Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érdemes leszoktatni 5 hónapos babámat az éjszakai cicizésről? fórum

Érdemes leszoktatni 5 hónapos babámat az éjszakai cicizésről? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2014. ápr. 29. 09:49
Ajaj... az én nagyobbik fiam 3, a kisebbék 2,5 éves koráig szopott. Kaptam is érte eleget, de nem érdekelt. Az éjszakai ciciztetés pedig tök jó! Nehogy leszoktasd róla a babádat! :DÉn pl. nagyon jókat aludtam közben,, kényelmes, meg minden...
64. hungarita (válaszként erre: 61. - Kata maki)
2014. ápr. 25. 21:09

Nagyon helyes, latom hasonloan gondolkodunk! :)

Hany anyuka mit meg nem adna azert, hogy legyen teje es szoptathassa a babajat... Ha mar mi ilyen szerencses helyzetben vagyunk, hogy tudunk szoptatni, hat eljunk is vele.

63. Cucicsillag (válaszként erre: 61. - Kata maki)
2014. ápr. 25. 17:22
Tnap vtam nodokinal (nem ,akinel szultem) es O is "orult" hgy meg cicizik a "pici"
62. Cucicsillag (válaszként erre: 27. - Bibity)
2014. ápr. 25. 17:19
Nalunk a vedono pl.odavolt a babatol, mert azt mta, hgy aza anyatejesek husija is sokkal kemenyebb. Unokatesojat mikor olben tartom akkor erezni a kulonbseget, addig nem tudtam,mirol beszel, mert elotte nem sok kontaktom volt gyerkocokkel (picikkel)
61. Kata maki (válaszként erre: 59. - Hungarita)
2014. ápr. 25. 14:49
Ezzel teljesen egyetértek! Addig szeretném szoptatni, akár ejszaka is, amíg Ő ezt igényli. Ha ez pl két éves koráig tart majd, akkor addig és nem fog érdekelni ki, milyen ferde szemmel nézi ezt esetleg. Eleve már a terhesség alatt eldöntöttem, hogy mindent megadok neki, minél ez az egy gyerekem van. Három év az életemből ami csak róla szól, szamomra nem sok, ugyanis gyorsan felnőnek, ovoda-iskola és akkor már semmi nem lesz ugyanolyan.
2014. ápr. 25. 13:58
Sorry az elirasokert. (kiakadni, korukig)
2014. ápr. 25. 13:56
En azon szoktam kiakani, amikor egy anya 6-7 honaposan akarja TELJESEN leszoktatni a babajat a szopizasrol, ugyanis 1 eves korukis nagyon fontos, hogy kapjanak anyatejet is. Attol meg, hogy elkezdodik a hozzataplalas, az nem jelenti azt, hogy at kell terni tapszerre is... Nyilvan az mas, ha valakinek nincs mar teje, vagy a kicsi nem akar tovabb szopizni, de ha egy anya csak es kizarolag a sajat kenyelmere valo tekintettel ELVESZI a gyermeketol a legfontosabb taplalekot, az szamomra elfogadhatatlan.
58. hungarita (válaszként erre: 56. - Youlcsi)
2014. ápr. 25. 13:48

Persze, eleg kenyelmetlen tud lenni sokszor, foleg mikor be van gyulladva a mell, vagy csak eppen faj, meg hat faraszto is... ez teny. De... en mindig arra gondolok ilyenkor, hogy nem fog ez orokke tartani. Amugy nalam is volt egy pont, amikor azt mondtam, hogy eleg volt, akkor olyan 15-16 honapos lehetett, es szerettem volna tejitalra raszoktatni a cici helyett, legalabb delutan es ejszaka... illetve probalkoztam a vizzel is. Egyik sem jott ossze. Akkor ugy dontottem nem eroltetem tovabb, megvarom mig magatol leszokik rola, legalabbis 2 eves koraig szopizhat amennyit akar, aztan majd fokozatosan egyutt kozosen leszokunk rola. Nehez menet lesz!...


Szerencses vagy, hogy onkent mondott le rola, en is ebben remenykedtem.

57. youlcsi (válaszként erre: 56. - Youlcsi)
2014. ápr. 25. 13:43
amúgy ha nincsenek a gyulladások, eszembe nem jutott volna még jó ideig elvenni tőle... bár nőgyógyász és gyerekorvos is az utolsónál javasolta az elhagyását.
56. youlcsi (válaszként erre: 55. - Hungarita)
2014. ápr. 25. 13:40

a kisfiam 13 hónaposan hagyta abba... magától - szerencsére :) már nagyon útáltam az egész helyzetet, a bő 1 év alatt 3x volt komoly mellgyulladásom. ha nem így történt volna, talán én sem bántam volna, ha tovább szopizik.


amúgy furcsa, de nyilván vmilyen (jó) emléke még mindig van róla, mert tegnap beült az ölembe, majd közölte, hogy ő most cicizni fog, aztán nekiállt kicsomagolni a ruhából :o

2014. ápr. 25. 13:35
Egyebkent meglepodve olvasom, hogy hany kisgyerek szopizik 2-2,5-3 eves koraig. Azt gondoltam ez nem ennyire gyakori, csak mert en akarkinek mondom, hogy az en 22 honapos kisfiam meg szopizik es nem is keveset (ejszaka is 2x altalaban) teljesen meg vannak dobbenve, es szinte kinevetnek, vagy elitelnek emiatt. Nem ertem, az en eletemrol, az en gyerekemrol van szo, en latom, hogy neki mi a jo, o nem cumizott soha, az ujjat sem szopta, kedvenc allatkaja sincsen amivel aludna, csak es kizarolag en illetve a szopi nyugtatja meg, es egyedul keptelen elaludni. Miert vonjam meg tole?! Nyilvan nem akarom meg 4-5 evesen is szoptatni, de szerintem most meg teljesen belefer, hisz kicsi meg.
2014. ápr. 25. 13:25

Miert kellene leszoktatni??? Pici meg! Ha neki igy jo, es neked is, akkor hagy szopizzon ejszaka is!

Egyebkent az en kisfiam most lesz 22 honapos, es meg nalunk is van ejszakai szopizas, nem mondom, hogy nekem mar nem faraszto ez, de o igenyli, es csak cicivel alszik vissza, ezert nem akarom tole elvenni. Ez tenyleg egy olyan kotelek, ami csak a pici es az anya kozott van, es ha egyszer veget er, nagyon fog hianyozni! Nekem legalabbis biztos... Majd eljon az az ido is, amikor ujra vegig tudjuk aludni az ejszakat nyugodtan.

53. youlcsi (válaszként erre: 52. - B486c9cf7d)
2014. ápr. 25. 11:47

jajjjjjjj!


10 hós volt a kisfiam, amikor mellgyulladás miatt az orvos szóba hozta az apasztást. akkor mondta a gyerekorvos, hogy bár kellene még tápszer, de ha kell apasztani, akkor ezért már nem muszáj, hiszen eszik mindent.

végül (nekem) kín keservesen még ráhúztunk 3 hónapot


na de ilyet, hogy 9 hósan nincs értelme! ????????????

52. b486c9cf7d (válaszként erre: 49. - Moki-kopi)
2014. ápr. 25. 11:42
Nekem azt mondta a haziorvosom, hogy a 9. honap utan mar nincs ertelme szoptatni, hagyjam abba, nincs ra a gyereknek szuksege... az orvosok gyakran mondanak hulyesegeket!
51. moki-kopi (válaszként erre: 40. - Yanett86)
2014. ápr. 25. 11:41
Yanett 4 hónapos babánál nem lehet hisztiről beszélni.
2014. ápr. 25. 11:39
Amikor tobbet fog mozogni, nem lesz olyan dundi.
2014. ápr. 25. 11:38
szia Kata maki! bocsánat, nem olvastam el a többi véleményt, így lehet, hogy már más is írta. A dokitok bolond! Az anyatejtől nem hízik el egy baba sem. Csak emiatt nagyon rossz döntés lenne abbahagyni az éjszakai szopit, ha te szívesen szoptatod éjszaka is, akkor tedd meg, ne halgass a dokira.
48. Kata maki (válaszként erre: 47. - B486c9cf7d)
2014. ápr. 25. 11:31
Itthon vagyok a babával. Igazából más dolgom sincs, mint vele foglalkozni, ami természetesen nem esik nehezemre. 😊
2014. ápr. 25. 11:24

Munkahelyed van talan?

Ha nincs mas dolgod, mint a gyereked, szerintem nyugodtan ellathatod az igenyei szerint.

46. Highlander73 (válaszként erre: 5. - Kata maki)
2014. ápr. 25. 11:18

A gyerekorvosok néha mondanak hülyeséget!Nekem 2 évesen 10kg a lányom,Ő meg inkább vékony,de emiatt a doki még nem mondta hogy tömjem. :)

Nekünk nagyon jó gyermekorvosunk van.(Doktornő.)

2014. ápr. 25. 11:16
Én nem szoktatnám le.Még csak 5 hónapos!A lányom most 2 éves és nemrég szokott le az éjszakai cicizésről.Igaz,ha nagy ritkán mégis felriad,akkor még megkapja,mert csak ez nyugtatja meg.1 éves korig általában még kelnek éjjel a babák!Nekem legalábbis mindhárom gyerekem kelt!Az is amelyik anyatejes volt,az is amelyik tápszeres.Szóval nem cicifüggő!
2014. ápr. 25. 10:32

Nem olvastam el a többi hozzászólást, csak a saját tapasztalatomat írom le.


Az én kislányom 2,5 éves koráig cicizett. 2 éves koráig éjszaka is kelt legalább egyszer. Ő is cicin elalvős volt napközben is és este is. Szerintem azzal nincs semmi probléma, hogy segítesz neki elaludni. Éjszaka is valószínűleg azért cicizik, mert valamire felébredt és segítség kell neki a visszaalváshoz. Nincs ezzel semmi probléma.

Lassan 3 éves lesz a kislányom - tehát fél éve önként és dalolva abbahagyta a szopizást - és más módszert találtunk az elalvásra. Éjszaka, ha felébred (a francia ágyunk mellé van tolva az ő ágya), felnéz (esetleg iszik egyet - ott van mellette az éjjeli szekrényen az innivalója), visszafekszik és 1 perc múlva már alszik is újra.


Cselekedj a szíved szerint! :)

43. youlcsi (válaszként erre: 38. - Kata maki)
2014. ápr. 25. 10:30
utcán sosem rángatta a pólómat... persze tény, hogy kb 10 hós korátóll otthon vagy a mamánál egyszerűen odajött hozzám és kiszolgálta magát :D
42. Kata maki (válaszként erre: 41. - Vikucka)
2014. ápr. 25. 10:24
Én is meglepődtem a doki kijelentésén. Én személy szerint azt vallom, hogy nem görcsölök előre olyanon, ami nincs s nem is feltétlenül lesz. Hiszem, hogy mikor nagyobbacska lesz értelmesen meg lehet beszélni majd ezt vele.
41. vikucka (válaszként erre: 38. - Kata maki)
2014. ápr. 25. 10:18
A lányom (9 hos) most kezdte a polomat rangatni, de itthon. Ha éhes, és kint vagyunk, adok neki gyümölcsöt. Bocsánat, hogy ezt írom, de elég erőteljesen megkerdojeleznem annak az orvosnak a szakmai hozzáértését, aki azzal jön, hogy majd rangatni fogja a polod. Az akkori gond lesz! (nem feltétlenül lesz póló rangatas) nekem személy szerint nem okoz gondot, ha éjszaka felkel és kér egy picit, de megértem, ha valaki másképp gondolkozik.
2014. ápr. 25. 09:44

Na akkor én most a másik oldalon állok! 7 egész hetes volt a kisfiam amikor leszoktattam az éjjeli felkelésről! Minden kívűlálló aki már drakula üzemben nyomta az éjszakai szoptatást elítélt!!! DE életem legjobb döntését hoztam meg! Átváltottunk a teára éjjel, komolyan mondom annyi történt, hogy első éjjel felkelt 2 helyett 4x, a második éjjel 3x és a harmadik éjjel már csak hajnalban 6 után!!! Nem érte semmilyen megrázkódtatás a gyereket és nem is fájt a hasa ezután!!! A sírás és sírni hagyni dolog is ablszolút baba függő és tudom, hogy milyen a gyerekhiszti viszonylag egész hamar úgy 4 hósan kifejlődött nálunk :-) amikor is percenként ölben szeretett volna lenni :-)ilyenkor le lett szerelve valami kis játékkal. DE nem minden gyereket lehet :-))) Én viszonylag hamar dolgoztam a babával így pontos napirendet kellett felállítani, hogy ne sérüljön a baba és anya sem, következetesen próbáltam megoldani a dolgokat, én azt mondom, mindig azt tedd, ami mindkettőtöknek jó! Viszont tény és való, hogy egy 2 évest baromi nehéz leszoktatni a ciciről... :-) Valószínűleg egyébként, ha a babád szép súlyban van nem a tápanyag, hanem te vagy az aki kell neki éjjel! Szerintem össze tudod hozni ezt is, tegyél egy próbát vagy be jön vagy nem, egy éjszaka vagy csak egy alkalommal ne ciciztesd, hanem adj neki inni, látni fogod rajta, hogy elfogadja a szitut vagy sem! Én azt mondom minden gyerek megérdemel több lehetőséget, döntse el ő az éjszakai dolgot! Hideget meleget így is úgyis fogsz kapni, ha eteted éjjel hanem!! :-))) mindig mindenki okosabb, az anyaságban az Összhangotok a legfontosabb a tied a babáé és apáé!


Anyatejes babát nem lehet túletetni.... DE nekem a 2.70 dkg-ás gyermekem 2 naposan 90ml-it szopott.... ez így is maradt itthon is és azonnal jött a hasfájás.... amikor már sejtettem h túltelik a pocak levettem ciciről és akkor ugyan picit morci volt, de nem volt hasfájás... azért mondom kinek milyen a babája, próbálkozni kell nektek mi és hogyan jó! Egy rossz próbálkozás hidd el még nem ront el mindent, de a lehetőséget megadod a babának és magadnak is egy teljes éjszakai alvásra :-)

2014. ápr. 25. 09:06
Szerintem nem érdemes.
2014. ápr. 25. 09:05
A hozzászólásokat olvasva mindenki a szoptatás mellett van, mint ahogy természetesen én is. Tény, hogy elég nehéz néha eldönteni mi is lenne jó, miközben mindenki mást tanácsol. Próbáltam eddig is a megérzéseimre hallgatni és ezek szerint ez a jó megoldás 😊. Igazából a védőnő a súlya miatt tanácsolta, az orvos pedig azzal jött, hogy ha most nem szoktatom le, akkor a későbbiekben nem fog menni, és akár majd az utcán is a pólómat rángatja. Na ekkor kezdődött a dilemmám. Sokat beszéltünk róla apával és mindketten úgy látjuk, hogy pici még és szüksége van rám és az éjszakai cicizésre is. Sírni soha nem hagytam és nem is szeretném, de gondolom a leszoktatás nagyon is azzal járna. Köszönöm a véleményeket, megerősítést kaptam, hogy ha az anyai ösztöneimre hallgatok, nem tudok elrontani semmit. 😊
2014. ápr. 25. 08:47

Csatlakozom az előttem szóló többséghez: amíg Neked és a picidnek jól esik az éjszakai szoptatás, van tejed, a gyermeked kiegyensúlyozott, akkor ne vedd el. Főleg,hogy még ilyen pici babáról van szó.

Az én lányom két hét múlva lesz 18 hónapos, 16 hós koráig szoptattam, igaz,éjjel már nem kérte, de az esti elalváshoz nélkülözhetetlen volt,és lám,most is elalszik,nem rontottam el örökre. Pedig az első 8-10 hónapban együtt is aludt velünk,és mégis: van saját ágya, ez sem bizonyult szarvashibának.

Nagyon sokfélét,és nagyon ellentmondó dolgokat fogsz még hallani 'tanács' címszó alatt, legyen az szoptatás,hozzátáplálás, fogzás, levegőztetés,vagy olyan elemi dolog,hogy adsz-e rá kardigánt tavasszal,vagy sem. Te dönts,és ne hagyd,hogy rossz érzéseket keltsenek benned,hiszen igaz,hogy többnyire a jó szándék vezérli az illetőt,de néha olyan sebeket okoz a 'kedvessége',hogy ihajj.

A szopi meg az egyik legnagyobb vitatéma, engem a családom cikizett-persze csak viccesen,nem komolyan!-,hogy meddig szoptatok,még más azt mondja,korai volt leválasztanom. Én döntöttem, én éreztem úgy,hogy elég nekünk, erre szoktam mondani,hogy az Én cicim,az én babám... :)

A súlya meg igen,kimondva/leírva kicsit soknak hat,de ismerek én ilyen kaliberű babát,nem is egyet. mindegyik egészséges, van közte cicis is,tápszeres is.

A lányom picinek úgy hízott,mintha tömném,meg is volt a dorgálás,"anyuka,nem kell ilyen sűrűn etetni", aztán pár hónapja el akartak küldeni vérvételre,hogy miért nem gyarapszik gyorsabban. Pedig csak aktív gyerek,sokat lót-fut,mozog, igazi örökmozgó, így 17 hósan mindössze 10 kiló. Ennek ellenére kis formás,nyúlánk, kerek arcú szépen fejlődő kislány.


Szóval: szoptass csak nyugodtan! :)

2014. ápr. 25. 08:10
Anyatejes babát nem lehet túl etetni. Az én lányom 14 hónapos és cicizik éjjel. Amikor elkezdenek menni lelassul a súlygyarapodás. Az anyatejes babák pontosan tudják mennyi tejcsi kell nekik.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook