Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Római katolikus temetés, ha mindenki ateista.... fórum

Római katolikus temetés, ha mindenki ateista.... (beszélgetős fórum)

1 2
58. katykóca (válaszként erre: 57. - Lysiantus)
2011. dec. 6. 16:25
Köszönom:D
57. Lysiantus (válaszként erre: 56. - Katykóca)
2011. dec. 6. 16:23
Helyesen tetted, hogy így intézted. Mindenkinek vallási hovatartozása, s óhaja szerint kijár a végtisztesség. Minden elismerésem neked, hogy szem előtt tartottad nagymamád kívánságát!
2011. dec. 6. 16:19

Okés...ma ma volt a dolog.

A pap/akiről mondtam hogy ,tök fiatal paphoz képest 39 éves/ kitett magáért,45 perces volta szertartás,és szerintem /bár én nem értek hozzá/a temetési részt is elmondta,bár előzőleg azt mondta ez csak a végén jár a földbe helyezésnél.

Kedvesen elmondta mindig mikor álljunk ,és üljünk le/ez nekünk kellett ,mert különben érdekes lett volna/..sőt tartott a közepén egy világi részt is amikor átment szabad beszédbe.és aról értekezett miért van milyen ruhában és hogya túlvilág miért a cél és az élet miért csak átmeneti a földön...de ez volt a legjobb része a dolognak.

Mindenképp nagyon megnyugtató volt a nagymamám részére,/gondolom/ és azt hiszem így volt teljes a dolog...én így vagyok nyugodt....és azt hiszem bár nem az én számból hiteles ,de ide illő az ÁMEN nyugodj békében Nagymami!!!

55. a14deb9047 (válaszként erre: 54. - 928ab7b41e)
2011. nov. 24. 13:29
Ebben az összegben benne van az orgonás gyászmise (ha kérik), illetve a két harangozás, a pap "stóla díja" és a kántor. A temetési összegeket a megyés főpásztor határozza meg.
54. 928ab7b41e (válaszként erre: 2. - Habospite)
2011. nov. 24. 13:10
Kedves Habospite! A katolikus szertartások stóladíja meghatározott. Az egyház adó az nem adó, hanem hozzájárulás, amit mindenki lelkiismerete szerint fizet. Nincs behajtás. A temetések stóladíja misével, temetéssel együtt 20-25 ezer körül van, nem tudom a pontos összeget. Ennél többet nem kérnek.
53. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Katykóca)
2011. nov. 23. 14:28

A temetés nem a hozzátartozókról szól...

Szóval lehet hamvasztás előtti búcsúztatás, és lehet hamvasztás utáni "temetés" a kolumbáriumnál. Itt is lehet kérni a legrövidebb változatot tekintettel. A búcsőztató pap+kántor tudja, hogy ilyenkor mi a teendő. Vannak változatok a temetési szertartáskönyvben.

Csak azért, mert a hozzátartozók ateisták, megadhatják a végtisztességet az elhunytnak. Ez mindenki kötelessége.

52. Lysiantus (válaszként erre: 49. - Katykóca)
2011. nov. 23. 09:44

Helyesen teszed, hogy így intézted. A családnak is figyelembe kellene venni az elhunyt kívánságát.

Mást már úgysem tudnak tenni a mamádért, ennyit meg kell tenni érte!

51. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 49. - Katykóca)
2011. nov. 23. 09:24
Ügyes vagy :) Mamád kívánságát teljesítetted, illetve fogod teljesíteni.
50. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 41. - Globus)
2011. nov. 23. 09:21

Ez nálunk is hasonló volt. Nem bántam meg soha, hogy nem lett halotti tor. Úgy érzem az életébewn kell mindenkinek jó kapcsolatban lenni a hozzátartozójával, ismerősével.


Persze tegyen mindenki úgy, ahogy a neki a lelkiismeretének könnyebb.

2011. nov. 23. 09:12

Na, csajok!

Most jöttem a plébániáról, a pap nagyon rendes volt ,mondta, hogy ahol lesz ottkéne kérni a plébánost,hogy szentelje fel az urnát...aztán mondtam neki ,hogy ez nehéz lesz,mert kissé ellenszélbe megyek a családdal,erre azt mondta, hogy becsüli ,hogy egyáltalán felötlött bennem,úgyhogy megcsinálja a szertartást amikor akarom,23.000 FT.lesz.Asszem megsajnált kicsit,mert elég hülyén nézhettem ki ahogy elmondtam a szitut..Úgyhogy úgy néz ki megoldódik a dolog.Ha ezt sikerült elintéznem a tor már smafu,a nagy falat este apukám lesz!!Tutira ki lesz az ötlettől:D

48. globus (válaszként erre: 1. - Katykóca)
2011. nov. 23. 08:21
Hogy rólad is legyen szó:), véleményem szerint semmi akadálya nem lesz egy rövid búcsúztatónak, ha azt a templomban ejti meg a pap. Onnan szépen hazaviszitek az urnát. Csak akkor akadékoskodhat, ha pl. otthon, vagy a kultúrházban stb. szeretnétek, erre nem tudok példát, de a templomi simán megy. A saját kántorjukhoz szeretnek ragaszkodni a papok, bizonyos szempontból ez érthető.
47. globus (válaszként erre: 46. - Globus)
2011. nov. 23. 08:08
Szívem szerint zártkörű temetést kértem volna, de sajna, a temető nyilvános hely, ő pedig hamvasztást nem akart.
46. globus (válaszként erre: 45. - A0c1361e44)
2011. nov. 23. 08:08
Furcsák az emberek... mindenki tudta, hogy milyen régóta halálos beteg, ha akkor nem jöttek, utána ne jöjjenek húú-háázni. Jól megjegyeztem, hogy kinek mit köszönhetek :)
45. a0c1361e44 (válaszként erre: 44. - Globus)
2011. nov. 23. 08:04
Persze, ha megoldható, akkor együtt kell az ilyet szervezni.
44. globus (válaszként erre: 43. - A0c1361e44)
2011. nov. 23. 08:00
De biztosan jól esne, ha valaki felajánlaná a segítségét. Nem több hónapos ápolás után, kimerülve, nyakamban a szerettem halálával álljak neki sütni-főzni, idő rá két nap. Egyetlen percig sem bánom, hogy nem tartottam. Sőt máséra sem megyek soha.
2011. nov. 23. 05:55

A tornak is meg van a miértje. Nem a dáridózás a lényeg, hanem valaminek a lezárása. Itt nem bulizni szoktak, hanem megemlékezni itt is a halottról, de már mindenki a maga módján, maga történeteivel. Az együtt beszélgetés feloldja a feszültséget.


Az én nagymamám, amikor beteg volt és már tudta, hogy menthetetlen, mindig azt mondta, hogy reméli jókedvű maradok és a temetésén sem sírok sokat.

Nálunk szokott "tor" lenni, azaz a temetés után egy kis összejövetel. Igaz nem dáridózás megy. Vannak vidéki rokonok is, így ha Pesten van temetés, akkor nekik kell egy kicsit pihenniük, enniük és velük is el kell beszélgetni, illetve, ha mi Pestiek megyünk vidéki temetésre, akkor nekünk rendeznek egy kis valamit. Általában egy ilyen toron a halottról beszélgetünk van, hogy vicces dolgokat igen, de tényleg szükséges. A halott akaratát pedig illik megtartani. A mi családunk is református, de azért akad néhány katolikus is, mint anyukám, neki katolikus pap mondott búcsúztatót és misét. Ilyenkor az ember nem álszent mélabúval hallgatja és várja mikor lesz már vége, mert a neki fontos emberről szól az egész.

De egymásra nyitottuk az ajtót is, és mellette tisztában vagyunk azzal, hogy több száz kilométert levezetni egy temetés után pihenés, evés nélkül nem lehet.

42. Zizisicc (válaszként erre: 40. - Bosika)
2011. nov. 22. 23:39
Ez szerintem jó ötlet ....
41. globus (válaszként erre: 33. - 9b10f3d7ff)
2011. nov. 22. 23:36
Tort mi sem tartottunk. Persze utólag a rokonok közt ment a vinnyogás... :) Volt, aki be is szólt miatta. Sokkal nagyobb a fájdalom, mint az, hogy dáridózzanak olyan rokonok, akik egyébként az ajtót nem nyitják évszám rá az emberre. Egyenek otthon.
40. bosika (válaszként erre: 1. - Katykóca)
2011. nov. 22. 23:33

Részvétem!

A mi családunk református, mégis a sógornőm kat.pappal temettette el. Azt hiszem az elhunyt felekezete szerint lehet búcsúztatót kérni, de bizony fizetni kell érte jócskán.

A sógoromat otthon, családi és baráti körben búcsúztattuk el, nem volt semmilyen pap, hivatalos személy. Sokkal meghittebb volt. A nővérem leírta az életútját, és egy barát felolvasta.

39. Zizisicc (válaszként erre: 38. - Eb62d25e47)
2011. nov. 22. 23:25
Hegy csak egy van ..... a többi hegy .... vagy a Balcsi ..... és akkor minden nyáron együtt fürdünk ...... íííííííííííí ..... :oDDDDDD
38. eb62d25e47 (válaszként erre: 37. - Zizisicc)
2011. nov. 22. 23:23

...Na de melyiken?:))))


Bocsi off the end!:DD

37. Zizisicc (válaszként erre: 36. - Eb62d25e47)
2011. nov. 22. 23:22

:oDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Lüke! :o)))))))))))

Ott leszek .... a Hegyen? ;o))))

36. eb62d25e47 (válaszként erre: 35. - Zizisicc)
2011. nov. 22. 23:20
Oszt' aztán kereshetlek a tudomány által meghatározott szélirány szerint??!!:DDDD
35. Zizisicc (válaszként erre: 34. - Eb62d25e47)
2011. nov. 22. 23:17
Ha engem kérdezel, se templom, se semmi ..... szórjanak szét, azt jóóóvan .....
34. eb62d25e47 (válaszként erre: 32. - Zizisicc)
2011. nov. 22. 23:13

Jobb??


Ha a nagyika nem intézkedett ,akkor azoknak kell akik itt maradtak.

Ha ők ateisták,akkor szerintem minden jobb,mint egy papot fogadni,miközben malmoznak a kezükkel,és alig várják ,hogy vége legyen,miközben álszent mélabúval merednek a nagyikára.


Persze a temetkezési szokások a mérvadók,mindenki tegye azt ami illik....

33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 27. - Eb62d25e47)
2011. nov. 22. 23:12

Maga a temetés, hamvasztás sem olcsó dolog, és sajnos nem egy keresztelőről, esküvőről szól a történet, hogy eszem-iszom legyen.


Aki szerette az elveszített embert, annak szerintem egy falat nem megy le a torkán, legalábbis nekem biztos nem ment le.

Én olyan furcsának tartom a halotti tort, persze ízlések és pofonok....

32. Zizisicc (válaszként erre: 30. - Spinneli)
2011. nov. 22. 23:05

Igen, egyet értek ..... jobb egy templomi szertartás .... oda az megy el, aki akar .....


Én kb. másfél hete voltam ilyenen ..... búcsúztatónak mondták - itt is hamvasztás volt - aztán számomra ott derült ki, hogy ez egy mise .....

31. eb62d25e47 (válaszként erre: 30. - Spinneli)
2011. nov. 22. 23:04
Ha a nagyi evvel tisztában volt,akkor rendelkezett voolna azelőtt ,mielőtt a menyországba került!:)))
30. spinneli (válaszként erre: 29. - Eb62d25e47)
2011. nov. 22. 23:01
Egy teljesen ateista család esetében ez nem biztos, hogy olyan jó ötlet.
29. eb62d25e47 (válaszként erre: 28. - A0c1361e44)
2011. nov. 22. 22:58
Akkor hívjanak egy papot is a vacsorához.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook