Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehetne távol tartani a pókokat? fórum

Hogyan lehetne távol tartani a pókokat? (beszélgetős fórum)


16. syria (válaszként erre: 15. - Scara.bosco)
2010. júl. 30. 07:50
Hát igen, az biztos, hogy ritka szorgalmas kis jószágok. Meg buták is. Már én is észrevettem, hogy ha kint, az ajtó, vagy ablak közelében leszedem a hálóját, nagyon hamar visszafonja ugyanoda. Akár többször is.
15. scara.bosco (válaszként erre: 12. - Syria)
2010. júl. 29. 20:00

Eddig én se irtottam őket, és nem is nagyon terveztem, de ez már botrány. A kertben nem érdekel, mert nem kelt rendetlen és mocskos hatást. De azért az durva, amikor az ablakmélyedéseimet nézi éléskamrának. Tucatnyi döglött bogarat törlök le naponta az ablakokból. Sosem tanul, pedig így rosszul jár, mert előbb letakarítom, mint, hogy megehetné őket :-). De utálok napi szinten minden szart lerámolni az ablakból, hogy őfelsége után takarítsak.

Már néztem UH-os rovarriasztót, de nem tudom mennyire megy át a főfalakon. Mindegyikre azt írták, hogy inkább nagyobb egybefüggő helyiségekbe jók.

14. 8c73a5832e (válaszként erre: 12. - Syria)
2010. júl. 29. 16:41
Nálunk is rengetek szúnyog van, biztos a sok esőtől.Este kinyitottam az ajtót,és felhőkben repkedtek az ajtó előtt a szúnyogok,be is repült egy csomó:((
13. wiki76
2010. júl. 29. 15:01

Éljenek a pókok!!(kint a kertben)

Én lelkesen porszívózom meg kergetem őket,de én se tudom megölni a drágákat.A páromnak van pókiszonya.

A pókriasztó lesz a szülinapi aji:))

12. syria
2010. júl. 29. 13:54

A pókokat babonából nem ölöm meg, és azért sem, mert hasznosak. Pedig irtózom tőlük. A lakásban rájuk borítok egy átlátszó kupakot, papírt tolok alá, és kidobom az udvarra.

A kertben viszont megőrülök tőlük, mert folyton a képembe akad a hálójuk. Most, hogy a sok eső miatt több lett a szúnyog, a pókok is többen vannak. Állandóan figyelnem kell, mert sokszor pl. a sufni ajtajába szövik a hálójukat. De ahol nincsenek az utamban, látom, mennyi szúnyog végzi a hálókban.

2010. júl. 29. 08:44
Jó ez a topic. :) Én is kipróbálom ezeket a módszereket. :)
10. 8c73a5832e (válaszként erre: 3. - Nedi)
2010. júl. 29. 07:43
Hatásos ez, Hol lehet venni? Én is küzdök a pókokkal...:)
9. Jk
2010. júl. 29. 00:34
lefújni! tényleg! pedig nagy pókírtó vagyok.
8. Éva7407 (válaszként erre: 6. - 4c07880d46)
2010. júl. 28. 22:37
:)))Nem csak te!!!Ez nekem se jutott még eszembe:)))
7. scara.bosco (válaszként erre: 6. - 4c07880d46)
2010. júl. 28. 22:36
ez nekem se jutott eszembe:-). Pedig én is utálom őket. Illetve a pókokkal semmi bajom nem lenne, ha hanyagolnák azt a k. fonogatást :-). Hihetetlen, reggelre befonja a fürdőszobaajtót.
2010. júl. 28. 22:33
Nagyon sokat segítettetek, köszi szépen! Igazatok van, lefújom őket! (hogy én milyen hülye vagyok...)
2010. júl. 28. 22:27
En a piros Raydspraayt hasznalom ellenuk es egy jo ideig nem jelenek meg.
4. lanu
2010. júl. 28. 22:23

Mielőtt pókhálóznál,egyszerű légysperyel befújod a pókokat így elpusztulnak,lepókhálózol és kész. :)

Nem jelennek meg 3 nap múlva,mert,ha csak pókhálózol,a pókicák elszaladnak és szövögetik a hálójukat másutt.De így meghalnak és nem szőnek tovább.

hatásos,én is útálom őket! :)

3. nedi
2010. júl. 28. 22:09

Ha beírod a keresőbe,hogy pókriasztó egy elektromos cuccot ad ki 3990-ért.

Azt hiszem vmi ultrahangot bocsájt ki.

2010. júl. 28. 22:05
Igen, keress egy olyan állatot ami a pókokkal táplálkozik és akkor az megeszi azokat :)))))
2010. júl. 28. 21:59
Sziasztok! Ötleteket kérek tőletek! Elegem van az örökös pókhálózásból! Most volt festés, nagytakarítás, de már 3 nap után megjelentek a pókok a hálóikkal együtt! "Csak" kaszáspókokat látunk többnyire, de időnként megjelennek ronda nagy feketék is, pókiszonyom van, sőt a kislányom is fél tőlük. Hetente végigtakarítom az egész házat(kertes ház, talán ez az oka a pókinváziónak?), mégis örökké mindig minden pókhálós!!! Van valami megoldás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook