Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A pókokat hogyan lehet a leghatékonyabban távol tartani az otthonunkból? fórum

A pókokat hogyan lehet a leghatékonyabban távol tartani az otthonunkból? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
28. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 25. - Ab4b6bc17d)
2009. szept. 10. 15:07

Tényleg megérzi az ember, hogy leeshet! Hasonló sztorim nekem is volt, hát persze hogy a fejemre esett!

Ha este belépek a szobába nekem az az első hogy körbenézem a falakat. Általában késő este és éjjel jönnek elő. Lefekvés elött pedig mindig átnézem az ágyneműt is. Főleg a párnák alá kukkantok be. Azóta van ez mióta egy 3 centis koromfekete rémséget találtam ott. De a takaró alatt is volt már. Más meg csak úgy simán bebújik a takaró alá! Juuujjj

Bárhol alszom, ez sosem hagyom ki. Olyan mint az esti fogmosás. :)


Az se rossz mikor fekszel az ágyban és érzed hogy valami mászik az arcodon. :) Nyúlsz a villanykapcsoló felé és közben reménykedsz bárcsak légy lenne! Hol beválik hol nem :D

De én reflexből már mindig felugrom, pedig néha csak a hajszálam cirógatott.

És a rémálmom, hogy belemászik a számba. Sajnos sokszor alszom nyitott szájjal :(

2009. szept. 10. 14:49

Kiskoromban a barátokkal pókokat fogtunk egy dunsztosüvegbe "megfigyelésre". Tettünk bele mindenféle faágat amire aztán hálót szőttek és abba dobáltunk be rovarokat nekik. Darázs és keresztespókokat tartottunk. Akkor is féltem tőlük. Főleg amikor nem láttam az üvegben :D


Állítólag pókiszony esetén a legjobb terápia közel kerülni hozzájuk. Mondjuk venni egy madárpókot. Én szerettem volna régebben, nem engedték meg szerencsére. Jó mert ha véletlenül kiszökött volna el kellett volna költöznöm :) Iszonyat gyorsak.. de a madárpók legalább nem sző hálót.

26. ab4b6bc17d (válaszként erre: 24. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 10. 14:46
Isten ments. Nem nézném meg. Meghalnék a félelemtől.
25. ab4b6bc17d (válaszként erre: 23. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 10. 14:46

Kislány voltam még, ültem a mamáméknál az ágyon. Egyszerre éreztem, hogy fel kell néznem a plafonra. Ott volt egy közönséges házipók. Utána hirtelen azt éreztem, hogy le fog esni. És a buta pókja tényleg leesett, pont elém!

Ezektől a sima házipópoktól inkább csak undorodom, persze nem hagyom, hogy ott lábatlankodjanak. De attól, amit tegnap láttam, hogy az előszobámban csücsül, szó szerint ma is a hideg ráz. Most gondoljátok el azt a jobb minőségű szürke felmosófejt... ha annak néztem, akkor mekkora lehetett!!! És ha belegondolok, hogy majdnem megfogtam, hogy bedobjam a kukába, mert elsőre nem látszódott póknak! Borzalom. Ha lehetne, én valamennyit kiirtanám.

24. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 22. - Ab4b6bc17d)
2009. szept. 10. 14:43
Láttad a Mérges pókok c. filmet? A hideg futkosott a hátamon miközben néztem, de furcsa mód tetszett! :)
2009. szept. 10. 14:42
Sehogy. Még a takarítás is csak ideig-óráig használ. Én írtózom a pókoktól és nem bírok úgy elaludni hogy akár csak egy is a látóteremben van. Főleg a plafonon ahonnan bármelyik pillanatban rám eshet! Brrr! Addig nem nyugszom mig ott van. Sokszor nem pók hanem házilégy, molylepke, szúnyog ilyesmi van ott. Ezek közül csak a molylepke nem zavar. Amennyire időm engedi folyamatosan takarítok, de ha tudtok más megoldást engem is értesítsetek! :)
2009. szept. 10. 14:42
Borzalom, amiket írtok ti is. Sokszor azon gondolkodom, hogy a környezetszennyezés miatt nőnek meg nálunk is ezek a dögök. Aztán meg fogják magukat és bejönnek a lakásba. De mi a fenének nem maradnak kint??? Minek kell nekik bejönni a házba??? Miért nem jobb nekik kinn? Nincs itt egy póktudor?
21. ab4b6bc17d (válaszként erre: 9. - Ájrin)
2009. szept. 10. 14:37
Persze, azzal én is szoktam, de vajon nem tudnak kimászni? Lehet, hogy hülyeség, de ki tudja?
20. ab4b6bc17d (válaszként erre: 8. - Ében11)
2009. szept. 10. 14:36
Egyetértek! Én ezt nem tekintem büszkeségi kérdésnek. Mert mi van, ha megcsípi a gyerekem? Vagy belemászik a poharába? És megisszuk? Vagy jön a szőlőszezon. Volt már, hogy hiába mostam, áztattam a szőlőt, mégis maradt benne pók.
19. ab4b6bc17d (válaszként erre: 7. - A4cf17146e)
2009. szept. 10. 14:35
Elsősorban én is erre gondoltam. Igaz, hogy utálom a szagát, mert hányingerem lesz tőle, de én inkább hányok, minthogy még egy ilyen szörnyeteggel találkozzam!
2009. szept. 10. 12:20

Brrr...én is rettegek ezektől a sok lábúaktól. De szerintem ezek ellen tenni nagyon sokat nem lehet! Bármilyen pici apró résen bejutnak,ott lepetéznek(vagy mit csinálnak) és szaporodnak 1000-rel :SS

Angliába laktam hónapokig,na ott aztán vannak cuki kis példányok! Olyan jó tenyérnyi hosszúlábú,szőrös kis ízeltlábúak. Hányszor kezdtem a reggelt sikítozással! :D

17. Judy24
2009. szept. 10. 12:08

A pici pókok engem nem zavarnak, azokat meg merem ölni. De mostanában, hogy megjött a hidegebb idő mind a házban, mind az udvaron elég sok lett és mindenhova hálót szőnek. A csótányírtó nekem is bevált, de abból is sok kell egy nagyra, hogy használjon, de a lakásban a falra azt mégsem használhatom. Hiába van takarítva állandóan, akkor is vannak.

Sajnos engem már párszor megcsíptek - és én mivel szerintem allergiás vagyok a csípésére - az egész testrészem feldagad, viszket, fáj, vörös stb. és bármivel kennem jó pár nap mire meggyógyul.:-( Hát nem szép látvány.:-S

2009. szept. 10. 11:55

Állítólag citromlével kell befújni a falat.

Kipróbáltam....abban a sarokban valóban nincs újabb háló.

Frissen festett falon viszont nem próbálnám ki!

15. Bettyg
2009. szept. 10. 11:44

Rakj ki egy " Tilos az Átjárás" táblát vagy törd el a lábukat....:DD



De találtam ilyet is, nézd meg....


[link]

2009. szept. 10. 11:28
a pókok állitólag csak a száraz lakásokat szeretik, ezért mondják, hogy jó ház és bizton állithatom nem ártanak senkinek, max megesznek egy rakat rovart.
2009. szept. 10. 11:24
pl. a ruhát nem kell kint teregetni, akkor nem mászik bele, nem jön be, vagy kevesebbet kell szellőztetni, ajtót nyitogatni (dehát nem élhet mindenki ilyen sterilül)
12. ájrin (válaszként erre: 11. - Youlcsi)
2009. szept. 10. 11:03
:)
2009. szept. 10. 11:00
harry potter óta tudjuk, hogy a baziliskus-tól félnek :)
10. ében11 (válaszként erre: 9. - Ájrin)
2009. szept. 10. 10:59

attól még nem félek sőt a piciket megfogom, de egy felnőtt póktól vagy termetesebb példánytól félek-nem tudom miért mert engem sem bántott.öcsém egyszer beleszaladt egy pókhálóba az arcába csapódott egy keresztes pók ő mégsem fél.

én aludni sem tudok ha a fejem fölött mászkálna.egyszer egy ereszről a vállamra esett egy nagy órákig azt hittem még rajtam mászkál!borzalom.

a párom egyszer megfogott egy nagyobbat-azt hitte messziről hogy béka ugrál a szobába de pók volt-két nap múlva megmutatta-szörnyű volt mert tényleg nagy volt-én addig nem is láttam akkora pókot-olyn volt mint egy kisebb madárpók.

csótányirtóval fújunk néha és mostanában nem nagyon találkozok velük.

9. ájrin (válaszként erre: 6. - Ab4b6bc17d)
2009. szept. 10. 10:55

ez valami ősi félelme az embereknek a pókoktól, de ésszel le tudod győzni.

soha nem felejtem el, mikor a két lányom együtt fürdött a fürdőkádben és egyszer velőt rázó sikoltással rohantak ki...a kád egyik sarkára leereszkedett egy kb 1 mm-es pók.

pedig soha nem bántotta őket egy pók sem:)


én porszívóval szoktam le- vagy felszedni őket.

2009. szept. 10. 10:52

én csótányirtóval fújom le-mert szívósak mástól nem akar pusztulni.sajnos nagyon félek tőlük-ha nagyok!

pókhálózok, szúnyogháló. meg sűrűn szekrény mögött, ágy alatt porszívózok-én azzal beszippantom őket ha találok-vagy párom összeszedi őket.

de volt olyan hogy nem volt írtó otthon és borotvahabot fújtam rá-így nem tudott elmenekülni és leütöttem.

nem vagyok büszke magamra...de annyira nem szeretem őket a lakásban...kint van a helyük!

2009. szept. 10. 10:52
Befújtunk minden lehető rejtekhelyet rovarölővel, amitől állítólag hónapokig nem jelentkeznek a rovarok mert a lárvákat is pusztítja és meddővé is teszi egy időre őket. ?
6. ab4b6bc17d (válaszként erre: 5. - Ájrin)
2009. szept. 10. 10:51
Nem. Nem vagyok egy ájulós, de akkor felállt minden szőröm és közel álltam hozzá.
5. ájrin (válaszként erre: 1. - Ab4b6bc17d)
2009. szept. 10. 10:50

szőjj egy pókot fogó pókhálót!:)


de szerintem semmit nem tudsz tenni ellenük.

arra nem gondoltál, hogy szegény jobban megijedt, mint Te?


Te vagy a nagyobb, erősebb és ráadásul rovarölőszered is van!

2009. szept. 10. 10:50
Valamit csak lehet velük csinálni, hogy messze elkerüljenek!
2009. szept. 10. 10:50

Én is utálom a pókokat, habár ezektől az európai példányoktól nem pánikolok. A piszkosság, kosz, elhagyatottság látszatát keltik és Isten ments, hogy rámmásszon. Valójában hasznos állatkák és olyat is hallottam, hogy az a ház, amit szeret a pók, az jó ház.

Nálunk erősen elmaradoztak a pókok miután lakni kezdtük a házat, de fel-fel bukkannak, többnyire picik.

2009. szept. 10. 10:46
semmit, a pókok azok jönnek mennek
2009. szept. 10. 10:44

Utálom, iszonyodom a pókoktól. Tegnap este, mire hazaértem, egy óriás példány (szürkés, soha nem láttam még ekkorát) várt a bejárati ajtómban, ahogy beléptem az előszobába! Mondanom sem kell, se jobbra, se balra nem mertem menni, annyira bepánikoltam, valósággal reszkettem!

Anyósom akkor hozta haza a lányom, s végül ő fújta le egy kiló rovarölő szerrel.

Az a morbid benne, hogy először majdnem megfogtam, mert a szürke anyagú felmosórongyom egy darabjának néztem, s először anyósom is azt mondta rá, hogy ez nem pók! De az volt!!!! És baromi nagy és én még életemben nem láttam ekkorát! Kérlek, segítsetek, mit tegyek, hogy soha többé ne jöjjön be egy sem???

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook