Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A pókokat hogyan lehet a leghatékonyabban távol tartani az otthonunkból? fórum

A pókokat hogyan lehet a leghatékonyabban távol tartani az otthonunkból? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
118. ab4b6bc17d (válaszként erre: 116. - 6d7bb5d08f)
2009. szept. 24. 07:04
...de hát kettő egyszerre??? Mert a párját két nappal később, a kertünkben fedeztem fel! (bár hangsúlyozom, mivel nem vagyok pókszakértő, nem biztos, hogy ilyen volt, csak nagyon nagyon hasonlít, főleg a méretét és a színeit nézve)
117. ab4b6bc17d (válaszként erre: 115. - Bettyg)
2009. szept. 24. 07:03
Ugye, ugye. Én is így éreztem magam, mikor megláttam. Úgy leblokkoltam, hogy mozdulni sem mertem. Csak álltam és megrettenve bámultam, hogy ez most tényleg egy pók?
116. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 109. - Ab4b6bc17d)
2009. szept. 23. 15:55
Formás kis pók, azt meg kell hagyni. Szerintem is meglógott a gazdájától vagy az unt rá, illetve már problémás a jelenléte és tartása. Előfordul, hogy a nyáron fészkelt be oda a földbe, hiszen akkor még jó idő volt...még éjszaka is. Ha ez igaz, akkor a telet nem bírja ki egy sem, ami még esetleg a kertetekben maradhatott, így a fagyok beálltánál már el is pusztul/nak.
115. Bettyg (válaszként erre: 109. - Ab4b6bc17d)
2009. szept. 23. 15:50

na én ennél a pontnál dobok egy hátast...:S

nincs pulzusom....ne keressetek, elmentem szörnyethalni....:(

brrrrrr.......

vááááááááá..........

114. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 111. - Ében11)
2009. szept. 23. 15:46
Ez nem kizárt...bár a melegedés MÉG nem ölt ilyen méreteket. Esetleg pár madárfaj költőterülete, vagy útvonala csúszik fentebb...
113. ab4b6bc17d (válaszként erre: 111. - Ében11)
2009. szept. 23. 14:32
Én is gondolkodtam már rajta. Az is előfordulhat, hogy mivel hozattunk földet a kert feltöltéséhez kb. egy éve, lehet, hogy abban volt benne... a jó ég tudja, de nem láttam még ilyet és nem is akarok még1x!
112. Csigusz 79 (válaszként erre: 111. - Ében11)
2009. szept. 23. 14:27

Svájcban :)én még akkora pókot csak filmekben láttam :-O

Emlékszem mikor apuéknál a wc-ben állandóan volt pók,az a sima hosszúlábú,na ott mindig ugy mentem hogy ajtó nyit,aztán az összes sarkot ellenőriztem és csak azután mentem be :)

111. ében11 (válaszként erre: 110. - Csigusz 79)
2009. szept. 23. 13:24

és itt magyarországon?

mert ha igen az max. szökevény lehetett :D

azon filóztam biztos a melegebb éghajlat miatt vannak újabb fajok is,előszőr csak pár db. aztán szépen egyre több.azt nem tudom hogy fogom kibírni :(

110. Csigusz 79 (válaszként erre: 109. - Ab4b6bc17d)
2009. szept. 23. 13:04
Fúúú láttam a képet :-O ami egyszer nálunk volt kb igy nézett ki de fekete volt és vagy négyszerese,mondom átmérője volt vagy 18-19 cm :-O földbe is gyökerezett a lábam..
2009. szept. 23. 12:40
Töltöttem fel egy képet arról a pókról, ami a leginkább hasonlított arra a rondaságra az előszobánkban. Nagyon hasonlít, bár az igazi kerekebb formájú volt. Így már tudjátok, hogy milyen lehetett?
2009. szept. 23. 11:50
Nohát, fiuk-lányok, én se gyerekkoromban, se most nem szívesen pókoznék-bogarásznék. Erre születni kell.
107. pista55 (válaszként erre: 106. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 21. 20:50
Igen, ez is hasonló lehet, csak a póklyuk merőleges, így lelehet ereszteni a "pókozót".
106. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 105. - Pista55)
2009. szept. 21. 20:34
MI a tücsköket szoktuk "kicsiklandozni" a lyukjukból egy fűszállal :) A barátnőmnek mindig sikerült, nekem egy ideig nem de aztán én is belejöttem :)
105. pista55
2009. szept. 21. 20:23

Pók és pók között nagyon sok külömbség van.

Gyerekkoromban nagyon jó szórakozás volt a pókozás. Kimentünk a gyepre és kerestünk póklyukat. Egy spárga végére egy kis szurkot tettünk és olyan vékony nudlit sodortunk belőle. Aztán beengedtük a lyukba és picit ingereltük a pókot. erre a pók beleharapott a szurokba és beleragadt a foga, így ki bírtuk húzni a lyukból. Az volt a dicsőség, hogy hány pókot fogtam. Ami a lakásban van az egész más jószág.

104. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 103. - Ab4b6bc17d)
2009. szept. 21. 18:04
Akkor jó. :)
2009. szept. 21. 11:47
Egyébként azóta nem találtam még ilyen pókot és nem is láttam, pedig kritikus szemmel tekintgetek körbe-körbe a lakásban és a kertben is..
102. ab4b6bc17d (válaszként erre: 94. - 6d7bb5d08f)
2009. szept. 21. 08:32
A földben levő nem olyan volt, mint ami az előszobánkban csücsült!
101. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 99. - Ében11)
2009. szept. 19. 12:30

A legyek meg majd télen! Tavaly beragasztgattam minden lyukat, pl a redőny(régi fajta) "ajtajának" a nyílásait és a konnektorok környékét mikor rájöttem, hogy ott bújnak be. Aztán hallgattam, milyen agresszív zümmögéssel ostromolják tovább hátha sikerül bejutniuk. Sajnos néhányuknak sikerült is :S Fél éjszaka kergettem mire le tudtam csapni. Invázió volt!!

A lepkék pedig az ablakot ostromolták a fény miatt. Néha olyan erősen nekirepültek, hogy szabályosan hallottam a koppanást.

100. pista55 (válaszként erre: 98. - MelisUK)
2009. szept. 19. 10:29
Egyetértek és azt hiszem akkor meg is van a megoldás.
2009. szept. 19. 10:09

hihi!a legtöbbször az ablakon jönnek be!főleg most hogy jön az ősz...és keresnek védett helyet.ilyenkor az ablaknál meghúzzák magukat ha kinyitom tuti hogy pár megpróbál beszökni.

nyáron meg azért mert az ablaknál tanyáznak...fényre jön a szúnyog stb. ezekre meg a pók.brrrr

98. MelisUK (válaszként erre: 96. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 18. 12:33

Akkor lehet, hogy nálunk ezért nincs ilyesmi, mert totál hülyeség?

Amúgy szerintem a legjobb úgy védekezni, hogy legyen szúnyogháló feltéve az ablakokra, amiket ki szoktunk nyitni szellőztetni, ha valahol rés van, azokat be kell tömni valamivel és kész. Szerencsére ritkán találkozom pókokkal ebben a lakásunkban, így én semmi extra védekezést nem csinálok. Biztos vagyok benne, hogy az ablakon jönnek be, mikor szellőztetek.

97. pista55 (válaszként erre: 92. - Ab4b6bc17d)
2009. szept. 17. 18:47

Nekem a pókokkal semmi bajom nem lenne ha nem szőnének hálót. Nem bántanak azok senkit.Engem pók soha nem csipett még meg.

A pókűző receptet csak én találtam ki unalmamban.

Ki ne próbáld!

96. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 95. - MelisUK)
2009. szept. 17. 18:12

Hát nem tudom. Már majdnem bedőltem, de a neten véleményeket olvasva be kell látnom ez is csak pénznyelés. Le se tojják a pókok!

Én biztosan nem áldozok rá ennyi pénzt.

Azt tudtátok, hogy bárhol lehetsz a világban 3 méteren belül mindig van egy pók a közeledben. Kivétel az antarktisz és hasonló klímáju helyek. Nem semmi :)

2009. szept. 17. 16:34

Pókriasztó


A pókmentesítő igen magas hangjával elűzi a nem kedvelt hosszúlábú látogatókat, és visszavezeti a hasznos állatokat megszokott életterükbe. A kibocsátott hangjelek magasságát a késlelteto kapcsoló periodikusan emeli és süllyeszti 7 és 14 kHz között. A pókok ezeket a hangokat a saját ellenségeiktől származó jelként érzékelik - és kerülik ezeket a tereket.


Itt a link hozzá:

[link]


4500 forintba kerül. De ha a google.hu keresőbe beírjátok, hogy pókriasztó, még sok egyéb ilyen elektromos riasztót lehet ám találni különféle árakon. Bedugod a konnektorba (minden szobába kell egy, hogy biztos legyen) és onnantól kezdve nem jönnek a pókok.


Én is iszonyatosan félek tőlük, viszont külföldön élek és itt még nem találtam pókriasztót... De mihelyt találok, akkor rendelek is minden szobába. Múltkor én is vettem egy zsák földet, átültettem az előszobában egy növényt nagyobb cserépbe, éjjel mentem ki pipilni és azt hittem, hogy egy föld darabka maradt a szőnyegen (pedig felporszívóztam, csak félálomban erre nem jöttem rá), így szépen odanyúltam, hogy felvegyem és akkor rohant arréb a falhoz, egy elég méretes fekete rusnyaság volt... Azonnal sikítottam. :P

94. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 93. - Ab4b6bc17d)
2009. szept. 17. 16:12

Sajna a madarakhoz jobban értek, mint a pókokhoz...De hátha mások tudják, hogy mi az.

Egyébként hazai mérgespók, amik még veszélyt jelenthetnek egy gyerekre (ez abból áll, hogy egy picit bedagad az a rész, ahol a csípés érte), a mérges dajkapók. Ha nem ez van a kertetekben, akkor nem kell félnetek...De ha azt írtad, hogy földben van a fészke, akkor nem ez, mert a dajkapók hálót sző. :)

93. ab4b6bc17d (válaszként erre: 84. - 6d7bb5d08f)
2009. szept. 17. 07:33

No, tegnap nézegettem pókokat. Igazából egyik sem volt pont olyan, mint ez, a szongáriai cselőpók is hasonlít, de nem pont olyan, a fene tudja!


Leírom, hogy nézett ki: a kiterjesztett lábaival teljesen kerek formát adott ki (nem volt hosszúkás, mint a legtöbb társa, amit a neten néztem), világos szürke és fehér színek váltakoztak rajta, felváltva. És hát, mondom, elég nagy volt, nagyobb, mint egy átlagos pók.

92. ab4b6bc17d (válaszként erre: 89. - Pista55)
2009. szept. 17. 07:31

Fúj! Nem akarlak megsérteni, de ez most vicc? Már csak szegény poloskák miatt is!


Újabban Domestossal mosok fel (előtte csak virágos illatúval), azóta nem láttam az előszobámban ilyen pókot.

91. Meliga (válaszként erre: 89. - Pista55)
2009. szept. 16. 22:24
:DDD ez jó, soha többé ember fia be nem teszi lábát abba a házba.;)
90. pintyőke72 (válaszként erre: 89. - Pista55)
2009. szept. 16. 20:58
Szerintem én a cucc készítése közben kinyúlnék a szagoktól, a pókok meg tovább élnének,mint Marci...
2009. szept. 16. 19:52

Pókriasztó.

Három négy mezei poloskát kis edényben összepaszírozod, domesztosszal péppé kevered majd nyakon öntöd egy kis pálinkával. Kevés pálpusztai sajt növeli hatását. Ezt a pépet vizzel felhígítod 1dl-re. Egy napig állni hagyod, majd leszűröd. Beleöntöd valami spriccelőbe és lefújod őket. Próbáld ki és meglátod mi lesz.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook