Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos diéta fórum

90 napos diéta (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
99. simple (válaszként erre: 98. - Meshkó)
2021. jan. 16. 22:51
Simán normál adag ételeket ettem, tehát semmi gond nem volt. A gyümölcs nap necces ilyen szempontból, de úgy időzítsd az edzéseket, hogy gyüminapon pihenőnapod legyen.
2021. jan. 16. 22:03

Mennyire lehet ezen diéta alatt edzeni? Gondolok itt mind a kardió, mind pg a súlyzós edzésekre. Mert általában a diéták alatt kevesebb az energia.

Aki oda tudott figyelni a mozgásra is, milyen tapasztalatai voltak/vannak?

97. Ninak (válaszként erre: 93. - Tuttuka)
2021. jan. 8. 17:09
Gratulálok ☺️
2021. jan. 7. 17:58
Köszönöm szépen!
95. 55Judit (válaszként erre: 93. - Tuttuka)
2021. jan. 7. 17:00
Ügyes vagy, én is gratulálok!
94. Napsugár8 (válaszként erre: 93. - Tuttuka)
2021. jan. 7. 16:33

Gratulálok!

Ez az, amikor azt mondjuk, hogy sokféle van, mindenkinek meg kell találnia a neki megfelelőt. Azt, amit gyakorlatilag természetesnek tud elfogadni, aminél nem érzi azt, hogy kényszerítve, vagy tiltva van bármely téren.

Nagyszerű! Köszönjük, hogy megosztottad velünk. :))

2021. jan. 7. 16:07

Sok segítséget kaptam a "mindmegette" oldalon, rengeteg recept, kedves diéta-társak, kisebb versenyek stb.

A legkönnyebb a gyümölcs reggeli volt, persze az évszak is kedvezett, de a banán néhány hétig alapélelmiszer volt.

Mivel szeretem a mediterrán konyhát, a natur sült, grillezett húsok, sajtok, tojás sokféle salátával, pici olívaolajjal volt a fehérjenapok gyakori menűje. Vacsorára tejtermékek kis friss fűszerrel, sóval esetleg egy abonetten elkenve, szintén valami salátafélével. Ebben a családom is osztozott, persze ők kenyeret is ettek.

Keményítőnapon sokféle párolt zöldség, akár összekeverve is "tavaszifőzelék", akár naponta 5x is. Enyéimnek behabarva és feltéttel. Nekem nem hiányzott.

Sokszor csak mikróban sütött krumpli, egy kis pesztóval, csepp olajjal, ilyesmik.

Szénhidrát napon boldogan ettem a nagyon egyszerű olasz /durumbbúzás tésztákat, fokhagymás-olívás, házi paradicsomszószos,stb és a kedvenceimet, a krumplis, grízes, káposztás tésztát, pizzát hagymás-paradicsomos vagy olivás feltéttel, olykor natur magyar lángost. A nap koronájaként egy adag fagyit, egy szelet sütit vagy egy kis keserűcsokit. Itt is igazodtam a családhoz kicsit visszafogottabban.

Gyümölcsnapon tobzódtam.

A reggeli kávém hosszú volt, tej és cukor/édesítő nélkül. Ezt végig betartottam.

Víznapot nem tartottam, de igyekeztem mindig elég folyadékot inni.

Előfordult, hogy egy családi esemény miatt a napokat is felcseréltem.

Megfigyeltem, hogy a gyümölcsreggeli után sokkal energikusabb voltam/vagyok, mert ez az elem mai napig velem van, és nehezebben éhezem meg.

Igyekszem figyelni mindig, hogy húsok mellé ne a hagyományos (krumpli, rizs, tészta) köret legyen. Már csak férjemmel kettesben élünk és a szétválasztó diéta alapelveit mindketten elfogadtuk. Persze vannak kivételek a vendégségek, utazások alkalmával.

Annak idején pár nap hiján betartottam a 90 napot és 10 kg-ot fogytam. Mivel nem volt önkinzás a diéta, sikerült átállni erre az életmódra. Néha felszalad 1-2 kiló, de odafigyeléssel le is tudom adni. Nekem ez fontos, mert két térdprotim van, annak nagyon nem tenne jót a túlsúly.

Mindenkinek sikeres életmódváltást és diétát kívánok!£

92. Napsugár8 (válaszként erre: 91. - Tuttuka)
2021. jan. 7. 15:48
... és az eredmény?
2021. jan. 7. 15:14

Érdeklődve olvastam végig ezt a fórumot. Elmesélném a saját tapasztalataimat.

2004 nyár elején döntöttem úgy, hogy muszáj lenne néhány ( kb 8) kg feleskegtől megszabadulni. Mivel a mozgás adott volt (gerinc bajok miatt rendszeres gyógytorna heti 3x) + éppen egy kb 30 ezer kötetes könyvtár leltározása, selejtezése, költöztetése. Ez a munkám és hivatásom volt, de sok szervezéssel járt. Viszont pont emiatt olyan diétát kerestem ami nem kalóriaszámlálással, sok pepecseléssel jár és nem von el a családom ellátásától sem. Olvastam már a "Testkontroll" c könyvet, az elég szigorúnak tünt és a tejtermékeket is nagyon szeretem. Szóval keresni kellett valami egyszerűbbet. Ekkor jött a 90 napos és jónak tünt, belekezdtem

90. 55Judit (válaszként erre: 86. - Ninak)
2021. jan. 7. 09:09

Véletlenül sem akartam támanólag hatni, még egyszer el is olvastam amit írtam, és most sem tűnik annak. Sajnálom ha így érzed. Akkor is azt írtam hogy betegségek terén kellhet a diéta, és most is. Én csak abban érzem a problémát, hogy annál aki meggyógyul, miért nem javasolnak valami megoldást a diéta elhagyagyásakor, hogy ne ugyanaz legyen az eredmény mint előtte. Valami baj van ezzel?

Őszintén sajnálom hogy ezt támadásnak érzed de szavaidat nem veszem sértésnek. A betegekkel mindig megértő vagyok.


Kívánok sikereket a fogyásban!

89. libikóka (válaszként erre: 88. - Ninak)
2021. jan. 7. 06:31

Én nagyon bírtam a tészta napot:)) Darástészta volt a kedvencem:))Előtte paradicsom leves:))

Hajrá:))

88. Ninak (válaszként erre: 87. - Libikóka)
2021. jan. 7. 06:12
Igazad van ☺️, jól megy, ma gyümölcs nap lesz ami nekem könnyű mert imádom a gyümölcsöket. Még azért ismerkedem kell ezzel a diétával, hogy pontosan mit ehetek mivel, kicsit furcsa hogy ehetek tésztát 😁. Más ez a diéta mint az eddigi dietaim. Letoltottem hozzá az applikaciot is telefonra. Azt próbálom követni.
87. libikóka (válaszként erre: 86. - Ninak)
2021. jan. 7. 05:51
Mindenki csinálja úgy a hogy neki jó:))) Inkább mesélj hogy megy:)))
86. Ninak (válaszként erre: 82. - 55Judit)
2021. jan. 7. 05:46
Lehet nem "érti az agyad" , de minden ember más és más problémákkal küszködik, lehetnek lelki vagy testi problémái is. De ezt már mondtam. Nem hiszem hogy támadni kell az ilyen embereket anélkül hogy nem értenéd.
85. 55Judit (válaszként erre: 84. - Libikóka)
2021. jan. 5. 17:49
Ezek szerint te ismered. Ügyes vagy. Nekem most nincs cukkinim, de majd azzal is kipróbálom alkalomadtán.
84. libikóka (válaszként erre: 83. - 55Judit)
2021. jan. 5. 17:38
Reszelt kifacsart cukkinivel is működik+ fok/ vörösh. ízlés szerint:))
2021. jan. 5. 17:31

Na hol vagytok, hoztam egy finom fehérje napra való isteni receptet. Most csináltam először, és finomabb lett a vártnál.


Felhőlángos:

10 dkg túró, 3 tolás, pici só.

Mások szerint kell bele sütőpor, szerintem meg minek, hisz a liszt hiánya miatt úgysincs miben megkapaszkodjon, ezért a lángos mindenképp összeesik. :)


A túrót összekeverem pici sóval, a tojások sárgájával, aztán beleforgatom a tojások kemény habját. Tepsire (sütőpapírra) halmozok 4 adagot a masszából, nem kell lelapítani, 180 fokos sütőben 15 perc alatt megsütöm. Én az utolsó 5 percben légkeverést is használtam.


Finom, laktató, fokhagymás tejfölt kentem rá és retekkel ettem.

82. 55Judit (válaszként erre: 78. - Ninak)
2021. jan. 5. 12:27
Elterjedt, és kőbe vésett szabály, hogy kellenek az ilyen-olyan diéták pl. betegségek esetén. Részben egyetértek ezzel. Csak az nem világos, hogy mikor eljön a gyógyulás, addigra miért nem dolgoznak ki egy tervet a diétát elhagyónak amivel nem ugyanazt az eredményt éri el mint előtte. Mit csinál a szerencsétlen, ugyanúgy él mint diéta előtt. Lehet hogy ez így van jól, végül is sokat tanult emberek találták ezt és találják még most is jónak. Csak az én egyszerű agyam nem érti, miért kell ennek így lenni? Kell a beteg? Enélkül nem fogy a gyógyszer? Vagy miért?
81. 55Judit (válaszként erre: 80. - Libikóka)
2021. jan. 5. 10:37
Á, nem. Jól vagyok. Csak nem vagyunk egyformák. :) Egyébként Napsugárt bírom. :)
80. libikóka (válaszként erre: 77. - 55Judit)
2021. jan. 5. 10:33

Nekem semmi ilyesmi nem jött le Napsugár mondanivalójából:))

Talán ma kicsit érzékenyebb vagy:)

79. 55Judit (válaszként erre: 78. - Ninak)
2021. jan. 5. 10:24

Betegségek esetén is megvan hogy az adott helyzetben neki mi az egészséges. Pl. idős ember számára is más az egészséges, mint egy aktívabb fiatalnak. És sorolhatnám.

Számomra pl. egészséges a szénhidrátok kis mértékű csökkentése, ezzel arányosan a zöldségek növelése. De nem kúra szerűen képzeltem el. A kúra annyit tesz, hogy egy idő után visszatérek az eredetihez amiből egyenesen következik, hogy az eredmény is ugyanaz lesz. Feltehetem magamnak a kérdést, hogy erre van-e szükségem.

78. Ninak
2021. jan. 5. 10:12
Szóval vannak olyan típusú emberek akiknek kell a fogyokura és sajnos nem elég egy egészséges életmód ennek több oka is lehet, pl testi és lelki betegségek.
77. 55Judit (válaszként erre: 72. - Napsugár8)
2021. jan. 5. 09:29

Azt sugallja a bejegyzésed, mintha én rá akarnék beszélni valakit a saját utamra.


"Az egy dolog, hogy elmondjuk a véleményünket, de engedni kell, hogy mindenki saját tapasztalatot szerezzen. "

Úgy tűnt hogy én nem engedem? Menjen csak végig mindenki az úton ha a saját kárán akar tanulni. Én is ezt tettem.


"a különböző dolgok sem ugyanúgy működik mindenkinél."

Nem állítottam az ellenkezőjét. De azt senki nem vitathatja hogy a szénhidrát hizlal, a fehérje fogyaszt.


A végén pedig ez áll, hogy véletlenül se gondolja senki hogy le akarom terelni az útjáról:

"Na, jól van. A saját életemről írtam, aki a diéta mellett teszi le a voksát, ügyet se vessen rám!"

De ha mégis erőszakosnak tűnt volna a bejegyzésem akkor elnézést kérek, és itt be is fejeztem a témát. Megyek spanyolt tanulni, de nem ülve, mert a punnyadás is hizlal.😉

76. 55Judit (válaszként erre: 75. - 55Judit)
2021. jan. 5. 08:56
A 90 napos diéta nem csak ennél az aspektusánál sántít. A bizonyíték arra hogy az egészség szempontjából nem a legjobb választás, hogy abbahagyásakor mindenki visszahízik és hiába határozza el hogy én aztán nem, mert vigyázni fogok. Ha az eredeti étkezésre áll vissza, nem fog. Ezzel együtt ismétlem, nem lebeszélő hadjáratot végzek. A saját életemet írom. Én is csináltam néhány éve ezt a diétát, nem emlékszem hány hónapig. Ha valaki figyelembe akarja venni az én tapasztalatomat akkor tegye, ha inkább a saját bőrén akarja megtapasztalni a diéta hatásait, legyen az. :)
75. 55Judit (válaszként erre: 74. - Ancsa75)
2021. jan. 5. 08:48

Kicsit bonyolultabb a dolog mint ahogy a diéta részletezi. (Nem részletezi sehogy.)

Nagyon nem mindegy hogy húsból eszel-e meg 2.000 kalóriát vagy szénhidrátból. Ha előzőből, fogyni fogsz. Ha utóbbiból, hízni.


A banánnál érdemesebb a szénhidráttartalomra figyelni mint a kalóriára.

2021. jan. 5. 08:32
Jó reggelt! A banánban sok a kalória, de gyümölcsnapon azért én szoktam enni, tegnap is ettem 3 db-ot. A kalóriák mellett nagyon sok hasznos vitamin is van benne. Almát ettem még és egy csomag diákcsemegét, hogy valami sósat is egyek. Egész jól ment, nem voltam éhes. Az első 1 kg már lement, gondolom víz. Ma fehérje napom van, délelőtt almát eszem, ebédre sajtos-tejfölös csirkemellet fogok enni salátával (uborka, paradicsom, mozarella sajt, káposzta).
73. 55Judit (válaszként erre: 71. - Libikóka)
2021. jan. 4. 16:40

Köszönöm. :)

Ennyi idős korra már illik megtanulni hogyan éljünk egészségesen.


Ezt mindenki jegyezze meg: Úgy kell bánni a testünkkel, hogy a lélek szeresen benne lakni.

72. Napsugár8 (válaszként erre: 67. - 55Judit)
2021. jan. 4. 16:40

Alapjaiban egyetértek a módszereddel, én magam is ezen a véleményen vagyok.


De minden embernek saját magának kell eljutnia arra a pontra, amikor látja (belátja), hogy a többletkilók leadásánál a "gyorstalpalók" csak ideiglenes megoldást biztosítanak.

Az egy dolog, hogy elmondjuk a véleményünket, de engedni kell, hogy mindenki saját tapasztalatot szerezzen. Mindenki végigmegy az úton, és mivel nem vagyunk egyformák, a különböző dolgok sem ugyanúgy működik mindenkinél.

Csak bátran és kitartással, ésszel odafigyelve, ne úgy, mint az alábbi ismerősömék:


Aki kolléganőjével együtt kezdték a 90 napost, és szédületes eredményt értek el vele. Tartották is az elért súlyt kb. másfél-két évig. Akkor ismét nekikezdtek, és inkább híztak, mint fogytak. Panaszkodott nekem, nem érti, pedig gyümölcs napon egész nap csak banánt ettek, keményítős napon csak kukoricát, és mégis híztak.

Mondtam neki: azt mindenki tudja, hogy a banán kész energia-bomba, aki fogyni akar, távol tartja magát tőle. A kukorica? Úgy emlékszem, anno a disznót is azon hízlaltuk. :)

A csaj elgondolkodott, elkezdett nevetni. Szóval itt is meg kell válogatni, hogy a sokból melyiket! De attól még jó lehet. Nálam nem jött be. De nem vagyunk egyformák.

Személy szerint kitartást, és sok sikert kívánok, és természetesen majd kíváncsian olvasom a bejegyzéseket, kinél, hogyan működik.

71. libikóka (válaszként erre: 69. - 55Judit)
2021. jan. 4. 16:29
Nem baj:))) csak nem értettem :)))kb ugyan azt írtam amit Te ,csak röviden:) Meg sokaknak jól jöhet a tapasztalatod:))))
70. 55Judit (válaszként erre: 68. - Libikóka)
2021. jan. 4. 16:21
De megvan, azért neked címeztem, mert azt írtad kell egy indulópont. Arra ajánlottam egyet, a többi meg csak úgy kifolyt a tollamból. :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook