben befecskendezik a kontrasztanyagot (ez nekem fájt, de az egyik el volt záródva) és közben te monitoron figyelheted az útját :). Ez kb. 1 perc, vagy annyi sem. Ott ki is veszik a katétert. Utána érdemes bugyiba bújni, jó ha van betét, ott adnak papírt, mert folyik ki a cucc. Aztán visszasétáltok, mehetsz a szobádba. Na innentől senki rám sem nézett. Ebédet sem kaptam, érdemes vinni valamit, amit elrágcsálhatsz. Ja délután, olyan 4körül hoztak "vacsorát". 6kor mentem el. És következő munkanap mentem be a zárójelentésért.

A dokik kedvesek voltak, az ellátás meg olyan amilyen, de attól nem is szabad sokat várni.

És ami még fontos: vigyél fájdalomcsillapítót, nem adnak. Én vettem be előtte. De miután kivették a katétert, megszűnt minden fájdalom. Utána sem nagyon volt. 1-2 napig vérezgettem.

Szóval szükséges rossz, túl kell rajta lenni. És egyáltalán nem biztos, hogy neked fájni fog!

Jó hosszúra sikerült... :)

2899. babsy7 (válaszként erre: 2898. - Szofi33)
2016. ápr. 1. 09:08
Szia Szofi! Köszi az ötletet, meg fogom próbálni :) Beutalót kértek? Mik voltak a tapasztalataid? Olvastam elég negatív hozzászólásokat róla. Köszi
2898. Szofi33 (válaszként erre: 2897. - Babsy7)
2016. ápr. 1. 07:31
Szia! Ha TB-re szeretnéd a HSG-t, mehetsz pl. a II. női klinikára. Én ott voltam, kedden kértem időpontot, pénteken megcsinálták, még aznap este haza is engedtek (bár ehhez kellett némi ráhatás). Fontos, hogy a ciklusod elején menj, mindenképp peteérés előtt. Ha van kérdésed ezzel kapcsolatban, szívesen válaszolok. :)
2897. babsy7
2016. márc. 31. 15:45

Sziasztok!

Jó ideje olvaslak titeket és merítek erőt abból, hogy tudom nem vagyok egyedül és közületek sokaknak tudok már gratulálni a jó hírekhez :)

Mi augusztus óta járogatunk a SOTE-ra és most született meg kedden az eredmény, miszerint párom értékei nem valami jók ezért rögtön a beültetést javasolták. Ahogy olvasom a hozzászólásokat azt látom, majdnem mindig van egy kezelés, diéta vagy bármi amit belültetés előtt javasolnak. Nálunk viszont rögtön adtak egy halom beutalót és elküldtek átjárhatósági vizsgálatra, hogy ha ezek megvannak, akkor jelentkezzek az altatóorvosnál.

Egy kicsit összezavarodtam, nem számítottam rá, hogy ilyen hirtelen beledobnak a mély vízbe. Azt se tudom, merre induljak el erre a petevezeték átjárhatósági vizsgálatra. TB-re szeretném, de csak a prof. tesójának az elérhetőségét kaptam meg a Bajcsyba. Valakinek van tapasztalata vele? Ötletek?

2896. KittiKata (válaszként erre: 2893. - Kriszti1974)
2016. márc. 31. 07:47
Ne törődj bele, sokan vagyunk 40 körüliek! Nekem még nem mondtak % de itt vagyok igaz most egy kicsit pihizünk, feltöltődünk. Hajrá!!!
2895. KittiKata (válaszként erre: 2891. - Mroni)
2016. márc. 31. 07:44
Szerintem válasz egy dokit menj magánba hozzá! Én úgy csináltam hogy endokrinulógus miatt kerestem fel a SOTE és maradt is a dokim aki műtött. Már maszekba hozzá járok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook