Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A pókokat hogyan lehet a leghatékonyabban távol tartani az otthonunkból? fórum

A pókokat hogyan lehet a leghatékonyabban távol tartani az otthonunkból? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2009. szept. 16. 17:45
Nem t'om. Darázspókkal én is találkoztam már. Szép kis "szörny", barátnőm le is fotózta. :)))) Nagyim kertjében is van egy-kettő.
2009. szept. 16. 17:10
nem tudom nekem egy kártya van itthon amin védett állatok vannak és azon láttam meg a darázspókot-de élőben még csak egyszer láttam.szerencsére:)
2009. szept. 16. 17:07
Én úgy hallottam, hogy a cselőpók az egyetlen hazai védett pókfajta, hiszen mérete miatt gyakrabban fogják be és úgy hal meg vagy pusztítják el.
2009. szept. 16. 17:04
én úgy tudom a darázs pók is védett...a méregről meg annyit nagyon pici gyerekekre szívesekre veszélyes lehet...
84. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 81. - Ab4b6bc17d)
2009. szept. 16. 15:45

Azzal, ha megtudod, milyen faj, megtudod, milyen veszélyes. :) Egyébként sem pókszakértőre gondoltam én, hanem egy egyszerű (kis)állatorvos (legalábbis nálunk) megmondja, hogy miféle pók az.

Egyébként ha valóban cselőpók, akkor vigyázni, mert Magyarországon VÉDETT faj. És hozzátenném, hogy nem mérgesebb, mint mondjuk a darázspók, ami elég gyakori a kertekben és nagyobb vezélyt jelent a kislányodra nézve, mint ez.

83. ab4b6bc17d (válaszként erre: 82. - Ében11)
2009. szept. 16. 13:31
Ó, anyám, előre félek megnézni is! Máris megindult bennem az adrenalin, borsódzik a hátam, feláll a szőröm... de rossz érzésem van. Mégis megnézem. Csak nem ugrik rám a képernyőn át! :) elviccelem, de tényleg félek.
82. ében11 (válaszként erre: 79. - Ab4b6bc17d)
2009. szept. 16. 12:05
szongáriai cselőpók-ez a legnagyobb pók ami nálunk él...legalábbis eddig.keress rá neten találni sok képet róla!(szürke nagy)
81. ab4b6bc17d (válaszként erre: 80. - 6d7bb5d08f)
2009. szept. 16. 07:27

A fene meg tudja, hogy milyen faj. Talán csak azért lennék kíváncsi rá, hogy megtudjam, mennyire veszélyes.


Jut eszembe, a férjem is ásott, valamit rendez a kertben és talált egy pókfészket, azt mondta, az is nagy pók volt, de én nem láttam, nem tudom, hogy olyan volt-e vagy sem, mint, amit én láttam. Na, lényeg a lényeg, a nagyot elpusztította, viszont a kicsik szétszaladtak... marha jó! Most hogy engedjem ki nyugodt szívvel a gyerekem homokozni, szaladgálni a fűbe?

Egyáltalán honnan hozzak pókszakértőt?

80. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 79. - Ab4b6bc17d)
2009. szept. 15. 09:47
Értem. És ebből a fajból van még mindig a kertetekben, mert akkor jó lenne szólni egy zakértőnek. Talán valahonnan megszökött és azért van egy másik is a kertben, mert párban volt. Még az is lehet, hogy a volt gazdája egyszerűen megunta, vagy lett egy barátja/barátnője, aki írtózik a pókoktól. Szaporodni viszont szerintem még nem szaporodott. Az idő már kezd hűlni és ha tényleg egy nem hazai fajról van szó, akkor az is lehet, hogy magától el fog pusztulni.
79. ab4b6bc17d (válaszként erre: 78. - 6d7bb5d08f)
2009. szept. 15. 09:35

Ez kérlek szépen, nem egy zugpók volt. Attól nem lúdbőrözik a hátam, ettől viszont másfél hete, ha rágondolok.

Ez egy olyan világos szürkés színű (mint egy új felmosófej, pont akkora lábakkal, mint a felmosófej rongyai!), először egy felmosófej darabnak is néztem, s már majdnem lehajoltam érte, hogy felvegyem és kidobjam a kukába, azt hittem, hogy az előző napi felmosásból maradt ott az előszobaajtóban, talán beakadt az ajtóba, gondoltam én, de akkor valami kapcsolta fejemben, hogy ennek bizony pók kinézete van! Abban a pillantban ledermedtem, mert ekkora pókot még életemben nem láttam!!! Óriási nagy volt, akkora, hogy mondom, a férjem papucsával sem tudom lecsapni, ami ott volt mellette, mert kilógnának alóla a lábai. Ott álltam dermedten, pánikban, hogy most mit csináljak. végül az anyósom mentett meg, aki először szintén azt mondta rá, hogy ez nem lehet egy pók! Érted?!! Nem csak az én képzeletem volt, hogy akkorának néztem!

Mondta, hogy adjam a rovarirtószert, lefújjuk. Ahogy elkezdte fújni, a pók futott volna, addig ott állt mozdulatlanul. Szóval egy kiló rovarirtót fújt rá, míg végül megdöglött! Most képzeld el, hogy ez a ronda nagy dög bemászik a lányom papucsába, vagy ruhájába, vagy mit tudom én, bele sem merek gondolni, ki tudja, nem-e egy nagy keresztes pók volt, s bár nem értek hozzá, azokról azért tudom, hogy csípnek... brrr....

78. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 76. - Ab4b6bc17d)
2009. szept. 15. 08:39
Mekkora pók volt? Mármint a legtöbb házban és kertben megtalálható a zugpók. A legnagyobb pókok közé tartozik, amik Magyarországon fellelhető és ez a pókféle nem csíp, ártalmatlan. Viszont ezektől félnek a legjobban az emberek, tekintve a méretét.
77. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 74. - Ab4b6bc17d)
2009. szept. 15. 08:37
Az állatvédők nem azért tiltják be az irtásukat, mert sajnálják őket, hanem azért, mert a rovarírtószer, amit használnak, nem környezetbarát. Más, haszos állatokat is elpusztít.
76. ab4b6bc17d (válaszként erre: 66. - Csigusz 79)
2009. szept. 15. 08:20

Én is így érzem magam, amióta elindítottam a topicot amiatt a pók miatt, amit múlt hét este( vettem észre az előszobaajtónkban, belülről. Olvass csak vissza!

Azóta láttam még egyet, a kertben! Magyarán ezek már letelepedtek nálunk!?

75. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 72. - 6d7bb5d08f)
2009. szept. 15. 08:11
Ha kézzel lesepred hogyhogy nem fut el ha leért a földre? Aláteszel egy nagy dobozt? Én még igy nem csináltam, általában ott fogom meg ahol van. Nincs az a pénz, hogy kézzel hozzányúljak bármelyikhez is!
74. ab4b6bc17d (válaszként erre: 64. - Lady Blakeney)
2009. szept. 15. 08:07
Egyetértek. Ez pont olyan, mint a szúnyogokkal az a dolog, hogy állatvédők betiltanák az irtásukat. Azt hiszem, ha az ő gyerekeküket is úgy összecsipkednék, mondhatni véresre, akkor már nem ágálnának az irtásuk ellen. Vannak olyan rovarok, amiknek bizony semmi haszna, csak bajt okoznak.
73. ab4b6bc17d (válaszként erre: 61. - 6d7bb5d08f)
2009. szept. 15. 08:04
Én elfogadom a véleményed. A baj csak az, hogy én nem merem őket "terelgetni". Hogy őszinte legyek, lecsapni is alig-alig. Azonban, ha a gyermekem testi épsége a tét, mégis megteszem, mert nekem a gyermekem éppenhogy a kertben játszik... tudom, onnan sosem fogom tudni teljesen kiírtani őket (meg egyenlőre a lakásból akarom, hogy többé ne jöjjenek be, legalábbis ilyen nagy példányok ne), de nyilván nem ülök tétlenül, ha a lányomat pókcsípés veszélye fenyegetné.
72. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 70. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 14. 11:02
Én általában meg tudom őket fogni, de ha nem tudom őket beterelni a dobozba, akkor kézzel leseprem a falról vagy a padlón a dobozba. Szippantásra még sosem kellett rávetetemednem és nem is szándékozok. :))))
2009. szept. 14. 10:58
amugy a legtöbbet én is igy fogom meg. de ha nem megy felporszívózom!
70. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 69. - 6d7bb5d08f)
2009. szept. 14. 10:57

ha meg tudod fogni :D

nagyon gyorsak, és eszük ágában sincs megvárni mig rájuk teszem a dobozt. Van amelyik lát is ha odamegyek hozzá!!

69. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 67. - Meliga)
2009. szept. 14. 10:49

Nagggyon szépen köszönöm, csakhogy túl sok a tanulnivalóm, meg itthon is van mit takarítani. :DD

A pókokat és a társaikat(?) ismét nem venném a hangyákkal egy kalap alá, ugyanis ez utóbbiak szintén több százan lehetnek és komolyabb kárt is okozhatnak. A pókról viszont, ahogy az előbb leírtam, nem tapasztaltam, hogy hasonló mértékű károkat okozhatna.

A padlásról pedig ezeket a nyolclábú kis "szörnyeket" szintén egész könnyű egy seprűvel vagy a türelmesebbeknek egy dobozban (és nem dobozzal agyoncsapva) eltávolítani.

68. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 64. - Lady Blakeney)
2009. szept. 14. 10:48

Nem köveztek meg? Egy frászt nem. :D Csak a neten keresztül nem jutnak el ide az icipici kavicsok. :))

Igazad van. Nem kellett volna csak úgy sebtében téged kiválasztani, de szerettem volna, ha egyértelmű, hogy milyen gondolatomat mirefel írok. Ha mást választottam volna ki, akkor az reklamált volna, ha egy harmadikat, akkor az. Mindenesetre utólag is bocsánatot kérek. :)

Pajzstetű. Na látod ebben is igazad van. Fanatikus vagyok, de nem annyira, hogy a kártevőkkel szemben rest maradjak. A növények ugyanis előrébb állnak a ranglétrámon, mint a tetvek.

Azonban egy pókot nem jó dolog egy tetűhöz viszonyítani. :) A "magyar" pókok esztétikai károknál többet aligha okoznak, kivéve az egyedi esetek, melyeknél véletlenül belemászik az ember fülébe...de ezek tényleg olyan ritkák, hogy évente ha egyszer megtörténik. Na meg aztán a pókokból sincs több száz a házban úgy, hogy mindegyiket egyszerre kellene eltávolítani. :)

67. Meliga (válaszként erre: 61. - 6d7bb5d08f)
2009. szept. 14. 00:41
Teljesen ingyen es bermentve,megengem Neked mint fanatikus allatvedo, hogy összeszed az osszes pokot, hangyat es egyeb tarsait ami a lakasomba eli nyugtalan eletet..sot, a padlast is mentesitheted, mert en bizony hasznalom a rovarirtot es a hangyacsapdat is,teljesen humanusnak tartom, nem szenvednek...
66. Csigusz 79 (válaszként erre: 65. - Csigusz 79)
2009. szept. 14. 00:39
Még mikor nem itt laktunk akkor egy olyan pók jött be oda ahol mostam hogy mikor megláttam csak tátott szájjal álltam mozdulatlanul,akkora pók volt hogy ilyet talán filmekben látni,bazi nagy,fekete,irtó hosszú lábak,teljesen kinyújtott lábakkal az átmérője volt vagy 18-19 cm és nem túlzok,azt hittem még ugrik is,azt se tudtam mit csináljak,muszáj volt leütni mert ez nem sima pókocska volt.Még most is libabőrös vagyok ha rágondolok...
2009. szept. 14. 00:32
Én ma majdnem gyilkos voltam,vagy inkább felbujtó :o) ugyanis ablakot takaritottam és az ablakon kívül már kb 2hónapja éldegél egy érdekes kinézetű pókica,én nem hogy nem tudok igy ablakot pucolni de az ablaknak ez a fele már rég kinyitva se volt,nehogy bejöjjön :) na szóltam páromnak jöjjön,ő már előre kérdezi "hol van a pók?" :D mondom üsse le,nem is érti mi bajom a pókokkal,aztán meggondoltam magam ha már itt éldegélt nálam akkor inkább tegye csak el onnan,ohh a jó szívem :) De: ha nekem kell cselekedni akkor ezt kb 2 méter távolságbol csinálom és a vége nem ilyen Happy End :) hogy én papírral vagy akármivel megfogjam kizárt,mondják pedig hogy jó terápia aki fél a póktól,háááát erre nem vennék mérget :) a nagyon pici 1mm-es pókok aranyosak :o)
64. Lady Blakeney (válaszként erre: 61. - 6d7bb5d08f)
2009. szept. 13. 23:49

Eszemben sincs megkövezni téged. Nekem semmi problémám nincs az állatvédőkkel. Egyébként egy rovarnál nagyobb állatot képtelen lennék megölni. Azért, mert a pókokat nem kedvelem, még nem vagyok gonosztevő.

Ha figyelmesen elolvasod az előző írásomat, az undorító szót nem a pókokra használtam, hanem a hálójukban lógó rovartetemekre.

Az előttem hozzászólók között is többen említették a rovarirtót és a porszívót. Nekik szabad? Csak nekem nem?

Mégegy kérdésem lenne. A 3 szép nagy leanderemet megtámadták a pajzstetvek. Van belőlük több száz darab. Leszedjem őket egyenként? Csak mert azok is állatok, tehát nem szabad őket bántani.

63. H.Ancsi (válaszként erre: 61. - 6d7bb5d08f)
2009. szept. 13. 20:23
ott a pont, na végre:D
62. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 61. - 6d7bb5d08f)
2009. szept. 13. 16:18
Igazad van, abszolút egyetértek!
61. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 59. - Lady Blakeney)
2009. szept. 13. 16:14

Sajnos egy fanatikus állatvédő veszett el bennem...XD Szóval hagy tegyem fel a kérdést: Mit szólnál hozzá, ha felszippantanának, leütnének, megmérgeznének, stb...csak azért mert gusztustalannak találnak. :)

Sokkal egyszerűbb és humánusabb megoldás, ha betereled egy dobozba és kidobod a kertbe vagy egyszerűen ki az ajtón. Csak mert mi olyan "inteligensek" vagyunk, még nem kell így bánni a többi lénnyel. (oké, mostmár lehet megkövezni engem ^^)

60. ében11 (válaszként erre: 54. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 13. 11:35
akkor keres rá a cselőpókra nálunk is honos a legnagyobb pókunk.a madárpókot meg szaporítják sokan a piciknek amik otthon kikelnek nem távolítják el a méregmirigyét...de szerintem a boltokban kaphatóknak sem...elméletileg olyat árulhatnak aminek enyhe a mérge.
2009. szept. 13. 10:12
Én nem félek a pókoktól, de gyűlölöm őket a lakásban. Undorító, amikor a pókhálóban ott lógnak az elkapott rovartetemek. Én irtom ezeket a 8 lábúakat szinte mindennel: porszívó, seprű, rovarirtó, cipőtalp. A legjobb lenne, ha kint maradnának a szabadban.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook