Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vajon a katolikus egyház engedi-e az egyházi esküvő megismétlését? Akár 1, 5 éven belül is? fórum

Vajon a katolikus egyház engedi-e az egyházi esküvő megismétlését? Akár 1, 5 éven belül is? (tudásbázis kérdés)

2013. nov. 24. 18:13
Nincs egyházi házasság felbontása, csak érvénytelenítés!!
28. emagdi (válaszként erre: 26. - 18e79e1970)
2013. nov. 24. 17:44

nemrégiben volt egy cikk erről az indexen (talán), összegyűjtötték azokat a celebeket és politikusokat akiknek a második esküvője is templomi volt.

szóval el lehet intézni. gondolom van, akinek könnyebb, van, akinek nehezebb.

a cikkben benne volt az is, hogy ELVILEG milyen indokokkal engedélyezi az egyház a házasság felbontását (és utána új házasság kötését).

27. emagdi (válaszként erre: 4. - Dumboci)
2013. nov. 24. 17:41

igen, lehet.

az elképzelhető, hogy más a ceremónia szövegezése a második esetben, de lényegében lehet két helyen is tartani, én ismerek olyat akinek így volt.

26. 18e79e1970 (válaszként erre: 22. - Fgh4)
2013. nov. 24. 12:04
Azért ez nem ennyire egyszerű. Szerintem inkább a papnak a zsebébe ment a pénzt, illetve ő talált ki egy nyomós indokot. Az egyházi házasságot csak a pápa bonthatja fel. Én is ismerek olyat, akinek így volt. Írtak levelet, amiben megindokolták, hogy miért -az egyik akart gyereket a másik nem, illetve mondjuk úgy, hogy a nő dacból házasodott-, elválasztották őket. A nő hozzáment ahhoz akit amúgyis szeretett -csak összekaptak- azóta van 4 gyerekük.
25. 18e79e1970 (válaszként erre: 24. - Icuka85)
2013. nov. 24. 11:59
Nem kell házasságban élni, hogy megkereszteljék a gyereked..
2013. nov. 24. 11:03
sziasztok.tudja e valaki hogy lehet e azért egyházi házasságot érvényteleníteni,mert csak azért tettük hogy meg legyen keresztelve a gyerekünk?
23. agnes.a (válaszként erre: 22. - Fgh4)
2011. nov. 15. 10:33

Szia!


Hú, ilyet még nem hallottam, hogy pénzért érvénytelenítenének.... Úgy tudom, sőt, biztos vagyok benne, hogy igazán komoly indok kell hozzá. Lehet az általad említett esetben a pap kitalált valamit, hiszen csak azért, mert már nem vagy boldog valakivel, nem érvénytelenítenek házasságot. Olyan esetben lehet például, ha úgy esküsztök meg, hogy az egyik fél eltitkol valami olyan jelentős dolgot, körülményt, amely döntően befolyásolta volna a másikat... Így már érthető, hogy ,miért lehet érvénytelen egy házasság...

22. fgh4
2011. nov. 13. 19:39
Tudom, hogy a fórumindító nem akarja felbontani a házasságát, de most hallottam, hogy simán fel lehet bontani most már az egyházi esküvőtis. Egy egészen közeli ismerősöm polgárilag elvált, s utána az egyházi köteléket is fel akarta bontani, hogy új párjával is egyházi esküvőt tarthasson.Felkereste a papot, aki összeadta őket annak idején, s megkérdezte, lehet-e. A pap azt mondta. "Mindent lehet, csak pénz kérdése... Be kellett fizetnie sárga csekken kb.60.000 ft-ot, a többit a pap intézte. Ezt nem válásnak nevezi az egyház, hanem az egyházi esküvő érvénytelenítésének. ami gyakorlatilag ugyanaz, bár szerintem jobb szó a válás, mert az takarja jobban a valóságot. szerintem, amit egszer megtettem, azt nem lehet "érvénytelennek" minősíteni, legfeljebb megváltozatni a helyzetemet, ez esetben elválni.A házasság érvénytelenítésének nem volt különösebb 2égbekiáltó2 indoka, egyszerűen máské.pp képzelték a jövőt, s amit megbeszéltek az esküvő előtt a majdani együttélésükre vonatkozóan, azt az egyik fél már nem úgy akarta. /De hiszen a "sima" polgári esküvőknél,válásoknál is tulajdonképpen ez a helyzet...csak ott nem hangzik el az "Isten engem úgy segéljen" eskü! Ezek szerint, ha megesküszöm valamire, érvénytelennek tekinthetem, ha már nem kényelmes nekem? Mi erről a véleményetek? Sem bigott nem vagyok, sem "mindenáron" válásellenes, de ez elégé mellbevágott... Mi a véleményetek?
21. nyta
2010. febr. 13. 09:20
egyébként mi szükség van erre?
20. emagdi (válaszként erre: 4. - Dumboci)
2010. febr. 11. 15:16

simán lehet, egyik barátnőm is pont így házasodott tavaly:) (németo-ban a polgári, itt mo-n meg a templomi). a pappal kell megbeszélni, nyilván olyat kell választani aki mindkét nyelven tud esketni. (a barátnőméké a várban volt, nem tudom mi a templom neve, mindját ott van, ahol a busz bemegy a vár területére (moszkva tér felett).

meg kell beszélni a pappal, és nem kell előtte hozzá jegyesoktatásra járni, meg semmi egyéb macera.

19. M_Marcsa (válaszként erre: 18. - Veroosh81)
2010. febr. 11. 15:12
Nem akarja felbontani...
18. veroosh81 (válaszként erre: 2. - Kattyus)
2010. febr. 11. 13:54

A megyei püspöknél kell kérni a felbontást.


Sztem hívd fel az egyházat, ott biztos megmondják.

2010. febr. 10. 20:32
Nem hiszem hogy megengedik esetleg ha erdekel megtudom kerdezni a plebanian.Az ortodoxoknal tobbszor is tudsz eskudni senki nem gordit utadban nehezseget.Olyanrol tudok hogy az nap ket templomban eskudtek az nem akadaly a katolikusoknal.
2009. máj. 30. 01:47
Igen engedi, ha ugyanahhoz mesz hozza, akihez eloszor.
15. M_Marcsa (válaszként erre: 14. - Dumboci)
2009. máj. 5. 21:09
Bemész egy katolikus plébániára, vagy ahova tartozol.
14. dumboci (válaszként erre: 11. - Papo15)
2009. ápr. 26. 21:30

Igen, szerintük is, de mindenki mást mond. Hogyan lehetne ezt hivatalosan kideríteni?


Köszönöm mindenkinek, aki hozzá szólt eddig!

2009. ápr. 25. 13:24
Nagynénikéméknek úgy volt, hogy Ausztriában a polgári, Magyarországon a templomi. De 2 esküvőd nem lehet, max megerősítés.
12. kattyus (válaszként erre: 11. - Papo15)
2009. ápr. 25. 13:06
Én is így gondolom. Ez nem egy új házasság.
11. papo15
2009. ápr. 24. 22:06
Igen,megerősitetni,azt lehet.
2009. ápr. 24. 22:03
Ilyet nem szoktak, sztem nem lehet esküvőt ismételni.
2009. ápr. 24. 22:00
NEM ENGEDI CSAK,HA MEGHALTT AZ EDDIGI PÁRJA.
2009. ápr. 24. 20:17
Szerintem ez elég egyedi dolog.
2009. ápr. 24. 16:09
Van egy olyan érzésem, hogy senki sem tud segíteni. :( Azért felhozom a topikot egy kicsit. :-)
6. dumboci (válaszként erre: 5. - Kattyus)
2009. ápr. 24. 12:10

Igen, szerintünk is, de nem vagyunk benne biztosak, és akkor nem akarunk kockáztatni.


Remélem jön vki, akinek van tapasztalata.


Azért köszönöm, hogy írtál!

5. kattyus (válaszként erre: 4. - Dumboci)
2009. ápr. 24. 12:08
Az más. Sajnos ebben nem tudok segíteni. Szerintem ez csak az eskü megerősítése.
4. dumboci (válaszként erre: 2. - Kattyus)
2009. ápr. 24. 12:06

Ja, nem akarjuk felbontani, rosszul kérdeztem, bocsánat. A párommal szeretnénk most itt Németországban, és jövőre Magyarországon egyet.


Tehát nem válunk, csak mindkét országban szeretnénk egy esküvőt! :-)

3. kattyus (válaszként erre: 2. - Kattyus)
2009. ápr. 24. 11:48
2. házasságomban élek, csak polgári volt
2009. ápr. 24. 11:47
Nem. Életedben csak 1 egyházi esküvőd lehet. Nekem az első ott volt. A Vatikánban kell felbontását kérni.
2009. ápr. 24. 11:45
Vajon a katolikus egyház engedi-e az egyházi esküvő megismétlését? Akár 1, 5 éven belül is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook