Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 8 hetes vemhes a kutyusom... hogyan készüljek? fórum

8 hetes vemhes a kutyusom... hogyan készüljek? (beszélgetős fórum)


1 2
13. lisa65
2010. jún. 4. 15:50

[link]


Ajánlom, hogy ezen az oldalon olvasd el az ellés cimszó alatt lévő cikket.

12. Estelle (válaszként erre: 7. - Teodora196)
2010. jún. 4. 15:49

olyan dolgokat választottam amiket el lehet dobni.

Mennyi idővel az utolsó pici érkezése után fürdessem meg szerinted?

A méhösszehúzót állat ovrostól kell kérni?

köszönöm szépen:)

11. lisa65
2010. jún. 4. 15:47

A kutya ellése eltarthat akár 24 óráig is, de ha gond van azonnal hivni kell az állatorvost, vagy a kutyát szállitani kórházba.

Általában nem szokott gond lenni, arra kell figyelni, hogy amikor a kölykök születnek, a burkot rögtön egye meg róla az anyakutya, mert ha különben megfulladhatnak a kölykök. Ha úgy látod, hogy valamelyik nem olyan életképes, a két tenyered közzé véve dörzsöld és rázd ki az orrjáratukból a váladékot és tedd az anya kutya orra elé, nyalogatnia, tisztogatnia kell. Ha a kutyának ez az első ellése, előfordulhat, hogy megijed nem tudja miaz, ilyenkor nyugtatni kell, simogatni, és természetesen segiteni neki.

10. Estelle (válaszként erre: 6. - 38f4aa496a)
2010. jún. 4. 15:46
Akkor szerintem bent tartom majd őket amíg elég nagyon nem lesznek:)
9. moonlight1984 (válaszként erre: 3. - Estelle)
2010. jún. 4. 15:46
a kutyá álltalában látványosan helyet keresnek a születendő kicsiknek.Rendezgetik a takarót/párnát/rongyot,esetleg egy eldugott,csendes helyre cibálják.Az ellés kezdetén-főleg ha első alom,elég látványosak a jelek:szűkölnek,kaparnak,gyakran nyalogatják magukat hátul és vagy elbújnak,vagy nagyon ragaszkodnak az ember közelségéhez.Később testük megfeszül a fájdalmak alatt,a fájások között fekszenek,pihennek.Leginkább a késő délutáni,éjszakai órákban érkeznek a picik.
2010. jún. 4. 15:43

A legjobb ha egy ellető ládában születnek a kiskutyák, ez egy olyan nagy láda amiben az anya kutya kényelmesen kiterülve elfér.Tegyél bele szalmát, vagy olyan régi ágyneműt amit nem sajnálsz kidobni.

Ezt nyugodtan tarthatod bent, mert az anyakutya tisztán tartja a kölykeit, később pedig ki lehet vinni az udvarra a kutyusokkal együtt.

A szülés közeledtét hőmérőzéssel tudod meg a legpontosabban, a szülés előtt leesik a hője a kutyusnak. De észre fogod venni a hasán is és a viselkedésén, mert nyugtalan lesz.

Szivesen segitek, nekem már többször volt a kutyusaimnak ellése.

2010. jún. 4. 15:43

Általában maguk szeretnének kiválasztani a helyet, és a lehető leglehetetlenebbet.

Azért próbálj neki rossz rongyokat odatenni.

szerintem annyira nem veszélyes, maga után eltakarít.

Ellés után ajánlatos megfürdetni, és persze a méhősszehúzót beadni neki.

A kiskutyákra figyelj hogy menjenek a cicire.

Ha valamelyik ksikutya nem egészséges, azt a mama megérzi, és nem is eteti.

Sok sikert, és boldogságot a picikhez.

2010. jún. 4. 15:41
Az első időben nem "piszkolnak" semmit, az anyjuk ellátja őket, kb. 5-6 hetes korukig. Szerintem nyugodtan bent lehetnek addig.
2010. jún. 4. 15:41

Szia!


Ez most nálunk is aktuális, mivel hamarosan fial a kutyánk. Eddig már kétszer született kiskutyánk, mindkétszer éjszaka úgy, hogy mi egyáltalán nem tudtunk róla. Eddig szerencsére nem volt soha semmilyen komplikáció, remélem, most se lesz. :)

2010. jún. 4. 15:34
most 59 napos
2010. jún. 4. 15:33
Szerintetek jelez valahogy ha jönnek a kutyusok?
2010. jún. 4. 15:33
63 napra szoktak.
2010. jún. 4. 15:32

Úgy olvastam, a kutyusok 8 hétre ellenek. Igaz ez?

Az én kutyám Kedden volt 8 hetes vemhes.

Nem kéne már lassan érkezni a kutya babáknak?

Spánielem van és már hatalmas a pocija.Szegénynek nagyon "kényelmetlen" már.

Szerintetek mivel készüljek az érkezésre?

Már készítettem neki egy kis kuckót, amibe elbújhat, kényelmes, de mégis tudom figyelni , és segíteni neki, ha tudok valahogy.

Ő szobakutyus, de szeret az udvaron is lenni, viszont még sosem aludt egyedül, főleg nem kint az udvaron.

Ha megérkeznek a kiskutyák, hol szállásoljam el őket? Kertes házban lakom, de nem akarom kint hagyni őket az udvaron.

Ha viszont a házban vannak, félek, hogy nagyon nagy piszkot csinálnak.

Hogy lehet őket tisztán tartani ha lakásban vannak?

Tudok neki valahogy segíteni az ellés alatt?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook