Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A három hónapot betöltött baba ehet már gyümölcspépet? fórum

A három hónapot betöltött baba ehet már gyümölcspépet? (tudásbázis kérdés)


2007. aug. 20. 16:18
Az enyém májusi baba volt, és júliusban már adtam neki a saját kertünkben termett őszibarackból. Persze, áttörtem, átnyomogattam szűrőn, nehogy egy darab rost is fennmaradjon. Olyan pépes forma lett. Imádta a gyermek. Igaz, én nem szoptattam semennyit, lehet, hogy szopós babáknál másként van ez a gyümölcs etetés.
75. 104bdd8c43 (válaszként erre: 74. - 8a68aecda6)
2007. aug. 20. 14:43
Mi a natúr rizspéppel kezdtünk, abba kevertem neki gyümölcsöt. Nekem egy ismerős anyuka adta ezt a tippet. Nagyon ízlett neki!! 3 hónaposan ette már. Nekem tudta a védőnő és egyáltalán nem volt kiakadva, sőt azt mondta adhatom neki nyugodtan csak a fokozatot tartsam be.. szóval nem volt kiakadva rajta. A mamám mondta 6 hetes korában, hogy reszeljek meg egy almát, paszírozzam ki a levét és kóstoltassam meg vele! Nem bántam meg, hogy adtam neki! Imádta nagyon!!
74. 8a68aecda6 (válaszként erre: 60. - 104bdd8c43)
2007. aug. 13. 22:21
a milupa tejpépek babatejet tartalmaznak .az én kislányom 6 hónapos korától kapja hozzátáplálásként, és imádja őket ,már mindegyiket kipróbáltuk .a6hetes almalé itatása kicsit szerintem túlzás,szegény gyerek azért akarta annyira még mert éhes volt.szerintem ezt egy orvosnak vagy védőnőnek se mond mert kiakadnak
73. DODICA (válaszként erre: 72. - Krysty)
2007. aug. 12. 23:35

Igen, én is így gondoltam! :)))


Merthogy nekem is úgy rémlik, ezek az elnevezések.


Félreértés....


A "sima", üveges bébidesszertek nem tartalmaznak tejet, de cukrot már igen. (márkafüggő) Meg ugyan mitől áll el olyan sokáig??.... Én nagyon nem merek már hinni semmiben... Az csak egy dolog, mi van ráírva..


Még mindig legjobb a nagymama kertjéből a biztosan nem permetezett "bio" zöldség-gyümölcs! ;) :)))

72. Krysty (válaszként erre: 71. - 104bdd8c43)
2007. aug. 12. 17:19

A gyümölcspépnél gondolom mi mindketten a tejpépekre gondoltunk, amik gyümölcs ízűek és van amin az áll hogy már 4 hónapos kortól adható(por formában kapható, otthon kell kikeverni).

Ami nem tej alapú (üveges kiszerelésben) az bébi desszert néven kerül forgalomba, és ezek valóban nem tartalmaznak tejet.

2007. aug. 12. 12:52
Tejalapú a gyümölcspép?? Mióta?? Minek a tej a gyümölcspépben??? Van amelyikben van, mert joghurtos, de nem mindben!! Ezt az üvegén olvastátok?? Holnap megnézem valamelyik boltban...erre már én is kíváncsi vagyok!
70. Krysty (válaszként erre: 69. - DODICA)
2007. aug. 12. 05:42

"A gyümölcspépek is mind tejalapúak....."Igen!

És mint ezt nagyon sokan tudjuk, tejet egy éves korig nem ajánlott adni!

69. DODICA (válaszként erre: 67. - 104bdd8c43)
2007. aug. 11. 09:23

A pelenkákkal semmi bajom, abból küldhettek volna naponta is. :)))


Hát én bizony kaptam elválasztó bébitej, Miluma 3+, stb.. reklámokta is, mert ugye más 3 éves korig illene ilyeneket adni. ;) :))


A gyümölcspépek is mind tejalapúak.....

2007. aug. 10. 19:18
Fél éves koráig nincs szüksége másra csak az anyatejre. De gondolj csak bele mennyi élelmiszerbotrány van? Az ember nyugodtan ráér fél éves korától "mérgezni" a gyerekét. Ha valakinek kevés a teje inkább tápszert adjon, a babák gyomra még nem érett fél éves kor előtt a pépes ételekre!
67. 104bdd8c43 (válaszként erre: 65. - DODICA)
2007. aug. 10. 17:33
Nekem minden létező reklámot küldtek..mildi, Nestle,Kecskeméti..stb. Tápszert külön nem reklámozott senki. Ezek mind a bébiételekről italokról és gyümölcspépekről szóltak. A Nestlés a fejlődéskövetős anyagot küldték folyamatosan. Ezt senki sem kéri, küldik automatikusan, ugyanígy a pelenkásat is, hol a Liberósat hol a pamperseset kaptam.
66. win (válaszként erre: 65. - DODICA)
2007. aug. 10. 16:39

Most néztem az előző hsz-om végén: lassabban. :)))

És ezt pont Neked írom! Hihi! :)))


A kórházi csomagot megkaptam, de nem foglalkoztunk vele. ;) Utána postai úton sosem jött semmi ilyen jellegű reklámanyag. Az is igaz, hogy elköltöztünk, de a régi címünkre sem.


A mi tápszerünk a kutyakajában végezte. :))


nme tudom, mennyire lehet összefüggést atlálni súly, mozgásfejlődés és az anyatej elégségessége között. Talán nincs, de az én fiam 6 hónaposan már 9 kiló felett volt és mászott, neki már nem volt elég.

65. DODICA (válaszként erre: 64. - Win)
2007. aug. 10. 16:17

Nem is voltam szomorú. :PP :))


Hogy csináltátok??? Mármint, hogy sose kaptatok reklámanyagot??? Elköltöztetetk közben talán??

Már eleve a kórházban átadják a kisbaba csomagot, nem???

Bár nem is tudom, mit csodálkozom, hiszen én nem kórházban szültem, nem is kaptam semmiféle csomagot, ergo azt hittem, nem is tudja semmilyen tápszergyártó cég, hogy született egy új élet (hiszen nem írtam alá sehol, hogy átvettem azt a csomagot), mégis megtalált minket mindegyik, s még azt is tudták, hány hónapos a gyerek. Na, ennyit az adatvédelmi törvényről. :((


Második gyerekemnél egy hajnal 2 órás időpontban szalasztottam el férjecském tápszerért, totál behisztiztem. Mire hajnal 4-re hazaért, édesdeden alukáltunk. Párom felvágta a dobozt a konyhaszekrény tetejére, sose lett felbontva. :))) A tudata megnyugtatott. (Látod? Erről beszéltem eddig is! :)) Sajnos...Ja, a tápszerreceptet előtte nem kértem, kaptam automatikusan!) A következő gyereknél már semmi ilyesmire nem volt szükségem. Receptet se kaptam már automatikusan. :)


Bizony, a megfelelő információáramlás nagyon sokat segíthetne azon, hogy még több baba legyen anyatejes! De ehhez még mindig hosszú az út szerintem...


Nekem volt 2 nagyon jó alvó gyerekem, aztán a harmadikkal a poklok poklát éltük át egy éven keresztül. Akkor tényleg rémes volt, de ma már a világon semmi gond, s egyáltalán nem bántam meg, hogy az első évének minden egyes éjszakáján miatta kellett szenvednünk. :)


Nem hiszem, hogy az anyatej elégsége a baba súlyával összefüggne. A középsőm közel 5 kilóval született, a legnagyobb/ legdundibb volt a 3 közül, s mégis ő volt 9 hónapig 100% anyatejes. 6 hós kora után persze már én is megkínáltam ezzel-azzal, de sose fogadta el, a fejét is elfordította. Aztán egy nap meggondolta magát. :)) 1 évesen meg már ő is azt ette, mint a többi.


Minden gyereke más és más, de abban egyetértünk ugye, hogy a legjobb az anyatej?! ;) :)

64. win (válaszként erre: 63. - DODICA)
2007. aug. 10. 14:16

Akkor megpróbállak felvidítani kicsit! :)))

Sosem kaptunk tápszer meg tejpép reklámokat.

A fiam 2 hónaposan elkezdett sztrájkolni: hol szopott, hol nem. Egy idő után azt mondtam, sosem lehet tudni, kértem egy tápszerreceptet. A doktornőnk nem szívesen írta fel, húzta a száját.

A védőnőm, bár segíteni nem nagyon tudott, maximálisan támogatott. Sohasem buzdított arra, hogy adjunk tápszert a gyereknek. Talán azért, mert az elsőt ő nem tudta szoptatni, és tudta milyen a tépzerezés. A második babája már 6 hónapos, még mindig szépen szopik, bár már kap mellette gyümölcsöket, és ő rettentően boldog. Biztos vagyok benne, hogy ezek után még kevésbé fog bárkit is a szoptatásról lebeszélni.

Az "agymosás" csak annál használ, aki nincs megfelelő információk birtokában, és nincs benne kellő kitartás. Persze a támogató háttér sem utolsó. Engem a férjem végig bíztatott, amikor már nagyon el voltam keseredve, és ez mindennél többet ért.


Nem értem azokat a szülőket, akik hajszolják az időt, hogy a gyerek minél előbb átaludja az éjszakát. Persze én könnyen beszélek, hisz a fiam 3 hónapos kora óta a legritkább esetekben ébred csak fel, de addig én is mindig keltem, volt, hogy 2 órán keresztül nem volt hajlandó visszaaludni, de azt gondoltam, ez a természet rendje. Tudomásul vettem, hogy így van jól, annak ellenére, hogy fáradt voltam. Ha a következővel nem leszek ilyen szerencsés, akkor azt is tudomásul veszem.


És igazad van abban, hogy a babák valószínűleg tudják, mikor akarnak már mást is enni. Egy ismerősöm fia 9,5 hónapig csak szopott, utána viszont villámgyorsan "behozta a lemaradást". Neki addig elég volt az anyatej. Biztosan számít a baba súly, fejlődésének üteme is. Ő egy pici baba volt, 2600 gr körüli súllyal született, lasabban gyarapodott.

63. DODICA (válaszként erre: 62. - Krysty)
2007. aug. 10. 13:44

Tény, hogy egyre jobban buzdítanak a szoptatásra az egyik oldalon, mégis, a másik oldalon mintha süket fülekre találnának...:((


Másrészt számomra nagyon visszás, mikor az ember kiveszi postaládájából a különféle tápszerreklámokat, avagy a bébiételekét, tejpépekét, stb. (néha még mintát is küldenek), miközben a prospektusuk is ír a szoptatásról. Ha figyelmesen olvassuk, akkor viszont agymosásszerűen rávesz a termék kipróbálására idejekorán, ill. anyatej mellett/helyett. :((


A szoptatás előnyeiről beszélnek..... a termékek reklámozása mellett sajnos. :(


Amire meg még céloztam a mondatommal: megfelelő szoptatási tanácsadás/segítség helyett a védőnők szájából is általában azt hallani, hogy semmi baj anyuka, nincs gond, nagyon korszerű tápszerek állnak rendelkezésre, nem mindenki tudja a babáját szoptatni, nincs mindenkinek elegendő teje, stb..... Majd az anyuka ebbe belenyugszik, feladja, s kiegészítésként elkészíti az első cumisüvegnyi adagot este, mert addigra már "nincs elég teje", s aludjon jól a baba, ahelyett, hogy éjjel is újfent megszoptatná a kicsit, s a gyakoribb szoptatással serkentené a tejmennyiséget.


Másrészt, ha meg valaki megrögzött szoptatáspárti s csakis anyatejen táplálja gyermekét, sokszor hallgathatja a "de én nem leszek a gyermekem rabszolgája" és az "ideje lenne már megkínálni ezzel-azzal" c. műsorokat (meg a hozzájuk hasonló ezer másfélét is).

62. Krysty
2007. aug. 10. 11:52

"Csak sajnos modern korunkban szépen el van hitetve a nőknek, hogy teljesen jó az egyéb megoldás, a tápszer, stb.... "

Ezzel a mondatoddal nem értek egyet!!! Pont manapság vívja aranykorát a szoptatásra való buzdítás.Minden babafórumon és műsorban a szoptatás előnyeiről beszélnek, és arról hogy miért fontos hogy betartsuk a hozzátáplálásnál a megfelelő időt a különböző ételeknél.

Aki ennek ellenére másképp csinálja az vagy nem fogja fel ennek a súlyát vagy olyan idősebbekre hallgat akiknek még mindegy volt hogy min nő fel az a gyerek!

61. DODICA (válaszként erre: 60. - 104bdd8c43)
2007. aug. 10. 11:38

Mégha így is lenne (ami nem igaz szerintem, mert ilyen alapon egy életen át lehetne csakis anyatejet inni :)) ), mi ezzel a baj??? Előbb-utóbb úgyis mindenki átáll az ételfogyasztásra.

Azt meg egy baba is nyugodtan eldöntheti, mikor van szüksége az anyatejen kívül más táplálékra, mikor érik meg arra, hogy mást is fogyasszon.

Egy 3 hónapos baba gyomra még végképp nincs felkészülve egyéb táplálékokra, annak még csakis az anyatej való!

Csak sajnos modern korunkban szépen el van hitetve a nőknek, hogy teljesen jó az egyéb megoldás, a tápszer, stb....

Régebben ennyit nem vacakoltak, aki szült, az tudta, hogy ehhez a szoptatás is hozzátartozik, s nem tett meg mindent ellene. Ma már túl sok kifogást lehet találni... ;)


Engem nem zavart, ha elutasították az első próbálkozásokat, szépen türelmesen megvártam azt az időpontot, mikor elfogadták. Igaz, nem is kísérletezgettem, csakis 6 hós koruk után. :)

60. 104bdd8c43 (válaszként erre: 58. - 754c7e07c3)
2007. aug. 10. 11:27
Dehogynem azért!!! Nekem 6 hetes volt amikor az alma levét kiskanállal dtam neki, egyszer sem köpte ki! Sőt azért sírt mert nem adtam neki többet. Akárki akármit mond, tuti azért nem kell nekik semmi, mert az anyatej ízéhez vannak szokva és mást nem akarnak enni mert nem olyan az íze mint a megszokott kajának!!
59. 104bdd8c43 (válaszként erre: 55. - Krysty)
2007. aug. 10. 11:22
Nekem kruppos, azért csinálták, hogy allergiás eredetű-e vagy nem...de semmire nem allergiás!!! Nekem meg sem kérdezte a doki mikor mit adtam neki enni. Nem allergiás eredetű a krupp!!Legalábbis nála nem. De valószínű, hogy 6 hónapos korában volt valami ilyen jellegű betegsége és abból maradhatott szövődményként.
58. 754c7e07c3 (válaszként erre: 43. - 104bdd8c43)
2007. aug. 10. 08:54
Te tudod! Ha adni akarsz neki, adj, de nem a "késői" hozzátáplálás miatt köpködik ki a kaját a babák!
57. win (válaszként erre: 55. - Krysty)
2007. aug. 10. 08:33
Igen, és az a szerencsésebb eset, amikor kinövik...
56. Krysty (válaszként erre: 48. - 104bdd8c43)
2007. aug. 9. 19:40

Miért csináltak neki allergia vizsgálatot?

A gyerekorvosotoka meg nem értem, a bolti tej jobb a gyereknek mivel az pasztörizált, a házit max felforralod és úgy, jó zsírosan adod a gyereknek.

A Spectrumon volt egy babás műsor kb 1 hónapja amiben kifejtették hogy a házitej nem gyerekeknek, hanem bociknak van "kitalálva". De a te dolgod, csak nagyon furcsának találom!!!!!!!!!

55. Krysty (válaszként erre: 47. - Win)
2007. aug. 9. 19:34

Igen, erről beszéltem. Szegény kislány!Ilyenkor nagyon nehéz elmagyarázni hogy miért nem ehet mindent. A tesóm fiánál is csak 3 évesen derült ki a tejcukor érzékenység, most 6 éves és a diéta ellenére még mindig nem "nőtte ki".

Az allergológus azzal kezdte hogy mennyi idősen milyen kaját kapott.

54. kszilvi (válaszként erre: 52. - 104bdd8c43)
2007. aug. 8. 13:28
Persze! Azért javasolt már 6 hós kor után hozzátáplálni,mert addigra kifogy a baba vas készlete, amit addig raktározott. 7 hós kortól már husit is kaphat.
53. DODICA (válaszként erre: 52. - 104bdd8c43)
2007. aug. 8. 13:09

Ez igaz. Bár ez se törvényszerű.


Hogyan vették észre a vérszegénységet?

52. 104bdd8c43 (válaszként erre: 51. - DODICA)
2007. aug. 8. 13:03
Igen lett baja sajnos! Súlyos vérszegénység alakult ki nála, injekcióban kapta a vasat és folyamatosan ellenőrizni kellett a vas szintjét ami vérvétellel járt. Ilyet is tud okozni a kizárólagos anyatejes táplálás hosszú távon!
51. DODICA (válaszként erre: 50. - 104bdd8c43)
2007. aug. 8. 12:49

:)))


Miért? A védőnő talán tudott valami okosat mondani?

Egyáltalán, miért zavarta ez az anyukát?? Inkább örült volna neki, hogy ennyire kielégítő tejet tudott adni a babájának! Vagy volt esetleg valami baja a kicsinek?

50. 104bdd8c43 (válaszként erre: 46. - DODICA)
2007. aug. 8. 12:45
Az én ismeretségi körömben van akinek a lánya 1 éves korában sem volt hajlandó anyatejen kívül mást enni! Szóval van ilyen!!Az anyukája pedig mint a mérgezett egér, állandóan a védőnőhöz szaladozott ezmiatt!
49. 104bdd8c43 (válaszként erre: 44. - Krysty)
2007. aug. 8. 12:42
Miért?? Törvényszerű, hogy ha valaki nem csak anyatejet kap 6 hónapig annak betegnek kell lennie nagyobb korában??
48. 104bdd8c43 (válaszként erre: 47. - Win)
2007. aug. 8. 12:40
Nekem év elején csináltak a kicsinek allergia vizsgálatot és minden negatív lett!! 1 éves korától gyerekorvosi vélemény után kapja a tehéntejet, de nem a boltit hanem a háztól hordott tejet! Ahány gyerek annyi féle képpen reagálnak a dolgokra!
47. win (válaszként erre: 44. - Krysty)
2007. aug. 8. 09:18

A férjem kollegájának a kislányáról most derült ki 4 évesen, hogy tejfehérje allergiája van...


Sokat fájt a feje, meg nagyon szúrt a hasa, egy csomó vizsgálatnak alávetették, rengeteg idő eltelt, mire rájöttek, mi is a baja. Most megvonhatnak tőle egy csomó olyan dolgot, amit eddig ehetett.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook