Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sokáig naponta megmostam a hajam szükségtelenül, mára viszont tényleg naponta zsírosodik. Mi lehet a megoldás? fórum

Sokáig naponta megmostam a hajam szükségtelenül, mára viszont tényleg naponta zsírosodik. Mi lehet a megoldás? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. ápr. 7. 11:56

én a lustábbik fajtából vagyok való, mert 2-3 HETENTE mosok hajat. :D


rengeteg hajam van, száraz, nyilván

azért sem zsírosodik, mert soha nem mostam sűrűn.

41. SzánI. (válaszként erre: 33. - 576a41f97b)
2015. ápr. 6. 18:13
Semmi gond nincs azzal ha naponta mosod. Max az idődet veszi el. Kb 7 éve én is naponta mosom. Nem szeretem a szagát amikor beveszi a kinti füstös levegőt vagy a konyhaszagot. Jobban szeretem ha friss és illatos.
2015. ápr. 5. 16:05
+ bezselézem,feltekerem cucorkába,úgy alszom,még sütni sem kell.És igen jobban tart,mint a friss haj:)
2015. ápr. 5. 16:02
Sziasztok! A száraz sampon is jó megoldás,régen én is 3 szor mostam egy héten hajat,majd kétszer,így h hosszú sokkal könnyebben viselem,befújom száraz samponnal,tövét átkefélem kicsit,felkötöm,és kész.Igy volt,h 6 napig vállalható volt a hajam.Száraz samponok közül már mindet kipróbáltam(amit nálunk kapni),h melyik válik be jobban,a Schauma és a Frottee vált be.Azt is észrevettem,h 3.nap után már nem zsírosodik tovább,szinten marad.
38. gomboc7 (válaszként erre: 36. - Tavasz007)
2015. ápr. 5. 15:48

Igen, én is alkalmazom ezt, ahogyan többen is. :)

Van hajfánkom, gyönyörűen meg lehet vele a kontyot csinálni, és esküszöm, kicsit zsíros hajból szebb is, mint a szálló frissből. Vagy befonom, ha már vállalhatatlan kiengedve.

Nálam változó a hajmosás, van, hogy 3 naponta mosnom kell, van, hogy heti 1 is elég. Most keratinos hajszárítóval szárítom, és azt érzem, jobb. Kevésbé zsírosodik. Vettem ilyen tápláló hajsprayt is, úgy tűnik, frissít rajta, ha befújom. De lehet, hogy csak úgy érzem. :D

37. Csipkerózsika (válaszként erre: 36. - Tavasz007)
2015. ápr. 4. 15:27
Bizony, nagyon jó praktika ez.
2015. ápr. 4. 14:31

Mosd ritkábban

Amikor zsíros, találj ki frizurákat

Pl kösd fel

Csinálj kontyot



Más is ezt csinálja, nem te leszel az elsō

35. fincsi5 (válaszként erre: 34. - 576a41f97b)
2015. ápr. 4. 14:01
A hétvégéket sem hagyod ki? :))
34. 576a41f97b (válaszként erre: 32. - M0ncsa)
2015. ápr. 4. 13:53
Tény, hogy annyit nem próbálkoztam ezzel, de lehetetlen is, tényleg nem lehetek ápolatlan hajjal 1 napig sem... Mindegy, kipróbálok ampullát, ha nem segít, akkor maradok így. Végülis élehető ez, csak nem túl komfortos.
33. 576a41f97b (válaszként erre: 26. - Lolka)
2015. ápr. 4. 13:51
Áááá, akkor inkább örökké mosom naponta, levágatni a világ pénzéért sem 1 centin túl
32. M0ncsa (válaszként erre: 12. - 576a41f97b)
2015. ápr. 4. 09:45

Nem segitett - mennyi ido alatt? Nehany het alatt ne varj csodat. Evek alatt tetted tonkre a fejborod, kb. ugyanennyi ido kell, mire visszaall.

Azert zsirosodik ilyen eszeveszettul, mert valamennyi zsir KELL, hogy vedje a bort. Te ezt allandoan lemostad, igy a fejbor "megtanulta", hogy gyorsan kell sok zsiradekot termelnie, es idobe telik, mire leszokik.


Sajnos a megjelenes miatt kenytelen vagy a tuneti megoldasokra, evvan... en az Alverde Ultra Sensitive sampont hasznalom, minden mastol viszketek, jo kiserleti nyul vagyok ebbol a szempontbol :). Esetleg kiprobalhatod, ha nem is fog kevesbe zsirosodni, de legalabb nem kinzod annyira a hajad/borod.


Sok sikert!

2015. ápr. 3. 20:31
Szerintem a hajzsírosodás nagyon sok mindentől függ. Én egész életemben küzdöttem a hajam, bőröm zsírosodásával és az izzadkonyságommal. Lehettem 54kiló vagy 70(ha rossz paszban vagyok eszek). Hiába. Még fiatalon azzal nyugtattak, hogy szülés után, majd beáll a hormonháztartásom...hát nem igazán akaródzott neki, mert még lassan 40felé is kijönnek a pattanások, izzadok és max. 3 napig bírja a hajam mosás nélkül. Szerintem ez genetika is.
2015. ápr. 3. 17:36
És vissza is ugyanúgy visszaáll, ha sűríti az ember a mosást. Az ősszel visszaköltöztünk a "civilizációba" és úgy alakult, hogy uszoda meg egyebek miatt 2x egymás után is csak egy-egy hét telt el a mosások között. Gyönyörűen bezsírosodott utána egy hétre rá. Megint ki kellett húznom hosszabban - majdnem 3 hetet - mire beállítottam 2 hetesre. Most ezt tartom nagyjából.
29. Csipkerózsika (válaszként erre: 27. - Kleeri)
2015. ápr. 3. 17:32

Ez azért van, mert beáll egy szintre, és úgy marad. 1-2 nap különbség az nem elég nagy eltérés ahhoz, hogy változzon a faggyútermelés.


Elmesélem saját tapasztalatomat. Tavaly nyáron viszonylag elszigetelt helyen laktam, ahol problémás volt a hajmosást megoldani, de mivel alig érintkeztem emberekkel, gondoltam remek alkalom öntisztulást tanulia a hajamnak.

Előtte hetente-ötnaponta mostam a hajam.

Szóval kiköltöztünk a "prérire" és 3 hét után mostam meg először. Másfél hét után már borzalmas volt és nagyon viszketett, de hagytam. Azután 1 hónapra rá mostam meg újra, akkor már 2,5 hétig egész jó volt, utána lett borzalmas. A következő hónapnál már 3 hétig bírta. Egy nyár alatt elértem, hogy az 5-7 napos ciklusból 3-4 hetes lett.

A változáshoz muszáj hosszabban zsírosan hagyni, ha mindig hamar lemossa az ember, akkor újratermelődik rögtön, nincs meg az info, hogy: hé, nem kell annyi zsírt termelni!

28. Csipkerózsika (válaszként erre: 25. - 3a5c305959)
2015. ápr. 3. 17:20

Fodrászkellék szaküzletben például. De drogériában is láttam már.

Ecetes vizes öblítéstől puhább lehet.

27. kleeri
2015. ápr. 3. 14:43

nekem is zsíros a hajam, én ugyan 3-4 naponta mosom, de már második naptól csak összefogva tudom elviselni a látványát,

hiába mondják mossuk ritkábban, a 3-4 nap már ritkább, mégsem változik a helyzet,

arról nem is beszélve, hogy gyógynövényekkel, szappannal mosom, almaecetes citromos vízzel öblítem, második nap már ujra moshatnám,

bőrgyógyász adott rá kénes sampont, az sem használ

26. lolka (válaszként erre: 23. - 576a41f97b)
2015. ápr. 3. 13:45
Rövidebb frizurára nem gondoltál? Ha levágatnád a hajadat, a fejbőrödnek is jót tenne. Írtad, hogy gyorsan nő a hajad, sajnálnod sem kell akkor. :)
25. 3a5c305959 (válaszként erre: 24. - Csipkerózsika)
2015. ápr. 3. 12:51

Nekem nem torik a hajam a hajszaritastol. Viszont ha este mosom meg es nem szaritom meg akkor reggelre ugy nez ki mint egy regi sepru es olyan tapintasa is van.


Vaddiszno sortes hajkevef hol lehet beszerezni?

2015. ápr. 3. 12:40

Maga a szárítás is árt a hajnak, a hajszál törik tőle és a forróság elősegíti a zsírosodást. Mosd meg este, és nem muszáj megszárítanod. Vagy ha kényes a fejbőröd, akkor csak a tövét szárítsd meg, de ne a legnagyobb hőfokon.

Ajánlom, hogy száraz hajra való sampont használj. A zsíros hajra valók annyira agresszívan leszednek mindent, hogy további faggyútermelésre ösztönzik a fejbőrt. Így egyre gyakrabban kell használni. Száraz hajra való samponnál nem indul be ez az ördögi kör. Sokat javít a helyzeten, saját tapasztalatom.

Ha valamikor olyan időszakod van, hogy nem kell emberek közé menned, akkor ne mosd meg. Ne csak két-három napig, hanem ha megteheted, akár egy hétig sem. Igen, elég vacak érzés, de több idő kell, hogy átálljon a fejbőr. Ha összefogod a hajad, nem látszik meg, ez nagy előnye a hosszú hajnak.

Akinek sima haja van, érdemes még vaddisznó sörtés hajkefét venni és naponta többször végigkefélni a haját vele. Ez tisztítja a hajat, a faggyút eloszlatja hosszában a hajszálakon, ami azért jó, mert a töve kevésbé lesz zsíros, lejjebb pedig ápolja és védi a hajszálat, mert nem szárad ki. És más fésűkkel ellentétben nem törik tőle a haj.

A száraz sampont nekem nem jött be, iszonyúan viszketett a fejbőröm tőle.

23. 576a41f97b (válaszként erre: 21. - SzánI.)
2015. ápr. 3. 00:23

Festett fekete derékig érő hajam van, reggelente szoktam mosni, így elengedhetetlen a szárítás (amúgy is elég furán áll, ha magától szárad meg). Azon túl, hogy időigényes, a hajvégeket eléggé roncsolja meg hát amúgy is ugye festékkel kínzom...

Írtam is talán, hogy semmi gondot nem fedeztem fel, nem ritkul, hulik, "csak" zsírosodik... De azt legalább extrémen :(

22. 3a5c305959 (válaszként erre: 21. - SzánI.)
2015. ápr. 2. 21:42
Nekem nem az a bajom a hajmosassal hogy art a hajamnak hanem hogy idoigenyes. En reggelente mosom es legalabb fel orat elvesz szaritassal egyutt.
2015. ápr. 2. 19:56
Szerintem semmi baja nem lesz, ha naponta mosod a hajad. Gondolj arra, hogy minden nap zuhanyzol és mégsem ritul a testszőröd XD. Sőt....
20. zinike (válaszként erre: 16. - 31bc25d879)
2015. ápr. 2. 19:25
Én pl. általában mosás előtti napon használtam csak szóval sokáig nem volt a fejemen de 1-1 nappal mégis később kellett mosnom a hajam. És a piszkálást én sem bírtam soha megállni...
19. pzm3
2015. ápr. 2. 11:14
18. nila
2015. ápr. 2. 05:34

DIAnn,gondolom Te is folyton piszkálod a hajad mint én.

Mert én mindig azt babrálom,kínomban,csak úgy st.na ezzel még jobban hozzá segítek a zsírosodáshoz :/

és nem bírok leállni,mert már észre sem veszem,hogy babrálom.

hétfőn reggel mostam hajat,most megyek muszáj megmosni,tegnap már undorodtam a saját fejemtől

:'(

17. 576a41f97b (válaszként erre: 16. - 31bc25d879)
2015. márc. 31. 18:27
Szerintem biztos nem tesz jót, ezért akarok én végleges megoldást, nem ilyen tüneti kezeléseket... Most használok hintőport is, száraz sampont is, mondjuk a zsírosodáson kívül nincs gondom, nő mint a bolondgomba, nem hullik, de nem hiszem én sem, hogy valami jó neki...
2015. márc. 31. 17:42
A hintőpor nem tömeszeli el a fejbőrt és/vagy a hajhagymákat?
15. 576a41f97b (válaszként erre: 13. - 3a5c305959)
2015. márc. 31. 17:36

Igen, nálam is ez a helyzet sajnos. Most olvstam egyébként neten ilyen ampullákról, elvileg helyre tudják állítani PH-t fejbőrön... De elég borsos áruk van amúgy, nem is tudom... Majd keresgélek tapsztalatot róla, mert viszont megérné, ha tényleg hatásos.

Ilyen extra zsíros hajra való ilyen-olyan sampon nekem nem hatott semmit. Tényleg csak annyi történt tőlük, hogy a frissen mosott hajam dúsabb volt... :)

14. zinike
2015. márc. 30. 21:18
A hintőporos megoldást használtam én is, nekem is bevált... meg a hétvégén ha nem kell megjelenni kihagyom a mosást... így valamennyire már élhető a dolog!
13. 3a5c305959 (válaszként erre: 12. - 576a41f97b)
2015. márc. 30. 19:22
Nekem sem segitett. A ferjem mindig azzal piszkal hogy miert nem csinalom ezt hogy nem mosom egy ideig. De ezt szoktam csinalni, mert ha szunet van pl es nem megyek dolgozni akkor nem mosom olyan gyakran, csak 3-4 naponta. Megsem javul a helyzet egy csoppet sem. Ezert hasznalom a szaraz sampont hogy legalabb ne kelljen minden nap megmosnom.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook