Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 80 kg körül vagyok, 65 szeretnék lenni. Ha te is így vagy vele, csatlakozz! fórum

80 kg körül vagyok, 65 szeretnék lenni. Ha te is így vagy vele, csatlakozz! (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
377. Guruljka (válaszként erre: 375. - Abigel45)
2018. nov. 8. 20:42
Köszi, két éven át használtam naponta, csak mostanában nincs kedvem méricskélni.
376. abigel45 (válaszként erre: 373. - Andi.Bobi)
2018. nov. 8. 20:42
szerintem vacsira a legjobb... de csak akkor, ha utána nem áhítozik még az ember a rágásra. Tehát csak akkor jó vacsira inni, ha tuti biztosak vagyunk benne, hogy megelégszünk vele (telíteni eltelít, de én buktam már el azt, hogy utána még hiányzott a rágás, és a turmix után még beburkoltam ezt-azt. Na, úgy nem jó:))
375. abigel45 (válaszként erre: 372. - Guruljka)
2018. nov. 8. 20:40
ha ez esetleg segít, én épp most írtam be az egész napot a kal.bázisba, egész pontosan másfél percbe került:)
374. Guruljka (válaszként erre: 373. - Andi.Bobi)
2018. nov. 8. 20:17

Turmix?

Vagy protein?


Ami olcsóbb általában, az az egy étkezés kiváltására való por, ami tartalmaz a fehérje mellett szénhidrátot is.

És van a protein, ami szinte teljesen (90% felett) csak fehérje.

Ki hogy szokta, különféle szempontok vannak.

[link]

2018. nov. 8. 19:57

Sziasztok!


Vettem egy fél kilós protein turmixot. Még ilyet nem próbáltam. Nem ittam még.. Este vagy reggel jobb ezt inni? Vagy a torna után, előtt.. Nem tudom.

372. Guruljka (válaszként erre: 371. - Csontsovány)
2018. nov. 8. 17:02

Gyere csak, gyere! :D

Én ma kilengek. Tőkehalmáj, azt után egy akciós fekete sör. :D

Még mindig nem számolok, pedig a Kalóriabázis nekem is remek volt.

2018. nov. 8. 16:58
Ha lehet még csatlakozni , akkor szeretnék ..
2018. nov. 8. 16:22

Na, hogy haladtok, lányok? Cickány, hős vagy a fogaiddal:)

Én egyelőre betartok mindent, néha kevesebb a víz vagy több a CH és kevesebb a fehérje, de ennyi a kilengés. 2 melegszendót megeszek reggelente (korpás zsemle, benne 1 szelet sajt és zöldségek). Ez lehet, hogy sok CH-ügyileg, majd kiderül... Meg egyelőre nehéz betartani a "csak természetes kajákat eszek" célomat, így bizony konzervek is befigyelnek (vörösbab vagy zacskósleves), illetve még mindig rengeteg kávét iszom. Ezeken változtatnom kell, de az már jó haladás, hogy 3. hete nem eszek cukrot, fehér lisztet, zsírosat. Talán idővel ez is használni fog a testsúlyomnak:)

369. Guruljka (válaszként erre: 364. - Cickány64)
2018. nov. 7. 21:46

Jobbulást kívánok!


Bár rá tudnám beszélni hasonló akcióra én is a fogorvost!

368. 124637ff9b (válaszként erre: 367. - Cickány64)
2018. nov. 7. 21:08

Lényeg hogy túl vagy rajta.

Valami pépeset azért próbálj meg enni. Csak tejterméket ne, azt nem szabad ilyenkor.

Jobbulást kivánok!

367. cickány64 (válaszként erre: 366. - 124637ff9b)
2018. nov. 7. 15:14
A szuri fájt! A húzás egyáltalán nem. Majd ha kimegy a zsibbadás, szerintem akkor fog. Most még nagyon érzéketlen.
366. 124637ff9b (válaszként erre: 365. - 124637ff9b)
2018. nov. 7. 14:57
Úgy akartam kérdezni, hogy a húzás közben nem fájt??????
365. 124637ff9b (válaszként erre: 364. - Cickány64)
2018. nov. 7. 14:56

Úristen. Minden elismerésem a tiéd.

Nem fáj??? :(

Nekem is ki kellene egyet húzni, de hónapok óta nem merek elmenni :(((

2018. nov. 7. 14:54
Ma kihúztak 5 fogamat! 😬😬😬Asszem ma már biztos nem eszek! 🙄
363. Guruljka (válaszként erre: 356. - Cickány64)
2018. nov. 6. 10:55

A sonkákkal nekem az a bajom, hogy irtó kevés húst tartalmaznak. Azon belül meg még kevesebb fehérjét. Egyszer a boltos csaj ajánlott valami pulykasonkát, nem is pont nagyon olcsót. Láttam,a sonka-tömbön még rajta maradt a cédulája, kértem, olvassa fel az összetételt. Alig 51% volt a hústartalom, a boltos csaj is belesápadt.


A fegyencet lehet otthon csinálni, legalább is az alapgyakorlatokat. A függeszkedéshez lehet venni szekrénybe való rúd-tartót és felcsavarozni ajtónyílásba... sok mindent meg lehet oldani kreatívan, a mosószeres flakonból is lehet súlyzó, nem csak vízzel lehet azt feltölteni...

362. Channa* (válaszként erre: 361. - 124637ff9b)
2018. nov. 6. 07:22
És ráadásul nem is maradunk éhesen, hiszen 10-20 perc múlva már jóllakottság érzés van.
361. 124637ff9b (válaszként erre: 356. - Cickány64)
2018. nov. 6. 06:32

Nem szeretnék a világért se gúnyolódni!

De az már rosszul indul, ha veszel "jó sokat" bármiből.

Akkor van mire rájárni.

Még főtt répából se kell jó sok, mert csak kitágul a gyomrod és egyre többet kíván a megteléshez. Az alap az, hogy ne edd durranásig magad semmivel, egy picit maradj éhes az étkezés után. Csak pár hétig kell ezt kibírni, és szépen elég lesz utána harmad, negyedannyi kaja is. Na úgy lehet fogyni.

360. Channa* (válaszként erre: 354. - Guruljka)
2018. nov. 6. 06:24

Ezt megteszem:D

Lehet, hogy nem sikerül annyit ennem, de eszek még.

És nekem amúgy is kb. ez az adagom.

359. Channa* (válaszként erre: 353. - Cepheus)
2018. nov. 6. 06:23
Én se élek mindig 1200 kalórián, de az átlag ennyi. Természetesen, sport napokon eszek még valamennyit, de sosem annyit, hogy túl sok legyen. Egyébként bőven elég ez a kalória mennyiség.
358. cickány64 (válaszként erre: 351. - Channa*)
2018. nov. 6. 06:18
Igazad van neked is. Az egész fórumot nem olvastam végig lehet pont rosszkor kapcsolódtam, bele meg szerintem az éhségtől ideges is voltam azért írtam hülyeségeket de végül is én is tudom hogy az egészséges kaja és némi mozgás A fogyás alapja
357. cickány64 (válaszként erre: 348. - Guruljka)
2018. nov. 6. 06:14
Köszönöm, hogy te sem gúnyolódsz! Viszek magammal valami kaját mindig. Tudtam tartani eddig a súlyom torna nélkül is, csak most, hogy be voltam gipszelve, most szaladtak fel a kilók. Megcsinálom most mindenképp. 😘
356. cickány64 (válaszként erre: 346. - Abigel45)
2018. nov. 6. 06:09
Igen, én is azt néztem, a fegyencedzés jó, csak nem sokat tudsz otthon belőle megcsinálni. A térre meg a fiúk közé tuti nem megyek. Van egy lépcsőzőm, azt taposom néha, meg van szobabicajom, de 3 nap után úgy fájt tőle az egyik térdkalácsom, nem tudtam lépni. Most tegnap kitöltöttem a kaloriabázist végre. Azt írom most rendszeresen. Vettem jó sok csirkemellet, csirkesonkát. Kenyeret nem eszek egyáltalán. Ma megyek a drogériába a fügekaktusz poromért, az nagyon jól telít állítólag. Köszi, hogy írtál. 😘
355. Cepheus (válaszként erre: 354. - Guruljka)
2018. nov. 6. 02:02
Igen, ezt írom.
354. Guruljka (válaszként erre: 353. - Cepheus)
2018. nov. 6. 02:01
Általában az 1200 kcal valahol az alapanyagcsere minimuma. A sporttal elégetett kalóriákat "le kell enni"... azaz növelik a megehető kalóriákat.
353. Cepheus (válaszként erre: 351. - Channa*)
2018. nov. 6. 01:57

1200 kcal nagyon kevésnek tűnik, én épp azért állítottam be kis fogyást, hogy ne szedjem vissza amit leadtam, ha egyszer elkezdek rendesen enni. Rendesen, nem esztelenül, mert nem szeretnék egész életemben 1200-1500 kcal-on élni, pláne sport mellett.

Nem kötekedésből írtam, csak szimpla megjegyzés.

352. Guruljka (válaszként erre: 351. - Channa*)
2018. nov. 5. 20:24
Motiváló, amit írsz, mert bizony én is fegyelmezetlen vagyok.
351. Channa* (válaszként erre: 342. - Cickány64)
2018. nov. 5. 19:38

A fogyás mióta érdekel? Az érdekel, hogy az elmúlt 1 hét alatt fogyott e valaki 20 kg-ot, vagy arra gondolsz, hogy az élete során kellett figyelnie a súlyára.


Én már leírtam mit kell tenni, de azt mondtátok, hogy én nem tudok semmit, mert sosem kellett 20 kg-ot fogynom, és ha fogytam akár ennél többet, akkor az nem ér, mert az betegségtől van, meg egyébként is én egy roncs vagyok és senki nem akarja azt csinálni, amit én, mert még a végén ti is betegek lesztek mint én.



Tényleg van néhány betegségem, de nem vagyok roncs. Minden reggel felkelek fél 6-kor, elmegyek dolgozni (irodába), este fél 6-ra hazaérek. Hetente 3x1 órát egy női kondicionáló tornán töltök és én is tornázok!, ha jó idő van akkor heti 2-3 alkalommal bicajozok alkalmanként kb. 20-30 km-t. egész nap pörgök, sokszor 1-2 megállóval előbb leszállok a buszról, hogy ezt a távot gyors gyaloglással tegyem meg, itthon szoktam súlyzót emelgetni, taposógépen lépkedni, stb. És emellett ugye házimunkázok is.


Bőven többet mozgok, mint sok egészséges ember és bírom, mert nem vagyok kövér. Egyszer felkapkodtam úgy 13 kg-ot, amit nem tartogattam sokáig, hanem elmentem dokihoz. Azóta cukor gyógyszert szedek és még inkább figyelek a kaja mennyiségre. Nasolok, de nem egész nap, hanem naponta egyszer. Van, hogy a vacsorám 1 szelet torta. Jellemzően 1200 kalóriát eszek meg naponta 2-3 alkalommal. Nem csinálok szétválasztós diétát, sem 0 CHt-st, sem zsírmentest, hanem mindent eszek.


Véleményem szerint a sikeres diéta alapja a mértékletesség, és nem csak 2-3 napig, majd unalom űzésként rágicsálni egész nap. Olyan nincs, hogy valaki nem tud figyelni magára. Fegyelmezettség!


Tehát, nem kell semmi vackot beszedni, csak figyelni kel a kajára!!!!

2018. nov. 5. 17:48

Én a negyvenes éveim elején pár év kihagyás után az íróasztal mellől visszaálltam a betegágy mellé, napi 12 órában. Egy hónap alatt úgy lement rólam tíz kiló, mint a pinty :D Csak nőtt "kicsit" a napi aktivitásom, minden torna nélkül :D

Oda kellett figyelnem, hogy meglegyen bőven a napi kalóriám.

349. Guruljka (válaszként erre: 348. - Guruljka)
2018. nov. 5. 17:36

Persze pont az maradt le az előzőből, hogy a fogyás úgy ment, hogy elkezdtem tartani az észszerű, de csökkentett kalóriájú étrendet, csak vitaminokat vettem mellé.

És mozogtam. Ha az a napi legalább 20 perc nem ment egyszerre, akkor többször rövidebb ment! De mindenképpen mozogtam, nekem így volt természetes. Ha emellett nőtt a napi aktivitás is, akkor oké, de azt nem számítottam mozgásnak.

348. Guruljka (válaszként erre: 342. - Cickány64)
2018. nov. 5. 17:11

Én is fogytam 25 kilót. Sosem voltam addig 70 kiló fölött, egyértelmű felesleg volt, ráadásul akkor voltam 56 éves, és a túlsúly sok problémát csinált.

Akkor tartottam még úgy egy-két évig a súlyt, de először a megtervezett étrend maradt el, aztán a mozgás végképp. Vissza is akarnak jönni a kilók, ennek próbálom most, lassan 61 évesen, gátját szabni.

A három műszakot még a 40-es éveimben csináltam, hát nem tudom, hogyan lehet úgy megfelelően étkezni. Éjszakásban csak a szendvics-automata volt elérhető, abban a jó majonézes szendvicsek - én akkor hízni kezdtem, de miután abbahagytam a 3 műszakot, az azért lement magától. Neked meg nagyon nehéz lehet.

❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook