Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan készüljek fel töri írásbeli érettségire? fórum

Hogyan készüljek fel töri írásbeli érettségire? (tudásbázis kérdés)

15. grizus
2014. ápr. 9. 09:12
Mondjuk én ezt most a szóbelire mondtam, de igazából mindegy, tanulni kell és kész.
14. grizus
2014. ápr. 9. 09:11

Kemény munkával, lelkiismeretesen.

Én csak a tételek felét tanultam meg. Ki is húztam a II. Vilháb valamelyik harci cselekményét, fogalmam nem volt róla, meg akkoriban nem is érdekelt a világháború egy kicsit se. Nem keltették fel iránta az érdeklődésemet. Mentőtételnek kihúztam Augustus császárságát, köptem-vágtam, de ez így összességében csak egy kettesre volt elég. Úgyhogy tetszik, nem tetszik: meg kell tanulni mindent legalább hármas szinten, amit meg szeretsz, azt jobban. Hiába baromság az iskola, az érettségit mindenhol elvárják. Most.

2014. ápr. 8. 19:22
sztorit
2014. ápr. 8. 19:21

Csak, hogy kizökkentselek titeket egy kicsit a vizsgadrukkból, elmesélek egy szorit...A bátyám a történelem érettségi reggelén ül a fürdőkádban és kikiabál Anyukámnak: "Anyúúúúú, nem láttad véletlenül a történelem könyvemeeeeet?" :D


...és ennek ellenére is sikerült neki, úgyhogy nyugalom! :) Persze azért nem árt tanulni is "egy kicsit"!

2014. ápr. 8. 18:26
szia! én magam is most fogok érettségizni, és szinte már készen vagyok a tanulással. Amit csináltam? Kiírtam a 23 szóbeli tételt egy külön füzetbe, majd megtanultam. Ezek után minden egyes olyan tananyagból, ami nem votl benne a tételekbe fél oldala esszét írtam, hogy az is megragadjon. Már csak annyi van hátra hogy átolvasgassam az esszéket. Nagy részükre úgyis emlékezni fogsz, sok a segítség. de a képeket se felejtsd el átnézni!
10. 408020f45e (válaszként erre: 1. - 79e24cd861)
2014. ápr. 8. 18:09
Az eduline.hu-n vannak kidolgozott tételek, elég jók. Sokféle kiegészítő kidolgozott tételsor kapható könyvesboltban is. Amit én javaslok: nem tudom milyen atlaszod van, de a Mozaik kiadó történelem atlasza a legjobb. Annyira részletes, hogy remekül lehet használni!:) - és legálisan:)
2014. ápr. 8. 17:34
Tanulj! máshogy nem lehet... :)
8. Ekka (válaszként erre: 7. - Anyagi)
2014. ápr. 8. 17:33
Ámen!;)
2014. ápr. 8. 17:28

Ki kell dogozni - és személyesen - az összes

tételt!

Nem ugyanaz, ha a mások által kidolgozattakat elolvasod, mert amíg csinálod, sok egyéb információ is megragad az agyadban és ezek majd segítenek visszaemlékezni.

Azt is javasolnám, hogy a könyvben az apróbetűs részeket és a képek aláírásait se hagyd ki.

Tanulás közben érdemes a történéseket a térképen is követni!

2014. ápr. 8. 17:22
Tanuld meg a tételeket.
2014. ápr. 8. 17:08

Röviden, tömören: tanulj.

Ha tudod az anyagot, azt, hogy milyen jellegű típusfeladatok vannak, nagy meglepetés nem érhet.

2014. ápr. 8. 16:29

előző évek feladatsorait érdemes átböngészni, akár megoldani. Illetve a töri érettségitől nem kell félni, az atlasz és a források nagyon nagy segítséget jelentenek. :)

Én 90%-os érettségit írtam, bár alapból szerettem a törit.

2014. ápr. 8. 16:21
Annak idején ugyan csak szóbeli volt, de én fogtam magam, és elolvastam a törikönyveket. Ebben láttam a probléma megoldását :-D
2014. ápr. 8. 16:03
Most fogok érettsegizni, és szeretném, ha a törim egy nagyon erös 4es, de a legjobb ha 5ös lenne...Ti, (mármint aki érettsegizett) hogyan készültetek az írásbelire? Vagy esetleg neten van valami a témaköröket összefoglaló szöveg? A segítseget elöre is köszönöm..:)
2014. ápr. 8. 16:02
Töri írásbeli érettségire felkészülés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook