Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A pókokat hogyan lehet a leghatékonyabban távol tartani az otthonunkból? fórum

A pókokat hogyan lehet a leghatékonyabban távol tartani az otthonunkból? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
58. ab4b6bc17d (válaszként erre: 54. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 13. 10:00
Én szoktam kertészkedni. Ott is, ahol azt a bizonyos másodpéldányt láttam ebből a nagy szürkéből... ráadásul kesztyű nélkül. Ezek után... a gaz meg csak nő...
57. ab4b6bc17d (válaszként erre: 53. - Ében11)
2009. szept. 13. 09:54
Én meg azt nem tudom elviselni, hogy rámmásznak.
56. ab4b6bc17d (válaszként erre: 53. - Ében11)
2009. szept. 13. 09:53
Borzalmas. A végén nálunk is elszaporodnak.
55. ab4b6bc17d (válaszként erre: 51. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 13. 09:51

Ezek a ronda szürke dögök biztos, hogy kintről, mert azt hiszem, írtam, hogy közben láttam még egyet kint, a ház előtti kis virágoskertemben, méghozzá a kiszáradt műanyag medencénkben és biztos ami biztos alapon le is fújtam azonnal, hogy eszébe se jusson bejönni!

Házipókunk szerintem van bent, de azoktól kevésbé félek.

Nekünk teljesen új építésű a házunk, minden új rajta, a szúnyogháló is és minden ablakon ott feszül, elvileg ott nem tudnak bejönni.


Marad az ajtó, amit bizony a férjem és a lányom néha elfelejt bezárni...

54. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 53. - Ében11)
2009. szept. 12. 11:07

Ez a "földben ás lyukakat és nagy szőrös" a madárpókra is igaz. De itthon hála égnek nem honos :D egyébként egy patkánnyal is simán elbánik.

Itthon úgy tudom csak olyan madárpók kapható aminek eltávolították a méregmirigyét. A csípése így csak némi fájdalmat okoz. De miért csípne meg bármelyik is? Ok nélkül nem csípnek. Szerintem úgy vannak vele mint a méhek: csak akkor támadnak ha veszélyben érzik magukat.

Attól viszont én is tartok, hogy a klíma változásával bővül a pókpaletta.

A cipőmet én is mindig megnézem, bár legtöbbször belenyúlok. Be is sz*rnék ha lenne benne valami..bár katicabogarat már találtam benne és egyszer az aranyhörcsögöm is elbújt egyik cipőben. Nem is vettem észre, hogy megszökött amíg anyu el ne kezdett sikítozni :)

53. ében11 (válaszként erre: 52. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 12. 09:59

nem a csípéstől félek...hisz a szúnyognál ez nekem eszembe sem jut.de azt nem tudom elviselni hogy mindenhová mászkálnak...mi a fenét kószálnak az ágyban szekrénybe stb.

szerencsére nem sok mérges pókunk van, talán kettőnek erős a mérge, ami miatt egy pókcsípésnél jobban kell figyelni mint egy sima szúnyogcsípésre-az egyik a búvárpók-vízi a másik meg földben ás lyukakat és jó nagy szőrös.

de sosem lehet tudni ahogy változik az éghajlat jönnek újak is...délről.és általában a kisebb pókok mérge erősebb...meg az is eszembe jut hogy a sok madárpóktartó milyen felelőtlen-tartják a pókokst vagy vigyáznak rá vagy nem...szaporítják is őket...van hogy több száz kis pók kel ki...meg sem lehet számolni...és ha abból elkószál pár?

meg fogtak már meg elszökött kiengedett példányokat...és azt is simán el tudom képzelni valaki külföldön szórakozásból befog egyet és hazahozza aztán nem tud vele mit kezdeni és elengedi...nah én mindig körülnézek...egy időben a cipőmben is.ezt azért nem gondolom hülyeségnek mert a múltkor is találkoztunk a játszón egy kisfiúval és volt nála egy jó nagy pók gyógyszeres üvegcsében...

52. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 44. - Ab4b6bc17d)
2009. szept. 12. 08:32

Én még egy hangyát is képes vagyok kivinni :)

Szerintem nem gyakran csípnek a pókok, engem legalábbis még sosem csípett meg egyse. De néztem egy sorozatot a Discoveryn és abban azt mondták nem fájdalmasabb egy szúnyogcsípésnél!

51. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 45. - Ab4b6bc17d)
2009. szept. 12. 08:27

Biztos, hogy kintről jönnek? Lehet, hogy bent "teremnek". Szúnyogháló van az ablakomon, igaz sok helyen szakadt, nincs is rendesen kifeszítve úgyhogy jönnek be rovarok mellette, de pókot szerencsére még nem láttam soha igy bejönni. Most pedig már több mint fél éve egy darabot se látok a szobában. Takaritáskor még van pár kis-kaszáspókszerű példány, de az is egyre kevesebb. De többcentis feketék szerencsére nincsenek. (kipp-kopp)

Ilyenkor midig megnyugoszom, nem is vagyok olyan éber és amikor már tényleg nem számít rá az ember, akkor megint halálra rémíti egy ilyen :) Úgyhogy most akármennyire nincsenek, nem lanyhul a figyelmem. Jobb félni mint megijedni

50. ab4b6bc17d (válaszként erre: 48. - Pista55)
2009. szept. 11. 21:40
Én sem vagyok oda érte, de a virágos felmosóra fittyet sem hánynak.
49. ab4b6bc17d (válaszként erre: 47. - Youlcsi)
2009. szept. 11. 21:39
Na, ja, de ezek a pókok valahogy mindig úgy csinálják, hogy agyonijesztik az embert. Nem hülyeség.
48. pista55 (válaszként erre: 46. - Ab4b6bc17d)
2009. szept. 11. 21:35
Ennek a szagát én sem bírom.
2009. szept. 11. 21:34

micsoda parák!

ha elég messze van tőlem -mondjuk a szoba túloldalán- akkor az keljen fel miatta, akinek hat anyja volt! ott marad, csak nem közelítsen.


nézzétek meg az Arachnophobia c. filmet!

"Egy icipici pók felmászott az ereszen,

És jött egy nyári zápor, lemosta hirtelen,

De kisütött a nap, és minden felszáradt,

Így az icipici pók felmászott az ereszen."

:lol:

2009. szept. 11. 21:31
Ja, és felmostam az egész házat kívül-belül Domestossal. Állítólag ennek a szagát sem bírják.
45. ab4b6bc17d (válaszként erre: 39. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 11. 21:28

Hát... én először teljesen ledermedek tőlük. Főleg, ha nagyok. Mozdulni sem merek, nemhogy még ügyeskedjek ott, hogy megfogjam. Szó szerint rosszul leszek tőlük. Hiába vagyok jóval nagyobb, egyszerűen rettegek, kiráz a hideg, a víz, minden, feláll a szőröm.. nagyon félek!


Egyébként ma, amikor locsoltam a virágoskertem, megint találkoztam egy ilyen óriás példánnyal. Mondhattok aminek akartok, én bizony befutotottam a rovarölő szerért és lefújtam. Biztos, ami biztos, ez sem jön már be a házba! Pont olyan nagy volt, mint a tegnapelőtti! Utálom!!!!!!!!!

44. ab4b6bc17d (válaszként erre: 37. - Csicsi25)
2009. szept. 11. 21:23

Én is lágyszívű vagyok a legtöbbször. Azonban ha már bejönnek a házba, nem kegyelmezek nekik. Elég ha csak arra gondolok, hogy megcsípik a négy éves lányomat! Jó, persze, kint is megcsíphetik, de nekem nem mindig van otthon a férjem, hogy kirakja. Én meg meg nem fogom.

Vannak olyan bogarak, amiknek nem kegyelmezek. A pókok is közéjük tartozik. Vessetek meg érte, de nekem jobb, mintha..

2009. szept. 11. 15:55
* néha
2009. szept. 11. 15:54
De ilyet csak este kell csinálnom, takarításnál felszippantom őket a porszívóba
41. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 40. - Ében11)
2009. szept. 11. 15:53
Ha pl poháralátéted van, ami keményebb akkor azt meg lehet fogni egyszerüen, nem fog elhajlani egyszerü felemelni vele a dobozt. Alácsúsztatni sem nehéz, látod hol a pók és akkor emeled fel mikor távol van. Nekem ez bevált, persze néha volt para ha útközben nem láttam az üvegben :)
40. ében11 (válaszként erre: 39. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 11. 15:31

én ennyire nem vagyok bátor...én kíméletlen vagyok szeretem rövidre zárni-ha bejött a szobámba akkor meg kell akadályozni hogy meneküljön-így általában leütöm.sokszor járnak a fürdőbe inni-akkor meg leengedem őket vízzel.

én nem tudom megfogni se zsepivel se üveggel se semmivel...amiben pók van az is félelmetes!

madárpókot megnézem csak ne mozogjon!

39. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 34. - Csigusz 79)
2009. szept. 11. 15:25

Én ilyenkor azt csinálom, hogy ha ráteszek egy átlátszó dobozt(pl a fülpálcikás dobozt, vagy raffaelloét vagy ilyesmit ami zárt) és aládugok valamilyen papírt. Addig kell ügyeskedni, amig sikerül úgy levenni a falról, hogy a résen ne szökjön ki a pók. :):)

Ha sikerült így foglyulejtenem akkor kiviszem és elengedem. De múlkot egy fél literes üvegflakonba fogtam és volt benne pár csepp víz. Rácsavartam a kupakját és megforgattam. Nem lepte el a pókot, de menekült a víz elöl és azt látom hogy megfulladt!

:( Nagyon sajnáltam, de komolyan. Úgylátszik a házipókok egyáltalán nem bírják a vizet.

38. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 35. - Ab4b6bc17d)
2009. szept. 11. 15:15
Nem idéztem filmből. De az rész tetszett, amikor... :D:D na jó nem ijesztegetlek. Nem tudom én sem mit keresnek ott, de biztos jobban félnek tőlünk mint mi tőlük :)
2009. szept. 11. 09:36

Hú, ez nem semmi fórum! Nem is tudtam végigolvasni az összes hozzászólást, mert a hideg rázott tőle.

Én is gyerekkorom óta irtózom a pókoktól. Falun nőttem fel, ott tényleg sok van. Városban szerencsére kevesebb és kisebbek. Én is ordítok, ha meglátok egyet, mindig a férjemmel fogatom meg, de nem lenne szívem megöletni, inkább kirakatom az ablakon.

Nem hiszem, hogy bármit is lehetne tenni ellenük, mindenütt ott vannak.

36. ab4b6bc17d (válaszként erre: 30. - Ében11)
2009. szept. 11. 07:30
Ebben van valami, én is hallottam és olvastam róla, de csak remélni tudom, hogy velem még nem fordult elő. Nem lehet, hogy ez csak az idegeink borzolása? Meg miért is mászna bele az ember szájába? Azért általában menekülnek.
35. ab4b6bc17d (válaszként erre: 28. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 11. 07:28
Jézusom. Nem abból a pókos filmből idéztél véletlenül? A tegnapelőtti rémig nem akartam belegondolni, hogy az ágyamba is bemászhatnak. Mi a fenét akarnak ott??? Én az ágyamban hálisten még nem találtam pókot.
34. Csigusz 79 (válaszként erre: 31. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 10. 18:53
Nem,nem igy ébredek hanem fejem búbjáig van a takaró :DD hozzánk nagyon ritkán téved be egy pók,de ha meglátom akkor már hívom is párom :) ma is ez volt :D később nekem nem ér rá,mert akkor eltűnik én meg kereshetem hol van :)
33. Bettyg (válaszként erre: 30. - Ében11)
2009. szept. 10. 18:53

ezt én is hallottam már...

állítólag 8-10 közötti az átlagos pókfogyasztásunk életünk során....

dizgászting....:P

32. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 30. - Ében11)
2009. szept. 10. 18:49
de durva..! Hogy mik vannak :)
31. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 29. - Csigusz 79)
2009. szept. 10. 18:39
:) Én is így alszom, de nem tartós állapot. Reggel pl tuti nem így ébredek, gondolom Te sem tehát nem valami biztos. Kamerát kéne felszerelni :D de mennyivel jobb másnap látni, hogy benn járt a szánkban? Juj.:-D
30. ében11 (válaszként erre: 28. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 10. 17:51

van is valami statisztika hogy hány darab pókot eszünk meg álmunkban-amúgy attól nem lehet baj-régen azt mondták a pók jó torokfájásra :D

én is mindig szétnézek-ha másnál alszom szintén.

29. Csigusz 79 (válaszként erre: 28. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 10. 17:07
Na az nekem is hogy számba mászik,ezért is alszom szememig betakarózva :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook