Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A jó anyukának zsíros a haja fórum

A jó anyukának zsíros a haja (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A jó anyukának zsíros a haja

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1247. Banyaci (válaszként erre: 1243. - Zakajeo)
2012. szept. 24. 14:57
Én is vittem már a gyerekeimet a nőgyógyászhoz. A nőgyógyásznál akihez én járok van pelenkázó, ezek szerint nemén vagyok az egyetlen. Amíg tart a vizsgálat addig az asszisztens vigyáz a picikre. Ebben itt semmi rendkívüli nincs. Ha valakinek nem gond, hogy hova tegye a gyereket el sem tudja képzelni, hogy ezeket a helyzeteket is jól meg lehet oldani rosszérzés nélkül. Én amikor gyereket vállaltam eleve tudtam, hogy nem lesz más aki vágyázzon rá, rájuk. Eddig szinte mindent meg is tudtunk a párommal oldani. Kevés olyan helyzet van, volt amikor a föld alól is, de kellett kerítenünk valakit a gyerekek mellé.
1246. hajgumi
2012. szept. 24. 14:55

Ja a szoli nagyon kell, hogy utána jobban ráncosodjon a bőröd. Manikűrös is, mert nem tudsz körmöt vágni magadnak. Jó sok pénzetek lehet.

Én még fodrászhoz is évente max. 3x megyek, pedig férj és gyerek sehol sincs még. És szoli, műkarom és festett haj nélkül is szerethető vagyok képzeljétek el! =) És nőnek érzem magam így is! A normális ruha persze elengedhetetlen és az ápoltság. Továbbmegyek: én tonnányi smink nélkül is nagyon szép vagyok meg frizura nélkül ha fölveszek egy csini ruhát. És magassarkú nélkül is magas vagyok és szép lábaim vannak.

Én sem tudom egyesek hogy tudnak tükörbe nézni olyan hurkákkal, vagy magukra, de lehet éppen ez a legkisebb problémájuk, mert annyi tennivalójuk akad, hogy ez huszadrangú kérdés. Nálam ez most központi lenne (sose szeretnék hájas lenni), de lehet lesz olyan időszak, hogy nem ez lesz a legnagyobb bajom.

És egy jóizlésű férfi előbb veszi észre "nőként" a természetesen szép anyukákat mint a póthajas, agyonsminkelt, műkörmös, szolizott anyukákat. Attól lesz nő, hogy magassarkúban billegteti a popsiját miközben tolja a babakocsit? Minek ez ha otthon várja a férje? A feleség a férje mellett legyen szexi ne bevásárlás közben.

A rendszeres edzés meg a megfelelő étrend nagyon fontos, de a többi mű cucc nem tesz nővé senkit, semikor.

1245. zakajeo (válaszként erre: 1214. - Mirandas)
2012. szept. 24. 14:51
ezt osztom....
1244. zakajeo (válaszként erre: 1213. - 0a84e34983)
2012. szept. 24. 14:50
Marianna,ha muszáj akkor meg kell oldani nem tudom miért beszélsz-beszéltek így én legalábbis érzem a mellékzöngét amikor olvasom....
1243. zakajeo (válaszként erre: 1209. - Mirandas)
2012. szept. 24. 14:49
van aki pl viszi mondjuk ha várandós ép a tesóval...nem egy anyukát hallottam,hogy kényzserhelyzetben vitték a nőgyógyászhoz is...
1242. Mirandas (válaszként erre: 1235. - Petra11)
2012. szept. 24. 14:30
Persze ez így van. Vannak akik könnyebben kezelnek dolgokat, van aki aggodalmasabb, nehézkesebb. Ez utóbbi sem minden esetben jobb, mint ahogyan õ képzeli magáról. Pont ezért mondtam, nem szabad löknie senkinek a pravdát, mert mindenkinek más az igénye, körülményei. És alkalomadtán lehet meglepõdne, ha tudná õt magát, hogyan is látja más. Esetleg egy szakember vajon mit szólna a bevett, általa remeknek tartott gyakorlatához.
1241. a0c1361e44 (válaszként erre: 1232. - Kukacc)
2012. szept. 24. 14:25

Én ezt sem értem, hogy miért ne lehetne ráhagyni a nagyira a kisgyereket.

Az a nagyi felnevelte az anyát vagy az apát, tehát nem kisgyerek, aki ne tudná, hogy mit kell tennie adott helyzetben, és azt meg végképp nem tartom jónak, hogy ráhagyjuk valakire a gyereket, de többször felhívom, hogy minden rendben van e? Miért hisszük azt, hogy nincs minden rendben? Ez egy nagyfokú bizalmatlanság, nem?


Én a fiamat néhány naposan is simán rábíztam anyósomra. Nagyon jól el voltak együtt. Anyósom imádott vele foglalkozni és a fiam is imádta a nagymamát. Soha eszembe nem jutott, hogy bármit is rosszul csinál, sosem ellenőrizgettem.


És nekünk is hiányzott a gyerekünk, de voltak olyan dolgaink, ahová nem vittük magunkkal. Én pl. nem díjazom azt sem ha valaki úgy intéz ügyeket, hogy a karján ott a gyerek, mert úgy nem lehet. Persze, biztos előre engedik és hamarabb végez, de erre apelláljunk? Csúnya.

És azt sem hiszem el, hogy fodrászhoz hárman kell menni. Apa játszik kint vele vagy bent? Miért nem otthon játszik vele, majd elviszi valamelyik a gyereket is.


persze, mindenki úgy csinálja, ahogy neki teszik és neki jó, de attól, hogy valaki azt mondja nem vagyok hajlandó senkire bízni a gyerekem, nem igazolja, hogy jobban szeretné, mint az aki simán rábízza a nagyszülőkre, barátnőre, apára.


Na, ez nem mind neked szól természetesen és nem is minősítek senkit bármit is írtam:)


Csak eszembe jutott néhány dolog...

1240. Mirandas (válaszként erre: 1236. - Kukacc)
2012. szept. 24. 14:21

Nekik más a habitusuk. Más a kommunikációjuk. Mindenki elõtt más a magával "hozott" norma..., tanult minta... Ne vedd szívedre, illetve alkalmazd a szelektív hallást és annyi... :D

Engem is kiakaszt néha, mikor itt fórumon is sárkánykodik némelyik nõ. Észre sem veszi bakker, mikor üvöltõzõ hangnemben dirigál mindenkinek.... Mikor próbálod helyre tenni, akkor meg vetít és támad... Én ilyenkor ignorálom egy idõ után a késõbbiekben, ha úgy látom nem érti amit beszélek neki. :)

1239. Mirandas (válaszként erre: 1232. - Kukacc)
2012. szept. 24. 14:12
Képzeld nekem 1,5 éves koráig senkivel nem maradt el a picifiam. Szinte rajtam lógott. Mi is mindenhová ketten mentünk a férjemmel, és ö vigyázott rá. Mert ha észrevette pár perc múlva, hogy nem lát ájulásig sírt. Ha a keresztanyja átjött, még akkor is körülöttem csetlett botlott, vagy idöközönként hozzám jött, és átölelt. Pedig szeretik egymást. Aztán szép lassan már el tudtam menni nélküle is. Most is nagyon anyás, de most már nagy, és eldönti mit akar. Ha van kedve hozzá bárhová magammal viszem.
1238. 34c48a3825 (válaszként erre: 1232. - Kukacc)
2012. szept. 24. 14:04

Nyilván nem erről beszéltem. Arról beszéltem, hogy éveken keresztül nem lehet arra berendezkedni, hogy az anya nem megy le a gyerek nyakáról, ha kell, ha nem, ez nem egészséges dolog.


Az teljesen normális, hogy hiányzik a gyerek. Nekem is hiányoznak, ha nincsenek velem, pedig nagyon régen voltak már 9 hónaposak. Viszont a családon belül ugyanolyan fontos a szülők egymáshoz fűződő kapcsolata, mint az anyaszerep meg az apaszerep, egyiket sem lehet a másikkal helyettesíteni. Sőt, az egyénnek is embernek kell maradnia mindebben.

1237. 0a84e34983 (válaszként erre: 1233. - Kukacc)
2012. szept. 24. 14:02
Szegénykém...
1236. Kukacc (válaszként erre: 1234. - Mirandas)
2012. szept. 24. 14:02

Jogos.

De nem értem, mit nem lehet/ett eddig megérteni azon, hogy én nem támadtam senkit, a SAJÁT tapasztalatomat leírtam, és elmondtam, hogy nekem így jó, praktikus, egyszerű.

Sosem szaranyáztam, vagy hordtam le senkit azért, mert nem úgy csinálja, mint én.

1235. Petra11 (válaszként erre: 1224. - Mirandas)
2012. szept. 24. 14:00
Ha nincs más, vagy nincs segítség, természetesen meg kell oldani ahogy tudjuk. Vinni kell magunkkal, vagy ha nem tudjuk vinni, elmegyünk máskor. Ez nálunk is így van. De csak azért lemondani mindenről az életünkben mert szültünk egy gyereket, ez már nekem nem élet. Egyáltalán hogy írhat valaki olyat, hogy "minek szül". Egy gyereknek nem kézifékként kell működnie egy család életében. Ha megszüljük, akkor először gyönyörködünk benne, szeretjük, felneveljük, és valamikor el kell majd engednünk.
1234. Mirandas (válaszként erre: 1226. - Kukacc)
2012. szept. 24. 13:59
Tehát van aki felügyeli, és te így akarod. Így praktikus neked, se baj vele. De ha valakinek otthon vigyáz rá a férje, az pont olyan normális megoldás. Ha meg nincs aki vigyázzon rá, akkor marad a vigye magával változat. Nem? Mit lehet ezen bélyegezni.
1233. Kukacc (válaszként erre: 1231. - 0a84e34983)
2012. szept. 24. 13:58
Valószínűleg a kiságyban, bár nyilván nem szereti a Kicsi, csak egy kényszerhelyzet nála.
1232. Kukacc (válaszként erre: 1221. - 34c48a3825)
2012. szept. 24. 13:57

Nagyon sok igazság van abban, amit leírtál, de arról nem beszéltünk még, hogy mi van, ha az Anya ÉS Apa sem szeretné egyelőre másra hagyni a babát?

Nézd, én még eddig 1-szer hagytam a nagyira a lassan 9 hónapos fiamat, akkor volt 7 hónapos.

Mindkettőnknek nagyon - nagyon hiányzott a Kisfiunk és hiányérzetünk volt és nem csak Én , hanem a Férjem is többször telefonált, hogy minden rendben van-e.

Én nem nagyobb gyerekekről beszélek, mikor azt írom, nem vagyok hajlandó másra bízni a gyereket, hanem az ÉN 9 hónaposomról.

Van egy apja, aki foglalkozik vele, míg én futok, vagy aerobicozok, de egyelőre nem szeretném másra hagyni.

Ettől függetlenül lát más fejeket is, nemcsak az enyémet, mert sokszor megyünk közösségbe, stb.


De nem érzem még azt, hogy Őt szívesen ott hagynám a nagyira, mi meg elmenjünk erre-arra.

Az említett vacsi is az én ötletem volt, mert mindenkitől azt hallottam, hogy kell magánélet, meg együttlét, meg blablaa..... És nem éreztük jól magunkat, mert hiányzott a gyerek.

Azt gondolom, meg kell érni arra, hogy külön elmenjünk, vagy meg kell szokni a gondolatot, hogy néha külön is kell lenni, mert az mindenkinek jó és fontos.

De nem feltétlenül a baba 6 hónapos korától.

1231. 0a84e34983 (válaszként erre: 1229. - Kukacc)
2012. szept. 24. 13:52
A kisággyal soha nem fenyegetném a kicsit,hiszen szeret benne aludni.Nem tudom ennek a hozzászólónak hol alhat a gyerkőce,ha a kiságy a mumus......?
1230. 0a84e34983 (válaszként erre: 1228. - Kukacc)
2012. szept. 24. 13:50
Bocs!
1229. Kukacc (válaszként erre: 1227. - 0a84e34983)
2012. szept. 24. 13:50
Ebben viszont 100%-ig igazad van.
1228. Kukacc (válaszként erre: 1212. - 0a84e34983)
2012. szept. 24. 13:49

Nem ezek, hanem ŐK.

Nem állatokról beszélünk, hanem személyekről.

1227. 0a84e34983 (válaszként erre: 1221. - 34c48a3825)
2012. szept. 24. 13:49
Vagy a kiságy mint ellenség......Pont egy ilyen ne papoljon a nevelésről!
1226. Kukacc (válaszként erre: 1213. - 0a84e34983)
2012. szept. 24. 13:48

Igen, én is írtam, hogy viszem magammal a fodrászhoz, DE azt IS írtam, hogy 3-asban megyünk, mert a Férjem is eljön, hiszen úgy egyszerű, ha mindkettőnket 1 időpontban megnyír a fodrász, Így, míg én ülök a fodrász keze alatt, addig a férjem játszik a babával, majd fordítva.

Nem tudom, ebben mi a balesetveszélyes és a szörnyű.


Így kedves Marianna, igen, állítom, hogy a gyerekem nagyon el van fodrásznál :)

1225. Petra11 (válaszként erre: 1221. - 34c48a3825)
2012. szept. 24. 13:48
Milyen igaz :)
1224. Mirandas (válaszként erre: 1217. - Petra11)
2012. szept. 24. 13:47
Nem szabad egymásra bélyegeket ragasztani.... Ki minek szült az a magánügye. De a saját nehézségei..... vagy gyakorlata nem biztos másnál is fennáll, illetve elfogadható norma. Én azt látom sokan vetítenek, vagy egyesek halkan mondom "irigység" szülte megnyilvánulások ezek. Pedig ha csak józanul, végig gondolná, talán nem is az a helyes amit õ tesz. Mondom a muszáj, és az így akarom között van különbség. Attól, hogy terel valaki ez még nyilvánvaló. Ha nincs segítsége akkor ne beszélgessünk már "így akaromról" , mert nem errõl van szò. Hanem arról, hogy "..ez van ezt kell szeretni/ megoldani!" De az attól még nem lesz a helyes, és gyakorlatias megoldás mint norma. Illetve adott szituációban számára természetesen az. De ez szituáció függõ, és nem azért mert acsarkodva mantrázzuk.
1223. 0a84e34983 (válaszként erre: 1222. - Erikpipi)
2012. szept. 24. 13:47
Oké!:)Meg is teszem.
1222. erikpipi (válaszként erre: 1216. - 0a84e34983)
2012. szept. 24. 13:41

Természetes hogy szeretnél néhanap elmenni, és ez lehet bármi.

És az is természetes, hogy ilyenkor hiányzik a gyerek.

De itt is az egyensúly a lényeg. Ha megteheted néha nap, hogy kikapcsolódj, tedd meg.

2012. szept. 24. 13:41

Azt hittem, aki egész álló nap CSAK a gyerekkel van, annak vannak módszerei annak megakadályozására, hogy a gyereket ne kelljen vízzel fröcskölnie (ez egy módszer?!) vagy üvölteni hagynia egy vonaton, hogy az idegenek kikészüljenek tőle idegileg... hiszen állandóan együtt vannak, nem?


Látod, ennyin múlik és már te is ki vagy figurázva, szóval, óvatosan a Nagy Szavakkal és Kijelentésekkel :))


Tessék tudomásul venni, hogy, aki nem szűnt meg létezni a szülés után. Meg olyan is van, akinek feltett szándéka csak a gyerekkel tölteni az időt a gyerek 50 éves koráig, észre sem véve, hogy az az idegesítő valaki, akit átgázol a nagy együttlétben, az a gyerek házastársa, az az észrevétlen valaki, akire meg magasról tesz, az a saját férje.

Az a céltalan, talajtalan, elveszett valaki pedig a saját lénye, amit annyira elhanyagolt, hogy csak na.


Három gyerekem van. Nincsenek állandóan a nyakamon, sem én az övéken, több okból. Egyrészt van egy apjuk, aki pontosan olyan nagy mértékben szülője a gyerekeknek, mint én. Másrészt úgynevezett munkám van, ahol nem tudnék a gyerekekkel foglalkozni, mert úgynevezett pénzt keresek. Harmadrészt sportolni is járok, amit nehéz lenne gyerekekkel a hátamon tenni. Negyedrészt felnőttprogramokra is járok.

Őrület.


A legjobb szándékkal mondom, hogy SÜRGŐSEN nézz utána szakembereknél, hogy miért követsz el HATALMAS HIBÁT azzal, hogy a gyerekedet a saját ágyával riogatod!

1220. erikpipi (válaszként erre: 1210. - Petra11)
2012. szept. 24. 13:38
Kukorica? Hm.....:)
1219. 0a84e34983 (válaszként erre: 1217. - Petra11)
2012. szept. 24. 13:30
:)
1218. Mirandas (válaszként erre: 1212. - 0a84e34983)
2012. szept. 24. 13:27
Eleve fodrásznál a sok haj, vegyszer... mondom ezt úgy, hogy anyám fodrász. Ja és korábbi téma ugyan, de mindig fodrász nyírta a gyerekemet. Mert nagyon csúnya látvány egy anyuka által félrevágott frufru, vagy elcsúfított vagy kopaszra nyírt kisgyerek. Ráadásul, ha az anya ölében van lefogva a gyerek, akkor kevésbé balesetveszélyes a nyíratkozás.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook