Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 80 kg körül vagyok, 65 szeretnék lenni. Ha te is így vagy vele, csatlakozz! fórum

80 kg körül vagyok, 65 szeretnék lenni. Ha te is így vagy vele, csatlakozz! (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
227. unom (válaszként erre: 225. - Channa*)
2018. okt. 28. 14:41

Szerinted az, de még sosem.próbáltál felesleget lesznek, és az sem mondható, hogy hú, de egészséges lennél.

Nem hiszem, hogy tőled kérne bárki tanácsot.

226. Channa* (válaszként erre: 224. - Unom)
2018. okt. 28. 14:39

Szerinted sem kell fegyelmezettség és odafigyelés?


Hát akkor tényleg elnézést!

225. Channa* (válaszként erre: 222. - Böce)
2018. okt. 28. 14:36

Semmi álság nincs benne.

Azért mondjuk el mi nem elhízottak, mert nekünk sikerül nem meghíznunk és azt gondoljuk, hogy ha ezt csináljátok, akkor nektek is fog sikerülni.


Amikor elmegyünk tornázni, akkor nem a kövér, tramplihoz iratkozunk be, hanem a karcsú izmoshoz, mert ugye olyanok akarunk lenni kb. mint akivel együtt tornázunk.


És így választunk annak ellenére, hogy esetleg a dagi edző órái hatásosabbak, nem?


Most képzeld el, hogy ha a ducik egymásnak adnak étkezési tanácsokat, akkor abból mi lenne?


Nem csak az a tapasztalat, ha már valaki megszabadult 50 kg. feleslegtől!



Ja, egyébként első kézből ilyet is tudok!

Van egy barátnőm, aki jellemzően felhizlalja magát 120 kg-ra, majd megunja néhány év múlva és el kezd fogyózni.

Ez a barátnőm 50-60 kg-ot szokott fogyni fél év alatt.

És amit tesz:

1 HÉT! alatt eszik pl.

- 10 dkg párizsit és 2 almát vagy

- 1 db virslit és 2 db narancsot

- 1 szelet párolt csirkemell, 10 dkg dinnye

- 7 db alma

- minden nap 10 dkg görög dinnye

- minden nap iszik 2 kávét feketén cukor és tej nélkül

- naponta 2 liter vizet iszik


Olvadnak le róla a kilók! A bőre borzasztó lesz. Az utolsó nagy fogyása után hasplasztikát is csináltatott, de kellene neki comb, fenék és kar plasztika is.


Így is lehet, de amit én ajánlok tapasztalatlanul, szerintem sokkal jobb.

224. unom (válaszként erre: 222. - Böce)
2018. okt. 28. 14:30

Szerintem hagyd, nincs értelme.

Te.honnan indulsz,és mi a célod?

223. Channa* (válaszként erre: 217. - Böce)
2018. okt. 28. 14:24

Ha nem tévedek, akkor te is pajzsmirigy beteg vagy, így tudnod kellene, hogy ezzel a betegséggel igen is fontos a fegyelmezettség, hiszen, ha nem figyelünk, akkor elhízunk.


Igen, általában normál súlyban vagyok és amikor valami miatt beindult a pm-em, akkor sokat fogytam rövid időn belül, de mint te is tudod (feltételezem) a pajzsmirigy sem mindig működik egyenletesen.


Sajnálom, ha kövér vagy, de arról nem én tehetek, hanem te magad, mert nem vagy elég fegyelmezett. Azzal, hogy hazugnak akarsz itt kikiáltani nem fogsz lefogyni, így szerintem ez felesleges energia pazarlás. Ehelyett tornázhatnál egyet:D



És lehet, hogy neked hihetetlen, de ez történt.

Az első alkalommal 3 hét alatt 17 kg-ot fogytam. senkinek nem kívánom, mert ezzel együtt nagyon gyenge voltam és azt hittem, hogy rákos vagyok, de a kivizsgálás szerint egészséges voltam. A második alkalom az volt, amikor 1 hét alatt 5 kg lement. Ezzel nem nagyon foglalkoztam. Aztán kiderült, hogy pm. beteg vagyok, ekkor jöttem rá, hogy miért szoktam fogyni ilyen gyorsan és sokat.

Ezután kb. 5 év eltelt, amikor ismét beindult a pm-em, ekkor 25 kg-ot fogytam 6 hét alatt. Nagyon rosszul voltam. Gyenge voltam, fáradt, remegtek a kezeim és a lábaim, heteken át 140 felett volt a pulzusom, azaz a szívem ezerrel dolgozott, és a nyakam néhány hét alatt kétszer vaskosabb lett, nem kaptam levegőt egy lassú séta közben sem. A dokim azt mondta, hogy csak feküdjek, mert a végén elfogyok... Rá 1 évre megműtöttek, azóta nincs ekkora súlyingadozásom, csak annyi, hogy híztam egyszer 2 hónap alatt 10 kg-ot, mert IR-s lettem, és szinte pontosan 1 évvel ezelőtt epeműtétem volt, amióta más lett az emésztésem.


Tehát, miért is ne mondhatnék semmit? Amikor IR-s lettem, akkor én nem vártam éveket a plusz kilóimmal, hanem elmentem dokihoz, hogy valami nincs rendben, és annak ellenére, hogy ő elégedett volt a súlyommal és csodálattal mondta, hogy mennyire ügyes vagyok, mert az értékeimmel alapján lehetnék 120 kg is, kezelt, azaz gyógyszert kaptam merckformin Xr 500-at és lement a feleslegem. Ekkor kezdtem mérni a kajámat. 2015-ben. Azóta eszek ennyit.

Sajnos az epe és IR diéta nem nagyon találkozik. Én igyekszek 160 gr CH alatt maradni, sokat mozgok, Figyelek a kaja mennyiségére. Az epe műtétem után 8 kg-ot fogytam 1 hét alatt, de az azért volt, mert napi 600 kalória volt az adagom nagy nehezen.

Aztán újra tudtam enni, de azóta is figyelek, de nem tudok sokat enni és sokszor sem naponta, ezért van a süti evés, mert így meg van az 1200 kalória.

222. Böce (válaszként erre: 219. - Channa*)
2018. okt. 28. 14:09

De akkor miértbprédikálsz olyasmit amiről fogalmad sincs, illetve miért magadat tolod példának, hogy te bezzeg?


Mikor te bezzeg nem fegyelmezett vagy, hanem epeműtött meg pm-túlműködő, meg sose híztál.

Azt se tudod, miről osztod az észt, mert sose voltál benne, ill. sok mindent - ahogy írod - meg se bírsz enni, mert ég a gyomrod tőle.


Hát úgy curva könnyű, hogy nem tudok enni. Úgy én is tudnék prédikálni másnak, csak álságos.

221. Böce (válaszként erre: 214. - Channa*)
2018. okt. 28. 14:03
Tehát nem fegyelmezettség, hanem rosszul vagy töle+ epeműtét óta másként emésztel.
220. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 215. - Channa*)
2018. okt. 28. 14:03
Nekem bevált.Hiányzik nagyon.Nyilván minden testmozgás jó.Testreszabottan kell,gondolom.Nekem a futás a visszeres lábaim miatt nem jó.
219. Channa* (válaszként erre: 216. - Böce)
2018. okt. 28. 14:00

De én nem magamra írtam a fegyelmezettséget, mert mostanában nem kell annyira annak lennem, bár az vagyok.

Hanem annak kell lennie annak aki fogyni akar és nem engedheti meg magának azt, hogy hátradőljön.



Most tényleg azt kellene javasolnom, hogy egyetek annyit, mint 2 kőműves?


És tényleg csak az tudhat erről valamit, aki már volt vágósúlyban? Ne nevettess!

Én pont azért nem leszek ilyen helyzetben, mert mindig figyelek, mindig mozgok.

218. Böce (válaszként erre: 217. - Böce)
2018. okt. 28. 13:47
állandóan
217. Böce (válaszként erre: 214. - Channa*)
2018. okt. 28. 13:46
Aki meg sose hízott, hanem àlandóan fogyott 17 meg 25 kilókat(!), az pláne ne prédikáljon fegyelmezettséget!
216. Böce (válaszként erre: 210. - Channa*)
2018. okt. 28. 13:41

Nem. Az nem fegyelmezettség, hogy fogysz,ha nem eszel süteményt.


Te írtad, hogy akár heti 5 kg-ot is fogysz süti nélkül.

Tehát nem azért nem hízol el, mert fegyelmezett vagy és tartod az 1200 kcal/ nap-ot. Nem eszel esténként sütit, máris fogytál heti 5 kg-ot.


Vagy a heti 5 kg fogyás süti nélkül nem igaz, vagy a fegyelmezettség.


Valamelyik meglehetős túlzás.

215. Channa* (válaszként erre: 213. - 9f9aa0ac88)
2018. okt. 28. 13:38
Én a bicajtól nem fogyok egy dekát sem. Persze nem is azért tekerek, hanem a mozgás miatt:D
214. Channa* (válaszként erre: 202. - Böce)
2018. okt. 28. 13:35

És azt sem írtam sosem, hogy híztam a pajzsmirigy miatt, hiszen én túlműködő voltam mindig, azaz én fogytam.


Amióta kivették azóta alulműködő lennék, de gyógyszert szedek.


És még egyszer!


Ha figyeltél, akkor olvashattad, hogy ez a heti akár 5 kg-os fogyásom az epeműtét óta van, mert valószínű, hogy máshogy emésztek, mint előtte.

És ehhez kapcsolódik, hogy van amit szívesen ennék minden nap, de sajnos nem tehetem, mert nem bírom.


Péksütinél ne kiflire gondolj, mert azt minden nap eszek és kenyeret is, de túrós táskát, lekváros buktát, kakaós csigát, stb. hetente csak egyszer ehetek.


Lehet, hogy most attól sem híznék, ezt nem tudom, mert ugye nagyon rosszul vagyok, ha eszek pl, reggel is meg délben is, így ezt kerülöm.


Ja, a teljeskiőrlésű kajákat sem bírom a műtét óta, azaz csak ritkán eszek ilyet, valamint a paradicsomos sem megy.


Az 1200 kalória viszont nem gond, mert már elég régen ennyit eszek. És igen, legtöbbször a napi kajám 2 kifli, egy adag főtt étel és 1 mignon vagy bármilyen süti.

Hét végén meg naponta 1 főtt étel és 1-2 süti. És majd nem hazugságon kaptál, mert a minden napi almakompótomat majd nem elfelejtettem le írni:) Ezt jellemző este 9 körül fogyasztom el. Én készítem édesítővel.

2018. okt. 28. 13:29
Bizony nem könnyű tartani a súlyunkat miután 15 kilót leadtunk.Én is 5 éve.Sajnos beleestem a változókorba és vissza szedtem 7 kilót,pedig folyamatosan csökkentett adagot eszek,nem viszem túlzásba az édességet,vacsira nem eszek semmit.Esténként tornázok.Igaz amikor leadtam 15 kilót minden nap kerékpároztam,de ma családi dolgaim miatt kevesebbet tudok erre időt szakitani.Tehát a jó ötleteket szivesen olvasom.Köszönöm.
212. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 185. - Channa*)
2018. okt. 28. 13:25
13 évvel ezelőtt én ebbe a hibába beleesem.Húztam halasztottam ,már napi fájdalmaim voltak.Vitt a mentő de még akkor is elodáztam,majd rá 1 napra újból bevitt a mentő és másnap meg is műtöttek.Begyulladt a hasnyálmirigyem.1 hétig voltam a kórházba,mig a többiek 3 nap múlva haza mentek.bizony kellett 1 1/2 hónap mig össze kaptam magam,az immunrendszerem meggyengült.Tehát javaslom ne nagyon halogassa senki sem.Jobbulást kivánok!
211. Channa* (válaszként erre: 210. - Channa*)
2018. okt. 28. 13:17
Kicsit több lett a t betű:D
210. Channa* (válaszként erre: 202. - Böce)
2018. okt. 28. 13:15

Igen, én megehetek minden nap 1 szelet sütit, azaz tortát, és kell is, de a péksütit nem ehetem 2 dolog miatt:

- Attól lehet, hogy híznék

- ha minden nap eszek, akkor ég a gyomrom

Az epe műtétem óta ez van. A csokitól és a péksütitől ég a gyomrom, ha legalább 2x eszek rövid időn belül, de nem csak ez a két étel ilyen, hanem még több is.


Én fegyelmezett vagyok. Napi 1200 kalóriát eszek ezer éve és heti 3x legalább mozgok 1-1 órát.


És igen, ha nem lennék fegyelmezett, akkor bizony elhízhatnék, mert pajzsmirigy beteg vagyok.


Miért kellene ahhoz felhizlalnom magam, hogy ezeket tudjam?


Most azt hitted rajta kapsz valamin:DDDD


A sikeres diéta alapja a fegyelmezettség!

És hormonális betegséggel is lehet súlyt tartani, fogyni ha fegyelmezetttek vagyunk.


Érted?

209. pillangó28 (válaszként erre: 207. - Guruljka)
2018. okt. 28. 13:12

Ó.. hát elhiszem.. hogy sok munka van.


Drukkolok, hogy kiderüljön mi az oka.

208. unom (válaszként erre: 207. - Guruljka)
2018. okt. 28. 13:12
Úgy rémlik cukrot akartál nézetei, vagy keverék valakivel?
207. Guruljka (válaszként erre: 206. - Pillangó28)
2018. okt. 28. 13:10

Nem tudom, és nem akarok tippelni.

Mindenféle érzékenységet utálok, de majd kiderül. Csak legyen időm elmenni doktorhoz. Itthonról dolgozom, és éppen el vagyok havazva, a géptől alig állok fel.

206. pillangó28 (válaszként erre: 204. - Guruljka)
2018. okt. 28. 13:07
Nem lehet glutén érzékenység? Nekem is az van.. attól volt sok minden egyéb tünet is.. és elsőkörben senki sem gondolt rá.
205. pillangó28 (válaszként erre: 203. - Cepheus)
2018. okt. 28. 13:05

Köszönöm szépen! :)


Ez tényleg agyban dől el!


:))) szóval hajrá csajok, csak a célra koncentrálni! ;)

2018. okt. 28. 13:05

Nem tudom, mi van, még sosem híztam így.

Megint feljött fél kiló egy hét alatt.

Remélem, lesz időm orvoshoz menni, kellene pár laborvizsgálat.

203. Cepheus (válaszként erre: 200. - Pillangó28)
2018. okt. 28. 13:00
A súlytartás (szerintem) még nagyobb fegyvertény, mint a fogyás, ügyes vagy!
202. Böce (válaszként erre: 198. - Channa*)
2018. okt. 28. 13:00

Érdekes, mert sok helyen meg azt írtad, hogy ha nem eszel meg esténtént egy-két sütit, tortát, akkot máris fogysz, heti 5 kilót is akár.


Szóval mi az igaz?


Egyébként pedig könnyű annak prédikálnia, aki nem tapadztalta meg a másik oldalt. És most hiába írod, hogy híztál te is a pajzsmirigy miatt, ha folyton azt írod, hogy hetin5 kg-okat fogysz, ha nem eszel este sütit.


Szóval fegyelmezettség vagy hormonzavar vagy mi?

201. Cepheus
2018. okt. 28. 12:57
Egy hétig szabin leszek, a terv, hogy bár nagyon sok dolgom van, de minden nap tornázok is. Legutóbbi mérés óta 30 dkg súlytöbblet (vízvisszatartás, majd mensivel lemegy, tudom), és - 1 cm derékbőség.
2018. okt. 28. 12:51

Sziasztok :)


Én 86 kg voltam, most vagyok 67 kg :)


Január közepétől nem ettem semmi olyat amiben búza van. :)

Májusra lement a súlýom 67 kg-ra. Azóta is tartom. :)


Drukkolok mindenkinek :)))

199. Desztini (válaszként erre: 198. - Channa*)
2018. okt. 28. 12:11
Köszi, ez jó ötlet
198. Channa* (válaszként erre: 197. - Desztini)
2018. okt. 28. 12:08

Mindenképp agyban kell eldönteni! Amíg ez nem történik meg addig sajnos így fogsz járni.

Fegyelmezettség!

Lehet bűnözni, de korlátokat kell szabni neki. Én pl. pénteken eszek csak péksütit, pedig tudnék enni minden nap....

❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook