Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018 decemberi babák fórum

2018 decemberi babák (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
350. szilvi é.g. (válaszként erre: 349. - Nancsi123)
2018. aug. 17. 22:35

Nekünk külön. De mellettünk van a szobája. Egy-egy nehezebb éjszakán apa meg át tud menni nyugodtan aludni a másik hálóba a ház másik felén. Mi úgy gondoltuk,h jobb ha igy szokja meg ő is,mi is.


De szerintem ez szubjeltív. Van ismerős,aki szülés óta kizárólag csak a babával alszik. Gondolhatjátok a srác mennyire viseli jól. Babától is függhet.

2018. aug. 17. 20:42

Lányok! Nálatok a babáitok veletek lesznek a hálóban egy darabig, vagy kapnak egyből saját szobát?


Mert eddig úgy terveztem, hogy kap saját szobát, de most elbizonytalanodtam, hogy nem-e jobb mindannyiunknak, ha velünk van pár hónapig, ha meg nem működik, bármikor berendezhetem neki a kis szobáját.😊


(Tudom, hogy nagyon sok kérdésem van, csak szeretek véleményeket meghallgatni, mielőtt döntök. 🤣)

348. bnusinna (válaszként erre: 347. - Szilvi é.g.)
2018. aug. 17. 17:56
Én a terhesség elejen ittam minden nap banán-alma-bébispenót smoothiet😁 de ma vettem én is banánt ám😉
347. szilvi é.g. (válaszként erre: 332. - Bnusinna)
2018. aug. 17. 08:08
Kedvet kaptam és ma reggel csináltam egy banán-őszibarack-málna turmixot :) :) :)
346. havanesekutyus (válaszként erre: 344. - Nancsi123)
2018. aug. 16. 16:02
Diabetológus javaslatára. Igen, valóban terhességi cukorbetegség. Én 180 gr szénhidrátra vagyok állítva.
345. szilvi é.g. (válaszként erre: 344. - Nancsi123)
2018. aug. 16. 14:44

Az inzulinból arra következtetek, hogy szerintem terhességi cukorbetegség állhat fent vagy annak gyanúja. Akkor viszont kő kemény 160g-os diéta.


Ma reggel voltam doinál. Ultra brutál, hogy múlthéten pénteken a 4D uh-n volt 790 g körül, most 1050 g kb.


A súlynál alapból 9-12 kg, ami a terhességgel feljön (magzatvíz, baba súlya, méhlepény, cicik stb). Az én melleim önmagukba pluszba fél kilót nyomhatnak :D :D Már szoptatós melltartóra váltottam, mert egy sem jött már rám :D Ha meg venni kell, akkor 2 legyet 1 csapásra...és meglepően kényelmes :)

344. Nancsi123 (válaszként erre: 342. - Havanesekutyus)
2018. aug. 16. 13:39
Megkérdezhetem, hogy mit takar, hogy diétázol? Orvos javaslatára vagy magadtól? :)
2018. aug. 16. 13:31

Sziasztok!

Én most tartok a 22.hétben 3 kg- nál de biztos hogy több lesz mint 10 kg mert az elejétől itthon vagyok.

2018. aug. 16. 13:01

Sziasztok,


én eddig 7 kilót híztam, a 28. hétben vagyok, de nekem a kezdősúlyom magas volt, 75-76 kg.

Ezenkívül diétázom és inzulinnal is kell szúrnom magam.

Igen, ez így van, hogy van a baba súlya, a plusz vér, a méhlepény, víz.

Kíváncsi vagyok, mennyi lesz a végére.

341. babika_ (válaszként erre: 340. - Pandáné)
2018. aug. 16. 11:46
Üdvözöllek! Szerintem ez is egy jó kis csoport :) Nálam biztos, hogy a java víz, mert elkezdett dagadni a lábam :S :( Alig várom, hogy leteljen a jövő hét... Onnantól kezdve nem látnak min. 3 évig a munkahelyemen :D
2018. aug. 16. 11:27

Sziasztok!


Szeretnék csatlakozni hozzátok. :) December 8-ra várjuk a kisfiunkat, ő a második utód. A kislányunk novemberben tölti a 6-ot.

A terhesség nem indult zökkenőmentesen, a méhlepény túl mélyen tapadt, így volt egy kis pecsételés, ami miatt sokat kellett pihennem. Szerencsére a 19. hétre ez rendeződött.

Olvasom, hogy éppen a súlykérdést boncolgatjátok. Én most, 23+4 hetesen 10 kilónál járok. Fogalmam sincs hogyan, mert annyival nem eszek többet, de sejtem, hogy a sok fekvés és az ülőmunka az oka, plusz eddig nem is sportolhattam, oda kellett figyelnem, mennyit és mit mozgok.

A lánykámmal 20 kiló jött fel, de kb. fél évvel a terhesség után már nem volt rajtam semmi, így különösképp most sem izgulok. Eleve hízékony alkattal ez van. 162 centi vagyok, 54 kg volt az indulási súlyom. Egyébként nem látszik, a védőnőm is azt mondta, "keresnie" kell rajtam. Az orvosom szigorúbb, ő sokallta, de hozzátette, hogy ennek kis része plusz zsír, a többi inkább víz.

Anno is tagja voltam egy hoxás csoportnak, ami most, több mint 6 év után is aktív, így alig vártam, hogy találjak egy decemberit is. :)

2018. aug. 16. 09:31
Most hirtelen nekem is látványosan nőtt a pocakom, de akkor is sokallom a heti egy kg-ot. Én a heti fél kg-nak is örülnék, mert akkor már csak 9 kg lenne, az meg nekem még belefér. :D
338. babika_
2018. aug. 16. 08:46
A súlynövekedésbe számítsátok bele azt, hogy több lesz a vér, a víz a testünkben. Plusz a baba..... Nem minden a kajától van. Amúgy úgy olvastam, hogy heti 300g gyarapodás szükséges ilyenkor..... Meg amit Szilvi ír, hogy vannak ugrásszerű időszakok. Nekem az elmúlt másfél hétben ugrott nagyot a hasam. A kilókat nem tudom, otthon nem mérlegelek, védőnőhöz pedig csak a terheléses után megyek.
337. szilvi é.g. (válaszként erre: 334. - Nancsi123)
2018. aug. 15. 21:31

Nem lehet,hogy nálad is vannak ugrásszerű időszakok?

Nálam 3-4 hetente súlyban és pocakban is. Múlt hétre (26. hét) +1.5 kg 1 hét alatt (azzal összesen durván 6).

Azóta megint stagnálok...sőt...kicsit lejebb ment. Mondjuk pánik szerűen megmászom a 6. emeletet és a lift nem szerepel a szótáramban :) a tornát meg tartom, de nagyon hiányzik a futás :(

2018. aug. 15. 20:19

Szerintem, ha eddig csak egy kilót híztál, talán annyira már nem indul be a hízás.


Odafigyelsz majd otthon is és te is sétálsz vagy mozogsz valamit, nem lesz gond.


Én beszélek majd az orvossal, cukorterhelés után megyek hozzá.


Amúgy nem zabálok sokat, de amit megkívánok megeszem, most majd igyekszem kicsit lightosabb kajákat főzni, aztán szeptember 4.-én kiderül az igazság a védőnőnél. 😀

2018. aug. 15. 19:54
Hát igen... de beszélj az orvossal, hogy ő mit és hogy ajánl. Én amúgy nagyon félek, mert most még munka miatt nagyon sokat mozgok. Eddig csak 1 plusz kilónál vagyok, de szeptember közepén vége lesz...remélem nem kezdenek el extrém felszaladni a kilók...
2018. aug. 15. 18:59
A lényeg, hogy így már 7 kg hízásnál tartanék a 22. Héten. 😞 az rengeteg
2018. aug. 15. 18:58
Nekem diétás céllal valamit ki kéne találnom😂😂 szerintem csal a mérleg, mert a párom is pont két kg-mal nehezbb, mint szokott lenni és már 3 éve ugyanaz a súlya. Na, de a lényeg, hogy elsírtam magam, mert eszerint két hét alatt 2 kg-ot híztam és a 22. Hétben vagyok csak. 😞 bevezetem a sétát az életembe és a kajára is nagyon oda kell figyelnem. Az világos, hogy a baba a legfontosabb, de azért nem kell elhízni, senkinek sem jó ha boldogtalan vagyok a bőrömbe. Remélem sikerül tartani.
332. bnusinna (válaszként erre: 331. - Szilvi é.g.)
2018. aug. 15. 15:23
Ötlet jó...az eszembe se jutott, mert rögtön ennek az íze ugrott be...
331. szilvi é.g. (válaszként erre: 330. - Bnusinna)
2018. aug. 15. 15:17

Nekem is van ördögnyelv csokishake-m. Ellenálltam neki eddig :)


Megmondom öszintén, hogy az összfehérje szintem is az alsó határ alatt volt kicsivel. Meg is ijedtem, így délután már mentem és vettem fehérjeport , hogy kicsit feltúrbózzam magam. Azóta pedig minden nap eszem csirkemellet/túrót, bármit. Holnap megyek dokihoz. Van pár kérdésem.... :)


Most megnéztem a Turbódiéta port...én a szója és édesítő miatt nem innám (szójafehérje, szójaolaj, nátrium-ciklamát, nátrium-szaharát).


A szója önmagában ehetetlen, olyan kémiai folyamatok alá vetik, ami ehetővé teszik a fogyaztását. Sajnos sok diétás kenyeret is szójával tesznek tele.


De ez az én egyéni véleményem. Az inzulin és pajzsmirigy problémám miatt kezdtem el odafigyelni, hogy szójamentes legyen minden, amit eszem/iszom (sajnos előtte a szója tejet is ittam...)


Amúgy nagy baj szerintem nem lehet, ha néha-néha az íze kedvéért iszol. Esetleg egy tejes-csokis-banános turmixal nem tudod kiváltani? Az is kicsit sűrűbb, édes és még egészséges is.


Távol álljon tőlem, hogy befolyásolni akarnálak! Félre ne érts!

2018. aug. 15. 08:49

Én két orvoshoz járok, mindkettő azt mondta szedjem, hogy melyiket az végül is mind1, mert összetevőben ugyan az szinte mind. De szedjem...Azon kívűl magnéziumot meg D-vitamint szedek. Illetve a magnéziumot most csak akkor ha görcsölök, de már ritkán van. Az elején sokszor, de tényleg segít. A D-vitamint most meg hagyom, mert eleget vagyok napon...Majd ősztől újra kezdem. Szerintem lassan a kálciumot kell extra formába bevinnem, mert elkezdtem hihetetlen módon kívánni a tejet. Minden este legalább 2 bögre még lefekvés elött....😆 Reggeli mellé ovomaltin...Olyan lettem mint egy ovis 🤣🤣🤣🤣

Meg szerintetek?? Írom a kérdést, de kihangsúlyozom NEM FOGYÓKÚRÁS CÉLLAL!!!!! Régen ittam a turbo diéta port, és még van belőlük...tegnap délután meg úgy megkívántam egy csokis-pisztáciás keveréket....NEM FOGYÓKÚRÁS CÉLLAL, NASSOLÁSI CÉLLAL!!!!! 😁😁Tehát nem étkezést kiváltani vele, stb... csak az édeskés íze, és krémes állaga vonz nagyon...szerintetek fogyasztható néha napján? Végül is fehérje (ami most úgyis kell) meg vitaminok(dettó)....

2018. aug. 15. 08:29
Nekem is azt mondta a dokim, ha akarom szedjem, de felesleges pénzkidobás. Vegyek külön neoferrofolgammát esetleg magnéziumot és D-vitamint. Hát, tényleg jobban jövök ki vele mint a femibionnal. ☺️ (az első trimeszterben azt szedtem)
2018. aug. 14. 22:54

Az én orvosom sem támogatja a terhes vitaminokat, szerinte is vegyes-normál táplálkozás esetetén megkapjuk ami kell. Azért pezsgő tablettában multi, manézium és kalcium lecsúszik 🙂

Próbálok sok zöldséget, gyümölcsöt enni. Azért úgy fogom fel, hogy ő több terhességgel találkozott mint én.. 🤔🤔

327. szilvi é.g. (válaszként erre: 326. - Babika_)
2018. aug. 14. 21:03
Sajnos ebben teljesen igazad van! Én is így gondolom
326. babika_ (válaszként erre: 325. - Szilvi é.g.)
2018. aug. 14. 10:07
Én is Femibiont szedek, bár nekem az orvosom javasolja is a terhesvitamint. Én úgy gondolom, hogy nem tudunk annyira vegyesen, megfelelően táplálkozni, hogy az elegendő legyen egy terhes nőnek. Manapság már a zöldség/gyümölcs sem tartalmaz annyi vitamint, mint régebben.
2018. aug. 14. 09:04

Én még nem hallottam róla.

Femibiont szedek, de hogy őszinte legyek én a védőnőt és a dokikat is kérdeztem. Mindannyian azt mondták, hogy ez leginkább reklám fogás és megfelelő táplálkozás mellett teljesen felesleges. Persze én is szedem a vitamminokat...

A dokim azt mondta, hogy ezzel is a megfelelési kényszert erősítik a nőkben és azt táplálják, hogy ha nem szedsz terhesvitamint, akkor már szaranya vagy.

Ennek ellenére én femibiont, D3, halolaj+E vitamint (nem eszek egyáltalán halat), vasat (kezd kimerülni a vérvétel alapján), magnéziumot, kálciumot, C vitamint szedek.

Persze pl. a C vitamint nem minden nap, de a halolaj kapszulát van, hogy napi kétszer is. A koleszterintem sajnos a határérték felső határa annak ellenére, hogy keveset híztam, sok zöldség-gyümölcs-soványhús és sosem volt vele bajom...az Omega 3 elvileg helyre tudja tenni.

Csütörtökön megyek a dokimhoz, majd megkérdezem.

2018. aug. 12. 19:21
Nem hiszem, hogy a vitamintól hánytál volna...egyszerűen csak ilyen időszakban vagy
2018. aug. 12. 10:01
Én szedtem elevitet is meg gravidát de mindkettőt kijött sajnos.
322. bnusinna (válaszként erre: 320. - Kitti0704)
2018. aug. 11. 22:46
Nem próbáltam, femibiont szedek, illetve ma femibaby-t vettem. Majd meglátjuk...de nem gondolom, hogy túl nagy különbségek lennének már a vitaminok között....
321. nanosz (válaszként erre: 320. - Kitti0704)
2018. aug. 11. 19:07
Én is szedem felváltva elevittel. Most vagyok 12+4. Érdekel engem is a többiek véleménye. Nem tudom emiatt-e, vagy csak mert fiú szinte sosem émelyegtem, és a baba is fejlett.
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook