Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A jó anyukának zsíros a haja fórum

A jó anyukának zsíros a haja (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A jó anyukának zsíros a haja

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
887. Mazsinka (válaszként erre: 886. - Spinneli)
2012. aug. 29. 18:56
De értettelek. Hülyegyerekek beszólásán nem sértődünk meg, ha mégis, az jelent valamit. Stop. Így jó? :)
886. spinneli (válaszként erre: 880. - Mazsinka)
2012. aug. 29. 18:48

Világos volt, tartom, hogy megsértődni is ugyanolyan dedós.

pont.

:)

885. spinneli (válaszként erre: 877. - Mazsinka)
2012. aug. 29. 18:47
Jó oké értettelek...annyit sajnálok, hogy úgy látom, te nem értettél engem, na mindegy, hagyjuk.
884. Mazsinka (válaszként erre: 883. - 7a9d41343f)
2012. aug. 29. 18:39
Naná! :)
883. 7a9d41343f (válaszként erre: 882. - Mazsinka)
2012. aug. 29. 18:37
:)így terjednek a hírek, kacsák..:)
882. Mazsinka (válaszként erre: 881. - 7a9d41343f)
2012. aug. 29. 18:36
Akkor mi ne veszekedjünk...valaki azt írta alább, hogy Rubint Rékának hüvelygombája van...mi a véleményetek??? :D
2012. aug. 29. 18:35
Ne aggódjatok, más fórumon is csak a veszekedés megy...:(
880. Mazsinka (válaszként erre: 878. - 328aadd89f)
2012. aug. 29. 18:34
Én is aszondom, de itt páran direkt nem akarják felfogni, hogy mit aszondok. Na!
879. zakajeo
2012. aug. 29. 18:31
...na de lányokasszonyok mi van már itt?irgumburgum!
878. 328aadd89f (válaszként erre: 867. - 4244093cd0)
2012. aug. 29. 18:31
Szerintem a kinőni a gyerekkorból ott kezdődik, hogy nem csúfolódunk és akkor nem is lesz min duzzogni.:)
877. Mazsinka (válaszként erre: 874. - Spinneli)
2012. aug. 29. 18:31

Nem értem, miért élezed ki rám az egészet, ebben a fórumban van vagy többszáz hozzászólás, amiből többszáznak ez a témája, és rajtam kívül még egy csomóan hozzászóltak, a téma pedig terelődött. Úgy csinálsz, mintha én hoztam volna föl.


Max reagáltam dolgokra, egyik dolog után jött a másik. Más fórumokat ne keverj bele!


És nem vagyok hajlandó arra, hogy belássam, hogy az a dedós, akinek beszóltak, és ne adj Isten, rosszul esett neki. Nézd, Hoxások véleményére nem adok, ami a külsőmet illeti, mert fogalmuk sincs, hogy nézek ki, így véleményt sem tudnak alkotni. Mások meg szerencsére apróbb dolgokon kívül nem sértettek vérig ilyen-olyan jelzőkkel, így fel sem pukkadhattam miattuk, vagy hisztizhettem, ahogy írtad. Az, hogy beszélgetek erről a témáról, és van véleményem róla, még nem azt jelenti, hogy egész nap itthon kesergek egy zsebkendőbe, hogy mit mondott rám a Bözsi néni, vagy van-e rajtam plusz pár kiló. Csupán azt jelenti, hogy beszélgetek róla, mint pl. xy aki mindig hasonló jellegű témákra repül rá. Ha téged ez ennyire zavar, akkor nem kell folytatni, különben is elment már unalmasba a beszélgetés, nemcsak miattam, hanem az ilyen fórumok mind hasonló sorsa jutnak, előre várható a végkimenetelük...szóval mégegyszer: szerintem is itt álljunk le vele, mert meddő téma.

876. spinneli (válaszként erre: 873. - Mazsinka)
2012. aug. 29. 18:21
Ja és korábban írtam, hogy látatlanban is neked teljesen normális testalkatod, visszanézheted-ezt is.
875. c8ec504c40 (válaszként erre: 867. - 4244093cd0)
2012. aug. 29. 18:21

Az más kérdés,hogy te hogy vélekedsz saját magadról. Ha csupa tapintatlan "igazságból" állna a világ, vajon hova fajulna? Most képzeld, ha mindenki kimondaná, amit gondol: pl. egymás nagymamájára azt mondanánk, hogy vén szatyor, vagy az öregekre, hogy vén trotyli, stb- de a legtöbbünknek eszünkbe sem jut ilyet mondani, hiszen ismeretlenül is tiszteljük annyira a másik embert, hogy szántszándékkal ne bántsuk meg. Akiben ez az igény nincs benne, annak bizony a 0-án van az EQ-ja.

Szerény véleményem szerint sajnos mindig is voltak, mindig is lesznek olyan emberek, akik egyszerűen örömüket lelik, hogy máson mindent észrevesznek és kárörvendően szóvá is teszik (a cikkíró is ebbe a kategóriába tévedt), míg magukon azt a bizonyos "gerendát" sem.

Mi/vagyis én pedig azért veszem részben magamra, mert ugyanúgy "eltakarom a Napot", mint azt a cikkíró volt kedves megjegyezni. . . viszont nem vagyok zsíros hajú, mosakszom is, napjában többször, fodrászhoz is eljárok havonta, heti 4x edzek, hogy fogyjak, melegítőnadrágot általában oda húzok fel, ill. a kertészkedéshez (vessetek meg érte, de a kisestélyit sajnálnám oda), stb. - mindezt szintén gyermek és munka mellett.

S még valami: egy nálam jobb anyának, akinek már sikerült lefogynia (vagy már eleve szerencsés testalkatú), aki hetente jár fodrászhoz, szoláriumba, műkörmöshöz, stb. is lehet akkora-de akkora füle (nem akarok személyeskedni, de) mint egy elefántnak, vagy akkora lába, mint egy férfinak, vagy veleszületett izomsorvadása, amitől kacsásan megy, vagy bütyke, vagy büdös szája (az ápolás ellenére is! - a sok dohányzástól, mert az beleivódik az ember bőrébe), vagy mit tudom én milyen szépséghibája - amivel engem nem bánt és eszembe sem jutna gúnyolódni rajta! A kövérség is pont ilyen, jó lenne, ha rögzülne, hogy nem ápolatlanságunkban vagyunk ilyenek és biztos vagyok benne, hogy a legtöbb sorstársam nap mint nap küszködik és tesz ellene, mert mi is tudjuk, hogy egészségesebb vékonyabbnak lenni, ill. a legfőbb indok, hogy szeretném látni a gyermekemet felnőni.

874. spinneli (válaszként erre: 873. - Mazsinka)
2012. aug. 29. 18:20

Akarja a rák, direkt nem akarod felfogni azt amit írnak neked.


Te lovagolsz itt mindig és mindenkor a vékony vs. dagadt témán-olvasd vissza magad bátran.


Arról, hogy te vadidegenek véleményét magadra veszed egyedül te tehetsz, senki más.


Egészséges emberek nem foglalkoznak olyanok véleményével, akikbe a lábukat sem törölnék, csak azok, akik igaznak vélik a bántásokat.


Lépj már túl azon, hogy minek mondanak, az a lényeg, hogy te és azok mit látnak, akik szeretnek téged, nem egy marok suttyó prolifalváról.

873. Mazsinka (válaszként erre: 872. - Spinneli)
2012. aug. 29. 18:14
Kösz, de még senki nem mondta ezt nekem, persze rajtad kívül. Ja, és nem vagyok dagadt, bármennyire is szeretnék bebizonyítani. :)
872. spinneli (válaszként erre: 871. - Mazsinka)
2012. aug. 29. 18:13

Jó, akkor durcázz hisztizz,és verd magad a földhöz ha beszólnak neked, hogy dagadt vagy.

:)

871. Mazsinka (válaszként erre: 869. - Spinneli)
2012. aug. 29. 18:10
Ezzel az erővel mehetek jól beszólni anyósomnak, hogy nagy az orra, apósomnak, hogy görbe a lába, húgomnak, hogy bodri a haja, sógornőmnek, hogy gebercs, férjemnek, hogy kopaszodik, s ha netán valamelyik felveszi, vagy megsértődik, majd legfeljebb hozzávágom, hogy ne gyerekeskedjen már!
870. spinneli (válaszként erre: 868. - Mazsinka)
2012. aug. 29. 18:09
Egyébként szerintem pont ez a fő gondod, hogy ilyen semmi emberek megnyilvánulását komolyan veszed.
869. spinneli (válaszként erre: 868. - Mazsinka)
2012. aug. 29. 18:08
Persze, hogy gyerekes, de ezeken az embereken nem tudsz változtatni, a magad hozzáállásán pedig igen-az is gyerekes tényleg, ha ilyeneken felhúzza magát az ember.
868. Mazsinka (válaszként erre: 867. - 4244093cd0)
2012. aug. 29. 18:06
Szerintem pedig rosszul fogalmaztál: ki kell nőni az ovis viselkedést, nem kell gúnyolódni és beszólogatni, mert az ezerszer ovisabb, mint elviselni a hülyeségeket. Vagy szerinted normális dolog felnőtt fejjel egy göndör hajú lányt pulikutyának csúfolni, az érett megnyilvánulás ugye, csak szegény nő az éretlen, akinek épp rosszul esik? Na nemár...
867. 4244093cd0 (válaszként erre: 851. - Spinneli)
2012. aug. 29. 17:57

Ó és nem beszéltünk még az elálló fülről ,csámpás ,x,O lábakról ,a kefe hajról,magasságról ,alacsonyságról.....és még sorolhatnám.

Mindenkit lehet bántani valamiért ,ami éppúgy rosszul esik neki ,és mindig lesznek emberek akik meg is teszik.

Mi a tanulság?

Szerintem az ,hogy ideje lenne kinőni a gyerekkorból ,és nem duzzogni azon ,hogy pistike,vagy katika csúfolódott velem ,főleg ha igaza van :))

Ha megbántódunk ,egy ilyen rosszindulatú megjegyzésen ,akkor valszeg ,pont úgy vélekedünk önmagunkról,és igazából ez bánt minket.

866. bd55e3f068 (válaszként erre: 863. - Mazsinka)
2012. aug. 29. 16:56
Én sem mondtam senkinek az arcába senkinek, hogy kövér, nekem mégis bőven jutott a beszólásokból. Bunkók voltak, vannak, lesznek is, ezért gondolom, hogy az a legjobb, ha mindenki megtanulja ezeket a dolgokat a helyén kezelni.
865. c8ec504c40 (válaszként erre: 859. - B-zs)
2012. aug. 29. 16:18

Tudom, ezt az előítéletet azért írtam, hogy ne gondolják azt, hogy csak beleképzeljük a dolgokba, mert rosszat akarunk róla direkt gondolni.

Amúgy az is számít, hogy amikor az a kisgyermek ott éppen rosszul volt, az anya hogy viselkedett vele?

864. c8ec504c40 (válaszként erre: 786. - Rewt)
2012. aug. 29. 16:11
Te is írhatnál cikket - jó értelemben véve :)
863. Mazsinka (válaszként erre: 858. - Bd55e3f068)
2012. aug. 29. 16:08
Nem ez a legjobb kifejezés, mert ha eljutunk oda, hogy magára veszi, akkor a sértés már kimondatott. Szerintem ki sem kellene mondani bizonyos dolgokat a másik szemébe, nemcsak azt, hogy kövér vagy sovány, de azt sem, hogy csúnya az orra, rohad a foga, büdös a lába. Ezeket sem toljuk a másik arcába, ezt nevezik tapintatnak. Pl. én senkinek nem mondtam azt nyíltan, hogy milyen undorítóan vékony, vagy fogyjon le! Az más kérdés, hogy gondolok, amit gondolok, vagy általánosságban beszélek alkatokról.
862. c8ec504c40 (válaszként erre: 773. - Mazsinka)
2012. aug. 29. 16:06

Szerintem is kultúra. Életem java részében én is vékony voltam, jobban mondva gebe... mindenesetre olyan, mint a mai modellek (na jó, azért nem olyan, mint egy éhenkórász, nem látszottak ki a bordáim), de "szép" sovány. Akkor olyan kedvességeket kaptam, hogy "Téglát kell rakni a zsebébe, hogy nehogy elfújja a szél".

Most, hogy pár éve meghíztam, mindjárt több lett a "dícséret" ugyanazoktól: "De megasszonyosodtál!", "Nem vigyázol magadra?! (leszögezem az érintett lánya is jól meg volt hízva), stb.

Szerény véleményem szerint mindig is voltak, mindig is lesznek olyan emberek, akik egyszerűen örömüket lelik, hogy máson mindent észrevesznek és kárörvendően szóvá is teszik (a cikkíró is ebbe a kategóriába tévedt), míg magukon azt a bizonyos "gerendát" sem.

Mi/vagyis én pedig azért veszem részben magamra, mert ugyanúgy "eltakarom a Napot", mint azt a cikkíró volt kedves megjegyezni... viszont nem vagyok zsíros hajú, mosakszom is, napjában többször, fodrászhoz is eljárok havonta, heti 4x edzek, hogy fogyjak, melegítőnadrágot általában oda húzok fel, ill. a kertészkedéshez (vessetek meg érte, de a kisestélyit sajnálnám oda), stb. - mindezt szintén gyermek és munka mellett.

S még valami: egy nálam jobb anyának, akinek már sikerült lefogynia (vagy már eleve szerencsés testalkatú), aki hetente jár fodrászhoz, szoláriumba, műkörmöshöz, stb. is lehet akkora-de akkora füle (nem akarok személyeskedni, de) mint egy elefántnak, vagy akkora lába, mint egy férfinak, vagy veleszületett izomsorvadása, amitől kacsásan megy, vagy bütyke, vagy büdös szája (az ápolás ellenére is! - a sok dohányzástól, mert az beleivódik az ember bőrébe), vagy mit tudom én milyen szépséghibája - amivel engem nem bánt és eszembe sem jutna gúnyolódni rajta! A kövérség is pont ilyen, jó lenne, ha rögzülne, hogy nem ápolatlanságunkban vagyunk ilyenek és biztos vagyok benne, hogy a legtöbb sorstársam nap mint nap küszködik és tesz ellene, mert mi is tudjuk, hogy egészségesebb vékonyabbnak lenni, ill. a legfőbb indok, hogy szeretném látni a gyermekemet felnőni.

861. b-zs (válaszként erre: 860. - Gavrilo1)
2012. aug. 29. 16:04

többször nem írom le, fulladt a gyerek, nekem feltűnt, hogy fullad, de annyira nyugodtan ült az anyuka ott, hogy hihetetlen.. ezt nem lehet nyugodtan kezelni, ha otthon tudta volna, nem hozta volna be és nem ült volna ott fél órát, vénás injekciót kapott és pipát, mert fulladt.

azért hitetlenkedtek, mert nem hiszitek el, hogy van ilyen. én ott voltam, volt ilyen, épp a férjemnek is mondtam, ha nem látom a saját szememmel és nem hallom, nem hiszem el.

860. Gavrilo1 (válaszként erre: 859. - B-zs)
2012. aug. 29. 15:59

Nekem több gyerekem is volt kruppos kicsinek- kórházban is voltunk. Első alkalommal én jobban megijedtem mint a gyerek, de később amikor már ismertem a köhögést, fulladást, tudtam mennyire komoly ,teljes nyugalommal kezeltem, míg akik nem ismerték a szitut nagyon megijedtek a hörgésétől, fujtatásától a gyerekemnek.

Lehet hogy épp hasonló volt a helyzet ott is.

859. b-zs (válaszként erre: 854. - C8ec504c40)
2012. aug. 29. 15:50
én nem azért voltam előítéletes, mert ki volt sminkelve, engem az zavart, hogy csak ott ül és vár egy fulladó gyerekkel..és számomra úgy tünt, hogy az a gyerek nem akkor lett épp rosszul, hanem már éjszaka is gond volt vele.
858. bd55e3f068 (válaszként erre: 852. - Mazsinka)
2012. aug. 29. 15:50

Nem arról van szó, hogy feltétlen rosszul érzi magát úgy, ahogy fest, hanem érthetően senki nem vágyik arra, hogy beszóljanak neki azért ahogy kinéz vagy hogy mit eszik.

Nem kell magáravenni ezeket az embernek, akármelyik táborba is tartozik.

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook