Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018 decemberi babák fórum

2018 decemberi babák (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
470. babika_ (válaszként erre: 469. - Brigi2)
2018. okt. 17. 17:46
Annak ellenére, hogy egyetemi klinikán dolgozom - irodában :D - nem bírom a kórházakat én sem. Főleg, mert sosem voltam még bentfekvőként, meg olyan kiszolgáltatott helyzet az egész nekem. Ott vagyok egy kis élettel, aki tőlem fog függeni :D
469. Brigi2 (válaszként erre: 466. - Babika_)
2018. okt. 17. 16:02

Az lehet, valószínű, hogy én is a sorsra bíznám...Hiszek abban, h mindennek megvan az oka :) De még van időnk, nem akarok rágörcsölni...

Arról én is hallottam, nem tudom, h mennyire hatásos :D

Előtejem nekem már kb 1 hónapja van

Én nagyon izgulok a szüléstől, inkább, h minden rendben legyen, sajnos rettegek a kórházaktól... Otthon tervezek majd én is kicsit meditálni, meg a szülésfelkészítőn kaptunk ilyen légzőgyakorlatokat. Nah majd azokat gyakorolom azért, hátha... :D

2018. okt. 17. 14:59
Nektek hanyadik héten kellett bejelentkezni a kórházba? Én a nőgyógyászomtól megkaptam a beutalót, ma fel is hívtam a kórházat. A nő meg mondta, ok, ha minden rendben van elég 3 héttel a szülés elött mennem elösszőr. Tehát nov. 21re kaptam az első időpontot...dec 13án meg szülök...nekem ez egy kicsit furcsa. Itthon is így van?
467. szilvi é.g. (válaszként erre: 466. - Babika_)
2018. okt. 17. 13:46

Nekem is a dokim azt mondta, h nem is szabad piszkálni, mert ha a 32. hétig sem fordulnak be, nem véletlen. Mi is féltünk tőle, de végül a 27. héten befordult és azóta is így van 😊

A szülést én nagyon várom ☺️ szerencsére nem félek. Sokat meditálfam és a hipnobirthingről is sokat olvastam. Én inkább a császártól rettegek.

Holnap megyünk a dokimhoz, szombaton a szülésznőhöz nstre stb. Nagyon szeretnék gátvédelemmel is szülni, de ha szükséges inkább vágjanak mint szakadjak 🙄

Van császáros és természetes úton szült barátnőim is. Unokahugom másnap konkrétan törökülésben ült... Igaz se szakadás, se vágás. Mindenki fájdalom csillapítás nélkül. Azt mondták, h a tejbelövellés rosszabb volt 😂

Nagyon kíváncsi leszek...

466. babika_ (válaszként erre: 460. - Brigi2)
2018. okt. 17. 12:20
Akkor bátorítsuk együtt a kicsiket, hogy találják meg a kijáratot :)Az enyém nem nagyon akar változtatni szerintem ezen a pózon... de ő tudja. Azt olvastam, hogy oka van annak, ha faros a baba. Ezért nem is mernék belekezdeni házi praktikázásba (derék megemelése, négykézláb lenni stb...) Az is lehet, hogy rövid a köldökzsinór vagy egyéb dolog.
465. babika_ (válaszként erre: 462. - Kitti0704)
2018. okt. 17. 12:18
Nem, de iszonyatosan fáj megint a bimbim.... Mint amikor terhes lettem, az elején fájt ennyire.
2018. okt. 17. 11:28
Nálam sincs...
2018. okt. 17. 11:04
Nálam semmi...
2018. okt. 17. 10:47
Előtej megjelent már valakinél?
2018. okt. 17. 10:02
Mi kétszer voltunk babamozin, először 21 hetesen, akkor viszonylag szépen látszott, másodszorra 29 hetesen, akkor viszont szinte semmit nem láttunk sajnos. De a neme miatt mentünk, hogy 100%-ra bebizonyosodjon. 🙂 sz arcából pl semmit nem láttunk, mert elöl van a méhlepény és ezen kívül két kezével és egy lábával takarta magát. 😂
460. Brigi2
2018. okt. 17. 09:13

Én nagyon szeretnék természetes úton szülni, de tegnap a babamozin kiderült, hogy faros a baba :( Szóval most várunk, hátha visszafordul...

Amúgy ez a babamozi nagyon jó, szerencsések voltunk mert az első 20 percben végig láttuk az arcát és szuper képek készültek róla :)

2018. okt. 17. 08:43
Én meg inkább császárpárti vagyok. A környezetemben sok császáros nő van, első 1-2 nap kegyetlen, de utána már ők is teljesen jól voltak. Őszintén megmondom, inkább elviselnék egy vágást és varratot a hasamon, mint ott lent. De ha Anna baba természetesen akar megszületni, akkor állok elébe. De ahhoz megkéne előznie a dokit, aki karácsony előtt síelni szokott menni, így valószínű, hogy megcsászároz előtte. 😀
2018. okt. 16. 21:26

Én is kezdek már félni pedig nem az első.nem tudom mi lesz,egyik szülés se ugyan olyan.

Mindig próbáltam lesétálni a fájdalmat amennyire lehetet így hamarabb lejjebb ment.

2018. okt. 16. 21:20
Szerencsére az én fiam is tudja, hogy merre van arccal előre🙂🙂🙂 Bár hozzáteszem elkezdtem már félni a szüléstől😀
456. Kitti0704 (válaszként erre: 455. - Bnusinna)
2018. okt. 16. 21:17

Én kétszer szültem simán és kisebb repedéssel nem vágással,sokkal rövidebb a gyógyulási idő,de lekopogom nekem mindig a vége fele már befordultak.most a 30.héten járok és elvileg az ultrahang szerint már befordult🙂

remélem most se lesz császár.

2018. okt. 16. 21:07
Szerintem is nagyobb szívás a császár...hosszabb a gyógyulás, nem tudsz úgy tenni-venni...szerintem ha simán szülsz, és nem repedsz brutálisan szét meg nem jön ki az aranyered úgy, hogy naaaa...akkor végül is kialszod magad, kihevered, aztán már minde ok...mondom ezt úgy, hogy nem szültem, csak így képzelem el!!!! Vagy csak nyugtatom magam!😀
454. babika_ (válaszként erre: 453. - Timy36Bp)
2018. okt. 16. 18:49
Most ez a protokoll, hogy első szülőket császároznak, ha faros a baba. Nem tudom miért..... Hát mondogatom neki, hogy tegye a fejét lefelé. Majd meglátjuk ;)
453. Timy36Bp (válaszként erre: 452. - Babika_)
2018. okt. 16. 14:04

Nekem is faros a KicsiLány...és imád a hólyagomon ülni! :)

Azt mondta a doki, hogy még simán megfordulhat...nyugalom!! :) az irányt általában megtalálják ám!

Első babaként miért nem szülheted természetes úton?

452. babika_ (válaszként erre: 447. - Timy36Bp)
2018. okt. 16. 13:03
Nagy valószínűséggel nekem is az lesz, mivel faros a kishölgy, és még mindig a fejét érzem felül. Aztán az is lehet, hogy irányzékba fordul,viszont mivel első baba, ezért szóba sem jöhet, hogy természetesen szüljem meg. :S Szerintem egyáltalán nem kényelmesebb egy császár, mint egy természetes szülés.... sőt. Nekem ne mondja senki, hogy jobb, ha felvágják az ember hasát. Ez mégis egy műtét.... Amúgy az apjára van: az anyósom farosan szülte meg a férjemet.
2018. okt. 16. 12:16
Én december 22-re vagyok kiírva de még nem nagyon raktam össze a cuccokat.még lehet várok vele 1-2 hetet.
450. Brigi2
2018. okt. 16. 12:02
Az én férjem már a 30. héten rám szólt, hogy tegyem össze a csomagot, mert bármi lehet...és ő semmit nem tud, h mi hol van...:D Persze megoldaná, de nyilván, ha őt ez megnyugtatja...szóval lényegében megvettem már mindent. Egy kupacba össze van rakva, hétvégén meg bekerül a bőröndbe is. :) (31 hetes vagyok)
449. Timy36Bp (válaszként erre: 448. - Nancsi123)
2018. okt. 16. 11:03
Karácsonyra Ti is otthon lesztek akkor :)
2018. okt. 16. 09:46
Én is császárra készülök. December 21-re vagyok kiírva, de az orvosom császárpárti, szerintem programozott szülésem lesz nekem is. Tegnap voltam dokinál,1- 2 héttel nagyobb az Anna baba a koránál, de azt mondta, hogy ez nem jelenti azt, hogy előbb kibújik, mert lehet másik héten meg lassabban fejlődik. 🙂
447. Timy36Bp (válaszként erre: 446. - Babika_)
2018. okt. 16. 09:10

Szia Babika_!

Mert először december 28-ra, majd most már december 24-re datálható az érkezése. A doki,akihez járok, csak "bejáró" doki a kórházba, és igazándiból ez az az időszak, amikor normál szülés levezetést nem igazán szeretnek.

Egyébként korom miatt is ezt választottam volna.

Utána olvastam nagyon sokat...persze, mondhatni kényelmesebb, mint a természetes szülés, de ez egy nagy hasi műtét. Szóval ez sem jobb...

De, ahogy megéreztem, hogy kislány, most amondó vagyok,hogy mindenkit át fog verni, és korábban 1-2 nappal önállóan majd kiindul:)

446. babika_ (válaszként erre: 444. - Timy36Bp)
2018. okt. 16. 08:37
Miért lesz programozott császárod?
2018. okt. 15. 16:16
Jól van, akkor nem csak az én párom aggódja túl...én is úgy vagyok vele, hogy most akármi kell betudják hozni. Én meg a gyerek ott leszünk, az elején más nagyon úgyse kell😀
2018. okt. 15. 14:32
Nekem sincs még összepakolva a csomag, szintén majdnem 2 hónap van hátra. Programozott császárral, december 19-én várjuk a kislányunk érkezését. A bababútor is még darabokban van...és még dolgozom is:)
2018. okt. 15. 13:26
Nekem sincs összerakva még semmi.de kb van még 2 hónapom
442. babika_ (válaszként erre: 440. - Bnusinna)
2018. okt. 15. 09:59
Nekem is a férjem kezdte el mondani valamelyik este, hogy úristen, nekem kórházi táska is kell. Mondom ahha.... és aludtam tovább :D engem annyira nem hat meg. Ami kimarad, majd behozzák látogatáskor, de én is úgy vagyok vele, hogy 33. hét, remélem van még idő :)
2018. okt. 14. 19:37

Én sem 100%-osan vagyok kész, de nagyjából megvagyok. Muszáj lesz befejeznem, de holnap jön látogatásra a védőnő. Tőle is megkérdezem. Szombaton megyek nst-re, akkor beszéljük meg a szülésznővel a szülési tervet és elviszem a listámat is. Kb mintha beköltöznék...mondjuk én saját ágyneműt is viszek és Linának is saját takaró és lepedő. Plusz a ruhák pelenka stb.

Videókból és netes listákból szedtem. Plusz barátnők, sogornőm stb.

Kaptam jó pár hasznos tippet. Pl. szülőszobára szívószál. Ha esetleg császár lenne...

De nem aggódom túl. Férjem/család bármikor be tudja hozni. Plusz elmondások alapján a kaját illetőleg is itthonról hozzák majd nekem.

Pl. barátnőméknek a látogatáskor kelkáposztafőzelék volt a vacsi... Biztos jó volt a tejük tőle... 😐

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook