Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018 decemberi babák fórum

2018 decemberi babák (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
230. bnusinna (válaszként erre: 229. - Nancsi123)
2018. júl. 18. 21:12
Mondjuj ezt megértem. Ha tehetném egy uh géppel a hasamon mászkálnék egész nap☺
229. Nancsi123 (válaszként erre: 228. - Bnusinna)
2018. júl. 18. 18:59
Én most is elakarok menni, meg majd később is, mert elvileg most még fog egybe látszódni a kis nyuszifül, később meg már sokkal ,,szebb’’ lesz, de csak a feje fog làtszódni. Ha a vizsgálatok nem 2-5 percesek lennének, én sem erőltetném, de annyira vágyon rá, hogy láthassam, gyönyörködhessek benne. 😍
2018. júl. 18. 18:12
Ez sajnos így van.🙁 de arra gondolj, hogy milyen jó, minden rendben. Aztán majd moziztok egyet!😊Én a babamozit csak a 30. hét körül akarom. Addigra már tényleg husi baba lesz.😁 bár már 16. hetes uh-n is látszott a kis kerek pocija. Imádom!!!már most úgy puszilgatnám, meg fújkálnám!!!!!
227. Nancsi123 (válaszként erre: 226. - Szilvi é.g.)
2018. júl. 18. 17:51
Megyek magánba is, ez ilyen kötelező vizsgálat volt a kórházba, meg 2 het mulva megyünk külön ilyen babamozi szerü vizsgalatra, ott mindent néznek 4d-be is. Azt várom már nagyon. Csak kiábrándító, hogy ha valaki nem fizet, akkor 2 perc egy genetikai ultrahang.
226. szilvi é.g. (válaszként erre: 225. - Nancsi123)
2018. júl. 18. 16:22

Nekem a köldökzsinórnál is megnézték,h mennyi hideg-meleg. A szívénél is. Mondjuk az én esetem sem egyszerű,mert harmadszor sikerült a kisasszonynak úgy feküdni,de ez abnormális szerintem :(


Én elmennék magán úton. Legalább lesz összehasonlítási alapod a két szolgáltatás közt (mert sajnos van...nem kevés).


Mi aug 10-én megyünk 4d-re ugyan úgy a g1-be. Az a 26.hét közepe lesz.

225. Nancsi123 (válaszként erre: 224. - Babika_)
2018. júl. 18. 15:18
Ez ilyen kötelező genetikai vizsgálat és ebben a kórházban csak ez az egy orvosnak van hozzá jogosultsága. Én a főorvoshoz járok, neki sincs, muszáj ehhez mennem. :( Ti voltatok babamozin?
224. babika_ (válaszként erre: 222. - Nancsi123)
2018. júl. 18. 14:53
Az valóban érdekes, hogy 2 perces volt. A sablonszövegtől ne félj. Mivel egészségügyben vagyok félig-meddig, ezért tudom, hogy van egy negatív státusz nevű dolog. Ha minden rendben, akkor azt írják be a betegnek, ha eltérés van, akkor szólnak az orvosírnoknak, hogy ezt és ezt írjuk át - nálunk az egyetemen így megy. Mondjuk nekem ettől több adatot mondott az írnoknak: szívritmust stb. Nem akarsz orvost váltani?
2018. júl. 18. 14:32

Ami meg felháborító, hogy olyan futószalagon működött, hogy mikor bementem még a sarokban ott íratták alá a leletet az előző kismamával engem meg közbe már fel is fektettek és elkezdték az ultrahangot.


Mikor én végeztem, ugyanúgy már bent volt másik kismama. :(


Ha nem velem történik el sem hiszem.

2018. júl. 18. 14:30
Csajok képzeljétek, tegnap voltam 18 hetes genetikai ultrahangon és ugyanúgy 2 perces volt, mint a 12 hetes. Nagyon csalódott vagyok. Azt mondták minden rendben van. Megdöbbenve néztem a leletek, hogy mennyi adat van ráírva, mikor a doki csak a fej körfogatot, vállszélességet és combcsont hosszát mondta ki hangosan. Ehhez képest a papíron ilyen adatok is szerepeltek, hogy 2 vese működik, köldökzsinórban 3 ér található, szív 4 kamrás, stb... Ezek a nővérkével vagy telepatikus úton kommunikálnak, vagy sablonszöveget írnak mindenki leletére. :( Szomorú, hogy ilyen a 18 hetes genetikai vizsgálat, ami a legfontosabb szűrés a terhesség alatt.. :( Elmenjek külön szerintetek?
221. babika_ (válaszként erre: 220. - Szilvi é.g.)
2018. júl. 18. 14:09
Biztos víz is van benne, aggódni nem aggódom, majd lemegy... :) Annyira nem vészes a helyzet. Narancsbőröm viszont nekem mindig volt, akármit csinálhattam, pedig folyadékot is iszok rendesen.
220. szilvi é.g. (válaszként erre: 219. - Babika_)
2018. júl. 18. 12:35

Ne aggódj! Simán lehet a víz miatt is. Az aranyeredre meg biztos tud a védőnő is valami praktikát.


És ne irigykedj, nekem is megvan a magam hóhérja....3-4 napig nem csináltam meg a láb-csipő-fenék gyakorlatokat, olyan gyönyörű narancsbőrös lett a combom-fenekem, mint egy rosszabb vidéki murvával leszórt földes út.... :)


Szerintem ami késik, nem múlik és félek, meglesz a böjtje :)


22. hetesen már tutira meg fogják tudni mondani. Ha ő is úgy akarja :) Izgalmas lesz :) Olyan jó olvasni, hogy mindenki milyen izgatott :)

219. babika_ (válaszként erre: 218. - Szilvi é.g.)
2018. júl. 18. 09:49

De jó, hogy minden simán ment a vizsgálaton, és kiderült, hogy kislány :) Én aug elején megyek az orvosomhoz, akkor leszek 22 hetes, remélem látjuk most mi is, hogy ki van a hasamban.


Tökjó, hogy rád mennek még a régi nadrágjaid.... Nekem nagyon gyorsan váltanom kellett, mert annyira kikerekedett a csípőm. Bár, eddig 36-38-as ruhákat hordtam, most inkább 38-40 kell, de van, amiből a 38 nagy... Típusfüggő. A melleim viszont nekem is megugrottak, és hol van még a vége................. Ráadásul akárhogy kenem iszonyatosan viszketnek. És, hogy kerek legyen a dolog: aranyerem is lett : Bár szépen visszament most.

218. szilvi é.g. (válaszként erre: 209. - Bnusinna)
2018. júl. 18. 09:38

Halihó!


Végre kicsit fel tudtam jönni :)

Szerdán és csütörtökön is jó viselkedett :) Tuti 100%, hogy kislány :) Még a férjem is (kis magyarázattal) felismerte a szeméremajkakat és a csiklót az ultrahangon :D

Múlthét szerdán volt 389 g. Most megint volt egy nagyobb ugrás szerű növekedés. A hasam kerekedik bőven, de még a régi nadrágjaimat hordom (annyi, hogy lejebb csúsztatom elöl).

Már kb 3,5 kg plusznál tartok így a betöltött 22. hétnél. Annyiból van szerencsém, hogy csak a pocakom és a cicim nő. Tartom a tornákat.


Nagyon nagyon jó viszont, hogy elkezdtem róla álmodni :) Már 2 éjszaka egymás után. Az arcát nem látom, csak mikor rámteszik, a kórházi "kocsiban" fekszik és a kiságyába otthon. Plusz azt, hogy viszonylag sok haja van és nagy méretekkel született (ha jól emlékszem 3400 g és 54 cm). Kíváncsi leszek :)


Most az evéssel állok hadilábon. A gyomrom mintha teljesen összeszűkült volna, de amit kívánom, azt megeszem :)


A hétvégén elkezdtük a babaszobát :) megrendeltük a babakocsit, ágyneműt stb :) Annyira jó érzés :)


Ti vettetek már valamit?

217. Brigi2
2018. júl. 16. 10:41

Hát én annak ellenére, hogy edzek folyamatosan már +5 kg-nál járok :D De egyébként ránézésre nem tűnik annyinak, szépen eloszlik :D Mondjuk a fenekemen meg a combom azért növekedett, és a pocakom is elég nagy már, de nekem nagyon tetszik :)

17+4-nél tartok

Én még semmit nem érzek, hogy mocorogna, pedig nagyon várom már...

2018. júl. 15. 20:19
Jó, most azért normál keretek között szabad ám gyarapodnunk...én sokkal jobban félek a szoptatós időszaktól. Sokakkal ott szalad el a ló....😅
215. Silvery03 (válaszként erre: 211. - Bnusinna)
2018. júl. 15. 19:38

Elvileg 19+3, de a babamozinál már 3-4 nappal idősebbnek mérték. Uh lassan fogalmam sincs 😊

Én én kb 2-3 kilót híztam, de nem érzem vészesnek, bár még tényleg most jön a java 😀

214. Nancsi123 (válaszként erre: 213. - Bnusinna)
2018. júl. 14. 21:31
Hát én se vagyok nádszál vékony. Mindig is küzdöttem a súlyommal sajna, azért is edzettem annyit. Én nekem is kerekedik a hasam, de csak az alja, ha feljebb húzom a nacit, full lapos. Már várom az igazán kerek, cuki pocit.😊
2018. júl. 14. 21:17
Én nem "híztam" még semmit, de mivel rajtam amúgy is van elég plusz, ez nem is baj! Remélem nem is fogok 5-6 kilónál többet. Amúgy már szépen kerekedem, igazi kismama pocim lett az elmúlt 2 hétben...😊
2018. júl. 14. 21:08

Hihetetlen ennyi kislány fog születni. 😂

Én 17 hetes vagyok, de még nem érzem biztosra a mozgást.

Ti hány kg plusznál jártok? Én 2,5-nél és egyre inkább kívánom a zöldség-gyümit. De tudom, hogy majd a hízás most indul csak be. Dr majd utána ráérek ezen agyalni. 😂

El sem tudom hinni, hogy karácsonyra lesz egy kisbabánk💜

211. bnusinna (válaszként erre: 210. - Silvery03)
2018. júl. 14. 21:03
Na még egy kislány 😀 hány hetes vagy? Én majd 26án megyek 20 hetes uh-ra, remélem ott már megmutatja mi van a lábacskája között.🙂
2018. júl. 14. 19:30

Hello lányok!

Nagy a csend, így gondoltam megtöröm 😊

Hogy vagytok? Nálunk már pár napja egyértelműen mocorog a babóca. 😀

Elvittem a párom meglepiből babamoziba és ott egyből rávágták, hogy kislány lesz, de előfordulhat még, hogy megkukacosodik 😀 Jövőhéten genetika, aztán vagy megcáfolják vagy megerősítik :)

2018. júl. 12. 08:08
Na mi volt Szilvi a dokinál? Letudták végre mérni a kis királylányt?vagy mentek negyedszerre is?😁
208. babika_ (válaszként erre: 205. - Nancsi123)
2018. júl. 11. 13:47
Én a terhességem elején kolbászt ettem szalonnával :D :D
207. babika_ (válaszként erre: 206. - Szilvi é.g.)
2018. júl. 11. 12:46
Én is fordulónapokon járok :) Délután pedig ügyesen! :D
206. szilvi é.g. (válaszként erre: 205. - Nancsi123)
2018. júl. 11. 11:12

Szerintem nem! Nekem úgy jön ki,h mindig a hetek fordulónapján megyek (szerdánként).


Nem is baj,ha marad idő. Magamból kiindulva...legyen több lehetőségetek 😉😊

205. Nancsi123 (válaszként erre: 204. - Szilvi é.g.)
2018. júl. 11. 08:47

Hát ha valaki ezért megkövezne, mert diéta mellett eszel egy mekit, akkor én nagy bajba lennék. :D Tegnp először kívántam meg a salit feta sajttal, ma meg is próbálkozok vele, hátha lecsúszik. :P


Szorítunk, én kedden megyek 18. hetes genetikai vizsgálatra, de még csak 17+4 napos leszek. Nem korai?

2018. júl. 11. 07:07

Sziasztok!

Tegnap voltam a védőnőnél. Nem csinált nagy gondot a 18-20 hetes genetikai uh-ból. Ma megyünk harmadszor,de kb a hátamon jön ki és mintha a szemérem dombomat rugdosná miss makacs....

VISZONT! Felmerült az emésztési gond. Tegnap azt mondta a védőnő,h az én esetembe a baba fekvése is okozhat problémát. Nyomja a vastagbelet. DE! A glicerin kúp csodákat művelhet. Mondta,h vannak kifejezetten várandósok részére hashajtó, de azt én gyorsan elvetettem. Ha nagyon muszáj inkább glicerinkúp...


Kérlek a délutáni uh miatt szorítsatok! Doki előtt nyomok a (és bárki megkövezhet, vállalom! :) ) mekibe egy sajtburger menüt és fagyit :)

mentségemre szóljon,h a saláta csirke diétát 80%-ban tartom.

203. babika_ (válaszként erre: 201. - Bnusinna)
2018. júl. 9. 08:05
Áááááááááááááááá :D ez hatalmas :D
202. havanesekutyus (válaszként erre: 201. - Bnusinna)
2018. júl. 8. 06:03
Az Ő volt😊
2018. júl. 7. 21:05
Egyszer éreztem olyat vezetés közben mint amikor bele finganak a kádba és feljönnek a buborékok, kb 2 héttel ezelött, de azóta se semmi🤣🤣🤣🤣🤣🤣
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook