Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan készüljek fel egyedül nyelvvizsgára? fórum

Hogyan készüljek fel egyedül nyelvvizsgára? (beszélgetős fórum)


2019. szept. 24. 10:35

A tanulás, a tudás, a kiejtés, a szavak, szerintem egyéni sport.


Ülhetsz 30 ember között a nyelvtanfolyamon, ha nem ragad meg benned a nyelvhasználat.

A szóbelin úgyis egyedül ülsz abban a székben, a vizsgabizottsággal szemben.

2019. szept. 24. 10:31
Miért, hogy lehet még készülni? Csapatban?
2019. szept. 23. 21:07

A legegyszerűbb mód, hogyha leülsz és tanulsz. A másik, hogy hívsz valaki olyan ismerőst, aki nálad kicsivel jobban ismeri és/vagy beszéli a nyelvet és vele együtt tanulsz, mert akkor lehet magát a kommunikációt is gyakorolni.


Én tavasszal tettem előrehozott német érettségit (középfokon). Így tudtam felkészülni rá még jobban.

10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Borzolo)
2019. szept. 23. 13:54
20 évvel ezelőtt még internetet sem nagyon használt az átlag magyar, a fb pedig még nem létezett, mert az 2004-ben kezdte meg működését.
9. Borzolo (válaszként erre: 8. - Wei wei)
2019. szept. 23. 11:45
:) 20 évvel ezelőtt ilyen opció nem nagyon volt. Vagyis lehetett hagyományos módon levelezni (akkoriban az fb egészen mást jelentett), meg tükör előtt gyakorolni 😉
8. wei wei (válaszként erre: 6. - Borzolo)
2019. szept. 23. 10:20

Volt egy ismerősöm, aki úgy gyakorolta a kommunikációt, hogy angol anyanyelvű embereket keresett meg különböző fórumokon, hogy beszélgessenek vele skype-on.

Mondjuk ahhoz elég elszántnak kell lenni, hogy valaki egy ilyennel bepróbálkozzon.

7. df1e1c376c (válaszként erre: 6. - Borzolo)
2019. szept. 22. 18:32

Ezt a ket konyvet akartam en is javasolni. Az Egy hijan huszhoz hozza tennem, hogyha hasznaltat veszel, nezd meg a kiadas evet, mert sokat frissitettek rajta.


Ha valamikor kozel voltal a nyelvvizsga szinthez, meg tudod csinalni, anelkul eleg lehetetlen szerintem. Legalabb is a beszelt resze (angolbol).


Meg szerintem ami jo, a neten biztos talalsz "Rigo utcai", andol, regi nyelvvizsgakat. Jo sz.patos tesztek voltak, de ha azokat megokdas utan kibogaraszod hol es mit hibaztal, menni fog a nyelvtan.


Meg ami meg jo angolbol, az English Grammar in Use (EGU-kent is tudsz rakeresni). Ncore-on nem fogod megtalalni. A konyvet pdf-ben el tudom kuldeni. Van/vokt egy szuper CD mellekletuk, szerintem nagyon hasznos, mert auromatikus javitas funcio van, es ugy emlekszem, a magyarazatot is azonnal el lehetett erni. Persze ez az oskorban volt, es elvesztettem. Viszont az app-store-odban meg tudod venni. Szerintem megeri.

6. Borzolo (válaszként erre: 1. - Drflora)
2019. szept. 22. 16:12

Amikor én tanultam nyelvet a tuti felkeszülős könyv angolból az 1000 kérdés 1000 válasz, németből az Egy híján húsz volt. Nem ismerem a mai követelményeket, de szókincset fejleszteni ill. nyelvtani teszteket gyakorolni egyedül is tudsz, ha nem nulláról kezdesz. Kommunikáció, kiejtés gyakorlás viszont egyedül nehézkes.

Érettségihez meg megveszed a tankönyvet, áttanulmányozod, régebbi érettségi feladatokon gyakorolsz/tételeket kidolgozod. Főiskolán/egyetemen 3-5 napod lesz 1-1 vizsgára felkészülni. 8 hónap ahhoz képest rengeteg idő ;)

5. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Drflora)
2019. szept. 22. 15:03
Attól függ, eddig magadtól tanultál, vagy a gimiben, esetleg nyelvtanfolyamokon? A suli nem biztos, hogy felkészít, kevés. Ha egyedül akarsz felkészülni, nem veszed észre ha hibázol. Ahogy időd engedi, és egy felmérés kellene. Utána egy jó középfokra felkészítőre jó lenne elmenned. Heti 2x3, vagy 5x4 óra, ahogy bírod.
4. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Drflora)
2019. szept. 22. 13:28
3. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Drflora)
2019. szept. 22. 13:25

Nem tudom, hol laksz, de vannak ingyenes (VEKOP támogatott) nyelvtanfolyamok, 120 órásak, ha annyi elég neked. Kezdőtől a nyelvvizsga felkészítőig.


Neten keress rá.

2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Drflora)
2019. szept. 22. 11:53
Rengeteg anyagot találsz hozzá az interneten.
2019. szept. 22. 11:00
Sziasztok! Régóta szeretnék továbbtanulni. Szükségem lenne kozepszintű nyelvvizsgára, mondjuk angolból illetve emelt szintű társadalomismeret érettségit kellene tennem. Van rá 8 hónapom. Van ötletetek hogyan teljesítem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook