Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A jó anyukának zsíros a haja fórum

A jó anyukának zsíros a haja (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A jó anyukának zsíros a haja

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
1127. trapiti (válaszként erre: 1126. - 0a84e34983)
2012. szept. 18. 16:16
Ez van. Másnál meg más van.
2012. szept. 18. 16:06
Hát nekem van igényem arra,hogy pisi,kaki,éhes,szomjas nélkül beszélgessek.Ez van.
1125. trapiti (válaszként erre: 1122. - 0a84e34983)
2012. szept. 18. 16:01
A barátnőmnek is van gyereke, eddig nem zavarta. Nem BEZZEG nem zavarja, CSAK nem zavarja. EGyébként meg lehet, mert a két gyerek egymással van elfoglalva. Amíg kicsik voltak, addig sem tűnt fel, hogy ne tudnánk beszélgetni, maximum félbeszakadt néha valamelyikünk mondókája, de az aktuális pisi-kaki-éhes-szomjas-elvette-nem adja oda stb. elhárítása után ugyanott folytattuk... végülis nem akadémiai székfoglaló, csak egy beszélgetés...
1124. Kukacc (válaszként erre: 1122. - 0a84e34983)
2012. szept. 18. 16:01
Ha zavarja, akkor szóljon. Eddig nem vettem észre, ő nem szólt, sőt, ugyanolyan sűrűséggel jön, ergo nagyon nem zavarhatja.
1123. Kukacc (válaszként erre: 1118. - 0a84e34983)
2012. szept. 18. 16:00

Hogy te milyen hisztis vagy :)


Javaslom a citromfű teát nyugtató hatása miatt :)


Ismered azt a kifejezést, hogy szarkazmus? Javaslom, nézz utána, ha nem, a google a barátod ebben a témában. Nem beszél a gyerekem, nyilván nem fog 1 éves korára, lehet, kettőre sem. Na és?


Szerintem van egy minimális paranoiád, mert senki nem támadott, emberi hangnemben kommunikáltunk mindaddig, míg te le nem osztottál, amiért szerintem és még 1-2 ember szerint gyerek mellett is lehet beszélgetni.

Ha te ezt nem így gondolod, olvass vissza,ki kezdte az osztogatást.


ÍRTAM is, hogy kicseszettül nem egyszerű, iszonyat nehéz a gyereknevelés, sokszor nem tudom, mi lenne a helyes. Még egyszer nem ismétlem meg.

NEM vagyok szuperanya, Te nem vagy szaranya, Te úgy neveled a gyereked, én meg így.

Pont.

Innentől le lehet rólam szállni.

1122. 0a84e34983 (válaszként erre: 1121. - 0a84e34983)
2012. szept. 18. 15:56
Mert ezzel azt éreztetitek,hogy titeket bezzeg nem zavar...A barátnőtöket sem zavarja,hogy nem lehet két folyamatos mondatot váltani veletek?
1121. 0a84e34983 (válaszként erre: 1120. - Trapiti)
2012. szept. 18. 15:55
Épp elég ennyi!!!
1120. trapiti (válaszként erre: 1119. - 0a84e34983)
2012. szept. 18. 15:53
Senki nem mondta, hogy bűn. Csak néhány annyit mertünk hozzászólni, hogy nem zavar a gyerek a barátnőzésben. Nem kell többet mögé gondolni, mint amennyi...
1119. 0a84e34983 (válaszként erre: 1115. - Dittti)
2012. szept. 18. 15:48
Pl,ha fél évente egyszer elmegyek húgommal moziba,vagy meginni a barátnőmmel egy kávét,és egy órát felnőtt módon beszélgetni,az apukájuk vigyáz a gyerekekre.Egyébként általában én is viszem magammal a gyerekeket mindenhova,de nem legyen már bűn nagy ritkán nélkülük elmenni valahova.
1118. 0a84e34983 (válaszként erre: 1116. - Kukacc)
2012. szept. 18. 15:46
Én bunkó vagyok,ti meg itt mind egytől egyig tökéletesek,mert ha valaki rá mer világítani arra,hogy nem minden olyan egyszerű,azt lehordjátok,mert ti mindent meg tudtok oldani ugyebár.Ó,neked 1 évesen mondókázik a gyereked?Az én kisfiam lassan két éves,és sajnos még nem beszél,de gondolom ez is az én hibám szerintetek.
1117. trapiti (válaszként erre: 1112. - 0a84e34983)
2012. szept. 18. 15:31

Kár beleélned magad, mert ilyesmit itt senki sem mondott... Egy másik topikban pl. a napokban épp azért oktattak ki, mert felvállalom, hogy nem tudom és nem is akarom a háztartást összeegyeztetni a munkámmal és a gyerekemre fordított időből, sőt a szabadidős dolgokra fordított időből is sajnálom rá az időt, inkább mefizetek valakit aki segít. Abban a topikban ez volt a baj... sőt 6 fogásos ebédet még életemben nem főztem, az esetek 90%-ában étteremből rendelünk és ezzel én is és a családom is maximnálisan elégedett.

A gyerekem 4 éves koráig nem töltött egy napot sem külön tőlünk (valamelyikünktől), akkor ezért ért kritika. Most hogy átlag heti egy éjszakát valamelyik nagyszülőnél tölt, mivel én időnként dolgozom éjszaka, a férjem pedig tartósan külföldön, hát most ezért ér kiritika, mondván karrierista vagyok... ha leírom egy topikba, hogy közel 100kg a súlyom és nem sminkelek, már lepusztultnak és ápolatlannak titulálnak... stb stb stb Bármit teszel, mindig lesz akinek nem tetszik, vagy aki másképp csinálja, de hol számít ez??? Egy dolog számít, hogy úgy éljünk ahogy nekünk és a családunknak jó. Nálam ebbe beletartozik pl. hogy egy barátnőzés miatt nem passzolom le a gyereket, aki egy jófej, hellyel-közzel jólnevelt, mások számára sem idegesítő gyerek. Akikkel jóban vagyunk, azokat nem zavarja. És hozzáteszem, nem egy tejbetök gyerek, hanem egy kimagaslóan okos hyperaktív kislány, aki mellett egy percig nem lehet unatkozni... Szóval nem csinálok én sem mindent egyszerre, van fontossági sorrend, de konkrétan a barátnőzésben még sosem zavart a gyerekem. Az igaz, hogy a barátnőm kislánya a lányom legjobb barátnője is, és minél nagyobbak annál kevesebb figyelmet követelnek ilyenkor, annál jobban elvannak kettesben...

1116. Kukacc (válaszként erre: 1112. - 0a84e34983)
2012. szept. 18. 15:30

Bunkónak nem kell lenni.

Én azt mondtam, minden ember más, ÉN nem hagynám másra a kicsit. Erre Te idejössz osztani az észt, aztán meg bevágod a hisztit, mert valaki másképp csinálja, mint Te. Mikor aztán kiderül, hogy tényleg lehet másképp csinálni, jössz a bunkósággal.

Na, de hogy válaszoljak a hsz-edre:

Ma 3fogásos a menü, mert tegnapról maradt brokkoli krémleves, paprikás krumplit csinálok hozzá virslivel és bedobtam a sütőbe egy 10perces kuglófot. Fotózom, ha kéred ;)

A lakás nem ragyog, mivel barátnőztem délelőtt és nem fogok hozzáállni ekkor takarítani. Azonban perceken belül bekapcsolom a porszívót és takarítok. A házasságom nem tökéletes, de boldog és elégedett vagyok, nem vágyom másra.

A gyerekemmel igyekszem sokat foglalkozni, de nm hinném, hogy 1évesen szavalni fogja a himnuszt, maximum valami édes kis mondókát :)

És még valami: bármikor rá merem másra bízni, ha ez a személy az Apukája. Jah, és hidd el, nekem is vannak gondjaim, nekem is kib*szott nehéz a gyereknevelés, közel sem rózsaszín minden, de nem próbálom senkire rátukmálni a véleményemet. Elmondom és vagy megfogadja, vagy nem. A tapasztalataimat meg hadd osszam már meg, ha én azt szeretném, rendben?

Te olyan vagy, amilyen, én ilyen vagyok, amilyen. Ettől nem tartalak szaranyának, sem szuperanyának, a Te gyerekednek úgyis Te vagy a tökéletes anya. És ez a lényeg.

Szóval én nem kérdőjelezem meg anyai mivoltodat, kérlek Te se tedd.

Részemről befejeztem :)

1115. Dittti (válaszként erre: 1113. - Banyaci)
2012. szept. 18. 15:27

:)

A legnagyobb "próféták" az egy esetleg kétgyerekes anyukák. Kíváncsi lennék hova passzerolja le a gyereket, ha mondjuk, mint nálad is, mindjárt négy is van belőlük.

Nem tudom miért kell itt tényleg a másikat megteríteni. Vélemények vannak és attól, mert nem egyeznek még lehetnek értékesek. feltétlen muszáj eldönteni, hogy gyerekkel vagy nélküle jobb beszélgetni?

És ha már 6 fogásos ebéd, akkor a jó házasság és még a tökéletes szexet nem is említve... Most MÉG egy gyerkőcöm van, akit általában 3 havonta minimum lepasszolunk 1-2 napra, hogy elmehessünk kettesben lenni, de semmiképpen sem azért, mert csak akkor tudnánk felnőttként "érvényesülni". Üvöltő gyerek mellett is tudok jót dumálni, legfeljebb valaki tovább vár vagy valaki (gyerek) hamar rájön, hogy ma este bizony otthon nem Ő az egyedüli szuperstar :) Legalább 3-4 gyerkőcöt tervezek én is magamnak és maximálisan egyetértek veled ebben a témában. Nevelés, habitus, hozzáállás és nem kicsit KÉNYELEM kérdése. Mert nyilván egyszerűbb lenne a kölök nélkül barátnőzni....

1114. Kukacc (válaszként erre: 1106. - 0a84e34983)
2012. szept. 18. 15:22

Nem mondtam, nem írtam, és nem is gondoltam Rólad, hogy szaranya vagy. Légyszíves, ne ferdíts.

Köszönöm!

1113. Banyaci (válaszként erre: 1110. - 0a84e34983)
2012. szept. 18. 15:17
Ha nekem nem menne, igencsak bajban lennék. Mivel senki sincs aki vigyázna a gyerekekre ezért alapból meg kell oldanom. Nem tudom mi lenne, ha nem tudnám a mindennapi dolgokat beleértve a beszélgetést is megoldani. Négy gyerekem van, közel sem tudok mindent és nem is megy minden. Vannak jobb és roszabb időszakok. Ha nagy dumás órát akarunk akkor otthon beszélgetünk, míg a gyerekek játszanak. Ha nem tudnék gyerekek mellett beszélgetni a házasságomra is keresztet vethetnék. Ráadásul a gyereknek előbb utóbb meg kell tanulnia, hogy nem vágunk a másik szavába és megvárjuk még befejezi a mondandóját (persze míg nagyon kicsi ez nem megy)
1112. 0a84e34983 (válaszként erre: 1111. - 0a84e34983)
2012. szept. 18. 15:14
Ezeknél az anyukáknál 6fogásos ebéd van,ragyog a lakás,csodálatos a házasságuk,gyerkőccel barátnőznek,mert ugye ők nem hagyják ám senkire a kicsit.Mindemellett a gyerekük a legjobban nevelt,mert rengeteget foglalkoznak velük,egy évesen már szavalják a himnuszt.De ha valaki meg meri említeni,hogy nem mindenütt így van ám,akkor hülyének nézik mert nekik ez mind megy egyszerre...Na,én meg ezt nem hiszem el!!!
1111. 0a84e34983 (válaszként erre: 1108. - Zsanci79)
2012. szept. 18. 15:08
Egyet értek.Már az agyamra megy ez a sok szépítés,meg rózsaszín cukorszirup,hogy téged idézzelek ,"én mindent meg tudok oldani gyerkőccel is anyukák" részéről.
1110. 0a84e34983 (válaszként erre: 1107. - Banyaci)
2012. szept. 18. 15:05
Pedig kétségbe vonom,mert nekem egyik barátnőmnek,rokonomnak,ismerősömnek sem ment,kicsi gyerek mellett értelmes módon beszélgetni.Mert a baba éhes volt,bekakált,éppen ordítani támadt kedve stb.De ti itt a Hoxán mindent tudtok,minden megy nektek.
1109. Mazsinka
2012. szept. 18. 15:03
Szerintem ez is gyerekfüggő, hogy milyen a habitusa. Rokon kisgyerek olyan, hogy beteszed a sarokba, ottmarad. Más gyereke igényli, hogy állandóan vele foglalkozzanak, üvölt, sír, mászik az anyjára, viszi neki a játékot, vagy gayog, amíg nem gagyognak neki vissza, mindig mást akar, mint ami épp a kezében van. Én így tudom elképzelni.
1108. zsanci79
2012. szept. 18. 14:56

Én nem szállok senki védelmébe, de az tény, hogy aki leírja, hogy bizony nem csak a happy-happy van, és a gyermek bizony nem kezes bárány, arra hitetlenül néznek az "én mindent meg tudok oldani gyerkőccel is anyukák".


Személyes tapasztalatom, hogy míg kicsi volt a kisfiam, valóban én is jól elvoltam a bartátnőimmel, pláne akinek van gyereke is.

De ahogy nőtt, úgy lett azért bajosabb a barátnőzés, pláne a hozzám legközelebb álló barátnőmmel, akinek nincs gyermeke.

Teljesen más úgy beszélgetni, hogy 100%-osan a másikra tudsz figyelni, és érdemben vele tudsz lenni. Mert ha a gyerkőc ott van, a figyelem természetesen elaprózódik, ez így természetes.

Biztosan gyereke válogatja is, de én személy szerint sokkal jobban tudok barátnőzni, ha nincs ott a kisfiam. Aki azt mondja, hogy nem szabadul fel egy órára, hogy végre felnőtt társaságban van, felnőtt dolgokról beszél, hanem jó neki mindíg a gyerkőccel, szerintem az nem mond igazat.

1107. Banyaci (válaszként erre: 1105. - 0a84e34983)
2012. szept. 18. 14:34
Itt egyedül te mondtad magadra, hogy sz.r.anya, te akarod más szájába adni. Mert mint ahogyan én tudok élni smink nélkül és még szépnek is érzem magam én is tudok úgy barátnőzni, hogy másfél évesem játszik körülöttem. Nem kell neked is tudnod beszélgetni a gyereked mellett, csak ne vond kétségbe, ha másnak megy.
2012. szept. 18. 14:14
Látom megint az a rossz anya aki őszintén beszél az esetleges nehézségekről,és nem szépíti agyon a dolgokat.Ti mind nagyon okos,ügyes anyukák vagytok,hogy egy kisbaba,vagy egy totyogó mellett is felnőtt mód tudtok beszélgetni.
1105. 0a84e34983 (válaszként erre: 1103. - Kukacc)
2012. szept. 18. 14:11
Oké.Hagyjuk.Itt most megint az kezd kisülni hogy én sz.r anya vagyok mert szerintem nem lehet értelmesen,felnőtt mód társalogni,ha a baba mászkál,sikoltozik,rohangál,ordibál körülöttem.Hidd el próbáltam én is de már nekem volt kellemetlen századszorra is megkérdezni,hogy "mit is mondtál az előbb?"
1104. Kukacc (válaszként erre: 1098. - 0a84e34983)
2012. szept. 18. 13:28

Nézd, én nem akarok kötekedni, de nem értem, miért kell annyira meglepődni azon, hogy valaki úgyis tud kommunikálni, ha a gyereke mellette van.

Ha Neked egyszerűbb úgy, ha nincs veled, rendben van, a Te dolgod és engem abszolút nem zavar, de ne akard már rátukmálni mindenkire a véleményed, kérlek.

Hidd el, úgyis lehet barátnőzni, mekizni, kávézni, beszélgetni, vásárolni, ha a gyerek melletted van.

1103. Kukacc (válaszként erre: 1096. - 0a84e34983)
2012. szept. 18. 13:24

:)

Leírtam, hogy ez az ÉN véleményem.

Nem kell, hogy egyezzen a Tieddel :)

És pár hónap múlva kérdezz csak rá, rendben? Ígérem, őszintén fogok válaszolni ;)

Ma is barátnőztem, és a 8hónaposom mászott körülöttünk, sivalkodott, kiabált, és kapaszkodva sétált, mégsem okozott gondot cseppet sem.

Ha valamit nem értettem, akkor visszakérdeztem. Ennyi.

1102. trapiti (válaszként erre: 1098. - 0a84e34983)
2012. szept. 18. 13:05
Nem állt... :) jött-ment, és ott volt a barátnőm 10 hónapos gyereke is :) Vagy ők jönnek át, vagy mi megyünk. Vagy közösen megyünk valahová, figyelünk a gyerekekre és közben beszélgetünk. Nem értem, mi ebben a probléma... Nyilván két 5 éves már többet elvan anélkül hogy folyamatosan gardírozni kellene, de amíg kicsik voltak, addig sem volt gond :)
1101. Banyaci
2012. szept. 18. 13:01
Nekem egyébként egy órám is rámegy, ha hordhatóra akarom készíteni a hajamat. Hajmosás, szárítás, vasalás. Ha nem vasalom akkor mint a szénabogja. Bizony nem mindig van időm vasalni. Tegnap pár percel tovább hagytam a törölközőt a fejemen és láss csodát, szárítás után ugyanolyan zsírosnak látszott mint mosás előtt. A fodrászok utálnak, mert sűrű, erősszálú, önálló életet élő hajam van. Két embernek elég lenne. Rövidre vágva ha lehet még rondább és nem is áll jól. Szóval az én hajam rémálom. Ha nem vasalom, akkor fésülés után öt percel olyan, mintha soha nem láttam volna fésűt. Sajnos a családban többünknek ilyen. Hajdanán szőke volt. Amióta megjelentek az ősz hajszálak erősen barnulok, sőt már-már feketedik. Gondolom a természet csesztet, hogyha már őszül, látszódjék is. Sebaj a melír még egy kicsit segít rajta. Szóval én most éppen a nem zsíroshajú zsíroshajú vagyok.
1100. 093a17e5d8 (válaszként erre: 1098. - 0a84e34983)
2012. szept. 18. 12:56
Miért ne tudott volna?
1099. Mazsinka (válaszként erre: 1098. - 0a84e34983)
2012. szept. 18. 12:54
Én már volt, hogy beszélgettem a barátnőmmel, aki mellett ott volt a tízhónaposa, megoldottuk, de többet figyelt a gyerekre, mint az én lelki problémáimra-nyilván. Ha érdemi beszélgetést akarsz folytatni, jobb, ha nincs ott a gyerek.
1098. 0a84e34983 (válaszként erre: 1097. - Trapiti)
2012. szept. 18. 12:52
A 10 hónapos gyereked ott állt melletted és te tudtál beszélgetni a barátnőddel?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook