Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A jó anyukának zsíros a haja fórum

A jó anyukának zsíros a haja (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A jó anyukának zsíros a haja

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
1037. 8b7e22b4a7 (válaszként erre: 1029. - Banyaci)
2012. szept. 16. 13:29

Ez egyébként elég durva kijelentés.Te sem lehetsz akkor túl okos ember.

Nekem erről a kijelentésedről az jut eszembe,hogy "Minden szentnek maga felé hajlik a keze!"

Kicsit,hogy jobban láss.

A zsíros hajú nőket mindenki jó anyának tartja.Vagy ő is csak magát tartja annak,ezen belül hatványozottan azt gondolja őt mindenki jó anyának hiszi.

De vajon valóban az,attól mert ezt hiszi?

Szerintem ezt nem a külsőségek alapján lehet megítélni.Itt szerintem csak az történik,hogy egyesek annyira elégedetlenek magukkal,hogy jobban esik nekik a másikat becsmérelni,magukat fényezni.Csak az ilyen problémás emberek tudnak ennyire ráfixálódni a külsőségekbeli előítéletekre.


Miért ne lehetne egy sminkelt ,belőtt hajú nő jó anya?!Talán a smink vagy a hajlakk gátolja ebben?Hogy jön ehhez a smink?

Maximum csak azt zavarhatja aki ezt gondolja.De mi baja a sminkkel?Nekem eddig még soha nem fájt az,hogy a tv-ben is csak sminkelt emberek arcát látom.Vagy csak jobban esne a lelkemnek azt mondani,csak attól néz ki jól.És ha lemossa magáról előttem és még mindig szép akkor mit csinálok?Azt mondom,hogy rossz anya vagy!

Na milyen okos ember vagyok ugye?

Miért érdekeljen engem,hogy ő szép kisminkelve?Miért én csúnya vagyok?Csak az gondolja ezt aki csúnyának tartja magát,és itt a válasz....magaddal van problémád,nem a másikkal.

Ha pedig nem mos hajat egy hétig röstellkedve kérek elnézést,úgy látom mostmár jó anya lettél,ha meghízik annak pedig mindennél jobban örülök.

Na akkor ki milyen ember?

Még mindig nem értem az összefüggést,hogy egy sminkelt nő miért nem lehet jó anya!!Akkor a frissen borotvált férfi sem lehet jó apa?Vagy akin elegáns frissen vasalt ing van?

Akkor jó ha korpás nem??

Istenem, ez már tényleg röhejes :)!!



Szóval mindenki jó szülő aki számára fontos gyermeke egészséges testi és lelki fejlődése nézzen ki bárhogy!Aki nem így gondolja az szörnyen buta ember,és amit mond azon csak úgy érdemes elgondolkodni,hogy te jó ég,honnan lehet ennek ennyi esze!

Visszatérve a fórumindítóra,neki nem az a problémája megítélésem szerint,hogy egy molett nő is lehet jó anya,neki csak az őt ért sérelmek,kritikák nyomják a lelkét,mert érzékeny ember....és ne haragudjatok, legalább olyan rossz élmény ez,mint amikor egy túlsúlyos,vagy túl szőrös embert csúfolnak a külseje miatt.


Anyukám molett, imádom és fantasztikus anya.A haja nem zsíros.

Én is csodálatos anya vagyok, vagy csak annyira annak hiszem már magam,hogy a gyermekem is elhiszi,a párom és az ismerőseim is.


Volt gyerekkorunkban egy tagbaszakadt nő a szomszédunkban,olyan csodálatosan jó anya volt, csak mert őt a környezete is jó anyának tartotta,hogy a gyerekei vajas kenyeret ebédeltek,mert hamarabb vette meg az urának a piát csak hogy csendben legyen.Ő pedig magát is oly jó anyának tartva folyton úgy ordított mint a fába szorult féreg otthon,megverte a gyerekeket.A kicsik kitűnő tanulók voltak,de nem hiszem,hogy a jó anya eredménye lett volna ez.



Ránézésre rólam sem mondaná meg senki,hogy a saját magam napszámosa vagyok,és a szüleimnek is segítek,ha a szőlőben kell dolgozni.Kapálni,krumplit ásni,meggyet szedni,uborkát,zöldborsót,paradicsomot és paprikát szedni.

Mióta Pestre költöztünk, még fogadni is mernék rá,hogy azt sem feltételezik rólam,hogy főzni tudok.De attól ez így van,higgyen bárki bármit!

1036. Banyaci (válaszként erre: 1035. - 8b7e22b4a7)
2012. szept. 16. 12:41
Igen, egyedül annak a véleményére érdemes adni akiről tudjuk, hogy őszinte. A barátokat meg én sem az alapján válogatom, hogy sminkel vagy sem.
1035. 8b7e22b4a7 (válaszként erre: 1029. - Banyaci)
2012. szept. 16. 12:26

:), ha olykor némi szempillaspirál olyan nagy sminknek számít akkor biztos.

Nem mindenkinek van szüksége nemesvakolatra,hogy szép legyen,egyébként is nagyon érzékeny vagyok a mesterséges dolgokra egyből vörös viszkető csalánkiütés szerű foltjaim lesznek.Még samponokból sem mindegy melyik és a szappanjaimat is magam készítem.

Tehát nem lehet annyira azt mondani rám,hogy sminkelt nő vagyok.

Bár én láttam már olyan szépen sminkelt,nőt,hogy irigykedtem,milyen jó,hogy neki semmi baja tőle,nagyon jól állt neki,nem ítéltem el emiatt,de lehet csak én vagyok ilyen.

Hogy valaki szépnek hiszi magát,sem hiszem,hogy amiatt,mert olyan jól be tudja beszélni magának.Egyébként sem értem miért bűn az?!Mindenkinél vannak szebbek és csinosabbak,nehogy már emiatt letargiába zuhanjak és csúnyának tartsam magam,mint ahogy mások sem.Miért legyen az embernek emiatt lelkiismeret furdalása,mert egy rosszmájú,bekeseredett valaki emiatt megsérti.

Én valahogy senkit sem tartok csúnyának,nem ítélkezek,ezért ezt én sem tolerálom.Vastagon teszek rá különben is ki mit gondol,mert még soha nem tett kenyeret az asztalomra,vagy fizette ki a számláimat,segített a bajban,nem tett értem semmit,nem is ismerem.A családom az egyetlen akiknek adok a véleményére.

Mindenki olyan amilyennek született,a legnagyobb szégyen maga az irigység,mert az az illető így magát minősíti le,és a legrondább dolog,beleszólni más külsejébe legyen az szép vagy csúnya.

Tudjátok a legérdekesebb az,hogy nem csak a csúnya nőket csúfolják,hanem a szépeket is.


Én sem magam tartom szépnek,hanem jólesik.

Nekem például a párom mondja mindig,és már többször dicsértek meg,milyen csinos lettem szülés óta,a húsosnál a hentes pasi azt mondta,már csak megkérdezi,hogy az én kislányom?.Azt mondta a párom biztosan büszke rám.

Én is voltam húsos,és sokáig nem éppen a legszebb látvány,milyen furcsa,hogy akkor valóban nem néztek másképp rám az emberek,csak én éreztem sz.ul magam.Maximum olyat hallottam, ezt is nőtől,hogy jön a következő?

Én is láttam már nem egy molett nőt,de azért nem feltételeztem róla,hogy szülni fog, azt meg lehet különböztetni.


Szóval ennyit a nők nagy százalékáról.

A férfiak közöttt ilyen nincs,ez csak női betegség, és irigység.

Olyan viszont van,hogy férfi mondja szilikon cica fú....így,úgy,amúgy, mégis kocsányon lóg a szeme és a Blikk olvasást is azzal kezdi.

Aki pedig újra várandósnak titulált kedves mosolyával,az az illető számára jóleső tőrdöfés volt,hogy na végre,hiába vagy boldog és szeret a párod,tehén lett belőled is.


Szerencsére ez nem egy olyan dolog, ami úton-útfélen éri az embert, mert 2 éve minden hónapban utazok vidékre,hogy a mamáék lássák az unokát,amíg még megtehetem,és javarészt olvadnak a kislánytól a nénik,bácsik,meg is dicsérnek,hogy nagyon okos a kislány,látszik,hogy sok időt töltök vele....de volt már a cikkhez fűződő élményem is, és amit a szoptatásról írtam..,az ember pedig nem felejt!!

Tehát sajnos nagyon sok kicsinyes ember van,nem is értem mi köze bárkinek is a másik életéhez,az én szememben ezek az emberek nagyon buták és csak magukkal foglalkoznak!Én sem szoktam az én problémáimat egy másik idegen nőn kitölteni,na ezek az emberek ezt teszik.


Szóval zsíros haj ide,vagy oda....csúfolják a moletteket és a szépség királynőket is,vajon hányan mondták már,hogy csak a vakolat tartja össze azt is!

Én úgy vagyok vele,mégha az is tartja össze,valaki számára értékes ember,valaki imádja,valaki ismeri az ő emberi mivoltját is és tudja milyen értékes,nincs tökéletes ember.Nekem különben is mi jogom bárkit is kritizálni.Én már nem is adok a nők véleményére,egyedül a kedves öreg nénikére,vagy esetleg megnézem ki mondja.

1034. Banyaci (válaszként erre: 1032. - Mirandas)
2012. szept. 14. 12:06
Én a fórum kimenetele alapján vontam le a tenulságot.
1033. Mirandas
2012. szept. 14. 11:23
Egyébként én ha itthon vagyok soha nem sminkkelek. Munkába is csak igen finoman. Viszont igyekszem mindig csinos lenni.
1032. Mirandas (válaszként erre: 1029. - Banyaci)
2012. szept. 14. 11:20
Nem hinném. Éppen tegnap az iskola elött, egy apuka jegyezte meg az egyik, igen tudálékos " jó" anyukáról, hogy nem ártana néha szappant látna. Majd lefulladtunk olyan áporodott testszaga volt. Mondhatni mosdatlan.
1031. Mirandas
2012. szept. 14. 11:13
*kiszálltam
1030. Mirandas (válaszként erre: 1028. - 8b7e22b4a7)
2012. szept. 14. 11:12
Ugye? Hasonló tapasztalataim voltak nekem is. Nagyon fiatalon szültem a nagyobbik fiam, és hála a géneknek ( anyukám, mamám szép arcú csinos nõk voltak) pár évet én is letagadhatnék. Ráadásul a férjem mindig igyekezett kényeztetni. Gondolj bele rám hogyan néztek, mikor kiszáltam egy nívós autóból... Elképzelni nem tudták, hogy sütõk, fõzök... három éves koráig szoptattam a picit... rendmániás vagyok... és nincs bejárónõm. Persze az ismerõseim tisztában vannak ezzel. Nekem egyébként eszembe nem jutna azért kategorizálni valakit mert molett, vagy sovány, gazdag vagy szegény. Mindegyik között lehet jó anya, és csapnivaló is. Ha egyszerû, vagy kövér....de attól még lehet tiszta, és ápolt.
1029. Banyaci
2012. szept. 14. 11:10

Következtetés:

A sminkelt, belőtt hajú nők kizárólag saját magukat hiszik jó anyának, míg a zsíros hajú nőket mindenki más annak tartja.(???)

2012. szept. 14. 10:40

Még csak most találtam rá a cikkre,nem volt alkalmam végig olvasni,nem tudom azóta merre kunkorodott a sztori,de a cikkhez szeretnék hozzá szólni.

Én is az 1-es csoportba tartozok,bár sajnos nekem nincs annyi időm magamra.

Otthon ülő anyuka vagyok, csak boltba járok maximum, és a nagyszülőket olykor meglátogatni vidéken a picivel.Kertes házban lakunk,nagy az udvar ezért nincs szükség játszótérre,néha azért kijárogatunk.

1szer volt eddig műkörmöm, de nem bírt 4 napot a kezemen, mert a mi mosogatónkat egy órára nem hagyhatom magára,különben kiszakad belőle a sok edény:).Szoláriumom pedig az udvar,fűnyírás,kisebb kapálgatás és mikor a picúrral mindig kint játszunk.Most múlt 2 éves.De a szoli bevált, mert sokszor rólam is azt feltételezik,hogy bérletem van.

Nem is tudnék gyerek nélkül sehova menni,mert apa sokáig dolgozik,minden rokon és ismerős pedig vidéken, tehát magamra vagyok utalva, kislányom pedig hozzám nőve.

90kg-al mentem szülni,20kg-ot senki ne kérdezze,hogy adtam le,bár tudnám,mert most elég nehezen megy a diéta,mivel rászántam magam,még-8 kg hiányzik.

Egyszerűen akkor bekattant nálam valami,ami most nem tud,mert jól érzem magam.Akkor viszont nagyon ki voltam bukva a súlyfeleslegtől.Azt tudom,hogy napi 3l folyadékot ittam,hogy legyen tejem,és sok levest ettem, de a szoptatástól csak 8kg olvadt le hirtelen.1 éves koráig szoptattam,mert a védőnő erősködött a hozzátápláláshoz,így már tejcsire nem volt igénye,csak este,de addig majd szét robbant,3 gyereket fel tudtam volna nevelni annyi tejem volt, így jegelni kezdtem,mert már semmi értelme nem volt és jól rá is harapott mikor erőltettem.


Szóval a lényeg,hogy látszólag én is 1-es típus vagyok amiért napi 5 perc gyors smink amit úgy igazán megteszek,ritkán tornázgatok,igyekszek kevesebbet enni.Életem többi része mosni,főzni,takarítani,párom fenekét nyalni :),és a picúr.

Tehát nekem is a család az első, de annyira igaz, mikor vonaton utazok vidékre a picivel....ez 3 órahossza, és máshol is tapasztaltam,hogy ha épp hisztizni támad kedve a kis drágámnak:),akkor úgy néznek rám mint egy ügyetlen Pláza P*csára,akinek fogalma sincs a gyereknevelésről, volt ilyen akkor is, mikor éhes volt,de zajban nem tudott úgy cicizni,gondolom zavarta....én meg textil pelenkával eltakarva birkóztam a gyerekkel :),már láttam,hogy úgy néznek, miért kínlasztom,hát nem látom,hogy nem éhes!De én mint anya jobban ismerem a gyermekem,volt,hogy a vonaton szóltak is ilyenkor, mert 3 órahosszát nem lehet úgy végig utazni,hogy egyszer ne éhezzen meg a gyerek.

Ezt viszont mindennél szégyenletesebb és pofátlanabb dolognak tartok,hogy egy szoptató anyára rászól bárki is legyen az.

És ezt nagyon utáltam!Én tudom mikor éhes a gyerek és,hogy mi az amiért nem hajlandó enni.8-10 perc üvöltés és pici arcának cirógatása után meg tudtam szoptatni a picit.

Tehát elmondhatom sajnos mennyi hülye ember van és valóban ezt gondolják az emberről, azt ne is említsem,hogy4- 6 évvel fiatalabbnak néznek,mint amennyi vagyok,emiatt pedig pláne ért már kellemetlenség,de ez hosszú,akkor meg is mondtam a véleményem.

Ez annak is köszönhető,hogy egy gyermekkel az ember vonaton,vagy bármely nyilvános helyen nem tud úgy érvényesülni,felszabadulni mint otthon,nem tud engedni annyi mindent a gyermeknek mint otthon,hisz ott akkor totyog amikor csak akar....ilyen helyeken pedig,ha vissza fogom ordít,igaza is van, de ha totyogott, nem egyszer kelletlenkedtek az emberek,mert van akit zavar.


Itt az emberek sokaságával van probléma,sokszor pont más anyák ilyenek.

És nem szívleltem én sem,hogy amiatt,mert fiatalnak,vagy vékonynak látszok rossz anyának titulálnak egy adott helyzetben.

Nem hiszem,hogy ők jobban vezetnék a háztartást,vagy főznének mint én.Mert sokszor anyukám is megkér otthon,hogy én főzzek mert nagyon szereti.


Lehet zsíros hajjal engem is komolyabban vettek volna:).

Bár már ez nem érdekel, köszönöm sokat tapasztaltam hála ezeknek és anyatigris lettem miattuk.

1027. aniram
2012. szept. 10. 10:36
Elolvastam a hozzászólásokat...majdnem mindet. Én nem gondolom, hogy a cikk arról szólna, hogy 1-es anya egy 40kg-os, műkörmös, szilikonos plázamacska. Csupán egy magára is igényes nő, aki egyensúlyban tudja tartani a női és anya mivoltát. Nem kell ahhoz 40 kg-nak és műnőnek lenni hogy valaki csinos legyen! Lehet plusz kilókkal is igen "dögös" és igazán nőies anyukának lenni és még méregdrága ruhák sem kellenek hozzá. Igen is lehet látni teljesen leharcolt anyukákat, akiknek NINCSEN igényük arra, csinosak legyenek. Valószínű sosem volt... És nem is ezekről a tipúsú nőkről van szó. A gyerek pedig nem marad egész életében csecsemő, jön a bölcsi, ovi...stb ahol azért az emberlánya úgymond kicsit "fellélegezhet"! Nekem ez a véleményem, meg lehet érte kövezni...
1026. 7a9d41343f (válaszként erre: 1018. - Michelle.r)
2012. szept. 5. 12:03

Tudnál ajnálani vmit viszkető fejbőrre?

Mert már azt kell gondoljam, hogy nem hormonális probléma, hisz az eredmények jók, a gyerekem is azonnal megfogant, nőgyogyi bajom sincs elvileg - vitamin dolog szintén nem lehet - ezért gondoltam, mikor írtad a natúr dolgokat, ohgy talán vmi allergia-féleségről lehet szó. Köszi.

1025. 093a17e5d8 (válaszként erre: 1005. - Mazsinka)
2012. szept. 5. 11:57
Azért ne nagyon tárold a smink cuccokat, mert megromlanak. A parfümök is. A parfümöket sötét helyre tedd, mert fényre bomlanak.
1024. 9d7907a17a (válaszként erre: 1022. - A0c1361e44)
2012. szept. 5. 11:14
A Moyra vált be nekem is a legjobban. Bár én szeretem a sötéteket is, igaz akkor kenek egy réteg színtelent a körmömre mielőtt a sötét a felkenem.
1023. a0c1361e44 (válaszként erre: 1018. - Michelle.r)
2012. szept. 5. 07:26

Évekig kínlódtam az állandó kiütéseimmel, mire megtaláltam a megfelel higiéniás cuccokat magamnak, így azokat nehezen cserélem le:)


Még nem sikerült olyan szappant vennem, amitől ne jöttek volna ki a kiütéseim.


Nagyon, de nagyon szerencsés vagyok, mert semmi nem kell a bőrömre. Teljesen normál, tehát nem zsíros, nem száraz, csak a lábam időnként. Nincs ráncom sem az arcomon, sem a dekoltázsomon, ami látszik tökéletesnek mondható a korom miatt:) A hasam viszont csíkos a terhességtől, de ennyi év után már nem túl szembetűnő. Ettől függetlenül bikinit hordok a strandon:) ez ellen nincs mit tenni szerintem ez bőrtípustól függ.

Volt egy műtétem a nyakamon és elég nagy lett a vágás (fültől-fülig ér), kicsit zavart is, hogy nekem miért akkora, amikor mindenki másnak 4-5 cm és elmondták, hogy mindenkinek kicsit vágnak, de van akinek reped a bőre. 3,5 éve volt a műtétem annyira elhalványult, hogy most már ráncnak sem nézik:), bár én úgy látom, hogy nagyon feltűnő.


Kévézaccot én is szoktam használni:), de nem teszem bele semmibe, de ki fogom próbálni az olívásat.


Körömlakkra visszatérve: nagyon sok félét kipróbáltam, de egyedül ez a moyra vált be, ugyanis a legtöbb körömlakktól elszíneződött a körmöm és jónapokig tartott, amíg ismét szép rózsaszín lett.

Számomra olyan fura, hogy valakinek tetszik a francia manikűr, ugyanis nekem a körmöm alapból olyan, hogy rózsaszín és fehér, ahol már nincs ránőve az ujjamra, tehát francia manikűr alapból:) és annyira utálom, hogy az csak na. A fodrász barátnőm, amikor először manikűrözte a körmeimet teljesen elájult tőle:)


A natúr-láz rajtam is kitörne, de sehol nem találtam natúr recepteket. Szoktam venni olajokat, de sajnos azoktól is pöttyös leszek, így azt gondolom,hogy azok sem natúrak.


Ruháimat ott veszem, ahol megtetszik:), de sokszor inkább megvarrom. Nem szeretek kiadni egy nyári ruháért, szoknyáért, szövet nadrágért több ezer forintot.

Pólot, pulcsit, farmert és kabátot veszek a többit inkább megvarrom.

1022. a0c1361e44 (válaszként erre: 1017. - Michelle.r)
2012. szept. 5. 07:08

Moyra körömlakk és én csak világosat kenek a körmeimre.

Halvány rózsaszínt vagy fehéret és szoktam rá kenni csillogós lakkot is.

Nekem nem pattog le, csak a fénye megkopik kicsit.

1021. Gavrilo1 (válaszként erre: 1020. - Michelle.r)
2012. szept. 5. 06:23
Az argánra már sokaktól hallottam hogy allergiás- mindenki másra. a natur dolgokra is lehetünk érzékenyek, ez asajnos nem kizárható.
1020. michelle.r (válaszként erre: 1019. - Timycat)
2012. szept. 4. 19:57

Momentán éppen mentás-csokoládéssal, de fogytán van. A DM-ben fedeztem fel és vettem néhány Bali natúr szappant, kicsi, kerek és kb. 300 ft.


Az argán tényleg büdi, ezért keverem bele a többibe, viszont isteni a hatása. Lehet, hogy így reagálta le a bőröd, hogy tiszta anyagokkal kenegetted és a méregtelenítéstől pattogzott ki.


azt kihagytam, hogy az olaj előtt rózsavízzel törlöm át az arcomat és a dekoltázsomat, erre cseréltem le a tonikot.


a kókusz nálam most a hajamra is nagy szerelem. És egy megváltás az Amla olaj után, ami isteni, csak sajnos macskapisi szaga van :)

1019. timycat (válaszként erre: 1018. - Michelle.r)
2012. szept. 4. 17:25

A hajadat milyen szappannal mosod (oké natúr, de azon belül)?


Rám még nem tört rám a natúr láz teljes egészében, de natúrszappanokra már átváltottam, testre fényvédőnek, testápolónak olívaolajat használok. Kávézaccos-olívát pedig ki fogom próbálni, jól hangzik.


Az argánolaj nekem valahogy nem vált be (dekoltázsra kentem), szerintem baromi büdi :S és ki is pattogzott tőle a bőröm... a kókuszolaj viszont isteni jó, szerintem ezzel úsztam meg hogy a hasamon, mellemen nem lettem tigriscsíkos a terhesség során, pedig hajlamom van rá, mert már tizenévesen tiszta csík volt a combom a növekedéstől

1018. michelle.r (válaszként erre: 1009. - A0c1361e44)
2012. szept. 4. 16:38

Én évek óta Clinique termékeket használtam. Nagyon jók, bár elég sokba kerülnek, mégsem a drága kategória, mert igazán megéri az árát.


Amikor kb. egy éve kitört rajtam a natúr-láz, elkezdtem olvasgatni, utána járni.

Aztán ki is tört rajtam a kence-gyártás. Azóta a saját keverékemet használom - szőlőmagolajból, argánból, kókuszolajból és sárgabarackmagolajból. Soha nem volt még ilyen szép a bőröm, a kozmetikus a múlt hónapban mondta, hogy szívesen lát bármikor egy kávéra, de a bőrömnek semmi szüksége rá :)


A szappanjaimat egy barátom keveri, arc-, és testradír helyett általában olívaolajjal kevert kávézaccot használok (szigorúan zárt fürdőszobaajtó mögött :o)).


A hajamat általában szappannal mosom, ecetes vízzel öblítem és nyáron nem szárítom. Amíg hullott, hetente kétszer olívaolaj-ricinusolaj keverékkel kentem éjszakánként.


Parfümre sajna nincs tiszta-alternatívám, de amíg azt a két illatot valaki nem gyártja le természetes anyagokból, nem is érdekel, hogy mit fújok magamra. Hozzám tartozik ;)


A ruháimat általában outletekben és külföldön vásárolom, lényegesen olcsóbban mint amennyiért itthon kapni lehet. Turkálni nem szoktam. Még....... :))

1017. michelle.r (válaszként erre: 1002. - A0c1361e44)
2012. szept. 4. 16:26
Mesélj erről a körömlakkról, légyszi. A sokszorosáért sem sikerült még olyat találni, ami egy hétig kitart.
1016. Ayna (válaszként erre: 1015. - Ayna)
2012. szept. 4. 15:03
... és még valami. Az is mindenkit foglalkoztat ha gyermeket szült, hogy milyen édesanya. Amennyiben nem, hát ott a baj.
1015. Ayna (válaszként erre: 998. - Verem)
2012. szept. 4. 15:00
Már meg ne haragudj, de te melyik cikket olvastad? Az biztos, hogy nem az enyémet, ha úgy gondolod felszínes vagyok. A cikk épp arról szól, hogy nem szabadna a külső alapján megmondani ki milyen édesanya, csak sajnos az emberek nagy része így tesz. Az meg hogy első blikkre gondolok valakiről valamit, azt teljesen természetes dolognak tartom, hiszen nincs olyan ember, aki ne így tenne, ha meglát bárkit az utcán. De ha tovább olvasod láthatod, hogy még magamnak is bevallom, hogy ez így nem helyes. És az, hogy magasztalom önmagam. Már, hogy a büdös életbe ne tenném, amikor fél év alatt leadtam 13 kg - ot mindamellett, hogy ellátok egy kisbabát és háztartást vezetek. Igen, piszkosul büszke vagyok magamra. És ha ez bárkinek szemet szúr, hát szúrja. :)
1014. Mazsinka (válaszként erre: 1013. - Petra11)
2012. szept. 4. 13:41
Amíg festettem a hajam, mi is otthon oldottuk meg egymás közt. Én befestettem anyámét, húgomét, ők az enyémet, vagy a barátnők jöttek megcsinálni. Fodrásznak csak egyszer-kétszer fizettem hajfestésért, de vágásért sem sűrűbben. A hajam fazonja nem igényel gyakori vágást, igazítást.
1013. Petra11
2012. szept. 4. 13:29
Az ápoltság, illetve a jólápoltság nem feltétlenül sok-sok pénz kérdése. Persze meg lehet venni mindenből a legdrágábbat, de nem biztos hogy többet tud mint bármilyen átlagos kozmetikai szer. Sok esetben csak a márkát fizetjük meg. Akinek van hozzá kedve, szuper jó dolgokat tud magának otthon kevergetni, barátnőm is ezt csinálja, szoktam kapni belőle, szívesen használom. Egy jó körömlakkot pár száz forintért lehet venni, vagy egy spirált. Én sok esetben ezeket százas boltokban veszem, vagy akciósan Dm, Rossmanban. Az arckrémből meg kell vennem a drágábbat, mert sok mnindentől kiütéses vagyok. De ezek árát behozom szuper turis cuccokon. :) Senki nem mondaná hogy ruháim javarésze honnan származik. Hajam magamnak festem, sajnálok fodrásznak fizetni azért amiért felkeni. Megtanultam 10 év alatt. Max. levágatom a végét évente egyszer. Amin viszont nem tudok spórolni, vagyis nem tudok ellenállni nekik, azok a cipők. Sok szép darab figyel az ágyneműtartóban. Ez a gyengém. Ékszerekből bizsukból pedig van egy szatyorral. 90%-át kaptam. Imádom. A legegyszerűbb öltözéket is felöltözteti :) A fogkrémem pedig Amodent és fogpor. A legegyszerűbb. Fogorvos javaslatára.
1012. 0cf81c9512 (válaszként erre: 1010. - Gavrilo1)
2012. szept. 4. 12:50
A fogkrém nálam évek óta hepp. Nem érdekel, ha ezrest is adok érte.
1011. 0cf81c9512 (válaszként erre: 1005. - Mazsinka)
2012. szept. 4. 12:48

Én mostanában táskamániás lettem. (Sose gondoltam volna magamról.)

Múlt hónapban kettőt is vettem.

1010. Gavrilo1 (válaszként erre: 1009. - A0c1361e44)
2012. szept. 4. 12:37

Nem egyfajta minőségről beszélünk. :-))

Nálam a szappanban nincs semmiféle adalékanyag, színezék stb. A sampon, tusfürdő szintúgy ellenörzött termék. Deo-t csak egy fajtát használ az egész család, az is pl. aluminiumsó mentes.

Én Amodentet sem veszek- mert fluoros . Nekem ez a heppem.

1009. a0c1361e44 (válaszként erre: 1008. - Gavrilo1)
2012. szept. 4. 10:45

Én pl. hiába akarnék nem spórolni azon, amit magamra kenek, nem tehetem és szerintem a minőségi termékekben is benne vannak az adalék anyagok, sőt még annál több is.

Én csak a tescó citrusos tusfürdőjét bírom, ha veszek drágát, minőségit, akkor kiütéses vagyok és vakaródzok, ugyan ez van a parfümökkel. Nagyon sokat kipróbáltam, mire megtaláltam azt az egy parfümöt, amitől nem vagyok kiütéses. És persze vannak a szerintem bevált termékek. Amodent fogkrém, a többi csak felesleges pénzkidobás. Próbáltam fogkrémből is sok fajtát, de mindnél azt éreztem, hogy bevonja a fogaimat valamivel és az kellemetlen. Nekem nagyon szépek a fogaim, szeretném, ha az is maradna. Alapozó, amit nagyon de nagyon ritkán használok, akár milyet veszek nem bírja a bőröm, szempilla spirálból is csak egy félét vehetek és a szemceruzánál ugyan ez a helyzet.

És nálunk mindenki ilyen béna. A fiam ha megfürdik egy adidas tusfürdővel, akkor tuti orvos kell utána. És ugyan ez igaz a mosószerre, öblítőre. A drágábbakat teleteszik szerintük szenzitív dolgokkal, de az csak szerintük az. A szenzitív mosogatószerektől igen sok és tartós kiütésem lesz.

1008. Gavrilo1
2012. szept. 4. 10:32
Lehet hogy furcsa de mi azon amit magunkra kenünk nem spórolunk- próbálunk mindenféle adalékanyag mentes, minőségi terméket venni, vagy magunk készíteni. Főleg tusfürdő, szappan, fogkrém amit sokat használunk csakis ilyen lehet. Inkább kevesebb kence-fice de az minőségi legyen. Kidobáltam a sminkjeimet ezen okból néhány éve és mostanában idönként veszek egy-egy nekem megfelelő darabot.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook