Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A három hónapot betöltött baba ehet már gyümölcspépet? fórum

A három hónapot betöltött baba ehet már gyümölcspépet? (tudásbázis kérdés)


46. DODICA (válaszként erre: 43. - 104bdd8c43)
2007. aug. 8. 08:23

Én nagyon is megtapasztaltam ezt, 2 gyerekemmel is, de mi a baj ezzel??? Nem értem.....

Kötelező 6 hónaposan bármit is elfogadnia????

Miért nem lehet megvárni türelmesen azt az időt, amikor az anyatej mellett - saját döntése során - elfogad mást is?? Nálunk ez az egyik lányomnál 9 hónapos korban jött el, a másiknál 7 hónaposan. És??? 1 évesen már mindkettő ugyanazt ette, mint a többi.

45. Krysty (válaszként erre: 43. - 104bdd8c43)
2007. aug. 8. 07:25

Ez is egy érdekes tapasztalat részedről. Az én lányom is fél évesen kapott először gyümölcsöt és soha semmi gond nem volt az atetéssel.

Egy olyan kaját sem tudok mondani amit kiköpdösött volna!!! És az ismerőseim sem tapasztaltak ilyesmit.

44. Krysty (válaszként erre: 39. - 104bdd8c43)
2007. aug. 8. 07:21
Lehet hogy MÉG nincs semmi baja a gyerekednek...
43. 104bdd8c43 (válaszként erre: 42. - M_Marcsa)
2007. aug. 7. 23:57
Én akkor is adom a gyümit ha anyatejet kap. Aztán amikor eljön a 6 hónap utánna köpdösi nekem kifelé a kaját mert nem fogad el semmit csak az anyatejet. Nem játszunk ilyet, tapasztaltam már jónéhány anyukánál az ismerőseim között ezt. Aki betarja, betartja, aki nem az nem! Én nem fogom, az biztos, akárki akármit mond is! A barátnőm 40 évesen szült, ő sem tartotta be, pedig egészségügyi dolgozó! Tapasztalta ő is "a gyerek nem fogad el semmit " szépen megmondta a védőnőnek, hogy ő nem akar így járni! Ennyi!
2007. aug. 7. 10:01
Kóstoltatni lehet, de etetni 4 hónaptól a táposokat, anyatejeseknek 6 hónaptól.
41. M_Marcsa (válaszként erre: 31. - LoLiNa)
2007. aug. 7. 09:58
Rántás??? 8-9 hónaptól csak.
40. DODICA (válaszként erre: 39. - 104bdd8c43)
2007. aug. 7. 09:36

Te tudod...

Attól, hogy apudnak nem lett tőle baja, még nem biztos, hogy ártalmas haladni a korral, s belátni, hogy a babának teljesen elég, s a legegészségesebb a 100% anyatejes táplálás min. 6 hónapos korig, szemben a ki tudja mi mindent nem tartalmazó gyümölcsökkel. Mert azt ugye te se gondolod komolyan, hogy mai világunkban van még biokaja? :))

39. 104bdd8c43 (válaszként erre: 37. - Krysty)
2007. aug. 6. 22:17
Nekem a védőnő is tudta mit adok neki, semmi ellenvetése nem volt. Apám 53 éves lesz napokon belül, szóval a lisztleves igen régi dolog, akkor még nem volt tápszer. A gyümölcspépet 2 etetés között kapott, akkor is csak 2-3 taáskanálnyi mennyiséget egyszeri alkalommal naponta. Semmi baja nem volt tőle sosem, imádta az almát és az őszibarackot is. Ha lesz még másik gyerekem is, annak is fogom adni ugyanúgy mint az elsőnek!
2007. aug. 2. 12:43
A hozzátáplálás/leválasztás nem ajánlott 6 hónapos kor alatt! (Tápanyagtáblázat, Medicina, 2005)
37. Krysty (válaszként erre: 35. - 104bdd8c43)
2007. aug. 2. 12:29

Mindennek meg van a maga ideje! Nem véletlenül "találták ki" hogy mit mikortól adhatsz a gyereknek. Gondolom azért te nem lisztlevessel tömöd a gyereked azért mert apád is azon nőtt fel!

Az én nagyapám lovaskocsival járt, mi mégsem követjük a példáját.

A lányom több mint 2 évig szopott, egyszer volt beteg, azon is 2 nap alatt túl voltunk.

36. DODICA (válaszként erre: 35. - 104bdd8c43)
2007. aug. 2. 09:25

:)))

A szülői hozzáálláson is nagyon sok múlik ám! Egy köhintés, s már rohannak is a dokihoz.


Ugyanakkor az allergia előfordulása is sokkal gyakoribb környezetünk vészes szennyezettsége miatt, ill. a táplálékok mesterséges volta miatt.


Nekem van allergiás gyerekem, de a dokinénit éveken át így se látogatjuk. :))

35. 104bdd8c43 (válaszként erre: 31. - LoLiNa)
2007. aug. 1. 23:36
Ez igaz! Apám is az úgymond lisztlevesen nőlt fel és semmiféle allergiája nincs! A mostani gyerekek mind táposcsirkék,kis szél megfújja őket már viszik az orvoshoz mert betegek, ez vonatkozik az anyatejesekre is, ők sem különbek! Sok olyan anyatejes gyereket ismerek akik többször vannak orvosnál mint a tápszeren felnőtt gyerekek!
34. DODICA (válaszként erre: 27. - Win)
2007. júl. 31. 13:37
:))
33. Krysty
2007. júl. 31. 08:18
HA tápszeres babáknak 4, az anyatejeseknek 6 hónapos kortól ajánlott, de ha 3 hónaposan adsz neki almapépet semmi baja nem lesz. Szerintem viszont ne rögtön a péppel kezdjetek hanem pár kanál almalével.
2007. júl. 31. 07:08
Igen.
31. LoLiNa (válaszként erre: 16. - Szofka)
2007. júl. 31. 06:53
az összes 30 feletti ember lisztérzékeny lehetne ennyi erövel. anno valami lisztes löttyöt adtak sokat a babáknak. gyenge rántás alap, vízzel. és senkinek semmi baja.
30. LoLiNa
2007. júl. 31. 06:49
3hó baba ehet már almát, banánt, répát, narancsot, mandarint, paradicsomot, őszibarackot, meggyet. ezt lé vagy pép formában. az új ételeket persze szoknia kell.. először csak 1-2 kiskanál.. pár napig folyton emelve az adagot. persze ha elfogadja :) amúgy a banán kivételével mindet eheti 2 hónaptól
2007. jún. 28. 19:21
Igen, ehet.
28. M_Marcsa (válaszként erre: 27. - Win)
2007. jún. 26. 19:12
Miért?
27. win
2007. jún. 26. 13:36
Ennyi sok marhaságot...
2007. jún. 26. 13:22
Én már adtam és nem volt vele semmi gond.Adtam anyatej mellett is és tápszer mellett is.
2007. jún. 26. 09:33

Nem kell sietni a hozzátáplálással. Kóstolgatni lehet kis kanállal, sztem korai még.

A gyümölcspépek is 4 hós kortól vannak.

24. M_Marcsa (válaszként erre: 23. - Kalthelios)
2007. jún. 26. 09:31
Görögdinnyét nem jó adni, mert nem lehet tudni, mikor szedték. Több babát vittek már kórházba emiatt.
2007. jún. 26. 00:27

Átmásoltam egy másik kérdésről az előző válaszom indoklását:

A kicsinek adj anyatejet, ameddig csak van a cicidben!

Ha kiegészítő táplálásra van szüksége, inkább úgy oldd meg, hogy egyik alkalommal szopizzon és cumisüvegből add oda neki az előző étkezési időben kifejt anyatejet, a másik étkezése pedig legyen FRISS almalé! Az biztosan nem árt pici babáknak sem, és nem is unják meg.

Egyszerre azért nem jó az anyatejjel, mert gyümölcsöt csak éhgyomorra szabad fogyasztani.

A fehérjékkel erjedni kezd. Hasfájós lesz a baba tőle.

Ha 3 óra eltelik a szoptatás után, ihat annyi FRISS gyümölcslét, amennyi jólesik neki a következő szoptatás előtt 20-30 percig.

Ennyi idő kell, míg a gyümölcsök áthaladnak az emésztőcsatornán.

Kivéve a banánt, a datolyát, a fügét és az aszalt gyümölcsöket, mert azoknak 40-45 perc kell.

A görögdinnye 20 perc alatt átszalad rajtunk.

Jön a szezonja, ahhoz még gyümölcscentrifuga sem kell, és imádni fogja még a pici babád is.


Nem vagyok gyerekorvos, és ennyire pici babák kiegészítő táplálásában gyakorlatom sincs, mert én 8 hónapig szoptattam az áprilisban született lányomat. (1976-ban!)

Imádta a görögdinnyét csócsálni, de nem merem felelősségteljesen ajánlani.

Azt viszont teljes felelősségem tudatában, biztosan állítom, hogy tápszert és tehéntejet -még felesben sem - ne adjatok anyatej helyett!

Ha muszáj pótolni, csak FRISS gyümölcsöt centrifugáljatok, passzírozzatok, pépesítsetek!


Bébiknek gyártott gyümölcsitalokat, pépeket azért ne adjatok, mert a hőkezeléssel savasakká válnak az eredetileg lúgos gyümölcsök.

2007. jún. 26. 00:18

Az eredeti kérdésre a válaszom: IGEN.

Adhatsz a babádnak gyümölcspépet, levet, de arra nagyon figyelj, hogy a szoptatás után teljen el 3 óra!

2007. jún. 26. 00:18

Az eredeti kérdésre a válaszom: IGEN.

Adhatsz a babádnak gyümölcspépet, levet, de arra nagyon figyelj, hogy a szoptatás után teljen el 3 óra!

2007. jún. 25. 21:26
Szerintem még korai a hozzátáplálás. Van valami oka, hogy akarod? Ha van indok adj neki, de ha nincs még ne.
19. contu
2007. jún. 25. 19:36
Fél éves koráig legjobb az anyatej. Annak híján a tápszer. A gyümölcsökre és egyebekre még nem készült fel a gyomra. A barátnőm előbb próbálkozott a gyümölccsel a lányánál, de nem bírta a pici gyomra.
2007. jún. 25. 19:10
A leválasztás megkezdése (hozzátáplálás) nem ajánlott 6 hónapos kor előtt.
2007. jún. 25. 13:58

Végigovastam a hozzásszólásokat, érdekes, hogy milyen különbözőek a vélemények, ill. az orvosi, védőnői tanácsok.

Nekem 26 évvel ezelőtt a védőnő mondta, hogy feltétlen kezdjem a gyümölcslevet. Ekkor volt a lányom kb. 1 hónapos. Én meggylével kezdtem, mivel éppen akkor ez volt. Persze éppen csak ízelítőt kapott, egy mokkáskanálban pár cseppet.

Nekünk 3 hónaposan el kellett kezdeni a főzeléket.

Én józan paraszti ésszel úgy gondolom, hogy az anyatej teljesen megfelő, dehát minden korban mást gondolnak helyesnek az okosok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook