Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 80 kg körül vagyok, 65 szeretnék lenni. Ha te is így vagy vele, csatlakozz! fórum

80 kg körül vagyok, 65 szeretnék lenni. Ha te is így vagy vele, csatlakozz! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1067. Channa* (válaszként erre: 1065. - 38fa403bdc)
2021. máj. 3. 19:57
Igen, felszalad néha, és azért is kell nagyon figyelnem, de nem esik nehezemre;)
1066. 38fa403bdc (válaszként erre: 1064. - 6b72794f68)
2021. máj. 3. 19:48
Köszönöm!:) És nagyon szívesen!:)
1065. 38fa403bdc (válaszként erre: 1063. - Channa*)
2021. máj. 3. 19:46

Látod-látod? :D Akkor mégsem teljesen elég:D. Nem kötözködés, távol álljon tőlem!:) Ha életed során bármikor is felszaladt néhány kiló, akkor ez kb. olyan, mint amikor nekem elegem van abból, hogy számolgassam a pillekönnyű kukoricapelyhet :D, és ha néhány hétig nem számolgatom, akkor bizony kezdődik a szorít kicsit a naci és a többi..... :D De megfogadom, amit most leírtál, átállok azonnal én is, ez az amit nem tettem meg, mert hogy majd lemegy... de csak úgy, nem megy le.

És igazad van, amúgy pont elég, ma pl. 600 kalóriánál járok, és nem vagyok éhes, teljesen jól elvagyok. Ez ritka azért, mint ahogy az is ritka, hogy 1200 kcal után valódi éhséget érezzek (nem ehetnéket, az más).

Sokat segítettél!:) Köszönöm!:)

1064. 6b72794f68 (válaszként erre: 1060. - 38fa403bdc)
2021. máj. 3. 19:36
Gratulálok a fogyásodhoz, és köszönöm, hogy leírtad ilyen részletesen, mire kell odafigyelni! 😉
1063. Channa* (válaszként erre: 1062. - 38fa403bdc)
2021. máj. 3. 18:55

Nekem pont elég:D


persze, van olyan, hogy többet eszek, illetve nasizok is, de ha csak sima munkás hétköznapok vannak, akkor pont elég ahhoz, hogy ücsörögjek a gép előtt 8 órát.


Mindig így ettem. Persze, van olyan, hogy felszalad néhány kiló, de én ilyenkor nagyon szigorú vagyok magamhoz és átállok azonnal egy még kevesebb kalóriás étkezésre;)

5 kg plusznál.

1062. 38fa403bdc (válaszként erre: 1061. - Channa*)
2021. máj. 3. 17:12

Köszönöm! :)


Velem konkrétan van, aki nem beszél, mert próbáltam rávenni, hogy csinálja velem, több, mint 120 kiló... elkezdte, majd két múlva feladta. Újra elkezdte, megint abbahagyta. Most depressziós, most zűrös minden, most elege van a covidból... aztán egy profilkép váltásomkor úgy döntött, hogy ez már neki sok(k), azóta nem hogy szívecske, de egy hüvelykujj sem jött, csoda, hogy még nem törölt. :D Pedig nagyon kedvesen próbáltam segíteni neki, tényleg! Rajta kívül, akinek ajánlgattam, mit tegyen, szintén addig voltak aktívak, míg le nem fogytam. Ők ugyan meg nem sértődtek, de alig-alig társalgunk azóta. Érdekes dolgok ezek. :D


Személyi edző... :D nahh, ez a másik.:) biztosan nagyon menő dolog, meg jó is, de az nem jelenti azt ugyebár, hogy nélküle nem lehet. Főleg mostanság:). Emlékszem, hogy anyukám még duci tréningezett naponta, mert azt a kazettát vette meg, most meg nem elég a sok ezer feltöltött ilyen-olyan edzés, hanem edző is KELL.


A 3 kőművessel/kőműves brigáddal azért nem teljesen értek egyet. :D Értem én, hogy mire célzol vele, de az igazság vhol az 1200 kcal, és a brigád között lenne, viszont én is azok táborát gyarapítom, akik kevesebbet ehetnek, mint az átlag, mert azért fenntartásra 1200 kcal az nem sok. 1500-1600 már elfogadható, de azzal nem feltétlen csak szintet tartok. De majd újabb 1-2 év múlva megírom, hogy pontosan mennyi kell szintentartáshoz nekem, mert még lejjebb szeretnék menni. Már nem lenne muszáj, de ha már ennyit elértem, akkor ledobom a maradék 7-8 kilót is.


És még annyit, hogy ha napi 1200 kalóriát ettél mindig, és ez nem igényelt odafigyelést, akkor iszonyú szerencsés vagy. Valóban az vagy, irigyellek. Egyik nap megeszegettem egy zacskó kukoricapelyhet, 75 gramm, 75!!!, majdnem 350 kcal volt... soha nem leszek az a típus, aki azt mondja 75 grammra, hogy sok, és elég belőle 25 gramm. (ez van a zacskón, mint ajánlott mennyiség, vagy mondjuk úgy, hogy 1 adag) Bár... már nekem is kezd "normális" lenni, hogy a felvágottat és a sajtot olyan vékonyra szeletelem magamnak, hogy szinte átlátszik. Ha a családomnak szeletelném így, kopogna a szemük. :D Szóval ez az 1200 valljuk be, nagyon szűkös. Ha úgy istenigazából magunkba nézünk. Vagy nem? :D

1061. Channa* (válaszként erre: 1060. - 38fa403bdc)
2021. máj. 3. 14:09

Köszi, hogy leírtad!


Szerencsére nem kell fogynom, de szerintem sokaknak hasznos amiket írtál.


Én ennél sokkal egyszerűbben szoktam ugyan ezt elmondani: nem kell annyit enni, mint amennyit eszik 3 kőműves;)


Van ismerősöm, akinek évekig mondogattam, hogy ne csináld az elhagyom a kenyeret, tésztát és cukrot+lisztet diétákat, mert az nem lesz tartós. Nem kell személyi edző, csak mozogj eleget, akár csak sétálj.

De minden ilyen ismerősöm, csak annyit tudott érvelni, hogy jó nekem, mert nem kell ilyet csinálnom. Amikor megemlítettem a kőműves brigád adagot, akkor meg megsértődtek...


És van olyan, aki jelenleg azt csinálja, amit te, és már fogyott az elmúlt 2 hónapban 12 kg-ot. És azt mondogatja, hogy tényleg elég a napi 1200-1500 kalória...


Jó, még várom, hogy azt mondja igazam volt:DDDDD


Gratulálok a sikeredért!


Én egyébként eszek mindent. Cukrosat is, de a mennyiségre mindig figyelek. Napi 1200 kalóriánál nem eszek sosem többet. És nem nagy odafigyelést igényel részemről, mert én mindig így ettem.

1060. 38fa403bdc (válaszként erre: 1058. - Channa*)
2021. máj. 3. 13:30
Hűha,hát, leírhatom, leírom, de semmi különös nincs benne. A rövid válaszom csak annyi lenne, hogy csak az nem hizlal, amit nem eszel meg. Számold a kalóriákat, előtte derítsd ki, hogy fogyáshoz mennyire van szükséged, és tartsd be. Ezt nem Neked, hanem magamnak is, mindenkinek, aki fogyni akar.:) Többször fogyóztam már életem során, sosem értettem, hogy mások miért ehetnek többet, én miért annyira keveset,de ezt a vonalat most hagyom, mert csak felbosszantom magam :D. Szóval: kalóriát kezdtem számolni, nem hasraütésszerűen, hanem vezetve, mindent nagyon pontosan. Aztán kezdődött 1-2 hét elteltével az őrület, hogy mindent boncolgattam, miben mennyi a kcal, szénhidrát, zsír, és hogy mi nem éri meg nekem, mit ne egyek, mi az az étel, ami nélkül megvagyok, és egyre csökkent a kör. Tudom, hogy nagyon kevesen tudják ezt megtenni, mert azt mondják, hogy nekik fontos élmény az étkezés, és nem, nem kell ahhoz zabálni (elnézést), hogy ezt kimondják. Én sem zabáltam soha, mégis elérte a súlyom a 92 kilót. Mitől? Imádom a sajtot pl... 2-3-4-5 szelet, tele zsírral... ez most csak egyetlen példa, mert sajtból biztosan megettem naponta egy csomaggal, és lehet, hogy most bejön valaki, és kijavít, hogy az már zabálás, szerintem nem az. Nahhhh, de hogy vhová ki is lyukadjak végre:)... 1000-1500 kcal, ebbe leginkább: sovány hús (csirkemellfilé, marhahús, néha tonhal), köretnek mindenféle zöldség párolva (sajnos nagyon kevés zöldséget ehetek, de mivel a szénhidrátot is figyeltem, emiatt rájöttem, hogy elég 100-300 grammnyi zöldségkeverék is egy nap), abonett (semmi kenyér, amíg nem ment le a plusz súly, azóta is csak napi két szelet toast kenyér), az abonettre leginkább COTTAGE CHEESE, tofu, csirkemellsonka, hummusz (40-50 grammnál nem több), light trappista (nem egy tasakkal:D), tonhalkonzerv, lazac konzerv, tojás hetente 2-3, napi 1-nél nem több. Megszűnt a három tojásból rántotta is. :D Tészta nélküli levesek, ez nálam főként paradicsomleves volt, mindent habarok, olaj egy evőkanálnyi van az egész fazék levesben... És csak édesítőszert használok, eritritet teszek mindenbe. Nasim: cottage cheese vanília aromával és eritrittel. Leszoktam a reggeli 4 deci tejeskávémról, felváltottam mandulaitallal. Ez volt a másik "rossz" az életemben, mert csupán tejből bevittem kb. 300 kalóriát, általában kétszer ittam tejeskávét:(. Tejporral.:( Most maximum 1,5 deci tej, és ahhoz mandulaital, pici kávé, eritrit. Azért írok ennyit, hogy hátha valakinek tényleg összeáll, miken lehet elbukni, vagy miket lehet megváltoztatni ahhoz, hogy sikerüljön fogyni, és utána megtartani is. Amíg nem tudtam elképzelni az életem két tejeskávé nélkül, esetleg a tejpor mellé még nyomtam egy kis tejszínhabot, addig nem fogytam sosem. Vagy igen, de akkor koplalva, amikor ugye a rossz étkezési szokások megmaradtak. Inni: víz, víz, víz. Gyümölcstea (minden nélkül, finom!:) ), az a nem filteres:), sok-sok Xixo zéró tea (imádom a mangósat). Rizs mint köret, de egy étkezésre kb. 150 gramm, én sokszor csak 100-at ettem, elég volt!:) Gyümölcsöt alig, elég magas a kcal és szénhidráttartalma is. Keveset! Banánt majdnem minden nap egyet. Nagyjából így. Nálam a sport mindennapos lett, happy walking, Leslie Sansone-nal, imádtam, imádom. Már nem telik el úgy nap, hogy ne indítanék el egy videót tőle, és nem csak nézni.:D Van 60 percese is, amíg küzdöttem lefelé a kilókat, addig kétszer is "sétáltam" vele. 90 perc/nap egészen biztosan megvolt, ma már megelégszem 45-60 perccel. Annak nehezebb váltani, aki nagyon szeret enni (mint én). De akinek vmi bekattan, az le tud mondani sok mindenről addig, amíg eléri a célt, majd utána már annyira megváltozik az egész lénye (szerintem ez mindenkinél így van, nem csak nálam), hogy ha eszi is azt, amit imád, akkor eszik belőle egy picikét, nagyon picikét. Mondjuk egy akkora darab pizzát, ami elfér a tenyeremben, és úgy, hogy rá tudjam csukni az ujjaimat. :D Remélem segítettem! :)
1059. ,zumba
2021. máj. 3. 10:25
Nem, az 1056-os bejegyzést író fórumozó.
1058. Channa* (válaszként erre: 1057. - 38fa403bdc)
2021. máj. 3. 09:05

Te vagy a fórumnyitó?

Leírod a módszeredet?

Biztos sok embert érdekel!

2021. máj. 3. 08:53
Sziasztok (hátha még valaki olvassa:) ), nagyon rég jártam itt, sosem voltam nagy fórumozó...:). Mindegy is, a lényeg: életmódváltással lement az a rengeteg felesleg (25 kg), így utólag visszaolvasva saját magamat, már csak mosolygok, miért jelentett ez évekig gondot, miért nem kezdtem sokkal előbb változtatni?? Mindegy, végülis sosem késő, csak hát... kár azért a sok elvesztegetett évért, amikor nem úgy éreztem magam a bőrömben, mint ahogyan azt én szerettem volna!... :)
1056. abigel45
2019. szept. 7. 09:43
Sziasztok, igaz, hogy én nyitottam a fórumot, de sok minden történt azóta, és netezni sem tudtam hosszú hónapokon át. Az elmúlt időben sikerült még +5 kg-ot felszednem, igaz, nem nagyon látszik rajtam (a súlyfelesleg igen, csak ez a plusz kiló nem). Valószínűleg az izmosodás is közrejátszik, mert kemény fizikai munkát nyomtam (építkeztünk). Mindenesetre most még rosszabb a helyzet, és nem is figyeltem a diétára, ettem, ami a kezem ügyébe került. Mondjuk, nem volt túl nagy étvágyam, de fehér kenyér és társai bizony bejátszottak, egy építkezésnél csak felkapja az ember a zsíros kenyeret, oszt kész. Még mindig folynak a munkák, de talán már több lehetőségem lesz figyelni magamra. A diétát nehezíti, hogy a cigiről is leszokóban vagyok... nem ígérem, hogy rendszeresen tudok ide jönni, de azért jövök, amikor lehet. Kitartást mindenkinek!
1055. ab61752c45 (válaszként erre: 1053. - A7eb88768b)
2019. jún. 1. 08:18
miért,én sajnos kevesebb,de tegnap is bevágtam egy piros mogyoróst.persze a kaja után.
1054. Guruljka (válaszként erre: 1053. - A7eb88768b)
2019. jún. 1. 08:15
Egyél sok finom, zsírosabb tejterméket.
2019. máj. 31. 20:27
64 vagyok de 73 szeretnék lenni :/
1052. Cepheus
2019. máj. 31. 19:36
Nincs itt nagy élet, mizujs lányok? Részemről 11 edzésen vagyok túl... Nyakcsigolyáimnak nem minden gyakorlat tetszik sajna. Aműgy formálódom,de kilóban meg inkább hízok, mint fogyok. Ez részben a ciklus 2. felében tapasztalható vízgyűjtésből, részben meg abból adódik, hogy nem diétázom, és izmot építek. Ti is írjatok, köszi.
1051. Cepheus
2019. máj. 28. 17:56
1050. Guruljka
2019. máj. 15. 16:09

Én szeretem, de még mindig nem jutok hozzá.

Majd megnézem, a magja kapható-e.

1049. Zsókica21 (válaszként erre: 1047. - Guruljka)
2019. máj. 15. 16:04

Köszönöm a cikket Guruljka!

A kaporról már el is feledkeztem.

1048. Vessla
2019. máj. 14. 06:58
A 65 az jó lenne :)
1047. Guruljka
2019. máj. 13. 23:28
1046. Guruljka (válaszként erre: 1045. - Cepheus)
2019. máj. 13. 23:17

Úúúú, én itthonról 10 percnyire is megnézném.


Lehet, hogy engem is feldobna!

1045. Cepheus (válaszként erre: 1044. - Guruljka)
2019. máj. 13. 23:15
Köszönöm Guruljka! ❤️ Sajnálom, hogy nincs rá lehetőséged, engem most egészen feldobott, nem is tudom, miért nem próbáltam ki hamarabb. A munkahelyemtől max. 10 perc...
1044. Guruljka (válaszként erre: 1043. - Cepheus)
2019. máj. 13. 23:06

Ez nagyon jó tapasztalat!


Sajnos nekem nincs elérhető közelben edzőterem, ahol próbálkozhatnék.

1043. Cepheus
2019. máj. 13. 23:04
Ez az edzőtermi sport a komfortzónám elhagyását is jelenti. De nem annyira égő, mert tiszta izom huszonévesek mellett be- beesnek 40-50-esek is. Hozzájuk képest meg nagyon jó a kondim.
1042. Guruljka (válaszként erre: 1040. - Rizzo)
2019. máj. 13. 23:03

Köszönöm az együttérzést.

Nem én lennék én, ha nem emelném fel a fejem!

1041. Cepheus (válaszként erre: 1038. - Rizzo)
2019. máj. 13. 23:02
Én az otthoni tornát lecseréltem most edzőtermi sportra. Eddig 4 alkalommal voltam. Diétát nem tartok, de nem is eszek összevissza. A célom továbbra is a 80 cm alatti derékbőség elérése.
1040. Rizzo (válaszként erre: 1039. - Guruljka)
2019. máj. 6. 06:46
Jajj Guruljka azt nagyon sajnalom :( teljesen ertheto, kitartast!!!
1039. Guruljka (válaszként erre: 1038. - Rizzo)
2019. máj. 5. 12:25

Én lepadlóztam lelkileg.

Nagyon rossz, hogy alig kapok munkát.

1038. Rizzo
2019. máj. 5. 11:44
Sziasztok! Nagy a csend. Kinel mi a helyzet, sikeres a tavasz? En napra pontosan ket honapja futottam ujra neki a fogyokuranak Es kezdtem el az idoszakos bojtolest. 2 honap alatt -8,5 kilo, nagyon meg vagyok elegedve a tempoval (es magammal)!!! :) tegnap 91 kilot mert a merleg, alig varom mar hogy nyolcassal kezdodjon a szam (ilyen mar evek ota nem volt!) hajra csajok, nem feladni!!! :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook