Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A római katolikus egyház és a védekezés fórum

A római katolikus egyház és a védekezés (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
29. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 27. - 2d5a00656a)
2009. jún. 10. 21:01
Igen. Azt mondta, hogy az önmegtartóztatás a tuti, meg az emberek "spirituális újjáéledése".
28. mgagi
2009. jún. 10. 21:00

Már ősidők óta védekeztek. Most miért ne tehetnénk meg. Ha akkor ez nem volt baj akkor most miért csinálnak belőle ekkora ügyet?

Katolikusok az nevezik bűnnek ha életet veszel el. Még ha kis embrió is.

2009. jún. 10. 20:55

Ja,hogy EZ maga a mondat volt:)

Helyes kis kijelentés!Indokolta is?

26. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 25. - 2d5a00656a)
2009. jún. 10. 20:53
Nem én gondolom. A pápát idéztem.
25. 2d5a00656a (válaszként erre: 24. - 2f4fe453b8)
2009. jún. 10. 20:47
miért gondolod ezt???
2009. jún. 10. 20:46
"óvszer osztogatásával nem lehet megállítani az AIDS terjedését, sőt ez csak súlyosbítja a problémát."
23. 2d5a00656a (válaszként erre: 22. - 2f4fe453b8)
2009. jún. 10. 20:35
Én a hülye megkérdezhetem:mit nyilatkozott???
2009. jún. 10. 19:58

Jó nagy felháborodást váltott ki a pápa nyilatkozata. Sok szervezet csatlakozott ahhoz a közös nyilatkozathoz amelyben bírálták XVI. Benedeket.

Elég belegondolni, ezzel az egy mondatával közvetve mennyi embert fog eltenni láb alól. A gumiszurkálós boltos kispályás hozzá képest.

2009. jún. 10. 19:56
Isten ezek szerint,meggondolja ,hogy hová helyezi gyermekeit,azaz ha egy olyan pár "esik teherbe"akik ezt a babát nem tudják eltartani,nem vetethetik el,akkor ez bünti/Isten részéről???
20. Pirosalma (válaszként erre: 19. - Pirosalma)
2009. jún. 10. 19:51
Bocsánat, ha kicsit direkt voltam.
19. Pirosalma (válaszként erre: 18. - Mgagi)
2009. jún. 10. 19:50

"...ők Istenre bízzák hogy hány gyermekkel áldja meg őket." - utalnék Jézus megkísértésére, hasonló eset. A Sátán azt mondja Jézusnak, vesse le magát, hisz megvan írva, angyalok vigyáznak rá; erre Jézus azt felelte, nem, mert az is meg van írva, hogy ne kísértsd az Urat, a te Istenedet. Szóval ha dugnak orrba-szájba, akkor ne csodálkozzanak, hogy sok gyerekük lesz...


"Nincs és nem kéne hogy emiatt bűntudatunk legyen." - szerintem is.

18. mgagi (válaszként erre: 17. - Pirosalma)
2009. jún. 10. 19:03

Én hallottam olyanról is hogy egy házaspár azt mondta ők Istenre bízzák hogy hány gyermekkel áldja meg őket. De van aki ezt nem biztos hogy megteheti.

A katolikusok ellenzik az abortuszt. De az sem állapot hogy vannak olyen nők akik ugyan megszülik, de utána vagy megölik vagy ott hagyják a kórházban. Ezért jó ha van mivel védekezni a nem kívánt terhességek ellen. Én inkább nem mérgezem magam a fogamzásgátlókkal. Mi a gumit választottuk. Ez így jó. Nincs és nem kéne hogy emiatt bűntudatunk legyen. Ez is természetes védekezés szerintem.

Emlékszem mikor az esküvőn mondtuk az esküt és az állt benne, hogy: és elfogadod a gyermekeket akikkel az Isten megajándékoz.

17. Pirosalma (válaszként erre: 16. - Pirosalma)
2009. jún. 10. 17:43
Mármint az Ószövetség.
16. Pirosalma (válaszként erre: 15. - Masször)
2009. jún. 10. 17:43

Értem, köszi!


Az Újszövetség is érvényes a kereszténységre.

15. Masször (válaszként erre: 14. - Pirosalma)
2009. jún. 10. 16:16

Sajnos a mai pápa, XVI. Benedek. Üzente az afrikaiaknak az Aids terjedésesnek megfékezésére az óvszer helyett az önmegtartóztatást.


Az egy külön beszélgetést megérne, hogy mennyiben vonatkozik az Ó testamentum a keresztényekre, hiszen "nekik" az Új szövetség ad útmutatást. Tehát Onan esetére hivatkozni keresztények esetében nem biztos, hogy jó ötlet.

14. Pirosalma (válaszként erre: 12. - Mgagi)
2009. jún. 10. 15:34

Szia, Ági!


A legérdekesebb, hogy a pápa - nem tudom, melyik, Masszőr tudja - az afrikaiakat felszólította, hogy ne használjanak óvszert, mert az bűn, és inkább éljenek önmegtartóztató életet.


Szóval örülök, hogy te nem így látod. A bibliai Onániás-történetre (1Móz38 vagy valami hasonló) hivatkoznak, de elég halovány az indoklás, természetesen nem egyértelmű az igeszakasz. Tulajdonképp ha bűn, de mi nem tudunk róla, akkor nem bűn ("Akire sokat bíztak, attól sokat kérnek számon." Lukács valamennyi), pontosabban nem olyan bűn, amit Isten felró.

13. Pirosalma (válaszként erre: 9. - Masször)
2009. jún. 10. 15:29
Rako, asszem, ma is lehet kapni. Nem semmi. Az ilyen ügyeket talán a legjobb a saját lelkészével/plébánosával (/stb.) tisztázni. Nem hiszem, hogy ezt - gumilyukasztás - bármelyik egyház normálisnak tartaná...Aztán ha nem megy, jogi utak.
12. mgagi
2009. jún. 10. 15:27
Mi is katolikusok vagyunk, és mi gumival védekezünk. Szerintem ez nem bűn. Az a bűn ha a megfogant életet "megölik". Ezt próbálják megakadályozni hogy ne forduljon elő. A gumit nem vetik meg. Régebben más élet volt nem úgy mint most, hogy alig él meg az ember.
11. Masször (válaszként erre: 10. - Drnéni)
2009. jún. 10. 14:33
Köszönöm a kiigazítást!
10. drnéni (válaszként erre: 9. - Masször)
2009. jún. 10. 14:18
HIV-vírus (HIV-1 v. HIV-2), csak hogy ne maradjob így. Én is feljelentettem volna, persze úgyse foglalkoztak volna vele.
9. Masször (válaszként erre: 8. - Pirosalma)
2009. jún. 10. 13:29

A csomagoláson keresztül szúrta át őket, középen.

Raco - talán így kell írni - volt akkoriban amit használni is lehetett - a vastagsága illetve a vékonysága miatt. Nem tocsogott a síkosító trutymóban sem - így az nem folyt ki a lyukon.

Ennél egyszerűbb megoldást választottunk: kirúgtuk, azonnal amikor lebukott!

A teológiai vetületét akkor nem nagyon vizsgáltam, engem az bőszített fel nagyon, hogy akár emberek halálát is okozhatta volna - vagy okozta is - akik egy ilyen sérült gumi miatt fertőződhetnek Aids vírussal...

8. Pirosalma (válaszként erre: 7. - Masször)
2009. jún. 10. 12:33

Micsoda? Hogy csinálta? Kibontotta, kiszúrta őket, aztán visszacsomagolta? Gondolom, ez régen volt, mert ma már elég jól be vannak csomagolva, ezt nem lehetne megtenni.

Én a helyedben amúgy feljelentettem volna...(Ha nem hagy fel ezzel.)


És hiába lyukasztja ki, ha Isten szerint bűn a védekezés, akkor mindegy, hogy ki van-e lyukasztva a gumi, az Isten a szándékot nézi.

Más szempontból, a Biblia alapján az embernek szabad akarata van, senki nem kényszerítheti semmire, önként választhatja a bűnt.

Aki pedig ilyet tesz - mármint az óvszer kilyukasztása - úgy gondolom, egyértelműen bűnt követ el, függetlenül attól, hogy az óvszerhasználat bűn-e vagy sem.

7. Masször (válaszként erre: 6. - Drnéni)
2009. jún. 10. 12:03

Drnéni!

Isten útjai kifürkészhetetlenek.

Volt egy kolléganőm amikor közértben dolgoztam. Minden óvszert átszúrt középen egy tűvel, mert szerinte a használata Isten ellen való vétek...

Ez off volt tudom, de a mindenhatóságra egy halovány bizonyíték:-)

2009. jún. 5. 13:16

Én katolikus vagyok, éppen a naptár módszer következtében várom második babámat. Mondjuk meg kell mondjam, nem igazán érdekel ebben a kérdésben a Vatikán álláspontja (ami valóban tiltja az eszközös és gyógyszeres védekezést), nekem más kifogásaim voltak. Csakhogy a naptár módszer semmit de semmit nem ér!


Az egyház állásfoglalásában ebben a kérdésben semmi logikát nem találtam. Ha ugyanis isten valóban mindenható, ostobaság feltételezni, hogy gyógyszerekkel vagy kotonnal, meg lehetne akadályozni bármiben is. Ha meg maga a hozzááláás ellen van kifogásuk, nem értem, miért nem teljesen mindegy, hogy mivel próbálja elérni egy pár, hogy ne legyen gyereke.

5. Pirosalma (válaszként erre: 3. - KLMárti)
2009. jún. 5. 11:27

Részletesen:


[link]


(Egyébként hogy mi a "művi beavatkozás", az leginkább definíció kérdése.)

4. vvicus (válaszként erre: 3. - KLMárti)
2009. jún. 5. 11:21
Ez így van!
2009. jún. 5. 11:15

A római katolikus egyház nem a védekezést tartja bűnnek, hanem az egyes fogamzásgátló szerek használatát, (tabletták, művi termékenységet kizáró eszközök, műtéti beavatkozásos fogamzásgátlás stb.)

Az óvszert régen sem tiltották, tudomásom szerint, csak nem ajánlották. És a legújabb információim szerint már van egy olyan új rendelet, hogy az óvszert is javasolják.

Régen egyedül a természetes családtervezés volt az, amit ajánlottak. Az most is mindenképpen létezik.

Mi 7 éve vagyunk házasok. Azóta ezt a módszert használtuk, és nekünk jól bevált. Igaz, most a szoptatási időszakban kicsit bonyolult és nem annyira biztos (szerintem), de alapvetően jól működik.

Tehát, hogy válaszoljak, a naptármódszer és minden más, ami természetes, nem művi beavatkozás, azt támogatja az egyház is.

A fogamzásgátlással is csak az a probléma, hogy azok nagy része a már megfogant életet öli meg. Ezért tiltja az egyház.

2009. jún. 5. 11:06

Sziasztok!


A római katolikus egyház bűnnek tartja a védekezést a nem kívánt terhesség ellen (én ezt a Biblia alapján nem fogadom el, de ez más kérdés).


Az érdekelne, hogy ez a naptármódszerre is vonatkozik-e. A kérdésből adódik, hogy elsősorban „gyakorló”, hívő római katolikusok válaszát várom, de természetesen bárki véleményét, ismereteit szívesen fogadom.

2009. jún. 5. 11:05
A római katolikus egyház és a védekezés
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook