Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van itt olyan akinek naponta kell hajat mosnia, mert olyan gyorsan zsírosodik? fórum

Van itt olyan akinek naponta kell hajat mosnia, mert olyan gyorsan zsírosodik? (beszélgetős fórum)


1 2
50. szafaripók (válaszként erre: 47. - Adfa0d8bdb)
2013. márc. 22. 14:15
A párna talán nem, inkább a huzat, meg hogy milyen gyakran cseréled...:)
49. a0c1361e44 (válaszként erre: 47. - Adfa0d8bdb)
2013. márc. 22. 13:59
Nem tudom. Nekem vann toll és szivacs kispárnám is. A hajam nem zsíros.
48. a0c1361e44 (válaszként erre: 43. - Hudvig)
2013. márc. 22. 13:58

1 hónap? Kibeszél 1 hónaprl?

Szerintem azt írtuk, hogy hetente egyszer. egyébként én is tornázok, de ettől s lesz zsíros, korpár, büdös, stb.

2013. márc. 22. 12:02
Az számít szerintetek a haj zsírosodása kapcsán hogy milyen párnán alszunk?
46. szafaripók (válaszként erre: 43. - Hudvig)
2013. márc. 22. 11:26
Valószínáleg nem a hajad zsírosodik, hanem a fejbőröd izzad jobban. Különbség...
45. szafaripók (válaszként erre: 44. - Szafaripók)
2013. márc. 22. 11:25
* fokozatosan...
44. szafaripók (válaszként erre: 43. - Hudvig)
2013. márc. 22. 11:25
Nem az a lényeg, hogy egy ideig napont-kétnaponta mosod, aztán egyszer hirtelen egy hónapig nem. Persze, hogy nem lesz jobb. Nyújtani kell a hajmosások közötti időszakot, hogy beálljon a dolog...
43. Hudvig
2013. márc. 22. 11:17

Akkor én is csatlakozok, mert nekem is kétnaponta mosnom kell, most hogy tornázok, nagyon is szükséges. Én próbáltam a kées sampont is, a dauert is, nagyon sok sampont. Eddig a Gliss Cur vált be. Az a baj, hogy a töve zsírosodik, a vége száraz, így balzsamot is kénytelen vagyok használni, de csak azt, amit nem kell kimosni, spray és tudom csak a végére fújni.

Hülyeség, hogy ha kevesebbet mosod, akkor nem zsírosodik annyira. Egy nyáron kipróbáltam, egy hónap után majd meg örültem. Ráadásként, ha nem mosom meg viszket, mint a fene, véresre kaparom a fejbőröm. A korpásodás meg a sok zsíros hajra való sampontól is lehet, mert azok szárítanak. És nem is igazából korpa, hanem hámlik a száraz fejbőr. Ha így is úgy is mosni kell, térj át a normálra és javulni fog a helyzet. A hajfestés tényleg segít nekem is a dolgokon, de kb. 1,5 hétig.

42. szafaripók (válaszként erre: 41. - Szafaripók)
2013. márc. 21. 16:05
folyatsz...:)
41. szafaripók (válaszként erre: 39. - A0c1361e44)
2013. márc. 21. 16:05
Én se. Már ha csak arra a rengeteg vízre gondolok, amit "feleslegesen" elfojatsz azzal, hogy naponta mosod...
40. trapiti (válaszként erre: 39. - A0c1361e44)
2013. márc. 21. 16:00
Na abban biztos vagyok, hogy magától nem illatos senki haja, pláne nem egy hétig... Hogy mennyire koszos, az attól függ, hol élsz és mit csinálsz egész nap... te pl. ha jól emlékszem, büszke vagy rá, hogy tornázol rendszeresen Utána sem mosol hajat? csak hagyod hogy az izzadtság rászáradnom? Nem tudom hol kell élni ahhoz hogy egy hét alatt ne legyen koszos az ember haja...
39. a0c1361e44 (válaszként erre: 38. - Trapiti)
2013. márc. 21. 15:45

Én meg azt nem bírnám ki, hogy naponta mossam:)

Tönkre tenném a hajamat és a fejbőrömet is.

Mekem sosem zsíros a hajam, mindig szép és illatos. Még a hajmosáskor sem koszos a víz.

38. trapiti (válaszként erre: 36. - A0c1361e44)
2013. márc. 21. 13:24

Én nem bírnám ki hogy hetente egyszer mossam, sokszor egy nap után is döbbenetes hogy mi jön ki az ember hajából. Lehet hogy szép, de hogy nem tiszta egy hétig, az biztos.


Balzsam: mivel a kislányom is úszik, neki is sokszor 1-2 naponta megmossuk (egyébként két nap után már izzadt szaga is van) neki használunk balzsamot, hogy könnyebben lehessen fésülni. Gyönyörű tőle a haja, nincs semmilyen rossz állaga. Csak a megfelelő balzsamot kell kiválasztani... nyilván magától is zsiros hajra nem kell balzsam.

2013. márc. 21. 10:07

Nekem alapból nagyon száraz a hajam. Próbáltam száraz hajra való sampont, normált, szinte semmilyen különbséget nem éreztem. Aztán egyszer "unalmamban" befestettem. Azóta kezelhető. Onnan tudom, mikor kell újra festeni, amikor megint száraznak érzem a hajam.

Ez is egy módszer lehet...:)

2013. márc. 21. 09:33

Szafaripóknak igaza van. Ha sokat mosunk hajat, akkor a természetes faggyú mirigyek tönkremennek és több zsírt termelnek, így hamarabb zsírosodik a haj.


Én a WU2 zsíros hajra való sampont ajánlanám és balzsamot nem. Nekem normál a hajam, ezért ha zsíros hajra való sampont veszek, akkor kiszárítja a hajamat, ha szárazra valót, akkor pedig bezsírozza, illetve a balzsamtól is zsírosodik, sőt szerintem a balzsamtól iszonyú állagú lesz a haj. Nem is értem miért használják...


A korpás haj az egy más téma, ott valami bőrbetegség van, ezért mindenképp bőrgyógyászt javasolnék, de azt is tudom, hogy a bőrgyógyászok sem tudnak semmit ajánlani.


Egyébként sok esetben a szülés teljesen megváltoztatja a hajat. A barátnőmnek azóta nem zsíros a haja, amióta szült.


Nekem, mint írtam a hajam normál és nem korpás. hetente 1x mosok hajat, mindig vasárnap. Még vasárnap is szép a hajam:)

De egyszer vettem head&shoulders sampont és kétszer megmostam vele a hajamat. Utána 2 hónapig tartott amíg kiheverte a hajam ezt a stresszt. korpás lett tőle a hajam, így azt gondolom, hogy ezekben a samponokban van valami, amivel rá akarnak szoktatni minket. Én maradok a régi jól bevált WU2-nél, ha találnék régi melinda vagy tojás sampont, akkor azt is vennék. Esetleg valami pakolást is ki lehetne próbálni (méz+tojás)?

2013. márc. 21. 06:59
nekem a Vichy zsírosodás elleni samponja vált be. Tényleg csökkent a zsírosodás, elég már 3 naponta mosnom, ami szintén gyakori, de előtte naponta mostam
2013. márc. 20. 23:37
Nekem is gyorsan zsírosodik. Próbáltam heti 3 hajmosásról 2-re csökkenteni, de semmi változás nem történt, pedig azt hittem, azért van a zsírosodás, mert gyakran mosom. Mellé korpás is a hajam, és hiába mosom meg alaposan, mindig marad korpa a hajamon. Dokinál nem jártam még. Van száraz samponom is, de azt meg nem bírom rendesen adagolni, valahová egy kiló megy, máshová meg semennyi. Nekem egyszer egy fodrász a faith in nature terméket ajánlotta, mondván, hogy ő azzal kevesebbszer mos hajat. Ez biztos jó márka, de csak netről lehet rendelni, és a szállítási díjjal nekem kicsit drága.
33. Bcicus
2013. márc. 20. 23:25
Endokrinogusnál nem jártál, lehet hormonális oka is.
32. katuska8 (válaszként erre: 30. - Bea0124)
2013. márc. 20. 18:21
Köszi :) Ebből, amit írnak, az almaecetes hajöblítést szoktam csinálni, csak én több vízzel keverem el. Viszont a többit is érdemes lesz kipróbálnom :)
2013. márc. 20. 18:19

Köszönöm az eddigi tippeket. Ezeknek utána nézek, hogy lássam mégtöbb ember véleményét, hogy nagy arányban is hatásos volt-e.

Egyébként engem nem zavar, hogy naponta kell hajat mosnom, csak tudom, hogy nem éppen normális, ezért szeretnék valamit tenni.

2013. márc. 20. 15:40

[link]



[link]


hátha segít

29. szafaripók (válaszként erre: 27. - Cippora)
2013. márc. 20. 14:06

Nem hiszem, hogy ez verseny. Nem mondtam, hogy mindenkinek baja van, akinek zsírosodik a haja, de volt olyan családtagom, akinél kiderült egy hormonprobléma, amikor azt kezelték, a haja sem zsírosodott úgy, mint előtte.

Szerinted tévhit, szerintem nem az. Maradjunk ennyiben.

2013. márc. 20. 14:02
nekem hosszú hajam van, és én akkor érzem jól magam, ha minden nap kimosom. Viszont a sűrű mosástól elvileg gyorsabban zsírosodik.
27. Cippora (válaszként erre: 19. - Szafaripók)
2013. márc. 20. 13:59
Pedig akkor is tévhit.Ha nem lenne az elég lenne mindenkinek egy hónapig kihúznia kevesebb hajmosással és máris jó lenne.Nem minden zsírosodásra hajlamos embernek van baja,nekem sincsen,makk egészséges vagyok,mellesleg kozmetikus,tőlem több fodrászt bizti nem ismersz :)
26. teletabby (válaszként erre: 22. - Katuska8)
2013. márc. 20. 13:49
530 Ft, és elég kiadós, sokáig elég. Kb. 1/2 diónyi krémet pár csepp vízzel fellazítassz és máris moshatod a benedvesített hajat :)
25. szafaripók (válaszként erre: 20. - Katuska8)
2013. márc. 20. 13:15

Herbária üzlet, ok, bocs.

A lényeg: ha tényleg régóta probléma ez, és nem javul semmire, érdemes volna kivizsgáltatni magad, mint hetente mást kenni a hajadra - az tuti nem segít...

24. trapiti (válaszként erre: 14. - Cippora)
2013. márc. 20. 13:11

Nekem is zsiros ha nem mosom naponta, de nem zavar. Mármint az nem zavar hogy naponta kell mosnom :) Nem is érzem tisztának magam ha nem mostam előző este hajat. Ráadásul gyerekkorom óta rendszeresen úszom, így elég sokszor amúgy is vizes.


A kénes sampon elég drasztikus, mosás után túl száraz a hajam tőle, de két naposan már ugyanúgy csúnya, tehát szerintem nem éri meg... Ami nekem bevált, az a Bio Hair rozmaringos samponja, ami nem szárít nagyon, viszont hosszabb ideig tiszta érzésem van.

23. era06 (válaszként erre: 22. - Katuska8)
2013. márc. 20. 13:08

Megfizethető, talán 500 körül volt, de nem mostanában vettem. (Lényeg, hogy ők csinálják.)

Lehet, hogy csak "allergias" vagy valamire ami samponban van.

Jártam márt így, levakartam a fejem a babasampontól is.

22. katuska8 (válaszként erre: 16. - Teletabby)
2013. márc. 20. 12:53
A kénes sampon mennyibe kerül?
21. katuska8 (válaszként erre: 17. - Böbike32)
2013. márc. 20. 12:53
Milyen fajta tojás samponról van szó és hol, mennyiért kapható?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook