Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Melyik a leghatékonyabb hasfájásra való csepp babának? fórum

Melyik a leghatékonyabb hasfájásra való csepp babának? (tudásbázis kérdés)


1 2
60. Jadim
2015. márc. 22. 20:21
Az édeskömény tea puffasztó hatású. Én hasfájásra mindenképpen a babamasszázst ajánlom, ami jómagam is végeztem kislányomon és most oktatóként tanítom. _Ha valakit érdekel nézze meg az örömteli babázás honlapját.
2013. máj. 9. 06:00
Én ittam szoptatáskor az édeskömény teát, de nekem görcsölt tőle a hasam és Dominak is, akkor is, ha szopizott, akkor is, ha teának kapta. Érdekes, mert épp a hasfájásra javasolják.
2013. máj. 8. 23:03
Édeskömény teát próbáltad? Ha szoptatsz,ihatod te is ès édeskömény olajat is "ihatsz" napi 3x5csepp,nálunk ez bevált. Most egy hónapos a kislányom. Amúgy tejszaporító hatása is van az èdesköménynek, és az ára is jó.
57. inta (válaszként erre: 56. - Inta)
2013. máj. 8. 22:31
Meg annak is, akinek más nem hat...
56. inta (válaszként erre: 54. - Cicakaktusz)
2013. máj. 8. 22:30

Nem orrolok, csak halkan megjegyzem, hogy az Infacol, Espumisan, BabyCalm, Colief (és még néhány) szintén sem gyógyszerek, a szó hagyományos értelmében. Egyik hatóanyaga nem felszívódó, a másik növényi olaj, megint másik laktáz enzimet tartalmaz hatóanyagként.

Nem kardoskodom a szoptatás mellett, de mivel nekem volt tejem, eszembe nem jutott volna tápszert adni hasfájás miatt, mert az nem gyógyszer. Nem is természetes táplálék, így szerintem nem jobb, mint a felsorolt készítmények.

Aki nem szoptat, annak viszont nagyon jól jöhet egy ilyen tápszer.

55. katie_rose (válaszként erre: 41. - Bowie)
2013. máj. 8. 21:28
Előfordul már,hogy annyira szenvedett,hogy kapott egy kúpot. :) de rendszeresen nem alkalmazom. (aztán lehet eljön majd az a hiszti fokozat is :D )
2013. máj. 8. 21:13

Ha a hasfájás az ok, akkor tudnék valamit, de azért sokan meg fognak orrolni rám. És még csak a nevét sem tudom! Egy ismerősöm mondta, hogy van egy új tápszer, direkt a hasfájós babáknak jó. Az ő fia is borzasztó hasfájós volt, mióta ezt a tápszert adja a babának, nyugi van.

Szerintem a védőnő meg tudja mondani a nevét, és esetleg szopival kombinálva jó lehet. És azért ez mégsem gyógyszer. Még akkor is, ha a szpotatás a legjobb.

53. Fishyke (válaszként erre: 51. - Bolygó hollandi)
2013. máj. 8. 21:10
Az jó, mert már nagyobbak, jobban bírják, és később romlanak el:-) Enyémm épp 4 hónapos lett, mire kijött az első 2.
52. Fishyke (válaszként erre: 49. - Cucicsillag)
2013. máj. 8. 21:09
Érdekes, nálunk is azután múlt el a hasfájás! Összefüggne?
51. bolygó hollandi (válaszként erre: 45. - Fishyke)
2013. máj. 8. 21:09
Az enyémeknek 11 hó után kezdett nőni a foguk :))
50. inta (válaszként erre: 45. - Fishyke)
2013. máj. 8. 20:58
Én is fogok, ha kell. Az nem állapot, hogy a fájdalomtól ne tudjon pihenni sem.
49. Cucicsillag (válaszként erre: 46. - Fishyke)
2013. máj. 8. 20:40
Jo volt az azegy kis uveg, addigra "ki is nottuk"
2013. máj. 8. 20:35
nalunk is elofordult fogzasnal a nurofen ejjel. huuu akkor sikerult aludni fel ejszakat:-)
2013. máj. 8. 20:33
hasfajas: gripewater. 2 het alatt elmult minden pocakgond
46. Fishyke (válaszként erre: 42. - Cucicsillag)
2013. máj. 8. 20:31
Ez a Papaverin oldat. Nekem egy gyógyszerész ismerősöm csinálta meg a nyugtató komponens nélkül, mert a doki nem akarta felírni.
45. Fishyke (válaszként erre: 41. - Bowie)
2013. máj. 8. 20:30
Én is adok neki éjszakára gyógyszert, ha olyan a helyzet...volt több hónapunk, hogy egész éjjel 10-15 percenként sírt fel, konkrétan senki nem aludt semmit...Aztán úgy döntöttem, nem hagyom szenvedni, legalább éjjel hadd aludjon. Még nincs 1 éves, és 10 foga van:D
44. kszb (válaszként erre: 40. - Katie_rose)
2013. máj. 8. 20:28
jujj, de jó! :) mekkora lesz, amikor majd elolvassa :)
43. kszb (válaszként erre: 41. - Bowie)
2013. máj. 8. 20:28
aki ezért hőzöng, az be..hatja... az orvosok általában javasolják, és sokaknál bevált! Ne aggódj, nem te leszel a hüyle! :)
42. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Nadry)
2013. máj. 8. 20:27

Nekunk az infacol sz*rt sem ert, cserebe oklendezett tole a gyerekem, aztan kaptunk espumisant, az sem hatotta meg nagyn, biogaia nulla, egyedul vmikatyvasz hatott neki,amit a dokinen receptre irt fel es annyi volt rajta,hgy "gorcsoldo"

Ahham, mint utolag megtudtam, ebben vmi nyugtato is volt, de teny, hgy vmit a szajaba kellett adni,amitol lenyugodott szegenyem. Utana mar az esumisan is hatott, de amolyan placebokent hasznalt,agy a szajahoz ert a kanal,minden baja elmult:o)

Amugy, hgy " kinovi" az annyibol igaz, amg a kis belrendszereben kialakulnak az eeszteshez szukseges enzimek stb, addig megterhelo a pocaknak minden.

41. bowie (válaszként erre: 35. - Katie_rose)
2013. máj. 8. 20:27

ha nagyon nyűgi adj neki éjjelre nurofent.:) doki javasolta, alkalmazom is.:) Semmi gondunk nincsen.:)


na vajon hányan kezdenek el köpködni, amiért fogzásra fájdalomcsillapítót adok olykor a picinek....:))) Azoknak előre bocsájtom, hogy biztos nem nőtt még bölcsesség foguk, hogy tudják milyen piszok rossz.:)

40. katie_rose (válaszként erre: 38. - Kszb)
2013. máj. 8. 20:26
Csak az igazat. :D Én írok neki naplót is, abban van hideg és meleg is :D
39. inta
2013. máj. 8. 20:20

Én Infacol + BabyCalm kombinációt használtam. Nem volt tökéletes, de javított a helyzeten.

Egy időben azt hittem, egyáltalán nem használ az Infacol, és elkezdtem abbahagyatni a kisfiammal, na, akkor megtudtam, milyen, amikor nem hat.

Szóval rajtunk valamennyit segített ez a kombináció.

38. kszb
2013. máj. 8. 20:20
hát ányok! Ha a hoxa még akkor is működik, amikor már a ti gyerkőceitek gyűjtik az infót itt, és visszaolvassák, az anyjuk miket mondott róluk :DDDDD
2013. máj. 8. 20:17
csak azt nem értem, ennek mi köze a diétához??!
2013. máj. 8. 20:13

Ez a Colief csepp tényleg nem rossz, laktáz enzim van benne, ami segít lebontani a laktózt, ha esetleg az a gond. Minden evésnél adtuk neki, de volt este, hogy elfogyott...volt ám nemulass!

Van még a Babycalm, ami azóta jött be Magyarországra, állítólag az is jó, nem tudom...

Gripe Watert is próbáltuk, nekünk nem jött be az sem.

35. katie_rose (válaszként erre: 33. - Fishyke)
2013. máj. 8. 20:11
Nálunk most kezdődött. 4 foga is látszik,hogy megindult. Éjjel ordítva ébred... na meg nappal is. Most pár napja jobb,de szerintem csak erőt gyűjt :D
34. Fishyke (válaszként erre: 33. - Fishyke)
2013. máj. 8. 20:10
Volt a francot...még javában tart...
33. Fishyke (válaszként erre: 32. - Katie_rose)
2013. máj. 8. 20:09
Hú, na igen...tényleg, volt olyan is:D Azt hittem, hogy a hasfájás lesz a gáz, de a fogzás sokkal rosszabb volt nálunk:D
32. katie_rose (válaszként erre: 30. - Fishyke)
2013. máj. 8. 20:02
Nálunk a Superman póz vált be. Hasalt az egyik karomon. Így könnyebben tudott pukizni is. :)
31. Fishyke (válaszként erre: 29. - Nadry)
2013. máj. 8. 19:42
Igen, biztos sok levegőt is nyel:( A sok büfiztetés is fontos ilyenkor.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook