Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 7 hónapos babám éjjel 3 óránként enni kér. Ez normális? Hogyan tudom leszoktatni róla? Egyáltalán le kell? fórum

7 hónapos babám éjjel 3 óránként enni kér. Ez normális? Hogyan tudom leszoktatni róla? Egyáltalán le kell? (beszélgetős fórum)


1 2
43. Pettka
2012. szept. 22. 09:24
Sziasztok!Most találtam erre a fórumra.Én is így vagyok,a kisfiam 6 hónapos lesz 2-án,és éjjel 2-szer,néha 3-szor kel enni.A cicit már nem fogadta el kb.1 hónapja,úgyhogy üvegezünk.Pedig bevacsizik rendesen,és mégis.9 körül elalszik,de éjfélkor tuti mindig felkel!Órát lehetne hozzá igazítani:)Ez nekem azért furcsa,mert a lányom(és tudom,hogy nagyon szerencsések voltunk)4 hónapos kora óta végigaludta az éjszakát.Fél évesen pedig már 10-12 órát lenyomott:)Ha esetleg felkelt,elég volt neki pár korty tea,és aludt tovább.De a fiam nem fogadja el se a teát,se a vizet,csak a tápszer.
2012. szept. 1. 14:38
Szia! Az én egy éves kislányom 2 óránként vagy még sűrűbben kel éjszaka.
41. mgagi
2012. aug. 30. 11:12
Ja és a kisfiam két hét múlva 2 éves lesz és olyan 2,5 hónapja alussza át az éjszakát, de azért néha előfordul, hogy vmiért felébred. De melyik gyerek nem ébred fel éjszaka ha vmi baja van?
40. mgagi (válaszként erre: 7. - RitaAnna)
2012. aug. 30. 11:10

Szia!

Bocsi, hogy így beleszólok, de szerintem sincs a te ismerősödnek semmi köze ahhoz, hogy a te gyereked hányszor eszik éjszaka.

Az én fiam még 18 hónapos korában is 3-4 óránként szopizott éjszaka.

2 hónapos volt a fiam amikor azt kéedezte az anyósom hogy nem kéne már neki 3 óránként szopiznia? Akkor még 2 óránként szopizott éjszaka is és én pedig mondtam, hogy nem mert még kicsi, majd alakul. Így is lett. Alakult az igaz később 3 óránként is szopira.

2012. aug. 30. 10:19
LANGYOS TEÁT próbáld meg amikor felkel adj neki és egy idő után letesz az éjjeli étkezésekről aztán már a tea sem fog kelleni neki
2012. aug. 30. 07:20
az en kisleanyom 3 es fel honapos es ejel fel kell 3 oraankent szopizni edig ataludta az eszakat 10 orakor alut es 5 orakor ebred meg .egy ejszaka csak ugy megvaltozozt 10 orakor lefekszik aludni alszik egy ora hosszat felebred utana megint eszik es alszik 2 oraig felkel sir eszik es megint alszik 3 ora hoszat ez igy negy fel 10-ig........segicstek rajtam mert nagyon ketcsegbe estem .
2012. aug. 25. 01:09
Plusz én mindig hasra teszem és nagyon szereti ha akar akkor reggel megfordul
2012. aug. 25. 01:05
Úgy tudjatok pesti tárni őket hogy hajnalban langyos teát adtok nekik akárhányszor felkelnek ez elnyomja a pocakjukat és jobban alszanak én például így csináltam most 5 hónapos a kisfiam és mar 9. Napja vegigalussza az éjszakát este 8 kaja jatek egy kicsi amikor mar dorzsolgeti a szemet gyors adok neki teát és leteszem aludni. Reggel 6 kor kel fel először. Higgyétek el én annyira megkonnyebultem hogy neee nem hal éhen a gyerek, kibírja és nem kell mar hajnalban felkelni hozza. Próbáljatok ki nekem bevált.
2012. aug. 24. 21:33
Az én fiam 5 hónapos és ő is meg 3 órankent kel én is mán nagyon fárat vagyok de ez van szivesen etetem csak atől félek hogy már igyis 8kg 5hónaposan akkor későb mi lesz nagyon nyugtalan alvó ejel szerintem az inye miat győtri a fogzás szegényt meg most meg a meleg is hát nem tudom mit tegyek leszoktatás nem nagyon megy ha valaki tud jó tanácsot él fogadom szivesen köszi!
2012. júl. 26. 10:43
Nekem is jól "működött" -hogy a ti szóhasználatotokkal éljek kisfiam 5 hónapos koráig, 8kor szopi, éjjel 2kor ébredt egyszer, majd hétig továbbaludt. De utána jött ez a förtelmes meleg, és muszáj volt inni adni neki. Persze anyu meg egyéb okos emberek szerint fegyelmezetlen ő is meg én is, és ezt hagyjuk abba, aludnia kell. Nem tudok mit csinálni vele, mert kétségbeesetten sír, amíg nem kap szopni. Próbáltam a sírni hagyni módszert, de egyrészt kitartó, bőgött több mint egy órát is, másrészt nem is volt szívem hozzá, szóval a második bőgetés után feladtam. És nem hiszem, hogy puszta fegyelmezetlenség, mert akkor két korty és a cici megnyugtatná. De ő rendesen megissza a szokott szopimennyiséget. Most hét hónapos, éjjel kétszer kelünk. Bár nekem a másnapi melo miatt fárasztó, de egyenlőre ez van, fontosabb, hogy ő nyugodt és boldog így.
33. gigianyu (válaszként erre: 5. - 5fbb0bd9cd)
2011. jún. 2. 10:59

szia!

Ehez szólnék hozzá!

Nekem gyerek orvosom közölte át kell aludnia a fiamnak az éjszakát és éjjel nincs szopizás.Na az én fiam juni 11 lesz 7 hónapos.,!!!

Nem értek egyet vele igy a fiam igényei szerint csinálok nappal és éjjel is mindent.Én szopizattok szóval éjjel is szopizik.

32. Ildi^^ (válaszként erre: 31. - 96623859be)
2010. jan. 30. 21:15
ugyanez volt nálam is a nagyfiammal. most a kicsivel újraélem.
2010. jan. 30. 20:33
Az én kicsi fiam 2 óránként evett éjszaka is.Megszoktam.15 hónapos koráig szopott.Szép volt.
30. babyjuly (válaszként erre: 1. - RitaAnna)
2010. jan. 21. 11:55
Szerintm adj neki enni, ha éhes. Egy felnőtt sem tud korgó gyomorral aludni. Az anyatejet különben is hamarabb megemésztik a babák, mint a tápszert.
29. a1baa7edcc (válaszként erre: 28. - Kingi7)
2010. jan. 21. 11:41

A folso fogak okozhatnak fajdalmat es nyugtalansagot annak ellenere, hogy egyeb modon nem veszed eszre.

El fog am mulni, fiamon latom, hogy nagyon gyorsan valtozik es a fogzas nagyon betesz.

Azzal nem rontjatok el, ha felsir es rogton ott vagytok, ez csak jo, mert megerositi abban, barmi baja van, szamithat ratok.

28. kingi7 (válaszként erre: 26. - A1baa7edcc)
2010. jan. 21. 10:40

Hát ha eszik, akkor is kel, max nem reggelizik...

Este bevág 230-250-et, azzal reggel 7-ig bírja-eddig bírta- majd reggel ismét olyan 200-230 körülit eszik.

Alsó két foga kijött, most szünet van, a fogzást elég jól viselte, szerintem mi rontottuk el, mert ahogy felsírt, rögtön rohantunk :( mindig inni, cumit kapott... majd a létszámellenőrzés :DDD

Már 2-3 hete zajlik ez az állapot. Elromlott :(

27. a1baa7edcc (válaszként erre: 24. - Kingi7)
2010. jan. 20. 22:34
Egyebkent fogzik is, nem?
26. a1baa7edcc (válaszként erre: 24. - Kingi7)
2010. jan. 20. 22:28

Ha enni adnal neki, nem birna tovabb ejjel is az alvast?

Az enyem 7 es fel honapos, de ejjel meg 1-2 korul ehes, le sem fekszem, mig nem ker enni, aztan jol lakik es reggel eszik legkozelebb (legtobbszor, mert most, hogy beteg volt, gyakrabban volt ebren es evett is).

25. Ildi^^ (válaszként erre: 24. - Kingi7)
2010. jan. 20. 22:16
szia! ugyanez van most nálam egy ideje és nem tudom az okát. tehát nem vagyok egyedül ezzel.
24. kingi7
2010. jan. 20. 21:53

Hát, olvasgattam... nekem is kéne egy kis segítség...:( jól működött 4-5 hónapos koráig, de egy hónapja elkezdte, óránként felkel és sír egy kis tea cumi és alszik, egy óra múlva megint...:( valami elromlott, de nem tudom mi..:( nem gond, csak ugye azért éjjel is és nappal is talpon lenni..elég húzós.. ha éjszaka egyszer kelne nem lenne gond.

Valami ötlet? SEGÍTSETEK!!

23. Ildi^^
2010. jan. 7. 22:25
nekem másfél éves koráig szopott még éjjel is. és ő is hirtelen szokott le róla. én örültem ennek az idöszaknak. és most újra átélem.
2010. jan. 7. 21:42
Én anno egy éves koráig szoptattam a kisfiam három óránként éjjel-nappal. Egyik napról a másikra nem kérte esténként. Nekem nem volt szivem sírni hagyni, és túléltem az éjszakai etetéseket. Sok erőt, egészséget, kitartást!
21. pmjudit (válaszként erre: 18. - Evetke67)
2009. nov. 25. 07:07

Tökéletesen egyetértek.


Azért mert a Suttogó azt írja, hogy aludnia kellene, azért még nem fog aludni, max. ha nem eteted meg sír - nyugtalan, fáradt és nem utolsó sorban éhes lesz.

20. evetke67 (válaszként erre: 19. - RitaAnna)
2009. nov. 25. 06:37
A Suttogó nem ismerheti a Te gyerekedet, és felnőttből sincs két egyforma. Miért is kellene két kisbabának is ugyanúgy viselkednie?! Én azt hiszem, a legfontosabb a szeretet, hiszen ezért vállalunk remélhetőleg mindannyian kisbabát - és ez a szeretet az, ami átsegíthet az átmeneti nehézségeken!
2009. nov. 24. 15:11

Nagyon köszönöm mindenkinek a biztató szavakat!!

Tudjátok mindenki máshogy csinálja, de úgy látszik ebben a témában a többség egyetért! :) VÉGRE! :)

Ez a hülye Suttogó is azt írja h fél évesen már egy gyerek aludjon éjjel ne egyen...

2009. nov. 24. 14:54
Régi igazság, hogy nem vagyunk egyformák, tehát a babák is igencsak különböznek. Ne hallgass másokra, bízz inkább a saját megérzéseidben! Ha nem nagy teher felkelni hozzá, a gyereknek meg alighanem szüksége van rá, akkor miért is kellene "keménykedned"?! Hidd el, amikor eljön az ideje, magától leszokik róla! Egyébként pedig az ember az adott pillanatban hajlamos a problémákat túldimenzionálni - kis idő múlva már csak mosolygunk rajta, hogy miért is éreztük ezt akkor olyan nagy gondnak...Az én kisfiam (3. gyerek) 2és fél éves, és még mindig felkelek hozzá éjjel 1-2-3 alkalommal, amikor iszik pár kortyot, aztán alszik is tovább. Persze én i szeretném végigaludni az éjszakát, de hát ezt a gyereket én akartam annyira, így tudomásul veszem, hogy ez is benne van a pakliban!
17. Azurit (válaszként erre: 11. - A1baa7edcc)
2009. nov. 24. 14:47
2170 gr.-al
2009. nov. 24. 11:42

szia.

nekem a kislányom 11 honapos koráig szopott éjjel-nappal.napi 8-9 alkalommal de 6 honap után adtam neki rendes általam készitett pürésitett ételeket is.nekem sajna megharapta a cicim és mivel munkásaim voltak igy nem mertem hangosan felsziszenni és mivel megijedtem mert soha sem csinált még ilyet szegénykém onnantol kezdve nem merte elfogadni a cicimet többé,két nap mulva evett okosan darabos ételt már.

2009. nov. 24. 07:06

Szia!

Szerintem adj neki amennyit kér, főleg hogy viszonylag kis súlyú. Szerintem nem lehet a babát leszoktatni az éjjeli evésről, ha éhes úgyis kéri. Az én fiam 6 és fél hónapos, de 9 kiló. Kb 3 hete alussza át az éjszakát, idáig egyszer evett éjjel is. Én úgy voltam ezzel hogy addig adtam neki amíg kérte. (Régem 2-szer evett, aztán kb 1 hónapig egyszer, és most azt is elhagyta, de ő nagysúlyú baba)

14. fbogi
2009. nov. 24. 07:01
Én is csak csatlakozni tudok ez előttem szólókhoz. Sajnos a köztudatban a jó baba az aki alszik éjszaka. A babák teljesen jól nem így vannak összerakva. Természetes, hogy sokáig ébrednek éjjel. Hol éhesek, hol fáj valami, hol létszámellenőrzés. Mindig van oka! A lányodnak így jó, hiszen nem te kelted! Nyugodtan figyeld az ő jelzéseit, azok mindig helyes irányba visznek. A gyomornak nincsen szüksége koplalós időszakokra! Szopizzatok nyugodtan éjjel is, főleg így, hogy azt írod neked sem megerőltető. Nehéz sokszor a sok rokon, barát...stb "jó"tanácsai mellett kitartani a szoptatás mellett, de én is és ahogy látod sokan mások is erre buzdítunk! További jó szopizást kívánok nektek!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook