Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 80 kg körül vagyok, 65 szeretnék lenni. Ha te is így vagy vele, csatlakozz! fórum

80 kg körül vagyok, 65 szeretnék lenni. Ha te is így vagy vele, csatlakozz! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
921. Andi.Bobi (válaszként erre: 915. - Orsibigyu)
ma 14:44
De cukik!
ma 14:01

És még egy:

5 fogyókúrás hiba, amit majdnem minden nő elkövet

Neked is az volt már újévi, tavaszi, nyáreleji fogadalmad, hogy lefogysz? Tanulj más hibáiból és Te csináld másképp.

1. Diétázni akarsz

Ezzel azt állítod, hogy ez csak addig tart, ameddig eléred a célod. Pedig a lényeg egy olyan életmódváltás lenne, aminek része az is, hogy egészségesebben étkezel. Például fogadd meg azt, hogy amikor édességre vágysz, gyümölcsöt eszel inkább.

2. A salátád túl „gyenge”

Amikor főétkezésként salátát eszel, győződj meg róla, hogy legyen benne olyan, ami hosszú időn át jóllakottan tart. Legyen benne egy adagnyi protein (hal vagy magvak) és egészséges zsírok (mint az avokádó).

3. Túl sokat eszel a jóból

A magvak, a diófélék, az avokádó, a mogyoróvaj egészséges opciók, azonban ha túl sokat eszel belőlük, az már túl sok kalóriát jelent. Az avokádóból az egy negyednyi, a magokból és a diófélékből a 10-12 szemnyi vagy egy fél maroknyi mennyiség legyen a napi adag.

4. Megtiltasz magadtól ételt

Hiába szereted a csokoládéfagyit, azért, hogy ne egyél belőle túl sokat, inkább egyáltalán nem eszel. Pedig bizonyított: a tiltás mindig növeli a vágyakozást. Találj új módot, hogy ezek is bent maradhassanak az étrendedben: például válts olyan termékre, ami kevesebb kalóriát tartalmaz.

5. A kalóriákat a hétvégi bulizásra tartogatod

A tiltás mindig túlevéshez/túliváshoz vezet. Egy ilyen fogadalom gyakran vezet ahhoz, hogy a bulin nem fogsz tudni kontrollt tartani. Egy fél pohár vörösbor (1 dl) esténként, akár hétköznap, nem fog megártani.

ma 14:00

Ma kaptam hírlevélben, továbbítomn:

"Hízol, mert össze-vissza eszel? Ez az egyszerű megoldás leszoktat róla!

Tudtad, hogy ha nagyon éhes (szomjas vagy), akkor kívánod meg csak igazán a junk food-ot? Szeretnél leszokni az impulzív étkezésről? Ez a tipp pont neked szól!

(Nem csak) fogyókúrázóknak: tudatos étkezés könnyen

Nincs időd ételt főzni, sokszor hazafelé csak beugrasz egy kifőzdébe, gyorsétkezdébe vagy veszel egy pizzaszeletet, amit rohanva megeszel? Biztos jó ez neked (a testednek, az alakodnak)? Kíváncsi vagy, hogyan tudnád befolyásolni a szervezetedet, hogy csak a számára egészséges ételekkel lakjon jól?

Régi - és persze pont ezért időtálló – a gondolat: ne indulj éhesen enni, ételt vásárolni! De hogyan tudod ezt megtenni ma, mikor mindenkinek egy hétre való feladatot kell bezsúfolnia 24 órába? Ahogy az életmódunk, kommunikációnk, úgy az étkezésünk is reformot kíván - már az élelmiszereinknek is idomulnia kell a modern lét új igényeihez.

Te is elkövetted már azt a hibát, hogy nem ettél „ütemben”, és hagytad, hogy az éhség irányítson?

Szeretnél egy olyan egyszerű megoldást, amivel EGÉSZSÉGESEN kihúzhatod napközben, míg le nem tudsz ülni nyugodtan enni/főzni/rendelni valami rendeset? A XXI. század emberének már van egy ilyen szuper élelmiszere, amelyet könnyen magával vihet, bárhová is megy: egy megbeszélésre, az edzésre, de elfogyaszthatja menet közben is az autóban, a vonaton, villamoson. Nyugodtan kijelenthetjük, az egyik legegyszerűbb (és legnagyszerűbb) felfedezés a fehérjepor, amiből már kapható teljes értékű, növényi alapú változat is – nem csak vegánoknak.

Miért kell Neked fehérje?

Mert az egyik fő tápanyag, amire mindenkinek szüksége van, nem csak a sportolóknak. Aki pedig fogyni akar, annak azért is kell odafigyelnie rá, hogy a diétája során ne izmot, csak zsírt veszítsen. A fehérje eltelít, ezért elveszi az étvágyat is, shake-italként pedig – 2:1 – folyadékot is fogyasztasz vele. A napi fehérjemennyiséget a felszívódása miatt több alkalomra szétosztva kell bevinni a szervezetedbe, ezért ideális a barnarizs-fehérjeitalt két étkezés közé időzíteni, de helyettesíthető vele a reggeli (teheted palacsintába, energiaszeletbe, saját készítésű csokiba, zöldturmixba!), és vacsorapótlékként is megállja a helyét. (Fontos! A kiegyensúlyozott, változatos étrendet nem helyettesíti.*)

Érdemes nem csak otthon, hanem a munkahelyeden, esetleg magadnál tartani, a táskádban biztos elfér – mondjuk legalább egy egyadagos kiszerelésben. Hidd el, lesznek helyzetek, amikor jól fog jönni."

Saját megjegyzésem: az oldal, ahonnan ezt kaptam, a barnarizs-fehérjeport eladásában érdekelt. De a lényeges mondanivalót, a fehérje-löketet másutt is olvastam, logikusnak tűnik, érdemes kipróbálni.

918. Guruljka (válaszként erre: 917. - Rizzo)
tegnap 21:35

Hát az tényleg tuti. :D

Zsírszegény túróval is működik!

917. Rizzo (válaszként erre: 910. - Guruljka)
tegnap 20:01
Az almasra. :)
tegnap 18:47
Most láttam.
915. orsibigyu (válaszként erre: 880. - Orsibigyu)
tegnap 18:47
914. Guruljka (válaszként erre: 913. - Orsibigyu)
tegnap 18:40

Én vagy felfőzöm, vagy áztatom a jó zabot.

Sütiket én magamnak nem gyártok. Kizárt.

913. orsibigyu (válaszként erre: 904. - Guruljka)
tegnap 18:25
Az tény, hogy drága az avokádó, de nekem a sütikbe tetszik, vagy citrommal, sóval borssal ízesítve kenyéren. A zab tud nagyon száraz lenni, fõleg sütikben, fõleg tej, vagy vaj nélkül. Persze gyümölcsök levek tudnak segíteni rajta.
912. unom (válaszként erre: 909. - Guruljka)
tegnap 14:13
Én a zabbal vagyok így, akkor használom, ha nem tudom helyttesíreni.
911. havanesekutyus (válaszként erre: 902. - Guruljka)
tegnap 13:46
Nálunk pillanatok alatt elfogy a süti. És a párom is eszi a teljes kiőrlésű liszttel készült dolgokat, ugyanúgy ízlik neki. Én mondjuk magamnak is sütnék szerintem😁
910. Guruljka (válaszként erre: 908. - Rizzo)
tegnap 13:44

Nem tudom, melyikre gondolsz kettőt hoztam. Össze ne keverd!

Az almásat sokszor csináltam már. A másikat még nem, de tapasztalt sütős barátnőm receptje.

909. Guruljka (válaszként erre: 907. - Unom)
tegnap 13:23
Az avokádó nem az én gyümölcsöm akkor sem, meghagyom másnak.
908. Rizzo (válaszként erre: 894. - Guruljka)
tegnap 13:02
Uhh na ez nagyon jol hangzik, csorog a nyalam kb (bar ma meg csak ket tojast meg egy almat ettem, igy lehet az ehseg is kozrejatszik) :D mindenesetre nagyon eselyes ez a recept, koszi!
907. unom (válaszként erre: 904. - Guruljka)
tegnap 13:01
Csak jóval több benne a CH 😕
906. Tüsszy (válaszként erre: 902. - Guruljka)
tegnap 13:00
Pont így vagyok a sütögetéssel. A fiúknak sütnék, de ismerem magam.. . Ha nincs én sem eszek, kisebb a kisértés.
905. Tüsszy (válaszként erre: 889. - Guruljka)
tegnap 12:54
Ja, tényleg már emlékszem; hogy nem minden nap.olvastam.
904. Guruljka (válaszként erre: 903. - Orsibigyu)
tegnap 12:40
Persze, de akkor már a zabpehely olcsóbb és kiadósabb is. :D
903. orsibigyu (válaszként erre: 898. - Guruljka)
tegnap 12:31
Tehát a recept szerint van egy édes krémes kakaós finomságod, lehet fahéjazni is, mehet rá erdei gyümölcs vagy másvalamilyen. Nem olyan rossz, mert aminek nincs íze, annak rossz íze sincs.
902. Guruljka (válaszként erre: 901. - Havanesekutyus)
tegnap 12:13
Én jobban járok, ha nem sütögetek, mert azt csak én enném meg. A fiam nem nagy evő, még a sütit sem eszi, ha előtte van, akkor se.
tegnap 11:05
Én sima teljes kiőrlésű tönkölylisztet használok. Palacsinta, nokedli felejtős, de piskóta nagyon finom vele.
900. havanesekutyus (válaszként erre: 893. - Rizzo)
tegnap 11:03

Sziasztok!

Én sokáig gondolkodtam, hogy ki kéne próbálni, aztán nemrég volt valami zab balhé, nem felelt meg az előírásoknak a zab, nem emlékszem mi volt pontosan. És Szafi termékeiben is megtalálható volt a rossz alapanyag.

Akkor úgy döntöttem, hogy nem próbálom ki őket.

De rengetegen dicsérik, csak nem tudom, hogy az alapanyagokat mennyire ellenőrzik.

899. Guruljka (válaszként erre: 897. - Orsibigyu)
tegnap 10:33

Korán van még...

Én egyelőre a mozgásra figyelek oda, és igyekszem kicsit a kajára is vigyázni.

Én estefelé engedem el magam... csuda vigye.

898. Guruljka (válaszként erre: 896. - Orsibigyu)
tegnap 10:20

Az avokádót kipróbáltam.

Azon kívül, hogy talán a féltéglát is krémessé teszi, annyi íze van, mint a pacalnak vagy a spárgának. Semmi, csak a cucc, ami rajta van.

tegnap 09:32
Ma nagyon hallgattok. Kinek hogy megy ma a diéta. Hétvégén? Én mindig elengedem magam hétvégén.
896. orsibigyu (válaszként erre: 893. - Rizzo)
tegnap 07:11

Máskor is készítettél hasonlót? Mert én híres vagyok a finom sütijeimrõl, de a reform cucokkal mindig felsūltem. Már ha megyek valahova, akkor sem viszek mast csak rendes sütit.

A granola tud még finom lenni. Meg nagyon szeretem, de sajnos más nem, az avokádós tortát: tészta helyett datolyát darálok össze mandulával, vagy kesudióval, és a krém- avokádó, kakaó, édesítõ, méz vagy juharszirup, vagy amit használsz. Vannak zabpelyhes browniek a neten. Nem lehet osszehasonlitani a rendessel- de NE is beszéljek errol, mert ma nem az a nap van😂

895. unom (válaszként erre: 893. - Rizzo)
tegnapelőtt 23:27
Még nem, de tervezem kipróbálni.
894. Guruljka (válaszként erre: 893. - Rizzo)
tegnapelőtt 23:19

Senkit sem szeretek gazdagítani.

Vigyél liszt nélküli finomságot.

Almás túrós:

8 db alma

300 g túró

2 db tojás

30g margarin (+a tál kenéséhez, 3 a tetejére morzsoláshoz)

½ citrom reszelt héja

fahéj

Az almákat meghámozva, kimagozva szeletekre vágjuk. A felét egy margarinnal kikent tálba rakjuk.

A túrót áttörve, elkeverjük a tojásokkal, a margarinnal, a citrom héjával. Ezt a krémet a tálban levő alma-rétegre simítjuk, majd a többi alma-szeletet is rátesszük. Margarint morzsolunk még a tetejére, majd forró sütőben 20 percig sütjük. Tetejét fajhéjas porcukorral megszórva tálaljuk.

Liszt nélküli süti:

25 dk túró, 1 kis tejföl, 2 tojás sárgája, 4 kávéskanál cukor helyettesítő, vanília, 5 dk darált mandula, 1 evőkanál lenmagliszt, citromhéj, kicsi szódabikarbóna vagy sütőpor.

Összekeverni, majd bele a tojás kemény habja. Kevés áztatott mazsola.160 fokon sütni kb 15-20 percig. Addig vékonyra szeleteltem 2 őszibarackot, azt gyorsan a tetejére sorakoztattam ami már bebőrösödött, és megszórtam mandula forgáccsal. Még 20 percet sütöttem 150 fokon. Tűpróba jó támpont. A tetején növényi tejszín van. A gyümölcs ízlés szerint váltogatható

893. Rizzo
tegnapelőtt 22:30
Csajok ti ezeket a Szafi reformos termekeket probaltatok mar? A hetvegen megyunk egy hazibuliba ahova mindenki visz valamilyen kajat, arra gondoltam hogy sutnek oda egy low carb muffint, abbol legalabb en is ehetek.
892. orsibigyu (válaszként erre: 891. - Orsibigyu)
tegnapelőtt 16:59
Van amit saját bõrömön próbáltam ki. Abban hiszek. Például, nálam a sport többet nyom a latba, mint a kaja. Akárki akármit mondjon, meg statisztikázzon.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook