Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit használjak nagyon gyorsan zsírosodó hajamra?Naponta kell mosnom, mert másnapra nagyon zsíros. fórum

Mit használjak nagyon gyorsan zsírosodó hajamra?Naponta kell mosnom, mert másnapra nagyon zsíros. (tudásbázis kérdés)


2013. aug. 24. 18:24
Sima hintőporral szord be naponta, és 1 órát hagyd rajta és keféld ki.
29. csajszika890721 (válaszként erre: 28. - F624cfc9cc)
2011. máj. 9. 18:29

Szia!


És ezek közül egyik se vált be? én ezek közül 3félét használtam többit nem. És akkor már találtál vmi jót? :-)

28. f624cfc9cc (válaszként erre: 27. - Csajszika890721)
2011. máj. 8. 21:44
head and shoulders,syoss,l'oreal,garnier,avon-ost,palmolive,pantene,schwarzkopf,wella
27. csajszika890721 (válaszként erre: 1. - F624cfc9cc)
2011. máj. 5. 15:32

Szia!


Én Himalaya zsíros hajra való sampont használok és kb 3-4napig szép puha a hajam.


Te milyen samponokat próbáltál?

2011. ápr. 22. 11:39

Szia!

Én aloe vera-s sampont kezdtem használni,illetve pakolást is szoktam a hajamra tenni,vagy balzsamot(felváltva).Odáig jutottam mostanra,hogy hetente 2szer kell hajat mosnom.

2011. ápr. 22. 08:34
Szóval hormonális is lehet.Esetleg bőrgyógyászhoz próbálj fordulni.
2011. ápr. 22. 08:33

Nekem sosem volt ilyen problémám,aztán mikor megszületett a lányom a szoptatás időszakában 2 naponta kellett mosnom,mert iszonyú volt!De aztán visszaállt magától a nor. kerék vágásba később.

Azért írom mert nem derült ki hogy esetleg babád született....hátha...:))

23. 9e32886f4a (válaszként erre: 1. - F624cfc9cc)
2011. ápr. 22. 08:27
Nem voltál még egy hormon kivizsgáláson? Nekem is nagyon zsírosodik a hajam de nálam a tesztoszteron túltengés miatt. Minél többször mosod annál jobban zsírosodik, probáld egyszer meg hogy 3 nap múlva mosod cska meg idővel csökken a zsírosodás.
22. syria
2011. ápr. 22. 08:21
Nekem azóta nem zsírosodik a hajam, amióta komplex vitamint szedek.
2011. ápr. 22. 08:10

Nekem is nagyon hamar zsírosodik, 12 éves korom óta.Most 47 vagyok.Kivétel a terhességek időszaka volt.Ezért én minden 2. nap megmosom, mert nem bírom elviselni, ha undorító, zsíros.

Mivel ezt belső elválasztású mirigyek irányítják, minden megoldás csak tüneti lehet.Pl.száraz sampon, hajszesz, hajlakk, dauer, festés.

Én rájöttem, hogy a legjobb, ha babasamponnal mosom.(Gabi tincsszelidítő)A babasampon nagyon kíméletes, de jól tisztít.Ezután egy jó minőségű balzsam.Ha olyan programom van naponta mosom.Ettől nem lesz zsírosabb, az nagy tévhit.

2011. ápr. 22. 08:05

Én is kénes sampont használok(használtam).

Arra vigyázz, ha fested a hajad, koptatja a színét...elgalábbis a vöröset:S

19. era06
2011. ápr. 22. 07:59
gyógyszertári kénsampon,amit ők kevernek ki. Két hajmosás közt pedig száraz sampon,
18. bobci
2011. ápr. 22. 07:47
Patikában kapható kénes hajsampon /Sulfur detergens/néven.
17. Tücke (válaszként erre: 8. - Exilia)
2011. ápr. 22. 07:46
erre csak azt tudom mondani hogy amíg nem szültem addig ráértem hetente 1szer hajatmosni, utána ahogy megszületett a kislányom majd mindennap kénytelen voltam hajat mosni... most lesz 6 éves elkezdtem én is megint a kitolósdit és most ott tartok hogyha nem főzök/sütök valami olyant ami nagyon olajos vagy büdös leszek tőle akk elég heti 1szer hajatmosnom...
16. 18e79e1970 (válaszként erre: 4. - T.Ili)
2011. ápr. 22. 07:42

Szerintem az Alvedere sampont használja, azt hiszem, ez van a DM-ben.


Egyébként nekem is rohadt zsíros volt mindig a hajam... Aztán úgy voltam vele, hogy amikor szüneten vagyok itthon suliból, akkor szépen tologatom kifelé a napokat. Ma már csak minden 3. nap mosok. Ez se túl jó, de jobb, mint a naponta.

Egyébként én a Pantene Auqua Light, és a Garnier Naturals - Aloe Vera samponokat tudom ajánlani. Ezek sima átlátszó samponok, nincs benne színezék.... A hajat sem nehezítik, és csodálkoztam raja, hogy beváltak. Sokkal szebb lett tőle a hajam.

15. lhoney
2011. ápr. 22. 06:02
En is szaraz sampont hasznalok es eleg jo minden masodik nap mikor nem mosom meg probald ki
14. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 1. - F624cfc9cc)
2011. ápr. 21. 23:58

Esetleg próbáld meg azt,hogy a hajmosásoknál kerüld az erőteljes masszírozást, mert az stimulálja a fejbőr faggyúmirigyeit..

az öblítést hűvösebb vízzel végezd..

próbálj ki citrom vagy rozmaringolaj tartalmú samponokat..

hátha..:)

2011. ápr. 21. 23:09

nekem volt ilyen gondom régen, és hétvégénként sikerült lecsalnom egy-egy napot. De megértem, ha valakinek nem sikerül. Ha hormonális gond van a háttérben, akkor pláne nehéz.

A szárazsampon ideális hétvégére (én máskor nem szerettem, mert nagyon fénytelen lett tőle a hajam. Viszont sikerült vele mosás nélkül kihúzni.)

12. Naplemente. (válaszként erre: 1. - F624cfc9cc)
2011. ápr. 21. 22:58

Nem fogod elhinni, hogy nekem mi segített véglegesen erre a problémára!

Nittyfor tetüírtó hajszeszt kellett használnom, köszönhetően a gyermekem "ápolt" osztálytársainak és szüleinek jóvoltából.

A hajszeszt használat után nem mostam le a hajamról rögtön, hanem fél napig rajta hagytam és ezután nagy meglepetésemre elmúlt a hajam zsírossága, ami azóta sem jött elő. 10 év telt el azóta. :)

Nem kicsit örülök.

2011. ápr. 21. 22:57
A száraz sampon spray-vel nyerhetsz 1-2 napot. Ez olyan, mint a hintőpor, és van sima por változata is. A dm-ben és az auchanban tuti kapható.
10. zebracsikó (válaszként erre: 1. - F624cfc9cc)
2011. ápr. 21. 22:56

én kétnaponta mostam.

elkezdtem szárazsampont használni, s valahogy beállt, pedig nem használtam sokáig, csak kb.1-2 hónapig, s kitolta 3 napra a hajmosás gyakoriságát


A TIGI-nek hasaználtam a Rockaholic nevű (remélem,jól emlékszem) szárazsamponját, majd most Frottee-t vettem, bár csak néhányszor használtam eddig

2011. ápr. 21. 22:53
Ja és ne fogdosd, simogasd, tekergesd a hajad. Sok nőnek rossz szokása.(zsíros, piszkos kézzel)
2011. ápr. 21. 22:51

Ezt a kitolósdit mindig az javasolja, akinek abszolút nincs ilyen problémája és nem is értheti, h nem bírunk olyan fejjel kimenni az utcára...

Amúgy én is naponta mostam. De egy ideje a garnier fructis citrus detoxot használom, azóta csak 2naponta mosom. Néha még így is rá szoktam segíteni egy kis hintőporral(vagy szárazsampon).Először én is gusztustalannak találtam, de kipróbáltam és a hintőpor tényleg felszívja a zsírt és nem látszik a fehérség sem.:)

Tapasztald ki milyen sampon segíthet. A lényeg, h átlátszó legyen.

És én mindig szárítom a hajam,mert ha hagyom magától megszáradni, mindig sokkal előbb zsírosodik.

2011. ápr. 21. 22:47
Nekem is nagyon hamar zsírosodik, de nem merem naponta mosni. A hintőport ajánlották páran nekem, még nem próbáltam :) de ha nagyon elegem lesz, lehet, hogy mégis.
2011. ápr. 21. 22:42
Egyébként ez a kitolósdi jó ötlet, egy-egy nappal ha kitolod, akár heti 2 hajmosásig is eljuthatsz.
2011. ápr. 21. 22:40

Olyan sampont próbálj meg, ami nem krémsampon, mert az elnehezíti a hajad, és gyorsabban is zsírosodik tőle. Aminek áttetsző a színe, az többnyire jó, persze ezen belül is van többféle.

Most pl. a Herbal essences ugrik be.

4. t.Ili (válaszként erre: 1. - F624cfc9cc)
2011. ápr. 21. 22:40

Ma találkoztam az unokahúgommal,akinek szintén ilyen problémája volt!

Nagyon meglepődtem,hogy egyáltalán nem volt zsíros a haja,pedig tegnapi mosás volt.

Azt mondta,hogy kb.egy hónapja talált egy samponra, a DM-be.

Nem tudta a nevét,csak azt,hogy erre az egy samponra van ráírva,hogy környezetbarát,fehér a flakon,és zöld a kupak.kb.800 ft.

Próba cseresznye!

De ha egy napot nyersz is,már az is valami!

3. msaca (válaszként erre: 1. - F624cfc9cc)
2011. ápr. 21. 22:36
Dr. Chen sampon és balzsam. Ginzenggel, a faggyútermelődést szabályozza! Dm-ben, Rossman-ban kapható.:-)
2011. ápr. 21. 22:34
Valószinüleg azért zsirosodik a hajad ennyire, mert elég sürün mostad ezelött is. Én nem kencékkel próbálkoznék, hanem a normál faggyútermelés visszaállitására törekednék. Pl: Csak 3-4 naponként mosnám a hajam, szerintem pár héten belül javulna a helyzet.
2011. ápr. 21. 22:30
Mit használjak nagyon gyorsan zsírosodó hajamra?Naponta kell mosnom, mert másnapra nagyon zsíros.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook