Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A római katolikus egyház és a védekezés fórum

A római katolikus egyház és a védekezés (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2009. jún. 11. 19:43

Te milyen nyelven olvastad? Én csak magyarul, én ezt értettem a leírtakból.

Lehet, hogy ez a kulcsa a dolognak? Mindenki másként értelmezi?

2009. jún. 11. 19:02
A paráznaságról: ne írj már ilyeneket, no, a Bibliában ilyenek nincsenek. Az Ószövetségben el lehet olvasni, mi számít paráznaságnak (plusz hegyi beszéd).
87. Masször (válaszként erre: 86. - 2f4fe453b8)
2009. jún. 11. 18:32

Csak a pontosság kedvéért: a vérbajt Colombus matrózai hozták az Újvilágból, tehát kr.e 1350 körül amikor Mózes könyvei íródtak még ismeretlen volt.

Az viszont igaz, hogy minden betegséget és járványt Isten büntetésének gondolt az ember.


Félek, hogy a paráznaságot összetéveszted, összemosod a szexualitással általában. A szex megengedett, sőt kötelező! Pusztán a célja dönti el, hogy paráznaság-e avagy Isten parancsának leghívebb teljesítése.

2009. jún. 11. 16:41

Ez a "Ne paráználkodjál" egy kissé idejétmúlt. Lehet az alapja, hogy a nemibetegségeket, vérbajt vélték Isten büntetésének, mint ahogy ma az AIDS-t.

Már miért ne paráználkodnák, ha nem ártok vele senkinek. Ezt a parancsot senki nem tartja be. Kivétel nélkül mindenki paráználkodik. Még a papok is.

2009. jún. 11. 16:18
Még szerencse hogy a Bibliába sokmindent bele lehet magyarázni. Meg az ellenkezőjét is.
84. Masször (válaszként erre: 82. - Pirosalma)
2009. jún. 11. 16:12

30. éves voltam amikor megtudtam, hogy meg vagyok keresztelve. Nagymamám a legnagyobb titokban kereszteltetett meg, mivel apám hithű kommunista.

Így sem első áldozó nem voltam, sem pedig hittanra nem jártam. Azonban amikor keresztapa szerettem volna lenni a lelkes lelkész ragaszkodott a megfelelő "képzettség" megszerzéséhez:-) 3x2 órás "tanfolyamot" tartott a keresztszülőknek:-)

Ezt követte egy gyónás, itt mondta, hogy ezzel is lehet vétkezni - házastársamat a gyermekáldástól megfosztottam. Ezt definiálta úgy, nőknek: vonakodott szeretkezni, vagy fogamzásgátlót szed, férfiaknak: önkielégítést végzett, hogy megszakította a közösülést.


Valóban nem jelenti szükségszerűen, de értelmezhető így is. Vagyis, mivel konkrétan sehol nincs tiltva az anális szex férfi és nő között, ez lehet egy "kijárat" a szexuális örömszerzés tiltása alól.

83. mgagi (válaszként erre: 82. - Pirosalma)
2009. jún. 11. 12:37
Érdekes hogy a pápa ellenzi a meleg házasságot és hogy lehessen gyerekük. Vajon miért? Mert Isten megteremtette a Férfit és a Nőt és látta hogy ez így jó. Szó sincs arról hogy férfi férfival is lehetett együtt. Szerintem.
82. Pirosalma (válaszként erre: 81. - Masször)
2009. jún. 11. 11:27

A paráznaságról: nagyon érdekes, amit írsz, csak ilyet nem ír a Biblia.

Ha Isten nagyon gyereket akar a párnak, akkor kiszakad a gumi stb. Nincs eleve elrendeltség a kereszténységben (a kálvini értelemben persze van, de az nem egyezik az eleve elrendeltség hétköznapi jelentésével), nem csak egy életet lehet a kereszténynek. Isten persze igazgatja az életünket, de nem ő szab meg mindent, van mozgásterünk. Ha akarunk gyereket, mert úgy érezzük, eljött az idő a gyerekvállalásra, akkor nem védekezünk. Ha meg nem, akkor igen. Furcsa, amikor egy pár védekezés nélkül szeretkezik, mondván, ha Isten akar gyereket, akkor legyen. Aztán ne csodálkozzanak...És itt utalok vissza Jézus megkísértésére, amiről már írtam itt.

Isten hatalma nagyobb annál, semhogy egy gumi az útjába állhatna.


"Házastársamat megfosztottam a gyermekáldástól." - ez a bűn szerinted van, vagy írja a Biblia? A Biblia tudtommal nem írja elő, hogy mindenkinek kell, hogy legyen gyereke.


"ne hálj úgy férfival mint nővel tennéd, logikusan következik..." - az következik, hogy ismert volt, de az nem, hogy megengedett. Egészséges férfinak nincsen hüvelye, így az ilyesfajta hálás értelemszerűen kizárt. Itt a kétféle nemmel való hálás (férfiként) nem szükségszerűen jelenti, hogy mindkettővel analis közösülésről van szó.

81. Masször (válaszként erre: 78. - Pirosalma)
2009. jún. 11. 11:11

A paráznasághoz: Mivel annak eldöntése, hogy mely aktusból fogan gyermek Isten hatásköre, így csak az örömszerzési célzatú szeretkezés minősül paráznaságnak.

Azonban emlékeim szerint létezik egy "bűn": Házastársamat megfosztottam a gyermekáldástól. Ez az én olvasatomban két dolgot jelenthet, az egyik, hogy vonakodtam szeretkezni, a másik, hogy bármi módon védekeztünk.

A petting nem jár feltétlenül magvesztéssel. Azonban ha a pettinget mint a közösülés alternatívájaként gyakoroljuk, akkor óhatatlanul magvesztés a vége.

Az arabok, ezt egy ügyes húzással oldották meg: anális szeretkezés! Erről aztán sehol egy árva szó sem esik egyik Könyvben sem!

Illetve abból a mondatból, miszerint ne hálj úgy férfival mint nővel tennéd, logikusan következik, hogy az a anális szex már ismert lehetett, és nem volt tilos.

80. Pirosalma (válaszként erre: 79. - Aranyangyal)
2009. jún. 11. 11:09
Igen, most a római katolikusokról beszéltünk, ezt nem mindenhol jeleztük.
79. aranyangyal (válaszként erre: 69. - M_Marcsa)
2009. jún. 11. 10:52

Katolikus pap lehet nős!

Méghozzá ha görög katolikus! Ott nincs cölibátus!

A római katolikusoknál van papi nőtlenség!

78. Pirosalma (válaszként erre: 76. - Masször)
2009. jún. 11. 09:30

A Biblia alapján talán igen (majd megkérdezem egy ismerősömet, ő jobb Biblia-ismerő, mint én).

Igen, az Onán-történet elég gyenge szerintem is.

A petting feltétlenül jár "magvesztegetés"-sel? Nem tudom, mi a petting definíciója.

"hogy ennek miért tulajdonítottak ekkora jelentőséget..??" - talán azért, mert nagy volt a halálozási ráta.


Igen, a "rosszindulatúak" ezt tartják a cölibátusról:-) (És a pap halála után a birtoka visszaszáll az egyházra.) Az egyház úgy magyarázza, hogy így a pap jobban tud foglalkozni Isten dolgaival. A Biblia - valamelyik apostol levelében - ír erről, valahogy úgy, hogy aki megházasodik, az jól cselekszik, aki nem házasodik meg, az még jobban. Igaz ugyan, hogy a férfi nem ura a maga testének, hanem a felesége, és a nő sme ura a maga testének, hanem a férje...

77. Pirosalma (válaszként erre: 75. - 2f4fe453b8)
2009. jún. 11. 09:23
Nem, nem ír, de nem elfogadott a férfiakról írottak mintájára.
76. Masször (válaszként erre: 75. - 2f4fe453b8)
2009. jún. 10. 23:30

A nőknek csak az állatokkal tilos hálni, egymással lehet..

Az megszakított közösülés ugyan úgy tilos, mint az önkielégítés - onanizálás. A halovány magyarázat az, hogy ilyenkor elvesztegetik a férfi "magját". A Biblia szerint Onánt halállal sújtotta az Isten tettéért - Ő lehetett az első aki önkielégítést végzett, igaz nem öröm szerzési célzattal, hanem tiltakozásként az ellen a törvény ellen, miszerint testvére özvegyét kellett volna nőül vennie.

Tehát ebbe kapaszkodnak bele amikor az óvszert és a megszakított közösülést is tiltják. Így a petting is tilos, hiszen eközben is elvész a drága mag - hogy ennek miért tulajdonítottak ekkora jelentőséget..??


A papi nőtlenségnek nagyon egyszerű oka van! A középkorban természetes volt, hogy az első szülött fiú örökölt mindent - igaz, azzal a kötelezettséggel, hogy eltartani köteles a családot. Nagyon sok nemesi család másod-harmad szülöttje lett pap. Gyakran örökölt is.. Aztán itt volt még a királyi adományok serege is, amit egy-egy főpap kapott. Ha nem tiltják meg a nősülést, még örökösöket nemzenek, akik jogot formálhatnának erre a rengeteg kincsre, és akkor miből lehetne olyan fényűzőnek felépíteni és fenn tartani a Vatikánt. Tehát a cölibátusnak csak gazdasági magyarázata van! Teológiai nincsen.

75. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 74. - Pirosalma)
2009. jún. 10. 22:39
Akkor a leszbikusság megengedett? Arról nem ír a Biblia.
74. Pirosalma (válaszként erre: 70. - 2f4fe453b8)
2009. jún. 10. 22:35

A homoszexualitásról a Biblia így ír (nem szó szerint): Ne hálj úgy férfival, ahogyan asszonnyal hálnál, utálatos dolog az.

Tehát itt a homoszexualitás "gyakorlásáról" írja a Biblia, hogy bűn.

A homoszexualitás kialakulásának mind genetikai, mind környezeti okai vannak, mint a betegségeknél.

73. M_Marcsa (válaszként erre: 71. - Pirosalma)
2009. jún. 10. 22:33
Megbocsájtok.:)
72. M_Marcsa (válaszként erre: 58. - 2d5a00656a)
2009. jún. 10. 22:33
Nősen nem szentelnek fel senkit katolikus papnak.
71. Pirosalma (válaszként erre: 69. - M_Marcsa)
2009. jún. 10. 22:33
Bocsánat, akkor lehet, tévedtem (nemrég olvastam róla, de már nem tudom hol).
2009. jún. 10. 22:32
Azt vitatnám hogy a homoszexualitás bűn lenne, vagy hogy a tiltás hatására alakulna ki, hiszen már a hajlamosító gént is megtalálták. Az "alkalmazott" pedofília persze bűntetendő a világi törvények szerint is, érthetően.
69. M_Marcsa (válaszként erre: 53. - Pirosalma)
2009. jún. 10. 22:32

Katolikus pap nem lehet nős. Vagyis, ha felszentelték, nem nősülhet.

Ha valaki házas, utána nem lesz pap. Vagy-vagy.

Olyan lehet, kilépett, otthagyta a papságot és megnősült.

68. Pirosalma (válaszként erre: 66. - 2d5a00656a)
2009. jún. 10. 22:31
Tetszett hát:-)
67. Pirosalma (válaszként erre: 65. - 2d5a00656a)
2009. jún. 10. 22:31

Nem, a homoszexualitás és a pedofília nem kiskapu.


Persze, hozzáteszem, a Biblia csak a közösülést említi, a pettingről nem ír. A legtöbben a pettinget is tiltják, de sajnos a Biblia nem ír róla, én legalábbis nem tudok róla.


(Sőt most úgy olvastam a linkelt honlapon, hogy a közösülést úgy írja az eredeti szöveg, hogy "neki adja a magját". Ezek alapján óvszer használatával nem számít közösülésnek?)

2009. jún. 10. 22:17
Tetszett a bari mi?!A gyerekektől szedtem/A barbiféle aprónéptől/Imádom felszednia a találó szlengeket:)Ezért jó egész napezt hallgatni mhavont a legalább egy szó megtetszik:)
65. 2d5a00656a (válaszként erre: 64. - Pirosalma)
2009. jún. 10. 22:15
Ha egészségesebbek a körülmények/hagyják a szabad partnerválasztást/akkor nemis alakulnak ki ezek az aberrációk.Ha tiltanak mindent maradnak a kiskapuk,persze szerintem,és én külsős vagyok:)
64. Pirosalma (válaszként erre: 61. - 2d5a00656a)
2009. jún. 10. 22:14

Baribb, igen:-)


A homoszexualitás és a pedofília is bűn. De az aberráció tényleg könnyebben alakul ki ilyen esetekben.

63. 2d5a00656a (válaszként erre: 62. - 2f4fe453b8)
2009. jún. 10. 22:12
Olvastam:)És belefért??/bocsi nem kérdeztem meg,de nem bírtam ki:)/
2009. jún. 10. 22:10
Az óvszert már a XVIII. században ismerték, akkoriban halhólyagból, juhbélből készültek.
61. 2d5a00656a (válaszként erre: 60. - Pirosalma)
2009. jún. 10. 22:08
Az baribb vallás mint a katolikus,emberibbnek tűnik innen a partvonalról.Ha nősülhetnek,és értelmes keretek között élhetnek nemi életet,akkor teljesebb,és egészségesebb az életuk a katolikus papokénál ahol szinte adja magát azabberáció/titkolózás,homoszexualitás../nem értem imiért sodorták a saját "embereiket"ebbe a helyzetbe?!
60. Pirosalma (válaszként erre: 58. - 2d5a00656a)
2009. jún. 10. 22:05
Azt hiszem, azt lehet. De tudod, én ref. vagyok, az ilyenekhez nem értek:-)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook