Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A jó anyukának zsíros a haja fórum

A jó anyukának zsíros a haja (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A jó anyukának zsíros a haja

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
1097. trapiti (válaszként erre: 1096. - 0a84e34983)
2012. szept. 18. 12:48
Szerintem simán megoldható, mi is mindig úgy találkozunk a barátnőmmel, hogy ott vannak a gyerekek :) főleg hogy ők is nagyon szeretik egymást... ja, és 5 évesek a lányok, az enyém 10 hónapos korától önjáró volt, nem okozott gondot sosem. :)
1096. 0a84e34983 (válaszként erre: 1095. - Kukacc)
2012. szept. 18. 12:29
Majd kíváncsi leszek ha nagyobb lesz a babád,és nem akar már kendőben lenni,sem babakocsiban,hanem ő bizony sétálni akar majd,de persze nem arra amerre te szeretnél,és beszél majd hozzád a barátnőd,de nem hallasz semmit,és nem válaszolsz neki semmire,mert szaladsz a kicsi után,akkor is így gondolod e majd.....
1095. Kukacc (válaszként erre: 1076. - Mirandas)
2012. szept. 18. 12:19

Igen, ha elér egy bizonyos kort a gyerek.


Én és itt a hangsúly a személyes névmáson van, nem mennék el nélküle itthonról hosszú-hosszú órákra, és 8 hónapos a kisfiam.

Lehet, más megteszi, ezzel nekem nincs bajom, de Én nem megyek.

Azt gondolom, ha az ember el akar menni barátnőzni, és tényleg barátai vannak, akkor a gyereket viheti magával, nem okozhat gondot a barátnőknek, az meg, hogy engem nem zavar a saját gyerekem, az meg alap szerintem :)))).

Én a múltkor úgy mentem be bp-re barátnőzni, hogy kendőben vittem a fiamat és tök jót turiztunk, mekiztünk, beszélgettünk.

1094. a0c1361e44 (válaszként erre: 1092. - Mazsinka)
2012. szept. 18. 11:33
Persze, de már erről is beszéltünk valamikor, hogy az sem mindegy, hogy az a bizonyos súly mekkora embert csinált. A nénikém pl. 100 kiló felett van, de nem puha és lógós a hája, hanem jó telt. Az arca nem kövér és ránctalan így 65 éves korában is és igen csinos, mert olyan ruhákat hord, amelyek jól állnak neki és a súlyához jól illenek. Nem sminkeli agyon magát, nem olyan a frizurája, hogy az nem illene hozzá. Tehát ízléses. Nincs felesleges kidobott pénz, mert lehet kövér kicsit, de milyen lenne, ha nem ápolná a haját, nem varratna, venne olyan ruhákat, amik jól állnak neki. Nem, szoliba nem jár, egyébként én sem, mert nekem nem tetszik a túl barna bőr. Én jobban szeretem, ha csak enyhén látszik, hogy ért a nap:) Ha már jobban látszik, akkor hetekig hosszú ujjú felsőt hordok és mindenemet takargatok, hogy ne is érjen a nap:)
1093. a0c1361e44 (válaszként erre: 1091. - Mazsinka)
2012. szept. 18. 11:26

Én azt hiszem nem mindenkinél alap a napi fürdés és fogmosás, ugyan is akikre én gondolok, akikre én mondom, hogy igénytelen, akikre én mondom, hogy csak kifogásokat keresnek, azok olyanok, hogy a napi fürdést és fogmosást sem nézem ki, de lehet ezzel is tévedek.


Igen, tudom, hogy a hajkérdés is a genetikától? függ, és én tényleg nem tudom elképzelni, hogy milyen zsíros hajúnak lenni, de azt tudom, hogy milyen hosszú hajat megmosni és szárítani.

nekem ugyan legtöbbször, mint most is rövid hajam van, amit megmosok és kb. 2 perc múlva száraz és be van lőve:), de nem felejtem el, hogy milyen a hosszú haj. Nekem csak hátközépig nő meg a hajam vagy csak eddig bírom, de olyan mennyisége van, hogy igen, kb. fél óra mire megszárad, de akkor sem mostam sűrűbben, mert akkor sem volt zsíros.

És volt egy időszak, amikor olyan fazonra volt vágva a félhosszú hajam, hogy a vizes hatás kellett ahhoz, hogy igazán jó legyen, de az én hajam ekkor is inkább száraz volt, így minden hajmosás után beolajoztam a hajam, hogy elérjem a hatást:)

Az én hajamat és a családomban mindenkiér elég hetente megmosni:) Biztos genetika, ahogy már írtam is:)

1092. Mazsinka (válaszként erre: 1067. - A0c1361e44)
2012. szept. 18. 11:17
Már írtam korábban, hogy van az a súly, ami fölött nem érdekel, hogy hogy öltözik valaki, illatos-e, ápolt-e. Jól meg van csinálva, de csak arra tudok gondolni, hogy de kár érte. Kár a sok kidobott pénz a fodrászért, a szoliért, a drága ruhákért, mert mindezek mellett sem csinos akkora hájréteg borítja.
1091. Mazsinka (válaszként erre: 1059. - A0c1361e44)
2012. szept. 18. 11:11
Azt hittem a napi fürdés alap, ahogy a napi két fogmosás is. Arról írsz, hogy hetente megmosod a hajad...nos, az én hajam 3 nap után zsíros, egyébként majdnem derékig érő, és hajszárítóval kb. fél óra megszárítani...bár most, hogy kihullott egy csomó, kevesebb. Néhány hajat nem elég heti egyszer megmosni és két perc alatt megszárítani-sajnos.
1090. Mirandas (válaszként erre: 1089. - 093a17e5d8)
2012. szept. 18. 10:52

Este már nem szivesen megyek el itthonról. Elég az az egy nap Úgy vagyok vele, hogy annyira hamar felnõ.... élvezem mikor lefut a nap, mindenki hazaér, vacsi... odabújik a pindur mellém fürdés után, és most már õ olvas nekem mesét.. Most Geronimo témában nagyon pöpec vagyok ám... persze mikor mi az aktuális :D

Valahogy ez most úgy jó, és így kerek. Edzeni menni kéne legalább heti háromszor... igazad van annyira nem tud fontos lenni, jelenleg. :) Ügyi vagy egyébként, az új munkahelyem miatt, nekem is frissíteni kellett a nyelvtudásom (német) , én is így tettem nint te. Pl. napközben is német adást hallgattam. Netezni, zömmel irodában szoktam, mikor pangás van. Volt egy idöszak mikor nyolcórában dolgoztam, akkor többet ültem gépnél. Esetleg nagyon este. Ha még nem vagyok álmos. Kicsi az alvásigényem.

1089. 093a17e5d8 (válaszként erre: 1088. - Mirandas)
2012. szept. 18. 10:27
Hát nem tudom. Akkor talán mégsem olyan fontos ez számodra. Nekem 2 ovis gyerkőcöm van, este kilenckor mennek aludni, utána sport, nyelvtanulás. Illetve nyáron hajnalban is felkelek sportolni, tanulni munkába menet is szoktam (nyelvet), szóval nem tőlük veszem el az időt.
1088. Mirandas (válaszként erre: 1086. - 8b7e22b4a7)
2012. szept. 18. 10:20
De még mondom én voltam a hülye, mert nem díjaztam És kijelentettem, legközelebb nem fogadom el, és nem fizetem ki. Nem filléreskedés miatt, hanem az elv miatt. Képzelheted mekkora frenetikus öröm fogadta a gyerekek részéröl, a négy zacskó színes homokot és kartonpapírt. :))) A szülökröl nem beszélve, a kivikszolt karácsonyi lakásba...
1087. Mirandas (válaszként erre: 1083. - 093a17e5d8)
2012. szept. 18. 10:15
Nem igazán. Mert nekem a kicsi fiam kifejezetten igényli, hogy itthon és nyugalomban ketten legyünk délután. Ebédel, majd leheveredik tv- zik, illetve mostanában olvas. Ha kedve van olyankor leül mellém és rajzolunk, festünk..., van elviszem burgerezni... vagy vásárolunk, sütit sütünk.... Próbálom úgy leszervezni neki, hogy ne legyünk örökösen úton, ne a különórákról, rohanásról szóljon az élete. Van két nap mikor eldöntheti mit csináljunk. Mert itthon vagyunk. A maradék napokon az úszás, és zongora (ezt most kezdtük).
1086. 8b7e22b4a7 (válaszként erre: 1081. - Mirandas)
2012. szept. 18. 10:11
szegény gyerekek.Képzelem a csalódottságot az arcukon. Ha homok kell kimegyek és ások valamennyit,amikor épp nem olyan fagyos a föld,és még pénzbe sem kerül.Ezek azok a hű de kreatívnak képzelem magam anyukák,de fogalmam sincs mi kell a gyermekemnek.
1085. a0c1361e44 (válaszként erre: 1080. - 093a17e5d8)
2012. szept. 18. 10:07

:)

Igen, gondoltam, hogy valakinek ez fog tűnni:)

De hát a szerencse. Nekem még 1 hét múlva sem zsíros a hajam, mert ilyen, akár ritkábban is moshatnék (gondolom én), de azt már nem bírom pszichésen.


De pont ez a lényeg! Igényed van arra, hogy ne lássanak zsíros hajjal, így megmosod 3 naponta, pedig tehetnéd, hogy azt mondod: minek úgy is zsíros lesz 3 nap múlva. De még sem teszed, hanem megmosod.


Egyébként valóban nem tesz jót a sűrű hajmosás a hajnak, mert a természetes faggyú tönkre megy és még inkább zsírosodni fog.

1084. Banyaci (válaszként erre: 1064. - A0c1361e44)
2012. szept. 18. 10:05
"Lelenc gyerek? Ilyet mondasz egy gyerekre? Miért? Hogy mondhatsz ilyet egy gyerekre? Mitől lelenc gyerek az illető? Mert te úgy látod? Biztos vagy benne, hogy mindenki úgy látja? Azért esetleg, mert nem adidas cucc van rajta? Vagy miért gondolod ezt róla? " Erről a gyerekről, elmondhatom, hogy igen úgy néz ki mint egy lelencgyerek. Ezt a szót nem én kezdtem használni ezen a fórumon. Ha kíváncsi vagy miért írtam róla amit írtam a naplómban megtalálod a választ az utolsó két-három bejegyzésben. Itt most nem mennék bele a részletekbe. Én mondhatom rá, de hogyha bárki a környezetemben bántón nyilatkozna róla, meggyűlne a baja velem.
1083. 093a17e5d8 (válaszként erre: 1082. - Mirandas)
2012. szept. 18. 10:03
Szerintem iskolás gyerek és 4 órás munka mellett azt illesztesz be a napodba amit csak akarsz. Testépítés? Hajrá!
1082. Mirandas (válaszként erre: 1077. - 0a84e34983)
2012. szept. 18. 10:00
Tapasztaltam én is. :( Én bevezettem, hogy gyalog megyek a gyerekért a suliba minden nap. Négyórás munkám van, pont miatta nem is vállalok egyenlõre többet. Ezenkívül járok zumbázni. Régebben meg társastáncra. Azt imádtam, de annak az idöbeosztása helyére a fiam úszása került. Most, hogy már iskolás nagyon oda kell figyelni a leckeírásra.... Míg ovis volt egyszerûbb volt megszervezni. Nekem a nagy fiam hatalmas segítség. Egyébként vele jártam táncolni. Ez közös program volt, õ volt a táncpartnerem. Illetve minden vágyam a testépítés lenne, de azt képtelen vagyok beilleszteni a mindennapjainkba. Az már komolyabb figyelmet, fegyelmet, és idõt igényel. Megprópáltam, de várok amíg a kicsi fiam nagyobb lesz, egyenlöre napolva lett.
1081. Mirandas (válaszként erre: 1078. - 8b7e22b4a7)
2012. szept. 18. 09:45
Pont ugyanez volt a véleményem nekem is. Ráadásul elötte elhangzott a szülöin, hogy ne homokot, gipszet és ilyen dolgokat vegyenek az SZMK-sok. Hanem valami játékot, vagy könyvet. Erre mit vettek? Homokot. Pont ezért verte ki nálam a biztosítékot. Szerintem volt olyan gyerkõ, aki haza se ért a homokkal felét kiszórta. Kíváncsi lennék hányan játszottak vele. Ez nem osztályba, karácsonyra való ajándék. Na mindegy, csak iszonyat dühös lettem tegnap... :/
1080. 093a17e5d8 (válaszként erre: 1059. - A0c1361e44)
2012. szept. 18. 09:42
Ezt nem igazán neked célzom, csak arra kaptam fel a fejem, hogy hetente mosol hajat. Na. Dobálózunk itt a zsíros hajjal mint az ápolatlanság egyik ismérvével, de vannak azért olyan emberek (pl. én is)akik 3 napos hajjal sem mennek ki szívesen az utcára, mert egyszerűen annyira zsírosodik a hajuk. Én pl. minden 3. napon mosom a hajam, de az utolsó napon lehet én is megkapnám, hogy "zsíros hajú", pedig nem vagyok ápolatlan, csak egyszerűen az sem lenne jó a hajamnak ha többször mosnám. Most akkor, hogy is van ez?
1079. 8b7e22b4a7 (válaszként erre: 1075. - Mirandas)
2012. szept. 18. 09:41

Az már tényleg durva volt :).Én például imádok csak Réka dvd-re tornázni,ha épp ráveszem magam,mert kicsit lökött.De attól én is látom amit látok,nem magam ellen beszélek :),de tényleg amit Norbi is leművelt,nem is tudom most felhozni mit ehetett ami egyébként hizlaló,de ráfogta,hogy nem,akkor épp nem ő főzött.A gyerekei pedig ducik.Szóval szerintem a hétköznapokban ők biztos nem Updaten élnek, csak a szerződés köti őket saját maguk reklámozásához is :).A gyerekek is biztos letolják azt a napi 2-3 rudit :),Nesqiket:).

Egyébként meg a tornája tetszik,nekem valami miatt Alexandra nem szimpi,olyan egyhangú a jelleme.

1078. 8b7e22b4a7 (válaszként erre: 1071. - Mirandas)
2012. szept. 18. 09:32

Na hát igen.Ilyen az amikor valaki minden áron azt akarja reklámozni hű de milyen kreatív.Csak elég hülye ötletet talál ki.Ez úgy látszik neki okoz örömet,mert nem kell kimozdulni a házból, de ha én felmerítek egy ötletet, maradjon már ötlet, ne pedig ráerőltessem másokra akiknek nem tetszik esetleg és még szóljak is be neki.

Kíváncsi vagyok mikor esik a hó odakint, melyik gyereknek van kedve bent homokozni?

Lehet ez akár jó ötlet is,de nem mindenkinél, mert én például ne kerülgessek már a lakásomban homok kupacot,ami amúgy sem oda való. Meg is mondtam volna,hogy oda adom az árát,homokozzon belőle,de ha elfogadja csak őt minősíti.És ha erre is az lett volna a válasz,hogy elfogadja, na akkor pedig már nem adtam volna oda,nehogy már a gyermekemtől vegyem el :)!

1077. 0a84e34983 (válaszként erre: 1075. - Mirandas)
2012. szept. 18. 09:31
Én is 20kg-ot híztam mindkét terhességnél,és könnyen le is ment rólam.De ugye 30 felett már könnyebben megmaradnak a kilók az emberen,és nekem sajnos elég hülye helyeken.Olyankor pár hét torna Rékával,és futás és el is tűnik.
1076. Mirandas (válaszként erre: 1069. - Kukacc)
2012. szept. 18. 09:16
Szerintem, mikor a gyerek eléri azt a kort, ellehet menni barátnõzni. Pláne ha a barátnõnek is van gyereke. Remek program egy közös mozi, játszóház... vagy kirándulás, uszoda.
1075. Mirandas (válaszként erre: 1068. - 0a84e34983)
2012. szept. 18. 09:11
Elöször is, ha valaki elszánja magát akkor az lefogy. Kitartás kérdése és nem Norbi kérdés. Mindkét terhességemmel 20 kg. -ot híztam. És minden további nélkül szépen visszafogytam a normális testsúlyomra. Nekem az agresszív marketing stratégiájuk nem tetszik. Szó szerint sok! Anno évekkel ezelött kedveltem... aztán mióta ezt müvelik... azóta tudatosan nem veszek Norbi terméket. És elkapcsolom õket ha megjelennek, egy csatornán. Azt hiszem egy a "Hal a tortán" adás volt az, amikor azt mondtam ez már SOKK. :)
1074. a0c1361e44 (válaszként erre: 1073. - 8b7e22b4a7)
2012. szept. 18. 09:09

És milyen klassz lehet egy ilyennek a feleségének lenni:)

Naneee!


És ráadásul ők pont így gondolnak ránk...

Na nehogymár az én feleségemnek legyen a legnagyobb szőr a hónalján, stb...

1073. 8b7e22b4a7 (válaszként erre: 1058. - A0c1361e44)
2012. szept. 18. 09:02

Kövezzenek csak meg,de ez szó szerint így van.Könnyű valakit le báli libázni némi hajlakk miatt,vagy mert nem folyik a hátán tajték.Az pedig tök természetes,hogy a férfi borotválkozik,arcszeszt használ és dezodort.Rápirítok,hogy kapja le az inget,had vasaljam meg,mert ne így induljon már el.Ilyenek vagyunk nem, mamám is.

Aki csak ezen tudja kiélni magát, élje ki a férjén.Tolja le,hogy kinek akarsz már tetszeni.

Majd akarata ellenére is hátborzongató lesz arra hazamenni,hogy a férje fekete fogakkal,nem kissé kellemetlen lehelettel,törppapa szakállal,azon is lóg a paszuly amit tegnap főztem,így fogadna.Mert rengeteget dolgozik és itthon is fát kell vágni.Orrfacsaróan keserű testszaggal,mert ugye keményen dolgozik,de mikor haza ér sem fürdik le mert fáradt,nem tudja utölérni magát.Könyörögni kell,hogy kimossam a szennyesét,mert azt is egy halomra hányja.És mit is kötekszek én,hisz a természetesség híve,hisz én mint neje panaszkodok a túlápolt nőkre.Szeressem így és üdvözöljem egy csattanó csókkal,miközben a fenekét vakarja mert már viszket.Ne merjek az inge miatt rászólni.

Ismerek én is olyan munkatársat,hogy rendesen mi érezzük kellemetlenül magunkat,hogy ne bántsuk meg,de képtelenség mellette 2 másodpercnél tovább állni, mert ilyen lábszagot még soha nem éreztem, és már évek óta egyfolytában,az illető férfi.

1072. Mirandas (válaszként erre: 1069. - Kukacc)
2012. szept. 18. 08:59
Igen, az ápoltságot nagyon jól megfogalmaztad. Az meg, hogy kinek milyen a külseje, az igényei az megint egy másik kérdés. Pontosan.
1071. Mirandas
2012. szept. 18. 08:56
Nekem fiam van, ráadásul kettõ, de oda se neki. Egyébként soha nem hatott meg ez a fajta reakció, konkrétan nem érdekelt. Csak én is tapasztaltam. Pl. tegnap volt egy hasonló beszólása egy nõnek nekem szülöi értekezleten, mert szóvá tettem, hogy talán nem dekor homokra vágynak a gyerekek karácsonykor (1600.- ért.) Mint tavaly. Hanem valami játékra, amivel azonnal játszhatnak, vagy mondjuk nálunk most Geronimo könyv õrület van az osztályban és esetleg arra.. Tudod mit szólt be nekem? " - Mi van? Féltem a lakást, vagy esetleg le kell ülni a gyerekkel homokozni? " Tette mindezt úgy, hogy nem is ismer. Mert aki viszont igen, pl a gyerekem volt óvónénije, akinek a kislánya a kisfiammal egy osztályba került, az csak mosolygott ezen. Hiszen a gyerekemmel tudja rengeteget foglalkozom, irt olvasott úgy ment elsöbe eleve.. Ráadásul a hobbim, hogy festek és rajzolok. És a fiam is imád rajzolni, gyurmázni....hiszen úgy nõtt fel, hogy leül mellém és együtt tevékenykedünk. Ez a mi kis saját közös zárt világunk. Imádunk elvonulni. De bakker ez a nõ tudta, hogy én nem foglalkozom a gyerekkel, mert mondjuk én igényesebben öltözöm..... vagy nem is tudom mire vélni a beszólását. Életében nem foglalkozott õ az övével annyit, mint én az enyémmel. Persze elküldtem a francba, és mondtam neki homokozzon helyettem is 1600.- ért. Majd én eldöntöm mit játszom a fiammal karácsonykor, tuti nem homokozok. :/
1070. 0a84e34983 (válaszként erre: 1069. - Kukacc)
2012. szept. 18. 08:51
Én meg olyat láttam,hogy a kisbabából visszajött a felesleg,és anyuka letörölte és nem öltöztette át.Pedig mint tudjuk az elég büdi tud lenni....
1069. Kukacc
2012. szept. 18. 08:46

:)

Ismét "életre" kel a fórum :)

Érdekes, hogy másfél oldalt kellett visszaolvasnom, de abban a kevésben is olvastam vitát...


Most komolyan kérdezem, mi az ápoltság?


Mert én azt gondolom(szakmámból adódóan is), hogy az ápoltságnak köze sincs a műkörömhöz, szolihoz, stb. Ezek egy Nő saját igényei.

Az ápoltság az, ha valaki naponta(akár többször is) lezuhanyzik, vagy fürdik, nem büdös, rendszeresen fogat mos, hajat most bizonyos időközönként, ha utcára megy, nem a lebüfizett mackónaciban teszi, nem piszkos a körme(ez lehet pici, nagy, nekem mindegy, csak ne legyen piszkos.

Hogy mi a mackónacival a bajom?

Nem sok, csak van egy ismerősöm, aki állítólag szuperanya, akit mindenki halálra istenít és mindenki szerint ő a követendő példa...

Erre, mikor elkezdtünk beszélgetni, kijelentette, hogy miközben a nagyért ment az oviba, a kicsi olyan entert nyomott, hogy kifolyt a pelusból, a fehér nadrágjára.. És akkor mondja nekem, hogy nézzem meg, ott a nacin a folt, mert ő bizony nem cserél nadrágot, hiszen már 3 óra(délután 3 óra...) és 8-kor úgyis leveszi...

Na, bumm..

Még ezek után is jó anyának nevezhető, de: aki hagyja a 4éves fia Őt ököllel üsse és rúgdossa(8 hónapos terhesen), illetve mióta a kicsi megszületett, mindent megtesz, hogy lepasszolhassa a nagyot, azt nekem senki ne akarja etalonnak beállítani. Pont.


Egyébként az utóbbi hetekben elkezdtem egy kicsit sportolni, meg ilyesmi(hajam eddig se volt zsíros) és az a legérdekesebb, hogy a férjem kifejezetten boldog, mert olyankor KETTESBEN lehet a babával. Millió közös progit, játékot kitalálnak és a férjem, ugyanúgy, mint a gyerekem, igényli az együtt töltött időt.


Lehet, hogy a szoli 10-20perc, de mire odamegy, levetkőzik, bekeni magát, befekszik, letelik, aztán megtörölközik, felöltözik, hazamegy, addig valóban majd egy óra eltelik.


Egyébként meg az a véleményem, hogy igenis vagy egy határ, amit meg kell húzni. Legyek igényes, sminkeljek, sportoljak, stb. , de azért ha valaki naponta 1 órát sportol, 10 percet sminkel, és emellett még elmegy jobbra-balra barátnős progira, vagy bulizni, ilyesmi, az nálam abszolút nem az anya1-es kategória.

És ez nem azon múlik, hogy mennyire kapta magát rendbe szülés után.

1068. 0a84e34983 (válaszként erre: 1066. - Mirandas)
2012. szept. 18. 08:42
Nem önértékelési problémákat kellene okozzon nekik Réka,hanem követendő példát.Nagyon sok,nagyon kövér ember lefogyott már a módszerükkel,csak akarni kell.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook