Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos diéta fórum

90 napos diéta (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
69. 55Judit (válaszként erre: 68. - Libikóka)
2021. jan. 4. 16:19
Hát, a fen tudja. Csak írtam egyet, lehet hogy máshova kellett volna bocs. 😀
68. libikóka (válaszként erre: 67. - 55Judit)
2021. jan. 4. 16:15
Nagyon jól csinálod, csak nem értem miért én kaptam ezt:))
67. 55Judit (válaszként erre: 63. - Libikóka)
2021. jan. 4. 16:09

Mondjuk a kiindulópont legyen a telihold. de az sem baj, ha már néhány napja fogyóhold van. A lényeg, a fogyóhold idején könnyebben tisztul, és fogy az ember.


Az a baj, hogy mindeféle diétával megindul a fogyás, csak az öröm sosem tart sokáig. És mennél többször próbál valaki újra és újra más-más diétát, mindig ugyanaz lesz az eredmény. Visszahízás.


A kúra szóban benne van, hogy nem tart örökké. Egy ideiglenes dolog. Amikor vége és visszatérsz a régi kerékvágásba, ugyanaz lesz az eredmény, mint akkor.


Kúra helyett érdemesebb apró lépésenként gyre egészségesebb élelmiszereket beiktatni, amiről tudod hogy egészségtelen, bármilyen finom, szépen lassan érdemes megválni tőle. De legalább nagyon minimálisra csökkenteni a fogyasztását.


100 szónak is egy a vége: A szénhidráttól hízol, a fehérjétől, zöldségtől, salátától fogysz. nem az van hogy nem szabad szénhidrátot enni. Kell is. Az egészséges mérték az, ha a szénhidrát fogyasztás nem haladja meg a napi 100 gr-ot. Ennek a fogyasztását is érdemes reggeltől délig, esetleg koradélutánig megejteni.


Én pl. este, illetve 17 óráig befejezem a vacsorát, és többnyire akkor már nem fogyasztok szénhidrátot. (ELvétve minimálisat.) Úgy alakítottam ki az étkezésemet, hogy akár élethosszig tarthatom mert finom, nem hizlal, a felesleg lemegy, és mindig jóllakhatok, mert ha nem, akkor én feszült vagyok. Nekem fontos, hogy lakjak jó.


Bármilyen hihetetlenül hangzik, de ha csak lassan felszívódó szénhidrátot fogyasztunk és azt is az egészséges határokon belül, sokkal-de sokkal kevesebbet kívánunk enni egész nap. Ennek számtalan előnye mellett az egyik, hogy pénz marad a zsebben. Ezt a pénzt költhetjük olyan egészséges élelmiszerekre, amiket eddig úgy gondoltuk nem tudjuk megvenni.


Na, jól van. A saját életemről írtam, aki a diéta mellett teszi le a voksát, ügyet se vessen rám! 😀

66. libikóka (válaszként erre: 64. - Ninak)
2021. jan. 4. 15:59

Bár nem tőlem kérded:)) De ez szinte tuti.

Mondjuk attólfügg mit értessz normálétk. alatt?Mert ha úgy eszel kúra után mint amitől híztál akkor igen. Tudom a 90 napos íígéri hogy nem hízol vissza,de ez így nem igaz,egyik diétára sem:) Sajna

65. 55Judit (válaszként erre: 64. - Ninak)
2021. jan. 4. 15:54
Nem állt meg ott, több jött vissza. És ez nem csak az én tapasztalatom. Ez a diéta amúgy is macerás, nem kényelmes, bele lehet fáradni, aztán rájövünk, semmi értelme nem volt.
64. Ninak (válaszként erre: 62. - 55Judit)
2021. jan. 4. 14:11
Ezt úgy érted amikor vissza tertel a normális etkezeshez vissza jöttek a kilók is?
63. libikóka (válaszként erre: 62. - 55Judit)
2021. jan. 4. 14:10
EZ igy van! De kell 1 kiindulópont és ha valaki valamilyen diétával ami neki megfelel tud fogyni,közben már gondolkodhat a továbbiakon.Életmód-étrend válltáson.
2021. jan. 4. 13:34

Mikor én ezt a diétát csináltam, addig tartott a fogyás amíg vissza nem tértem a megszokott műsorhoz. Ugyanazt csináltam, ugyanaz lett az eredmény.

Szívem szerint erről lebeszélnék mindenkit, de milyen jogon szólhatnék én bele bárki életébe, ráadásul kéretlenül? nem igaz?

Ezért csak azt mondom, hajrá mindenkinek!

61. Ninak (válaszként erre: 60. - Libikóka)
2021. jan. 4. 12:58
Huh ez jó hír 😁
60. libikóka (válaszként erre: 59. - Ninak)
2021. jan. 4. 12:52
Gondolom igen.Inkább a CH napon kerüld a zsírt olajat:))
59. Ninak
2021. jan. 4. 12:48
Feherje napon a salátára szabad rakni egy kis olíva olajat?
2021. jan. 4. 11:38
Sziasztok! Én is elkezdtem, ma van az első gyümölcsnapom. Régen is csináltam már, évekkel ezelőtt, de akkor elég sokat csaltam és nem is csináltam végig. Most szigorúbb leszek magamhoz. Legalábbis azt tervezem.
57. Napsugár8 (válaszként erre: 55. - Libikóka)
2021. jan. 4. 10:12

Valamikor én is megpróbáltam. A víznapokat nekem is meg kellett csalni, mert olyankor nagyon lement a vércukrom, szédelegtem, és ugye a munkahelyen pedig dolgozni kell...

A gyümölcsnapok nekem is nehezen mentek, mert ugye ott aztán van ch, de gyorsan ki is szalad a gyomorból, egész nap éhes voltam.

De vannak sokan, akik sikerrel végig csinálják. Minden elismerésem az övéké. Egy próbát neked is megér. Sok sikert kívánok hozzá!

56. Ninak (válaszként erre: 55. - Libikóka)
2021. jan. 4. 09:38
Köszönöm.
55. libikóka (válaszként erre: 54. - Ninak)
2021. jan. 4. 09:18

Csináltam én is.Igazából bevált ,addig amíg tartani tudtam .GYümi napok volt húzós ,mert bár szeretem a gyümölcs de egész nap azért,, kevés magokkal dobtam fel a sós íz miatt.Víznapot nem csináltam de ez az én gyengeségem volt.

Reggeli gyümölcs kezdéssel elég hamar éhes lettem,nem volt könnyű kivárni ebédig, A legtöbb amit behúztam 1,8 kg mínusz volt 1 hét alatt.

Legjobbakat:))REmélem beválik :))

54. Ninak
2021. jan. 4. 09:01
Sziasztok csinálja valaki ezt a diétát? Én már nagyon sok felé diétát kiprobalnam általában rövid gyors dietakat szeretem. Most úgy gondoltam elkezdtem ezt. Szívesen fogadnék tanácsokat tapasztalatokat.
53. evica1111 (válaszként erre: 52. - Vikinca)
2020. aug. 6. 17:00
koszi, meglesem majd. itt latom annyira nem gyulnek az emberek.
52. Vikinca (válaszként erre: 51. - Evica1111)
2020. aug. 6. 11:53

Facen van egy jó kis csoport-nem csak erőt ad,de sok ötletet is.


[link]

51. evica1111 (válaszként erre: 50. - Vikinca)
2020. aug. 6. 10:46
Jo nagyon amiket irtal. Nekem egyenlore a feherje nap a kedvencem. :-), meg a szenhidrat nap lesz. a kemenyito nap sem rossz, de valahogy arra mindig ugy emlekszem hogy egesz nap ehes voltam. De ez valoszinu az unalmas kajak miatt volt. Most azert szeretnek kreativabb lenni, vagy tobb mindent kiprobalni, hogy ne legyen uncsi. Te honnan szerzel recept otleteket?
50. Vikinca (válaszként erre: 49. - Evica1111)
2020. aug. 6. 06:21

Nekem rizibizi lesz,egy kis maradék grillezett cukkinivel....neha úgy érzem sose fogy el a maradek🤣Vacsorara krumpli leves....vagy paradicsom leves🤔


Nem mérek,de próbálok kevesebbet enni😅feherje napon nem szoktam a mennyisegekkel foglalkozni,de szénhidrát napon azert jobban oda figyelek😉.


Nagyon régen már csinaltam ezt a dietat ,de télen-most úgy erzem sokkal konnyebb a sok friss szezonális gyumolcs és zoldseg miatt😊

Neked melyik a kedvenc nap?nekem a kemenyito-Bar most a fehérje is konnyu-talaltam egy jó kis pizza receptet😊

10dkgtúró,1tojas,1evőkanal utifumaghej,5dkg sajt-össze kell keverni,sutopapirra,majd elosutni,utana mehet ra a felet+sajt.


Meg a hamis bundaskenyer is kedvenc-2tojas,2evokanal utifumaghej+só,fokhagyma(mehet bele friss fuszernoveny is)összekeverni,kis halmokat meg sütni kicsi olajon(szendvics sütőben is lehet),és ra sajt....meg az uram is megeszi😅


Felhő lángos:3 db tojás

10 dkg túró

12 g sütőpor

A túrót jól keverd össze a tojás sárgájával és egy csipet sóval.

A tojás fehérjéket verd kemény habbá majd borítsd hozzá a sütőport.

Majd forgasd óvatosan bele a habot a tojásos túróba. Ebből a masszából merőkanál segítségével sütőpapirral bélelt tepsire halmokat raktam.170 fokon pár perc alatt kesz-szépen no sütés kozben aztán ha kiveszed összeesik -de akkor is finom😊

49. evica1111 (válaszként erre: 48. - Vikinca)
2020. aug. 5. 22:02
Ez igen, akkor hasonloan csinaljuk. :-), errol a fastingrol is jo sok jot hallottam. Es pl holnap mi lesz a menud? En kemenyitonapra parolt zoldsegeket gondoltam, tehat repat, brokkolit, karfiolt, tokot, esetleg egy keves krumplit. Vacsira hasonlo.Te kimered az adagokat?
48. Vikinca (válaszként erre: 47. - Evica1111)
2020. aug. 5. 18:02

Igen!en is hasonlóan csinalom 😊11-12 kor nyitom és 18-19 zárom az evesi ablakot,utana masnap 11-12 ig csak viz,gyumivel kezdek,ra pár órára ebédelek az aznapi megadott típusú ételből,és vacsira is ugyanolyat.

Szerintem könnyen kivitelezhető.

47. evica1111 (válaszként erre: 46. - Vikinca)
2020. aug. 5. 16:48

Szia Vikinca, szuper, orulok hogy irtal. Es gratulalok az eddigi eredmenyedhez.


Amugy en is 11-kor kezdek el enni, mert ezt a fasting-ot probalgattam eddig is, es ugy dontottem akkor igy egyutt a 90 napossal elegge kivitelezheto. Igy este olyan 7 korul fogok vacsizni. Te is hasonloan csinalod? Ez az idoszakos bojt lenne?

46. Vikinca (válaszként erre: 45. - Evica1111)
2020. aug. 5. 16:36

Szia! én is csinálom 44.dik napnál tartok, nekem is pont ma van a fehérje napom :)Ebéd:grill husi (hétvégi maradék)paradicsomsalival.Vacsi:szerintem natúr krémtúrót fogok kikeverni.


Kg nem mérek,centizek- elégedett vagyok az eddigi eredménnyel.Sajnos a víznap nem ment...hátha majd együtt menni fog ;)


Még hozzátenném,hogy emellett az étrend mellett időszakos böjtöt is tartok,az azt jelenti,hogy első (gyümölcs) étkezésem 11-12 órakor van.

2020. aug. 5. 15:25
Regebben mar csinaltam, akkor kb 2 honapig csinaltam kisebb nagyobb bunozesekkel, de lement 10 kg. Jo lenne masoktol is hallanni hogy hogyan halad, miket eszik. segithetnenk egymast. Egyebkent ma van feherje napon, most tojast eszek ebedre, salataval, paradicsommal, es paprikaval. :-). Finom. Vacsira nem ennem ugyanezt, mert baromi unalmas tojast enni vacsira is, igy csirkemellet szeretnek kokuszolajon parolni, es azt eszem salival, paradicsommal, paprikaval
2020. aug. 5. 15:16
Sziasztok, valaki csinalja a 90 napost? Nekem ma van az elso napom, vagyis feherje. Valaki szeretne csatlakozni?
43. Reni2 (válaszként erre: 42. - Vikinca)
2020. júl. 25. 17:38
Gratulálok🙂
42. Vikinca (válaszként erre: 41. - Reni2)
2020. júl. 24. 18:41

Szia!en 32 napnál jarok(igaz a viz napot kihagytam-arra meg össze kell szednem az akaratot)minden szuper.

Kilókat nem szamolok(merlegem sincs -sose voltunk haverok😅)centiket merek.Derek-4cm,mell-2,csípő-3,kar-2,comb-2.Edzes is megy kardio+célzott sulyzozas.💪

41. Reni2
2020. júl. 24. 15:42
Sziasztok!Kinek,hogy megy?Nekem letelt a 90 nap..de ujra kezdtem.Picit megpihentem kb 1-1,5 hetig..aztan most ujra kezdtem.Ennek is örülök,ami eddig lement,de jo lenne még legalabb egy10 kg.ot ledobni...
40. Reni2 (válaszként erre: 39. - Glori88)
2020. júl. 8. 15:23
Nagyon...lenyegeben egy helyben all
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook