Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szörnyen zsírosodik a hajam, minden másnap mosnom kell! Mi a megoldás? fórum

Szörnyen zsírosodik a hajam, minden másnap mosnom kell! Mi a megoldás? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. aug. 24. 08:55

Nos, kipróbáltam egy teljesen márka nélküli tusfürdővel a dolgot, és lehet hogy tényleg működik.

Az első dolog, amit észrevettem, hogy mosáskor nem "csípi" a fejbőrömet, ahogy a sampon szokta. (Ezt az enyhe égető érzést, vagyis a hiányát akkor fedeztem fel először, amikor a babasampont próbáltam ki. Azzal már plusz egy napot tudtam nyerni.)

3 napig simán jó volt a hajam, egyáltalán nem volt zsíros, végül csak azért mostam meg, mert agyonizzadt a fejem ebben a hülye melegben, és ez zavart. Amúgy nem tudom meddig bírta volna, de most próbálkozom tovább ezzel a módszerrel, bíztatóak a kezdeti tapasztalatok.

Valóban nem jó zsírosan hagyni a hajat, de a sok mosás sem tesz jót neki. Ráadásul ez egy ördögi kör. A zsírosodásra való szerek "agresszíven" tisztítanak, amivel viszont még több faggyútermelésre ösztönzik a fejbőrt. Vagy 1000 féle zsírosodásra való sampont kipróbáltam már életemben, egy se vált be, 2naponta muszáj volt hajat mosnom, hogy szalonképes legyek.

Aztán olvastam a sampon paradox hatásáról, és kitaláltam, hogy száraz hajra való sampont használok. Plusz egy napot nyertem vele.

Kipróbáltam a babasampont is, ami szintén kíméletesen tisztít, az is 3 napos nekem.

A cél az lenne, hogy olyan szert találjunk, ami kíméletesen tisztít, aminek a ph-ja nemigen tér el a bőrétől, tehát nem szárít és nem serkenti a zsírtermelést.

2010. aug. 20. 13:23

Ha zsíros, akkor mosd ki, ne hagyd zsírosan napokig, mert attól csak szépen beindul a hajhullás. A zsírtól eltömődnek a pórusok, nem tud levegőzni a fejbőr.

Nekem is zsíros volt a hajam és ami segített, az az, hogy nem nagy márkás szereket használok, hanem a leges-legolcsóbbakat. A Tesco hajhab adta a kezdő lökést, mert azt használva lényegesen lecsökkent a hajam zsírosodása, így már kicseréltem a balzsamom is és mihelyt elfogynak a samponjaim, azok is le lesznek cserélve. Ezelőtt naponta igényelte a hajam a hajmosást, most meg pl ma mostam ki a hajam, előtte meg öt nappal ezelőtt. Az agyonreklámozott dolgok nem jobbak attól, hogy rengeteg pénzt költenek a reklámokra és sokkal drágábbak, meg jobban néz ki a csomagolásuk. A Tesco gazdaságos termékek nagyon jó minőségűek, az ekcémás bőrömnek is a legjobb a Tesco babafürdető. Nincsenek is már ekcémás tüneteim.

Ezerszer olcsóbbak és jobbak, mint a tv-ben meg plakátokon reklámozott termékek. Pl azok a hajápolók is, amik csillogóssá teszik a hajat, teli vannak olyan anyaggal, ami lerakódik mind a hajon, hogy csillogós legyen, mind pedig a fejbőrön, ami zsíros fejbőrhöz, hajhoz és hajhulláshoz vezet egy idő után. És egyszer csak azon veszi észre az ember magát, hogy a fele haja már nincs meg...

2010. aug. 20. 12:29

sampon helyett mosószappan,és utána ecetes öblités.

tuti nagyi modszer.én is alkalmazom.

74. githaj
2010. aug. 20. 09:49
Nem kell gyakran mosni. Az enyém is zsírosodott, levágattam és most már csak otnaponta mosom. Az elso hónap míg a fejbor megszokta "látványos" volt, de elobbre való az egészséges fejbor.
73. rencsigu (válaszként erre: 71. - Manul)
2010. aug. 8. 15:22
Nagyon jó tipp, amit én is használok zsírosodás ellen: mielőtt megmosom a hajam, összekeverek egy 2L-es flakonban ecetet és vizet (negyed-3negyed arányban), majd miután megmostam a hajam, leöblítettem róla a habot, leöntöm ezzel a keverékkel. Ezt utána már ne öblítsd le! Nem kell attól félni, hogy a hajad ecet szagú lesz, mert kipárolog. Az ecetnél jobb dolog a zsírral szemben nem nagyon létezik. Természetesen csodát ne várj az első alkalom után. Mint tudjuk, türelem rózsát terem.
72. Csipkerózsika (válaszként erre: 71. - Manul)
2010. jún. 14. 18:21
Szárítod a hajadat mosás után?
71. manul
2009. dec. 17. 18:54

Sziasztok!

Nekem sűrü göndör sörényem van,amit általában összefogok.

A hajszálak vége hamar kiszárad a harmadik napon,már olyan mint a szalma,viszont a fejbőrőm pedig zsírosodik,ami nem látszik,de elég kellemetlen illatú!Szó szerint csöves szaga van.

Sok próbálkozás után,jelenleg gyógynövényes sampont használok,mert ez egy ideje bevált,majd kenek rá pakolást,amit ki kell öbliteni,majd olyan pakolást,amit nem kell kiöbliteni.Ez a hajvégeknek jó de a büdösödéssel nem tudok mit kezdeni.

Van-e esetleg valakinek hasonló probémája és hogyan lehet ezen urrá lenni?

2009. dec. 17. 18:23
Néhol lehet kapni "száraz sampont"olyan mint a sebhintőpor.A zsírosodást eltünteti ugyan,de ha még viszket is a bőröd hozzá,akkor muszáj mosni.A citromlé,a sör,öblítővízbe 1 kevés vodka,ez mind szárító hatású.A csalánszeszes napi bemasszírozás nagyon jó.Én 1 szórófejes flakonból naponta bespriccelem a fejem reggel,mert úgy áll mint aki fejenállva aludt.És ez így megy 50 éve.
69. Viktorya (válaszként erre: 52. - 036bf4cfe4)
2009. jún. 29. 13:12

Csakhogy nem mindegy, mennyire agresszív a habzó ill zsireltávolító anyag!

az évszádok óta használt egyszerű mezei szappan nem tartalmaz semmi káros, szintetikus anyagot, mégis habzik...

persze nem szappannal kell hajat mosni a legoptimálisabb eredmény eléréséhez :D

Vannak méregmentes, növényi kivonatos kozmetikumok mindenféle agresszív, irritáló és rákkeltő mű anyagok nélkül.

2009. jún. 25. 15:56
Én csak langyos vízzel mosok hajat(nemrég olvastam, hogy meleg vagy forró víz hatására több zsírt termelnek a faggyúmirigyek). A legvégén pedig egy citrom kifacsart levével(vízzel összekeverve) öblítek. Azóta nekem sokkal kevésbé zsírosodik.
2009. jún. 25. 15:52

Sziasztok, én is két naponta mostam hajat anno, most már csak a 4. nap végén, és még tolódni fog, ha minden jól megy. ^^

Azt mondták, nem reklámozhatok, úgyhogy annyit mondok, hormonegyensúly és mérgek minimalizálása.

2009. jún. 25. 15:47

nincs ötletem, az enyémmel ugyanez a baj, próbáltam sampont, gyógynövényt, etc, semmi nem jött be.

marad a gyakori hajmosás. :((

2009. jún. 25. 15:46
Nagyon zsírosodik a hajam, mit ajánlotok?
2009. ápr. 27. 18:42

Sziasztok, népi gyógyászathoz fordultam,hetente egyszer 1dkg élesztőt felfuttatok langyos 1-1,5 kanál kamilla teába,ezt bedörzsölöm a fejbőrbe, 5 perc dusztkötés,utána hajmosás.

Bármilyen samponnal mosol hajat,ahhoz is hozzá kell szokjon a fejbőr.

Baj az,hogy a túlzott faggyútermelés megfojtja a hajhagymát,így nagyobb hajhullás is előfordulhat.

Fontos a többszöri öblítéssel való hajmosás.

Azt hinnénk,persze azt mindenki tudja, pedig legtöbbünk az alapoknál rontja el a nem megfelelő hajmosással. Én pl.ebbe a hibába estem bele,míg nem figyelmeztetett a fodrász.

2009. márc. 3. 11:46

Viszont ha VAlakinek olyan rossz minőségű a haja, mint pl. nekem, lehet hogy fatraktornak is, akkor muszály valami hajfixálót használni, különben sehogy sem fog állni a frizura...


Akinek jó minőségű, és nem vékonyszálú a haja, az könnyen meglehet mindenféle fixáló nélkül...


Ki kell Neki is próbálni, és csak azután levonni a következtetéseket, hogy mi lesz a legjobb...

2009. márc. 3. 03:58
Ne használj öblítőt,vagy balzsamot!Mióta nem használom,azóta rendbe jött a hajam!
61. 64fa0801a6 (válaszként erre: 60. - 5a7f699553)
2009. márc. 2. 22:37

Szia!!


HAsználj hajhabot...


Én a Taft kéket, vagy pirosat szoktam használni, azok az ultra erősek, és kevésbé zsírosodik tőle a haj...

2009. márc. 2. 22:05
Én is minden másnap mosom. Egyik, hogy rövid a hajam a zselét "illik" kimosni egy idő után. Ha növesztem, akkor is zsírosodik, de az, hogy ha nem szárítottam meg, csak rontott az amúgy is vékonyszálú, szőke hajamon.
2009. márc. 2. 22:03

Sziasztok! Bocsi, nincs energiám elolvasni az összes előttem lévő hozzászólást, szóval ne haragudjatok, ha vmit megismétlek.


Nekem is elég sűrűn kell hajat mosnom, ezért már sokat olvastam a dolog után... Olyan tanácsokat találtam, hogy jó időbe ülj ki a szabadba, hagy száradjon meg ott, télen pedig ne szárítsd meg, hanem hagyd, hogy szobahőmérsékleten megszáradjon magától. Próbálj meg átlátszó színű sampont használni, mert abban állítólag nincs annyi "rossz" anyag, és minél kevesebb samponnal mosd meg a hajad. Jah, és soha ne meleg vízzel mosd, hanem langyossal. Remélem, tudtam segíteni! :)

58. pagi82 (válaszként erre: 50. - Fef600b7b6)
2009. márc. 1. 14:39
Ez így igaz! Ha ritkábban mosnád a hajad, kevésbé zsírosodna, ezt tapasztalatból mondom. Illetve kérdés még, hogy milyen helyekre jársz, mert az is befolyásolja. Én amikor étteremben dolgoztam, két-három nanponta kellett hajat mosnom. Miután eljöttem onnan, ugyanúgy zsírosodott tovább, de mindig egy nappal később mostam meg,mint kellett volna. Most már 5-6 naponta kell csak megmosnom. (igen, nem egyszerű kibírni, hogy zsíros hajjal mászkáljon az ember, de a cél érdekében muszáj. Én egy kicsit mindig betupíroztam, és összekötöttem.Megérte szenvedni.)
57. liki28
2009. febr. 28. 21:31
nekem is bejött a citromlé de ez még jobb a megmosott megtörölt hajra raktam babapudert ez felszivja a zsirosodást aztán jol fésüld ki nekem bejött am én is a kiskegyedben olvastam és ugy probáltam ki de hatásos..
2009. febr. 28. 21:14

Volt idő, amikor még minden anp mostam hajat,és már délutánra zsíros volt...


Amióta 32 évesen, immár 5 éve elkezdtem festeni a hajam, mert akkor már elkezdtem őszülni is, azóta hetente mosok hajat és nem zsírosodik, és könnyen kezelhető...


De ezt más ismerősömtől is hallottam, aki 40valahány évesen nem festette sz ősz haját, mert a természetesre esküdött,és nem bírta kezelni, most először befestette, és örömmel újságolta,hogy mennyire jól érzi magát vele, és mennyire könnyen kezelhető lett a haja...

55. Ndia
2009. jan. 23. 14:10
citromos bedörzsölés hagyd rajta fél órát, aztán mosd meg.
2009. jan. 23. 13:06
Ami nekem bejött: Szulfokoll kénes sampon. Azt hiszem már nem csak gyógyszertárakban, hanem drogériákban is lehet kapni. Kúraszerűen (tehát pár hétig) kell használni.
2009. jan. 22. 12:16

sajna eddig még nem talált senki megoldást.

rengeteg a kamu reklám.

ez van.....

52. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 47. - Kkrisztina76)
2009. jan. 14. 00:22

"Rengeteg tisztálkodó szerben van sodium lauret sulfat. Ezt kerülni kellene."


Egyszer lauril szulfát. Ha ez nem lenne nem habzana a sampon és nem is tisztítana jól. Ha szulfonátok nem lennének akkor sampon se lenne. Minden tisztító és mosószernek van kémiai neve másként nem létezne semmi. Akkor mosószappannal kellene fürdeni, de az is kémiai vegyület.

2008. dec. 30. 14:57
Én is úgy tudom, hogy a gyakori hajmosás kiszárítja a fejbőrt és ezáltal a faggyúmirigyeket a fokozott faggyútermelésre ösztönzi, és minél gyakrabban mosod annál zsírosabb lesz.Próbálj ki valami semleges, gyenge (baba) sampont és lehetőleg ne mosd naponta.
2008. dec. 30. 14:45
Azt hallottam, hogy a gyakori hajmosás miatt is jobban zsírosodhat:(
2008. dec. 30. 14:11

semmi.

én is kétnaponta mosom.

48. bomee
2008. dec. 30. 14:06
Nekem a terhesség vált be, előtte 3 naponta mostam a hajamat, mostmár csak hetente! :-)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook