Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A hasamról szeretnék fogyni! Szerintetek kinek és melyik tornája a leghatékonyabb ennek elérésében? fórum

A hasamról szeretnék fogyni! Szerintetek kinek és melyik tornája a leghatékonyabb ennek elérésében? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. febr. 20. 10:10
Most találtam meg Karlie Bombardier mutatja be a gyakorlatokat. Szerintem néha kell pihenő is és ez nagyon jól kiegészíti RR réka tornáját. Egyzek de mégsem olyan intenzitással mint Rékájéra.
50. Molly38 (válaszként erre: 49. - Kolli1987)
2012. febr. 20. 09:40

Én is ott vettem, szerintem ugyanaz lehet.. de asszem a kezdő van meg nekem.. azt tervezem, hogy pihenésképpen fogom a pilatest csinálni, mert minden nap nem lehet RR, nagyon elfáradnak az izmaim.

Így meglesz minden nap a mozgás, de mégsem annyira megerőltető mind.

Remélem 2 hónap alatt nekem is fog látszani.. mert most néztem fényképeket amik hétvégén készültek, és b..ker még mindig nagyon "konyhásnéni" karom van!!!!

Mikor fog ez már eltűnni???

2012. febr. 19. 15:54

Sziasztok!


Én 1000ft-ért vettem a Tacskóba A DVD címe Pilates edzsésprogram. Durván 50 perc és van kezdő és haladó szint azért a haladó rész az kemény. Nekem bevállt. Mondjuk én minden másnap szoktam csinálni. Utána RR illetve most már Norbira illetve van egy fitlabda gyakorlatsorom is. Ezeket csinálom felváltva. Mondjuk tény én két hónappal ezelőttig alig mozogtam, de most már szépen látszik. Mondjuk le volt értékelve a DVD nem tudom mennyi lehetett az eredeti ára. Ebben a tornában egy nő mondja el a gyakorlatokat.

2012. febr. 19. 10:35
itt nagyon jó tanácsok vannak, párat lehet én is megszívlelek, nekem a hasam tünedezik 2 hónap után-és azt hiszem zumbával és beachbody-val értem el eredményeket, nem kimondottam hastornával (nem is igen csináltam...) ezek azért jók, mert szereted csinálni, és szomorú vagy, ha vége:)
47. Molly38 (válaszként erre: 46. - SzánI.)
2012. febr. 17. 11:12

Én is ezt akartam kérdezni.. nekem van egy olcsó pilates dvd-m, de az elég puding azokhoz a dvd-khez képest, amit mostanában csinálok.


Egyébként most mértem a kart, hétfőn torna előtt 34 cm volt, tegnap torna után 31 cm.

Persze tudom, hogy torna után kevesebb, de azért csak alakul valamit.

A hasam is látványosan laposabb, pedig kilóra talán egy felet fogytam, de valahogy vékonyabbnak érzem magam, szerintem azért, mert az izmaim jobban összetartanak.

Kb. egy-másfél hete kezdtem intenzíven edzeni RR-re

46. SzánI. (válaszként erre: 45. - Kolli1987)
2012. febr. 17. 10:48
Kinek a Pilates dvd-jét használod?
2012. febr. 17. 10:31

Sziasztok!


Én pilatesezni szoktam 50 perc hasizom és már a 10dik alkalom után látszik az eredmény. Jó mondjuk én napi szinten tornázok 40 perc illetve egy órákat.

Én szerinte ez is nagyon jó, mert erősiti nagyon a hasfalat, és nem is megerőltető.

44. Ágica88 (válaszként erre: 39. - Silvyke)
2012. febr. 17. 10:14
Én sem mostanában kezdtem a tornát, szóval nem vagyok kezdő, sőt. Viszont nem vagyok mazochista, hogy egy ilyen dvd-vel kínozzam magam. ;) Ízlések és pofonok, de nekem tényleg nem jött be. Péntek Enikő tornáinak köszönhetően is látványosan szebb lett a hasam, pedig ahhoz képest, hogy nincs gond a súlyommal (175 cm magas vagyok, 58 kg), a hasam sosem volt teljesen lapos. Mindig is elégedetlen voltam vele. Nekem ez ilyen alkati dolog, de szorgalmasan dolgozok rajta, mert egyre inkább látszik, hogy megéri. :)
2012. febr. 17. 06:28
az akarat diétája a receptet elkérheted magadtól...kitartás,erő...egészség
2012. febr. 17. 00:52

Nem vagyok szakértő, de sokat és sokfélét edzettem már. Konditerem, Rubint Réka, Kangoo, Kerékpár...stb. Most van egy új, ami nekem működik.

[link]

Aki tud egy kicsit angolul, az is megtalálja az edzéseket (jobb oldalon, lejjebb "All Workouts"). Kis, 10-15 perces videók vannak rajta. Általában 3-4 gyakorlatot mutat a lány, amit 3x vagy 4x kell ismételni úgy, hogy az edzés 12 perc legyen.

A lényege az, hogy 50 másodpercig kell egy gyakorlatot végezni és 10 másodperc a pihenő. Lehet kapni hozzá időmérőt is, úgynevezett "interval timer"-t, ami méri az 50/10-et. De, ha van internet a szobában, akkor

[link]

Ez egy ingyenes online óra, amin bal oldalon lehet beállítani, hogy mennyi gyakorlat lesz és hány másodpercesek a gyakorlatok. Én ezt használom.

Javasolt, hogy 1-1 videót nézz meg néhányszor előtte. Én fel szoktam írni egy lapra, hogy mi a gyakorlat, mert közben nem jut eszembe. :)

A videón mutatja a lány, hogy mi az eredeti gyakorlat és a második felében általában mutatja a könnyített verziót kezdőknek. Bevallom, hogy eleinte a könnyített verziónál is össze-vissza bénáztam, mert nem bírtam magam megtartani. De nem baj. 2 hét után már szépen ment. Most 1,5 hónapnál járok, az oldalsó felülés simán megy 30x, holott eleinte egyet sem tudtam. :)

Nem kell azonnal mindent megcsinálni. Sőt én csak két sorozatot csinálok, de összeválogatok 10 féle gyakorlatot. A legelső bénázós gyakorlatsorom összesen 8 percig tartott, de úgy kimerültem, hogy nem bírtam felkelni utána a fotelból. :)

1-1 gyakorlat általában nem nehéz...na de 50 másodpercig? :D a 10 másodperc meg éppen csak a következő póz felvételéig elég. :)

Sajnos kicsi a helyem a tornához, így 3-4 videóból szoktam összeszedni azokat a gyakorlatokat, amikkel elférek itt a szobámban. :)

Ja és a lány/lányok a videón már csinálják egy ideje, azért néznek ki így. Nem kell megijedni, senki nem lesz egyből "terminátor", viszont nagyon jó erőnlétet lehet elérni. És ami még jobb, hogy csak 10-15 perc naponta. Nekem van, amikor csak 7-re sikerül. :P

Ez természetesen csak egy ötlet...ha valakinek kedve lenne kipróbálni, akkor sok sikert hozzá. :)

41. Enéh1 (válaszként erre: 37. - Eufórbia)
2012. febr. 15. 17:53

derékfájós semennyire, de az nagyon felüléseket, hasprést se tud csinálni.


akkor csinálja a Hip Hop ABS-t, abban nem kell lefeküdni


Derékfájósnak bármit mondhatunk

40. Enéh1
2012. febr. 15. 17:52
én szerintem meg mindenkinek maga kell eldöntenie, hogy melyik válik be... hiába írunk itt bármit is, én is a RevAbs-t írtam, mert nekem az vált be, de a Czanik nem (mondjuk nem is szeretem)...
39. Silvyke (válaszként erre: 29. - Ágica88)
2012. febr. 15. 17:49

Mivel én másfél éve napi 90-120 percet edzem, ezért nekem viszonylag a Hasburning 1 light-osnak számít.

A Hasburning 2, az már valami ;)

A derék fájás attól lehetett, hogy valóban nem helyesen csináltad a gyakorlatokat. Egyébként az én véleményem szerint, ha valaki hasizomra akar erősödni annak a Hasburning (1-2) torna tökéletes lesz!

2012. febr. 15. 14:36

Czanik Balázs, Hasburning.


Na ezt ha már valaki végig bírja, akkor már tuti lehet a hasa.

37. eufórbia (válaszként erre: 34. - Enéh1)
2012. febr. 15. 14:21
Próbáltad a hullahopp karikát?Mennyire birja vajon egy derékfájós?
36. miel77 (válaszként erre: 35. - Molly38)
2012. febr. 15. 13:34

A futásnál máshogy dolgozik a térd azért, mint a kitörésnél, bár tudom hogy nem egy ízületkímélő sport, de azt szeretem, az nem fáj! Míg a kitörés igen! Azt én is sajnálom, hogy Réka nem nyújt és magamnak kell megoldanom :( de pl. Péntek Enikő oldalán vannak jó kis nyújtások, azokat szoktam alkalmazni. Egyébként szerintem Réka is nyújt, mert tudja ő hogy kell, csak nem értem a dvd.ről miért marad le??

Szandrát régen csináltam sokáig, de nekem nem tetszettek a zenéi. plusz a kitöréses blokkokkal én is szenvedtem, aztán ráhagytam.

35. Molly38 (válaszként erre: 33. - Miel77)
2012. febr. 15. 13:27

Pedig a futás sem igazán izületkímélő.. főleg nem betonon..


Egyébként én BA-t jobban szeretném, mert szerintem sokkal hozzáértőbb.. nekem és hozzáértőknek is RR nem épp felkészült szakmailag.. pl. az már nekem is feltűnt, pedig nem vagyok edző, hogy alig nyújt.

BA lenyújtja az éppen használt izmot rögtön a használat után és utána vagy 10 perces nyújtó blokk van a végén..

RR, régen az egyik DVD-jéből kihagyta úgy ahogy van az egész nyújtást, aztán a következő DVD-ben megköszönte azoknak akik figyelmeztették :-DD de a 2008-as program blokkjai után is nincs egy perc szánva a nyújtásra.. pedig nagyon fontos..

Úgyhogy én magamnak szoktam nyújtani még.. csak ugye én tudom, hogy kell, más meg nem biztos.. :-S


Ennek ellenére én is az ő tornáját csinálom, mert azért rossznak nem mondható, elég intenzív, és csak ebben a rendszerben tudom kikerülni a térdem terhelését..

34. Enéh1
2012. febr. 15. 13:25
hulahopp karika, az is jó, sőt
33. miel77 (válaszként erre: 32. - Molly38)
2012. febr. 15. 13:20

Szia!

Ha nem bírja a térded, ne is csinálj kitörést!! Nekem is ugyanez a problémám, és mondta a dokim hogy van akinek egyszerűen ennyire gyenge a térde, tönkre lehet vele tenni a lábat. Nekem van térdszorítom sokszor abban tornázom, az segít, de kitörést egyáltalán nem csinálok, ezért is hagyom ki a comb részeket.

Egyébként én inkább Réka párti vagyok, mint Béres A. Kinek mi jön be :)

És persze futás :)

32. Molly38 (válaszként erre: 28. - Ágica88)
2012. febr. 15. 13:08

Igazából nekem azért jó Réka dvd-je, mert külön vannak szedve az izomcsoportok és nem egyben.

Van BA-is, azt is szeretem, csak az átfogóbb, és pl. ő is egyben csinálja a combot a karral, ami jó lenne, csak nekem mostanában fáj, meg bevizesedik a térdem (nem tudom mitől, tuti nem a súlytól, 24,7-es BMI-vel) és ezért nem tudok guggolni, kitörést ilyeneket csinálni.

Rékával meg tudok 60 percet úgy mozogni, hogy egyszer sem kell térdhajlítást csinálni. :-)


Szóval így egy kicsit macerás a tornaválasztás..

2012. febr. 15. 11:27
Nem feltétlenül kell dvd-re tornáznod, elég szimplán felüléseket csinálnod, meg olyat, hogy a hátadon fekszel és a lábad emelgeted. Ha csak a hasadra szeretnél, akkor ezek a legjobb feladatok.
30. Ágica88 (válaszként erre: 9. - Molly38)
2012. febr. 15. 10:45
Mehet, de két egymást követő napon ne tornázz ugyanarra az izomcsoportra. Amikor nagyon szorgalmas vagyok én úgy szoktam, hogy hétfőtől péntekig torna, hétvégén pihi. Szerintem két napra mindenképpen szükség van, az izmokat muszáj pihentetni és ez a kívánt fejlődés szempontjából is rendkívül fontos.
29. Ágica88 (válaszként erre: 23. - Silvyke)
2012. febr. 15. 10:41
Hát... Korábban kipróbáltam Balázs Hasburning 1 tornáját, de az nekem minden volt csak lightos nem. :D Voltak gyakorlatok, melyeket kivitelezni sem tudtam normálisan, illetve nekem a derekam is fájt utána, szóval szerintem borzalmas. Azóta sem tornáztam rá. :)
28. Ágica88 (válaszként erre: 1. - Vebera)
2012. febr. 15. 10:37

Szia!


Én korábban Réka tornáit részesítettem előnyben, de aztán rátaláltam Péntek Enikő oldalára. Feliratkoztam az ingyenes edzéstervére, majd ez alapján kezdtem el tornázni az oldalán található videókra. Azóta már a dvd-je is megvan, így mostanában arra szoktam mozogni. Nekem nagyon tetszik, a hasam egyre szebb és laposabb. :) Tényleg ajánlom a honlapját, érdemes elolvasni a videók alatti kérdéseket és Enikő válaszait, sokat okosodik az ember. (Ja, és nagyon jó cikkeket is írt.) Egyébként ő is mindig azt hangsúlyozza, hogy kifejezetten pl. hasról nem lehet fogyni, sajnos ilyen nincs. Enikő elve az intervallum edzések beiktatása, melyek egyrészt zsírégető jellegűek, ugyanakkor az izmosodást is segítik. A másik fontos különbség más edzőkhöz vagy pl. Rékához képest, hogy Enikő szerint teljesen felesleges egy testrészre 20 percet edzeni. Hiszen az adott izomcsoport hamar elfárad, így egy idő után nincs meg a kellő intenzitás. Ezért az ő erősítő tornái úgy néznek ki, hogy comb+felsőtest, illetve has+popsi zóna edzés. Tehát 20 percen belül felváltva dolgoztat meg két területet.

27. vikuka
2012. febr. 15. 09:50
En eddig csak setaltam...semmi mast nem.futo padon.es seta.illetve az etkezest valltoztattam.40kilot adtam le eddig!most el kezdtem a forgasi gyakorlatokat.meg 14 15kgt kell le adnom! Es mindenhonnan fogytam.nem csa combrol fenekrol....az ujjaimrol az arcomrol mindenhonnan le fogytam(lasd naplom) szoval en is azt vallom hogy aki bele kezd az mindenhonnan fogy nem csak egy adott teruletrol.
26. Judo74
2012. febr. 15. 09:43
Ugrálókötelezés (vagy hasonló, kicsit "ugrálós" torna), esetleg egy fogyasztó övvel rásegíthetsz. (De azt én is állítom, hogy mindenhonnan máshonnan is fogsz fogyni.)
25. MsFlower (válaszként erre: 24. - Molly38)
2012. febr. 15. 08:54

Szerintem 2 hónap alatt lesz látványos változás, nekem is volt.

Én ajánlom, hogy minél előbb kezd el, és csináld teljes mellbedobással. Tényleg nem megerőltető torna szerintem.

24. Molly38 (válaszként erre: 22. - MsFlower)
2012. febr. 15. 07:47

Mennyi idő alatt látszott a változás?


Nekem bő két hónapom van, hogy csináljak valamit magammal.. igazából leginkább karból és hasból kellene, de persze mindenhonnan jó lenne..

Olyan érdekes, mert nem igazán vagyok kövérnek mondható, elvileg még a normál kategóriába tartozom orvosilag (az esztétikai meg ugye más kérdés) 178/77-75, de mostanában olyan konyhásnéni karom lett.. pedig eddig nem volt a karommal semmi gond, de kb. egy éve nagyon gáz..

2012. febr. 15. 06:34

Helyi fogyás nincs, tehát csak a hasadról nem tudsz fogyni. A fogyás 70 %-át az étkezés, a maradék 30%-ot pedig a mozgás teszi ki.

A futás,kocogás nagyon formálja az egész testet főleg a hasat. Czanik Balázs Hasburning 2(tehát nem az 1,mert az lightos) tornája nagyon jó. 1 hét után látszik a változás! (de persze ha mindennap csinálod)

2012. febr. 14. 16:52

Norbi kick-box (1000 cal.-ás)edzése.

Pár éve azt csináltam hetente 3-4*, tök lapos lett tőle a hasam. És nem is nehéz, csak ajánlani tudom

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook