Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A jó anyukának zsíros a haja fórum

A jó anyukának zsíros a haja (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A jó anyukának zsíros a haja

17. Ayna (válaszként erre: 13. - Trapiti)
2012. aug. 27. 09:45
Nekem boldog a gyerekem, és én sem vagyok lepusztult. Ilyen is van. :)
2012. aug. 27. 09:44
Tetszik a cikked:) Nekem sajnos senkim sem lakik a környéken,párom is elég sokat dolgozik,de kéthetente megyünk anyukámékhoz vagy anyósomékhoz,és ilyenkor mindig kapok pár óra kimenőt,fodrászhoz,vásárolgatni,barátnőzni,vagy csak csavarogni egyet.Az elején lelkiismeret furdalásom is volt,hogy úristen,otthagyom a gyerekem 3 órára...És érdekes módon mire visszaérkeztem,a babám békésen aludt a babakocsiban,vagy játszott vele valamelyik mami,és nem tűnt úgy mint aki súlyos traumát szenvedett:D Rájöttem,hogy ez igenis kell,és jó,kikapcsol kicsit,ettől senki sem lesz rossz anya.És igenis kell,hogy kicsit magára is figyeljen az ember,mert bár az az elsődleges,hogy anya,de attól még nő is,akinek ott a férje is...Sosem voltam az a tükör előtt órákig cicomázós fajta,de igenis szakítok arra időt,hogy ne ijedjen meg a férjem tőlem mikor hazaér a munkából:) Szerencsére csak 9 kg-ot híztam a terhességgel,az le is ment szinte rögtön,de azért rámférne a mozgás,itt-ott egy kis feszesítés,talán rövidesen arra is sikerül kis időt fordítani.Attól,hogy anyák vagyunk,nem kell teljesen alárendelnünk magunknak mindennek,nem a gyereknek kell uralni az életünket,hanem a saját életünkbe kell "beépíteni" a kis jövevényt,természetesen így is sok változtatással.De így valahol önmagunk is maradhatunk.
15. Ayna (válaszként erre: 12. - Kacsa118)
2012. aug. 27. 09:43
Sejtettem sajnos, hogy sokakat bántani fog amit írok. De a lényeg, hogy minden ún "típus" - t oltogatnak sajnos. Én nem tagadom, lehet téged, te pedig engem. Ennek a miértjére keresem a választ.
14. kacsa118 (válaszként erre: 13. - Trapiti)
2012. aug. 27. 09:38
Na ez az igaz! :)
2012. aug. 27. 09:37

Ahhoz hogy megtudd milyen anya valaki, nem őt hanem a gyerekét kell megnézni. Nincs annál visszataszítóbb mint amikor kikent-kifent csini anyuci mellett elhanyagolt nyomorult kis gyereket látni.


Az anyaság pedig arról IS szól, hogy képes vagy a gyereked igényeit a sajátod elé helyezni. Nyilván nem kell ettől lepusztultnak lenni, de a nagy igényekből általában vissza kell venni.

12. kacsa118 (válaszként erre: 5. - Ayna)
2012. aug. 27. 09:36
De ha találkoznánk az utcán, mégis megszólnál... Nem az anyai mivoltom vonnád kétségbe, hanem a nőit. Ne haragudj, de amit az elején leírtál, az azt gondolom sokaknak bántó.
11. spinneli (válaszként erre: 8. - Fehérleander)
2012. aug. 27. 09:35

Szerintem te anya2 vagy.

:)

10. reload
2012. aug. 27. 09:34

Sziasztok!


Ezzel a skatulyázással én sem értek egyet, de szerintem a cikk lényege annyi, hogy attól hogy valaki anyává válik még nem szűnik meg mint ember, mint nő és senki ne veszítse el önmagát :) Ez viszont teljesen rendben van részemről.

2012. aug. 27. 09:30
Jó cikk, teljesen egyetértek.
2012. aug. 27. 09:30

Tetszik a cikk, de szerintem nem teljesen azt írtad le (fogalmaztad meg), amit akartál.


Két gyermekem van. Meglátszik rajtam, hogy szültem. Bár vannak olyan lányok körülöttem, kik nem szültek, deúgy néznek ki, mintha NYOLCAT HORDTAK VOLNA KI egszerre. :-)


Voltam vékony szülés után. Beesett arc, karikás szemek a minden esti tornától, ami úgy felpörgetett, hogy nem bírtam elaludni. Bulímiás voltam, hogy megfeleljek a követelménynek. A férjemnek nem tetszett, hogy olyan csontjaim álltak ki, amik lánykoromban sem. Járok fodrászhoz, manikűröshöz, kozmetikushoz, de nem esem pánikban, ha borostás a láam, letörik a körmöm. 167 cm magas vagyok, ami alacsony a 78 kilómhoz. Egy éve 63 voltam, de életem nyugodtabb lett, hízni kezdtem. Így is tudok csinos lenni, persze szeretnék véknyabb lenni, de nem ez foglalkoztat. A férjem szeret, már nem tornázok minden este, visznt bicajjal járok dolgozni, azzal vásárolok be. Hegyet mászunk, úszunk, de nem rendszeresen, ne legyen kötelező, csak amikor jól esik.

Szóval nem cagyok anya1, mert nem negyven kiló vagyok. Nem vagyok anya2, mert ápolom magam, és anya3 sem vagyok, mert nem csúzlival kaptam az anygot, hogy gyerekem lehessen.

Akkor ki vagyok én? :-)))

7. d6fd5940b1 (válaszként erre: 3. - Kacsa118)
2012. aug. 27. 09:28
ott a pont :D
6. 0a84e34983 (válaszként erre: 1. - Ayna)
2012. aug. 27. 09:28
Igaz amit leírtál,nekem is támadtak már hasonló gondolataim néhány anyát látva.
5. Ayna (válaszként erre: 3. - Kacsa118)
2012. aug. 27. 09:28
Senki nem mondta, hogy xaranya vagy.A cikk épp erről szól. Nem az a lényeg, hogy kifele mi látszik. :) Az a lényeg, hogy otthon mi van. :)
4. kiscsillag73 (válaszként erre: 1. - Ayna)
2012. aug. 27. 09:22
Igazad van,saját tapasztalatból tudom,hogy egy anya párkapcsolatban,egyedülállóként,kevés pénzzel,vagy az édesnyjával élve is támaszthat igényeket saját maga felé.
2012. aug. 27. 09:16
Van benne valami, de a stílus rossz. Szerintem. Erősen magadat emeled ki... Attól, hogy nem vagyok 40 kiló és nincs műkörmöm, nem vagyok szar anya, és nem kell megjegyzéseket tenni rám az utcán. pont.
2012. aug. 27. 09:15
Jó cikk...én még nem vagyok érintett, de így szeretném szervezni a dolgaimat a gyerek körül, és ilyenek az igényeim is....remélem sikerül.
1. Ayna
2012. aug. 27. 09:08
Eme, közepesen rövid földi pályafutásom alatt sikerült megállapítanom, hogy az anyukákat külső szemmel három csoportra lehet bontani.
1. Nem is látszik rajta, hogy gyereket szült
2. Igen, azért látszik rajta, hogy gyereket szült
3. Tejóég, kinek volt gusztusa hozzányúlni, hogy gyereke szülessen
Ez a három csoport viszont egy valamiben közös. Mindegyikükkel szemben van előítélet.

Ugrás a teljes írásra: A jó anyukának zsíros a haja

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook