Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos diéta kudarca fórum

90 napos diéta kudarca (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2018. aug. 7. 16:59
90 naposnál mindig a gyümi napon csúsztam el:)
67. michelle.r (válaszként erre: 61. - Guruljka)
2018. aug. 7. 16:58

Óóóó, hát neki muszáj volt ezt írnia, mert nem nagyon fogyott a könyve :DD


A dietetikusok nagy részével meg sajnos az a baj, hogy egyáltalán nem haladnak a korral, az új kutatásokkal, még mindig azt szajkózzák, amit annó tanultak.

66. michelle.r (válaszként erre: 60. - Guruljka)
2018. aug. 7. 16:55

Vagyis, a tudatos táplálkozást feláldoztad a kényelem oltárán? ;)

Pont erről beszélek, ráadásul a fornetti állati finom is, a z egyszerű finomított ch pedig addiktív, napi egy kilót meg tudnék enni, ha nem döntenék úgy, hogy az egészségem többet és.

65. michelle.r (válaszként erre: 57. - Guruljka)
2018. aug. 7. 16:53
Jól emlékszem, hogy egyszer beszélgettünk az agykontrollról - ami szerintem egy rossz fordítás - elmekontroll találóbb lenne ? Csak egy beidegződés - és csoporttudatosság, hogy tanuláshoz kell a ch, vagy az édesség, átprogramozható berögzülések.
64. michelle.r (válaszként erre: 51. - Guruljka)
2018. aug. 7. 16:47

Tényleg nem. Ugyanis próbáltam előbb magáról a "szakértőről" kerestem anyagot. A Lajosmizsei egészségház munkatársa, aki évek óta blogot vezet. Sehol egy tudományos pubikáció, kutatás. Mellesleg az nekem nem érv, hogy a paleo táplálkozás, a testkontroll egy butaság, mert butaság ;)


Egyébként orvosok is állítják, hogy a rák remekül fejlődik lúgos közegben. Tehát aki szerint ez hülyeség, azt nem olvasom. Enné még az is jobban érdekel, hogy a Berki hol nyaral :DDD

63. globus (válaszként erre: 43. - Guruljka)
2018. aug. 7. 15:50

Azt mondják rutinosok, hogy ha nyersen eszed a zöldséget, akkor zöldség. Ha főzve-sütve-párolva, keményítő.

Egyebekben igaz, hogy teljes szétválasztás nincs. Kevés olyan alapanyag van, ami 100 %-ban az, ami. Talán a só és víz? :)

62. 124637ff9b (válaszként erre: 61. - Guruljka)
2018. aug. 7. 14:35

:)

Természetesen meghagyatik :)


Remélem, egyszer majd te is rátalálsz a neked megfelelő módszerre.

61. Guruljka (válaszként erre: 59. - 124637ff9b)
2018. aug. 7. 14:32

[link]


Látom, stopperórát viszont igen.


Aki akarja, csinálja, nekem hagyassék meg az erőteljes berzenkedés joga.

60. Guruljka (válaszként erre: 56. - Michelle.r)
2018. aug. 7. 14:30

Jó lehetett Neked!

Nyilván több tényezős dolog ez, és függ a helyi adottságoktól is. Vittem nem egyszer fegyelmezett zabkását, de az elfogyott néha már délelőtt. (Levelezős voltam és sokat utaztam.)


Az a fornettis meg közelebb volt, mint a salátákat is tartó büfé a másik épületben.

59. 124637ff9b (válaszként erre: 58. - Guruljka)
2018. aug. 7. 14:26
A Testkontroll diéta nem tartalmaz homogén táplálékot.
58. Guruljka (válaszként erre: 54. - 124637ff9b)
2018. aug. 7. 14:23

Ritkán eszem rántott húst, zsíros krumplival sosem ettem, én gyerekkoromban krumplipürével és káposztával kaptam. Későóbb csak néztem, hogy más hasábkrumpival eszi.

Hasábkrumpli nálunk a párolt húsokhoz "járt".


Az állati példákkal azt próbáltam illusztrálni, hogy homogén táplálék nemigen fordul elő a természetben.

57. Guruljka (válaszként erre: 55. - Michelle.r)
2018. aug. 7. 14:19

Igen, begyűrűzött pár fura étkezési szokás bizony.


Az új szokások maradnak, de nekem nagy tanulság volt, hogy ha olvastam,a suli mellett nem tudja tartani az okos étkezést, leintettem. Pedig tényleg az a baj, hogy a szellemi erőfeszítésre az ember a szénhidrátos cuccokat kívánja, és hajlamos megvenni az édes dolgokat. A magammak vitt sűrűre főzött zabkása délutánra elég fura állagú lett még a dobozban is.

56. michelle.r (válaszként erre: 48. - Guruljka)
2018. aug. 7. 14:16
Lehet. Én három egyetemet végeztem, ebből kettőt egyszerre, és egyszer sem ettem fornettit, sőt meg sem híztam ;) Nem várok vállonveregetést, csak tájékoztatásul közlöm, hogy lehet egyetemre járás mellett is normálisan enni :P
55. michelle.r (válaszként erre: 45. - Guruljka)
2018. aug. 7. 14:13

Oh, te mindig mindenen keresed a fogást ;)

Ha egy ember egészséges, lazulhat. Bár én nem tenném, mert a qrva nagy lazulás vezet általában a bajhoz.


Viszont akinek probémája van, az bakker legyen már annyira fegyelmezett, hogy betart dolgokat. Nem is kell életfogytiglan, mert egy hónap és kialakulnak az új szokások.


Nem neked szól, csak nem akarok még egy bejegyzést indítani, de elképedek azon, hogy az emberek nagy része azért kitakarítja az akváriumot, meg az autóját is. De a saját testét, válogatás nélkül tömi mindenfélével.

54. 124637ff9b (válaszként erre: 53. - Guruljka)
2018. aug. 7. 14:09

A rántott hús arra volt példa, hogy még mindig jobb, kevesebb CH-t tartalmaz, könnyebben emészthető, ha nyers zöldséggel eszed, mint zsíros krumplival.

Ha valaki nagyon szigorúan veszi a szétválasztást, akkor persze nem jó a rántotthús. De nagyon szigorúan nem szabad élni.

Én nem hivatkozok olyan tudományos példákra, bármilyen linkek is, amit nem próbáltam, amiről nincs tapasztalatom.

Azt se tudom, milyen legelni ,vagy ragadozni.

De ami bevált, azt szívesen megosztom mással, hátha neki is előnyére válik.

Nem kényszer, nem muszáj, csak egy ötlet.

Vagy megköszöni valaki, vagy tovább áll annyival, hogy nekem ez nem tetszik, és kész.

Én viszont lefogytam, már 10 éve, és jó volt, könnyű volt tartani a Testkontroll elveket, a mai napig is így étkezem, bár időnként eszek csokit, lángost, jégkrémet, rántott húst, mégse fogok már meghízni, mert a többi napon figyelembe veszem, hogy nem mindegy, mit eszek, mivel eszem, és mekkora tányérról. Ennél nagyobb "babona" és "kuruzslás" nincs is a dologban.

53. Guruljka (válaszként erre: 52. - 124637ff9b)
2018. aug. 7. 13:53

De ha szétválasztasz, akkor a rántott hús eleve nem ehető, mert a panírban ott a liszt meg a prézli.


A keményítő is szénhidrát. Ezért értelmetlen a szétválasztásuk.


A zabpehelyben is elég sok a fehérje, ha pedig meghúzunk egy százalékos határt, akkor már nem kis megkötés ezeknek a figyelése.


De leginkább az az érzésem, hogy egy-egy adott régió táplálkozása a helyi klimatikus feltételekre, a társadalmi-gazdasági hatásokra vezethető vissza, ami az idők során alakult ki.

Ezt megzavarta a hírközlési cúmani, ami világkereskedelmi óriáshullámot okozott, és az élemiszerek beterítették a világot. Bárki bármit ehet elvileg, bármikor.

Amíg régen éhségből evett az ember, ma már gusztusból is megteheti. És meg is teszi.

De azt nem hiszem, hogy kitalált módszerek, mint a tápanyagok szétválasztása, egészségesbbek lennének, mint az ösztönösen vagy a választék miatt kialakult vegyes étkezés.

Ráadásul képtelenség is szétválasztani a dolgokat. A legelő állatok étrendjének is 6-8%-a állati eredetű a fűben levő rovarok és egyebek miatt, ugyanakkor a ragadozók étrendje sem tiszta hús, mert a zsákmányállatok beleiben levő növényi tartalmat is megeszik. A történelmi időkben nyilván tapasztalati úton alakultak ki az étkezési szokások.

52. 124637ff9b (válaszként erre: 49. - Guruljka)
2018. aug. 7. 13:36

Kár ezért dühösnek lenned.

Az emberek nagy százaléka nem éjjel dolgozik, és a nagy százalékra íródnak a diétás javaslatok, nem az éjjelezőknek.

Amúgy 23 évig dolgoztam éjjeles műszakban, szépen be lehetett helyettesíteni a "reggelit" a nappali alvásom utánra, nem gond az.

Rengeteg módszer van, kinek ez a tuti, kinek amaz, kinek mi válik be.

Nekem ez vált be.

Mégis mindegyik módszernek, kivétel nélkül az a megegyező tulajdonsága, hogy megkötések nélkül nem működik. Anélkül nem megy. Némelyiknél kisebb a megkötés (ez esetben pl. csak annyi, hogy ne együnk rántott húst krumplival), némelyik nagyobb. 3 tojás délután 1-kor. Na az nekem se menne.

2018. aug. 7. 13:31
Kétszer idéztem ugyanazt a cikket, de úgysem sokan fogják elolvasni még egyzer sem.
50. 124637ff9b (válaszként erre: 48. - Guruljka)
2018. aug. 7. 13:30

Ezek az általam kedvelt dolgok voltak, azért voltak az én példáim, nem kell azt kedvelni neked is:)

De gondolom, hogy bármi szénhidrát és bármi zöldség párosításból bárki megtalálhatja az általa kedveltet:)


Lehetni meg azt lehet, amit az ember tényleg igazán akar :)

Na jó, a mozgást kivéve.

Van, akinek az egészségi akadálya.

De egy Testkontroll diétával lefogyhat cukorbeteg is, mozgáskorlátozott is, bárki.

Csak hát akarni kell, némi fegyelmezettséggel.

49. Guruljka (válaszként erre: 47. - 124637ff9b)
2018. aug. 7. 13:29

Mindig az dühít fel, hogy napszakokat emlegetnek. Az éjszakai műszakos azt se tudja szinte, milyen napszak van.


Meg a módszerek. Nincs tuti módszer. És nincs tuti élelmiszer sem.


Igen, jelenleg szét vagyok esve és van hasam, de ettől még amit biológiából tudok, az pl. ezzel a cikkel egyezik:


[link]


és nem"babonákkal", mint a szétválasztás meg a hasonló elméletek.

2018. aug. 7. 13:23

[link]


Ez egy jó cikk.


Hát az általam nem kedvelt dolgokat nem fogom megenni, az ziher. A felsorolásodból ez a sült krumpli, de főleg a saláta, a cukkini és a tészta.


25 kilót fogytam, az általam kedvelt ételekkel, tetszőleges időpontban és sorrenddel, kevés hússal. Csak azért jött vissza abból 10 kiló, mert azt állítottam, hogy egyetemre járás mellett is lehet figyelni a megfelelő étrendre. Pedig tényleg nem lehet! Ott az a fornettis a két emelet között, ha órára rohanunk! :D

No meg ellustultam és nem mozgok.

47. 124637ff9b (válaszként erre: 45. - Guruljka)
2018. aug. 7. 13:20

Ugye tudod, hogy butaságot beszélsz? :)))


Lazán is lehetne, ki mondta, hogy időre egyél, napszakokat átszámítva, tányérok közt válogatva? :D

Első megéhezés: eszel kis gyümölcskét.

Bármelyik napszakban :D

Második megéhezés: eszel kis krumplit paradicsommal.

Harmadik megéhezés: eszel kis fehérjét mondjuk megint paradicsommal :D


Jó, tudom, hogy dolgozol sokat. :)

Ez azért nem lehet akadálya annak, hogy picit odafigyeljünk magunkra, átgondoljuk, hogy mit eszünk, mennyit és milyen tányérból.

De ha az állandó vita- és kekeckedéskényszer fontosabb, akkor maradnak bizony azok a fránya úszógumik, meg a másoknak adott kiváló ötletek.

Ez van :)

46. 124637ff9b (válaszként erre: 43. - Guruljka)
2018. aug. 7. 13:12

"Sült krumpli salátával.


Rizs cukkinivel.


Tészta zöldborsóval."


Hát akkor te sose fogsz lefogyni, Guruljka, mert neked semmi se jó :)

Hát mit lehet tenni :)

45. Guruljka (válaszként erre: 42. - 124637ff9b)
2018. aug. 7. 13:11
Nekem már az görcsölésnek tűnik, hogy az órát nézzem, és átszámítsam napszakra, meg hogy a tányérok közt válogassak.
44. 124637ff9b (válaszként erre: 42. - 124637ff9b)
2018. aug. 7. 13:10

Ja, de írtam a 18-asban, megnyugodtam.


A nemakarásnak meg a kifogások keresésének pedig mindig nyögés a vége.

43. Guruljka (válaszként erre: 42. - 124637ff9b)
2018. aug. 7. 13:09

Délig alvás, estig gyümölcs, olyat ettem már. :D


A szénhidráttal zöldség az mi? Nálam a zöldség is szénhidrátforrás.

42. 124637ff9b (válaszként erre: 38. - Jucika33)
2018. aug. 7. 13:04

Hú, hát pont a legfontosabb maradt le a mondandóm elejéről, pont, amit most Te írsz.

Hogy víznap, gyümölcsnap kudarcra ítélheti a 90 napos diétát, és ezért is kapcsolódtam be a fórumba, hogy a Testkontroll diétáról írjak/írtam lentebb.


Ha pont ezt nem próbáltad, akkor nyugodtan próbáld, ha betartod az alapelveket, akkor sikered lesz.

Elnagyoltan lényegében pedig arról szól, hogy ne együnk hússal krumplit :)


De lentebb már részletesen kifejtettem.

Délig gyümölcs, délután este vagy szénhidráttal zöldség, vagy fehérjével zöldség.

Kalóriabázis, görcsölés, számolgatás nélkül, és nem bazinagy tényérral.

Testnek - léleknek felüdülés.

41. globus (válaszként erre: 40. - Guruljka)
2018. júl. 21. 15:38

Magyarul, egy cukorbeteg nem fogyaszthat 30 grammnál több fruktózt naponta, ami részeleme a napi 120-130 g ch-jának. Ki lehet számolni, hogy ez ténylegesen mennyi gyümölcs, ennyivel kevesebb egyéb.

Inzulin rezisztenciában már ott dekkol a kóros érték anélkül, hogy az illető tudna róla... talán ez okozhatja a vitát, hogy hizlal-e a gyümölcs vagy sem. Van, akit igen, mások ehetik kilószámra.

Nem tudjuk, hogy fórumindítónak az extrém testsúly mellett volt-e, van-e egészségi problémája. Talán nincs, de nem véletlenül mondják azt, hogy ha életmódváltásba kezdünk, előtte kérjünk általános orvosi vizsgálatot.

40. Guruljka (válaszként erre: 36. - 124637ff9b)
2018. júl. 21. 15:15

Azt írod:

"Gyümölccsel kezdeni a napot (ha valaki délutan kezdi, akkor délután 😃), a szőlőcukor energiát ad, tevékeny leszel, de nem érzed azt a megtömött hasú fáradtságot, mint 2-3 szalámis szendvics után, a gyümölcs halad szépen tovább a belekben,rostjaival tisztítva."


Ezzel szemben, a gyömölcsök fruktóztartalma csak később bomlik glükózzá:


"Biológia

A szervezetben a gyümölcscukornak szőlőcukorrá való átalakulása enzimes hatásra megy végbe. Így a gyümölcscukor is felhasználódik, de elfogyasztása után, lassabban növeli meg a vércukor szintet, mint a szőlőcukor. Ennek gyógyászati szempontból nagy jelentősége van. A gyümölcscukor a legédesebb ízű cukor, édesebb a répacukornál is, így ugyanolyan édes íz eléréséhez 30-40%-kal kevesebb is elegendő. Ezáltal csökkenthető az energiabevitel. Cukorbetegek is fogyaszthatják, de számukra gyümölcscukorból és szorbitból napi 30 g-nál több nem ajánlott.


A fruktózt az inzulintól függetlenül használja fel a szervezet: a fruktóz szelektíven a máj glikogénraktárait tölti fel, ha ezek beteltek, akkor triglicerideket állít elő belőle a szervezet, azaz zsírrá alakul. A túlzott fruktózbevitel hatására fokozódik a zsírdeponálás a szervezetben. Fogyasztása edzések előtt vagy tartós megterhelés esetén javasolható."

39. globus (válaszként erre: 36. - 124637ff9b)
2018. júl. 21. 15:09
Az is fontos, hogy valaki egészséges-e vagy sem. Meglévő cukorbetegség alatt reggelire gyümölcsöt enni nem jó dolog.Reggel legnagyobb az inzulin érzékenység, valamint a gyümölcsök szinte kivétel nélkül gyors felszívódásúak, magas glikémiás indexűek. Bevallom, ma már trehányabb vagyok,de szigorú diéta alatt napi 2 közepes almánál többet nem ettem. Szénhidrátból 2 db korpás kekszet étkezésenként. Szalámi, felvágott tényleg nem sokat ér. Majdnem 22 kg-t leadtam csak azzal, hogy a szénhidrátot csökkentettem - naptól függetlenül. Idén eszek dinnyét is, pedig dietetikusom szerint ezt kezeljem cukros vízként, próbáljam mellőzni :) Igaza van, ennyi vitamint pótolhatok almával, málnával, barackkal + ihatok sok vizet. De az nem ennyire finom :) Bűnözök, de utálom ezt a szót.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook