Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A jó anyukának zsíros a haja fórum

A jó anyukának zsíros a haja (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A jó anyukának zsíros a haja

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
1007. Kukacc
2012. szept. 4. 10:11
Lakkot a közeli piacon szoktam venni, 1000ft-ba kerül 6 db :D
1006. Kukacc
2012. szept. 4. 10:10
Nekem nincs sok bizsum, és sminkem sem, de egy régi barátnőm imádta a bizsukat, rengeteg volt neki. És lehet, én is elkezdek gyűjtögetni, mert hihetetlen módon fel tudja dobni az ember külsejét, öltözékét, hangulatát egy-egy jól megválasztott bizsu, vagy óra :)
1005. Mazsinka (válaszként erre: 1002. - A0c1361e44)
2012. szept. 4. 09:05

Teljesen igazad van. Nekem pl. sok függőm van, bizsuk, több év alatt gyűjtöttem össze őket, egyik sem volt egy drága darab, s bírom őket szépen variálni. Amikor minden héten másikban feszítek a családi ebéden, azért szoktak ám nézni...azt hiszik, hogy egy nap alatt vettem az összeset, és hogy nekem már megint van pénzem ilyen hülyeségekre, pedig tévednek.


A smink készletemet is évek alatt halmoztam fel. Van mindenféle, drágább, olcsóbb...egy alapozó nálam egy évig tart, mert most, hogy itthon vagyok, nem kell napi szinten feltennem, de korábban is fél évig legalább kitartott a minőséges fajta. A rúzsok, szemhéjfestékek meg több évesek már, szóval...parfümöm is sok van, de csak azért, mert az volt a másik mániám tinikoromban, hogy ha végeztem a szezonmunkával, vettem egy parfümöt, mert megérdemlem:)Azok nagyon lassan fogynak.


Vannak szebb ruhadarabjaim, de rengeteg turis is, mert az is mániám. Felfedeztem egy turkálót, ahol 150-300 forint egy felső...Havonta egyszer benézek, és akkor veszek pár darabot. A hajamat én is Gliss kurral permetezem, de csak azért, mert amióta hullik, és nem festem, mosás után olyan száraz, hogy nélküle ki sem tudnám fésülni. Én is hetente egyszer mosom, de legalább kétszer kellene. A hajam nagyon hosszú, és hullik is, te tudod, úgyhogy egynél többször nem mosom meg, amikor kezd zsírosodni, akkor lófarokban, feltűzve hordom már.


Körmöshöz én sem járok, van pár körömlakkom, azok megteszik. Viszont ha meg kell jelenni, akkor meg tudok...fillérekből is, és nekem ez elég.

2012. szept. 4. 08:44

Az enyém most pont zsíros. :)

Gyorsan körbeszaladom a várost, hogy megmutassam milyen jó anya vagyok, aztán hajmosás, csavar, közben egy kis manikür. Délután dógos programom van, és ott nem a jó anyaság számít.

1003. Kukacc (válaszként erre: 1002. - A0c1361e44)
2012. szept. 4. 08:35

Igen, azt hiszem, erről van szó.

Kevés pénzből is lehet valakinek egy csomó smink-je, egy csomó bizsuja, bármije. Attól függ, az ember mire szán rá egy kis pénzt :)

Nekem a hajam a "gyenge pontom". Mikor terhes lettem, a fenékig érő hajamat levágattam, most szeretném visszanöveszteni, jó úton haladok. A gliss kur samponja és balzsamja vált be, amellett, hogy ápolja a hajam és selymessé teszi, nagyon - nagyon kellemes illata van, imádom :D

A 2 termék kb: 1500 ft, de minimum 3 hónapig elég. Heti 2-szer mosok hajat.

Szóval, kinek mi a fontos:)

1002. a0c1361e44 (válaszként erre: 999. - Mazsinka)
2012. szept. 4. 05:59

Egyszerűen sokan képtelenek megérteni egy-egy írás tartalmát...Szinte csak végletekben tudnak gondolkodni és vérig sértődnek, ha magukra ismernek, pedig csak ők tehetnek arról, ha nem úgy néznek ki, ahogy akarnak, hiszen nekik nincs igényük rá.

És ilyenkor valóban mártírt játszva nyilatkoznak.

Egy-egy hozzászólás megírása tarthat néhány percig, illetve az elolvasásuk is. És most csúnya leszek!

Ehelyett pl. lehetne ám sminkelni, hajat mosni,lenyomni pár felülést, stb. És nem azokat utálni, akiknél a napi rutinhoz tartozik az igényes kinézet fenntartása. És most újra írom, hogy nem a sok sminkes mű lányokról van szó.


Nem kell sűrűn járni fodrászhoz, ahhoz, hogy valakinek a frizurája rendben legyen, nem kell műköröm ahhoz, hogy a kezünk ápolt legyen, nem kell több ezer forintos smink készlet ahhoz, hogy egy picit kifessük magunkat, nem kell több ezer forintos ruha, hogy csinosak legyünk, stb.


Ahogy írtam már: szerencsés vagyok, mert szép a hajam és sosem zsíros, szép a bőröm úgy, hogy semmit nem kell rákennem, szép a körmöm különösebb ápolás nélkül és nincs rossz alakom, mert szinte folyamatosan tornázok és legtöbbször itthon. Az elmúlt 23 évben idén mentem el itthonról tornázni.

Hetente egyszer megmosom a hajam, megreszelem a körmeimet és kifestem, kiszedem a szemöldökömet. Ez a következő vasárnapig kitart. Vasárnap kb. 1 óra alatt elvégzem ezeket. A körömlakkom 250 Ft. és kibírja az 1 hetet lepattogás nélkül, pedig mosogatok, stb. hét közben is. WU2 samponnal mosom a hajam, majd zselézem, a szemceruzát 300 Ft/db áron vettem évekkel ezelőtt, mert ugye ezek évekig elvannak. Van belőle fekete, szürke, kék és zöld több árnyalatban. Ezt évek alatt vettem meg. Nekem az olcsó cuccok váltak be, mert azokból kispórolnak ezt-azt, amire allergiás lennék:) Egyedül a parfümöm drága, mert azt évek alatt kísérleteztem ki, hogy melyiktől nem leszek kiütéses.

Tehát nem kell nagyot gondolni, amikor valaki leírja, hogy ő bizony nem megy ki az utcára szemceruza használat nélkül, mert ez nem azt jelenti, hogy agyon sminkelt, valamint ez azt sem jelenti, hogy smink nélkül a felismerhetetlenségig ronda lenne. És természetesen azt sem, hogy tele van pénzzel. Nem arról írunk, hogy havonta nagy szépészeti beavatkozást végeznek rajtunk tehát nem szilikon cici műtétről és társairól van sz, csak arról, hogy szeretünk a nap bármely szakában ápoltnak kinézni.

1001. timycat (válaszként erre: 1000. - Mazsinka)
2012. szept. 3. 23:13
én inkább "látszat" mártírkodtam, csak írásban nem jön ki az él
1000. Mazsinka (válaszként erre: 999. - Mazsinka)
2012. szept. 3. 23:02
És nem kell rögtön mártírt játszani, hogy "én akkor nagyon slampos lehetek, mert nem hordok ékszert" és blablabla. Aki nem hord, nem hord, mindenki másban éli ki a nőiességét, a szépérzékét, a tetszeni akarását. Én ebben, más napi szinten frizurákat gyárt magának, körmöshöz jár, esetleg gyűjti a felsőket, vagy erős smink nélkül ki sem lép az utcára, szoli a mániája, vagy a torna, a tökéletes test...a baj ott kezdődik, amikor már semmiben sem akarja magát kifejezni egy nő, amikor már a tisztaság és ápoltság sem alap...na, én így értettem.
2012. szept. 3. 22:57
Tudtam, hogy ez lesz. Felvázolom az érem egyik oldalát, és rögtön jönnek az ellenpéldák. Nekem az a fontos a külsőmben, ami, másnak más. Nekem szükségem van diszkrét sminkre, ékszerekre, másnak nem. Attól még lehet csúnya egy lepattogott körömlakk, egy zsíros hajkorona, vagy egy piszkos cipő, hogy a viselője aranyat hord, ezüstöt vagy bizsut, esetleg van rajta szemceruza avagy sem. Nem az a mérvadó, viszont meglátom, ha valaki úgy lépett ki az utcára, hogy érdekelte a saját tükörképe, csak egyes nőknek ehhez smink, ékszer, csini ruha kell, másoknak meg nagyon semmi, mert ezek nélkül is jól festenek, ha a tisztaság és ápoltság kritériumának eleve megfelelnek. Nem vagyunk egyformák, én így élek, más meg máshogy.
998. verem
2012. szept. 3. 22:39

A cikk írójától, amikor még más néven szerepelt itt olvastam már elég érdekes dolgokat, amiből arra a következtetésre jutottam, hogy bizony nagyon imád külsőségek alapján ítélni és önmagát magasztalni. Sokszor inkább éreztem úgy az írásai alapján, hogy attól fél, Ő nem igazán jó anya és ezért írkál ilyen és hasonló cikkeket.

Hogyha mégis be kellene sorolnom magamat valamelyik általa felállított kategóriába az 1.-2. kategória között hajladoznék valahol. Soha nem zsíros a hajam, hiszen max. két naponta mosom. Itthol sem hordok melegítőt, hogyha elmegyek valahova sminkelek. Küzdök a kilóimmal, de nem a vészes kategóriában terülök szét. Viszont, olyan hátterem van nekem is, hogy a férjemre és édesanyámra rá bírom bízni alkalomadtán a két gyerkőcöt. Azt viszont készséggel aláírom, hogy akinek nincs semmi segítsége, de tényleg semmi, mert bizony sokan vannak így, sokkal nehezebb, sőt néha lehetetlen bizonyos szépészeti dolgokat megoldani. Nem tud elmenni pl. sűrűn fodrászhoz, kozmetikába, vagy egyszerűen nyugodtan ruhát venni. Vannak olyanok is, akik bizony nem tudnak tornászni amikor a gyerkőc alszik, mert ezernyi más feladat vár rájuk, attól függetlenül, hogy már hajnaltól fennt vannak és dolgoznak. Nagyon jó, hogyha egy anya 1 vagy több gyerek esetén is mindig flottul tud kinézni, de nem hiszem, hogy ez alapján kellene kategorizálni magát az anyaságot.

Nagyon sokszor találkoztam már olyan hölgyekkel és urakkal, akik az én megítélésem szerint nem túl ízlésesen voltak esetleg felöltözve, de amikor beszédbe elegyedtem velük, vagy meghallgattam az előadásukat rájöttem, hogy mi rejlik bennük. Talán a cikk írójának is így kellene tennie, és fejlődne egy kicsit az EQ-je és még tanulhatna is másoktól.

997. timycat (válaszként erre: 996. - Michelle.r)
2012. szept. 3. 22:09

Van is miért! :D


("Utállak is" - mondá a rusnya banya) ;))

996. michelle.r (válaszként erre: 995. - Timycat)
2012. szept. 3. 22:06

Igen, de te azon rohadékok közé tartozol, aki akkor is jól néz ki, ha kócos hajjal magára kapja a kanapéhuzatot. Utállak is :p

;))

995. timycat
2012. szept. 3. 21:49

uuu akor én is igénytelen vagyok (bár ezt még sosem mondták rám akik látták)


Nem sminkelek, ha néha igen akkor valami nagy dolog van. Ékszert szinte soha nem hordok, ha van is rajtam akkor meg véletlen sem bizsu, nincs is bizsum. Fülbevalót, gyűrűt utálom, max nyaklánc (bár azt is nehezen viselem) inkább karkötő és nyáron bokalánc, szigorúan ezüst vagy fehér arany, a sárga nem tetszik

994. a0c1361e44 (válaszként erre: 993. - Banyaci)
2012. szept. 3. 21:34

Lehet nem értem a mondani valódat...


Szerinted őszen kéne hagyni a nőknek a haját?

Smink alatt nem azt kell érteni, hogy 1 cm-es vakolat van a bőrön.

Én pl. sosem teszek alapozót az arcomra, sem krémet, csak a felső szemhéjamra egy kis szemceruza, nagyon ritkán szempilla spirál és még ritkábban kis pirosító. Volt olyan, hogy a kolléganőm közölte, hogy milyen jól áll, hogy kifestettem a szemem. Én meg mondtam neki, hogy annyira nem állhat jól, mert csak ma vette észre és minden nap kifestem ennyire a szemem:)


És, hogy őszinte legyek, szerintem a szőke haj igénytelen ha festett, mert legyen bármilyen szuper a fodrász nem tud természetest festeni.

993. Banyaci
2012. szept. 3. 21:14

Valamiért éreztem, hogy ez a téma erre kanyarodik és lecövekel. Végül mégegyszer bizonyságot nyert, hogy a cikk csupán önigazolásként íródott. Azért, hogy mindenki láthassa, hogy a smink teszi nővé a nőt és aki nemért egyet az igénytelen. Részemről itt le is zárom az eszmecserét, mert teljesen értelmetlen.

Egyszer, ha majd kevés fekete hajfesték fogy a boltokban, el fog terjedni, hogy a szőke, vörös és a barna haj csúnya mert ugye az ősz már régen rossz. Szóval egyre inkább beivódik majd, hogy a fekete az igazi. A TV-ben csak fekete hajú bemondónők és színésznők lesznek. Mindenhonnan azt halljuk, hogy a fekete a trendi a szőke igénytelen. Na és akkor majd jönnek a fekete hajfesték reklámjai, boldog trendi nőkkel. Akkor majd ha valaki szőke marad az igénytelen lesz. Mert a fekete a szép. Mert a vörös, ha vörös marad akkor majd elhagyja a férje...

992. a0c1361e44 (válaszként erre: 989. - Mazsinka)
2012. szept. 3. 21:01

A férjem mindig azt mondja, hogy én vagyok a "legigénytelenebb" nő, akit ismert:)


Csak az egyszerű az öltözékemhez jól passzoló ékszert veszem fel.


Pl. ezüst, de annak is kicsinek kell lennie. Vékony gyűrű, pici fülbevalók, mert abból fülenként 3 kell, vékony ezüstlánc a nyakba, pici medállal és karperec, ami szintén vékony és persze óra, ami közepes méretű. Ha olyan ruhába vagyok, akkor ezüst fülbevalók maradnak, de nyakláncot, karperecet veszek fel, főleg színeseket, vagy szép gyöngyökből.


Az aranyat utálom. Nem is illenek hozzám.


Én is észreveszek mindent, pedig nem kellene:(

Utálom észrevenni, hogy az egyik nagyfőnök nadrágja foltos, az inge nincs szépen kivasalva, stb., de azt is észreveszem, ha valaki ledob 2-3 kilót és meg is szoktam dicsérni és a fodrászt is észreveszem, vagy az új ruhákat, véleményt csak akkor mondok, ha tetszik, ha nem akkor inkább meg sem szólalok.

991. a0c1361e44 (válaszként erre: 982. - Mazsinka)
2012. szept. 3. 20:54

:))))

Ez tényleg így van:)

990. Ayna (válaszként erre: 977. - Petra11)
2012. szept. 3. 20:54
Imádlak! :)
989. Mazsinka (válaszként erre: 987. - Gavrilo1)
2012. szept. 3. 18:38

Nekem is vannak arany ékszereim, de a piacra, barátnőkhöz nem tűzdelem tele magam velük. Bizsu alatt színes, egyszerű, műanyag (nem aranyutánzat)ékszereket értek, és igen, szeretem őket.


Bizonyos körökbe, ahol ez hülyeség, meg nem járok, nyilván egy lagziban, egyéb hasonló helyen nem feszítek indiai medalionban. Ami a sminket illeti: szempilla spirál, diszkrét szemhéjfesték, szájfény, alapozó. Nem szoktam vásári majomnak öltözni, de pl. én azt is észreveszem, ha a bioboltban a néni máshogy hordja a haját, vagy vett egy csipkemintázatú, fehér függőt, és jól eltalálta, mert passzol az aznapi viseletéhez. Ahogy én észrevettem, úgy más is észrevehette, hogy milyen csinos.

988. kukucz (válaszként erre: 977. - Petra11)
2012. szept. 3. 18:38
Nem bezzeganya vagy,hanem egy igényes nő.Rendben is van ez így!
2012. szept. 3. 18:23

A bizsu izlés dolga- vannak "körök" ahol a slamposság netovábbja bizsuban megjelenni.

Én személy szerint mindent kedvelő vagyok, az épp aktuális hangulatomtől függ, hogy bizsu, ezüst vagy arany van rajtam.

Én az alkalmi smink híve vagyok, hétvégén munkába általában kis szájfény, szemspirál ami nekem tetszik. Néha a kevés sokkal hatásosabb.

986. Petra11 (válaszként erre: 984. - Nikita83)
2012. szept. 3. 16:54
:))
985. Petra11 (válaszként erre: 982. - Mazsinka)
2012. szept. 3. 16:52
Persze hogy belédköt, ez neki önigazolás. Te csak legyél és maradj igényes, hordjad nyugodtan az ékszereket hiszen csodaszépek, és nem kell neked a slampos anyukákat sajnálni. Van nekik elég bajuk. Magukkal :)
984. nikita83 (válaszként erre: 982. - Mazsinka)
2012. szept. 3. 16:48
Na ezért nem íroM inkább már le a véleményemet, mert úgy is lesz akinek nem fog tetszeni. Inkább hallgatok. Majd a férjemnek elmondom, Ő úgy se olyan sértődős. :D
983. 7a9d41343f (válaszként erre: 982. - Mazsinka)
2012. szept. 3. 16:44
Ez mindig így van. Tapasztaltam..
2012. szept. 3. 16:40
Amikor a slampos anyukákat sajnáltam, az volt a baj. Amikor arról írtam, hogy úgy jó, ahogy a párunk elfogad minket, az volt a baj. Amikor azt írtam, hogy nem a smink számít, szoli, körmös, az volt a baj. Amikor arról írok, hogy azért mégiscsak jobb lenne igényesnek lenni, az a baj. Nos, nem lehet itt már eltalálni senkinek a kénye-kedvét, az eddigi hozzászólásaimat mind tartom, de lényegében mindegy, mit ír az ember, fehéret vagy feketét, akkor is valami baj van, akkor is bele kell kötni a monológjába.
981. trapiti (válaszként erre: 980. - Banyaci)
2012. szept. 3. 15:47

Biztos, hogy nem a smink lenne az oka :)


Én sem sminkeltem soha életemben, nem is fogok már... sőt semmiféle krémet nem kenek magamra, sem az arcomra sem máshová, mégis szép a bőröm - sőt lehet hogy épp ezért. A sminkelés egy szokás, ha valakinek ettől jó, hát tegye, de sem az anyai sem a női mivoltunkkal nincs semmilyen összefüggésben.


Ékszerek: én kifejezetten nem szeretem a bizsukat, pláne nem a mindenféle színes műanyagokat. Kb. általános iskolás koromban kinőttem belőlük... néhány szép ezüstöm van, azokat hordom, de nem naponta váltogatom, inkább néhány havonta...


Nem az a lényeg szerintem hogy ki mennyi festéket ken magára, vagy milyen ékszert hord, hanem hogy megtalálja azt a stílust amiben Ő maga komfortosan érzi magát, ami leginkább a sajátja.

980. Banyaci (válaszként erre: 978. - Mazsinka)
2012. szept. 3. 15:40
Kinek mi az olyan hely. Én a játszira, biztosan nem sminkelek. Sőt a féejem így ismert meg és így szeretett belém. Nekem, nem kell sminkelnem, hogy jól érezzem magam. Mások dícsérete nem fontos. Ettől még dícsérnek. Tegnap dícsértek utoljára a játszin. Bizony álmukban nem gondolták volna, hogy négy gyerekem van és annyi idős vagyok amennyi. Bár a külsőm adottság. Két gyerek után még rendszeresen tornáztam, három után csak néha a negyedik után egyátalán nincs rá időm. Egyszerűen nekem,nem fér bele. Tudom, hogy hihetetlen, de ez így van. Ha a lánykám nagyobb lesz, biztosan lesz erre is időm. Bár én soha nem a külsőm miatt tornáztam, hanem a jó közérzetért amit ad. Körmöshöz és szoláriumba sem jártam soha,miért éppen most kezdeném el? Még az sem kizárt, hogy ízlésficamos vagyok. Én nem akarok megfelelni másnak, csak a férjemnek. Ő nap mint nap tudatja velem, hogy szépnek talál. Bármennyire is hihetetlen nekem ez a fontos. Igaz, mi nem a nagyvilág értékrendje szerint élünk. A fogyasztói társadalom piperemániája nélkül is meg vagyunk. S ha a férjem valaha elhagyna egy másik nőért gyanítom, hogy nem a smink lenne az oka.
979. Mazsinka (válaszként erre: 978. - Mazsinka)
2012. szept. 3. 15:24
Ja, és mániám, ha kimegyek az utcára, piacra, másokhoz, boltba, akárhova, akkor olyan színű függőt (bizsut) teszek, amilyen színben vagyok. Néha hülyén néznek rám, hogy minek kell már ez, de én szeretem, ahogy Irisz is írta alább, ez nálam olyan, mint nála a szemfesték, ha nem teszek, úgy érzem, valami hiányzik, nem vagyok teljes.
978. Mazsinka (válaszként erre: 975. - Banyaci)
2012. szept. 3. 15:14

Szerintem meg fontos, hogy nézünk ki. Ha "olyan" helyre megyek, alapvető: vasalt és tiszta ruha, színek összeválogatva, kiegészítők mindenképp, tiszta cipő, haj, köröm, parfüm, szolid smink. Nagyjából ezt várom el az emberektől én is, anyáktól és nem anyáktól egyaránt.


Akaratlanul is meglátom, ha valakinek foltos a ruhája, lepattogott a körömlakkja, zsíros a haja(kivéve, ha fel van tűzve), esetleg ízlésficamos. Ezekre a dolgokra próbálok ügyelni, mert ezek igenis árulkodnak az emberről, hogy mennyire lusta hajat mosni, hogy mennyire igényes (mindenki azt hiszi, hogy egy diszkrét smink és ékszer kiválasztása félórás műgond, én két perc alatt megoldom, és még sokan mások szerintem), hogy mennyire precíz, mennyire törekszik az összhangra...ezek a jelleméről, munkamoráljáról (alaposság, részletekre való odafigyelés, tökéletesre való törekvés) is árulkodhatnak, persze nem feltétlenül.

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook