Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018 decemberi babák fórum

2018 decemberi babák (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
200. babika_ (válaszként erre: 197. - Bnusinna)
2018. júl. 7. 15:58
Pont 16 hetes voltam, amikor biztos voltam benne, hogy a baba az. Előtte pukkanások voltak, azokban nem voltam biztos. Azóta kézzel is érezni, hétfőn lesz 19 hetes.💖
199. Silvery03 (válaszként erre: 197. - Bnusinna)
2018. júl. 7. 15:56

18+2 vagyok. Mintha valami furcsaságot éreznék hébe-hóba esténként a köldököm alatt, egyébként nálam sincsenek egyértelmű mocorgások...

Már én is tűkön ülök 😀😀

198. havanesekutyus (válaszként erre: 197. - Bnusinna)
2018. júl. 7. 14:43

Én most a 22. héten érzem teljesen határozottan mocorogni. Ha a hasamra teszem a kezem, mindig abbahagyja.

Már a 15. hét táján is éreztem amúgy, de nem rendszeresen. Nekem azt mondták, hogy mellső falin lepénynél később érezni.

2018. júl. 7. 13:39
Ti már érzitek mozogni a babát? Ha igen, hanyadik héten kezdtétek el érezni? Nálam még semmi, pedig már a 17+2 vagyok. Nagyon nem aggódom a dolog miatt, mert dokinál látni mindig,hogy kis aktív, csak már türelmetlen vagyok😊
196. babika_ (válaszként erre: 195. - Nancsi123)
2018. júl. 7. 07:18
Nekem semmi tünetem nincs, és sosem voltam felfázva. A nőgyógyászom elküldött kontroll tenyésztésre, ha megvan az eredmény, akkor hívom őt, így beszéltük meg. Most én is szedek tőzegáfonyát.
195. Nancsi123 (válaszként erre: 194. - Babika_)
2018. júl. 6. 20:06

De amúgy az az érdekes, hogy ugye felfázásom volt, mert tipikus olyan tüneteim voltak és vér is jött a vizelet után. Megvizsgálta a doki, egyből küldött laborba, másnap meg már semmit nem mutatott ki a laboros eredmény.

De neked semmit nem írt fel? Kolleganőm amúgy a tőzegáfonyára esküszik.

194. babika_ (válaszként erre: 193. - Nancsi123)
2018. júl. 6. 19:35
Jövő héten én is megcsináltatom újra, aztán meglátjuk a továbbiakat. A pici a lényeg 😊
193. Nancsi123 (válaszként erre: 192. - Babika_)
2018. júl. 6. 19:29

Nekem szerintem volt húgyúti fertőzésem, de kétszer is küldték laborba a vizeletmintámat és semmit nem találtak.. Nem tudom mi lehetett.

De nekem egyből adták gondolkozás nélkül az antibiotikumot. Azt mondták sokkal rosszabbul járhatok, ha nincs kikezelve. Én aktil-duót szedtem, ezt lehet terhesen is, mellé normaflore.

192. babika_
2018. júl. 6. 13:14
Valakinek volt már itt húgyúti fertőzése? A 12. heti vizsgálaton a vizeletemben 2 baktérium volt, csináltattam tenyésztést, az ilyenkor szokásos e. coli, és enterococus, viszont alacsony csíraszámmal, gondolom ezért nincsenek tünetek sem. Tegnap a védőnő már temetni akart (jó, túlzás, de akkor is felnyomta bennem az ideget), hogy erre bizony antibiotikum kell. A háziorvos persze nem tudott/nem mert rá semmit mondani.... A nőgyógyászommal beszéltem, ő is azt mondta, hogy az entero nem okoz gondot, az e.coli okozhat, de nem ekkora csíraszámban (10^2-on), újabb tenyésztést csinálunk, és akkor tovább beszéljük a dolgot. Sosem volt még ilyen gondom, vagy az is lehet, hogy ott van évek óta, csak tünetek nincsenek. Valakinek volt ilyenje? Ki lehet ezt kezelni normálisan? Olvastam, hogy a tőzegáfonya jó rá, illetve egy d-mannose nevű készítmény (mind a kettőt szedhetik babásak).
2018. júl. 5. 15:39

A dokim is a természetes vizet preferálja,de én oda nem vagyok hajlandó 😐 csak otthoni medence/tenger.

A férjem mindig gúnyol,h sznob vagyok,de a balatonba kaptam el kétszer is fertőzést. Egyik méhszájseb. Azóta csak a balaton átúszásnál merészkedtem be...azóta se.

Az otthonit csak mi használjuk,de abba se áztatom magam. Lehet paramami vagyok 😅


A pocakhoz beszélgetéssel kapcsolatban annyi, hogy zerintem nem mindenki tud egy láthatatlan dolog felé nyitni. Sokan a kézzel fogható dolgokra nyitottak. Bármennyire vártuk is, az elején nekem sem ment. Inkább meditáltam. Márbeszélgetünk és játszunk vele 😄

Az elején a férjem sem volt ilyen. Nem is erőltettem. Ahogy nő a pocakom,úgy egyre nyitottabb és ő igényli! Türelem! 😍😘

2018. júl. 5. 15:28
Ne legyen csajok senkiben félsz. Én megtettem és jó volt.😀 sőt tök jó volt belegondolni a vizen lebegve, hogy babóca ugyan így érez bennem.😎
189. Silvery03 (válaszként erre: 188. - Havanesekutyus)
2018. júl. 5. 14:33
Az én dokim is azt mindta, hogy nyugodtan lehet fürdeni, a termált és a strandot kerüljem, a természetes vizeket részesítsem előnyben. Én úszni szeretnék járni uszodába, az mégsem strand és nem áznak fél napokat az emberek. A védőnő és a doki is támogatta, mégis van bennem félsz 😕😕
188. havanesekutyus (válaszként erre: 187. - Nancsi123)
2018. júl. 5. 11:36

Most beszéltem a védőnővel ezügyben. Azt mondta, hogy menjek nyugodtan, ha X doki megengedte, mert ő amilyen aggódós, úgyse engedné, ha gond lenne. Azt is mondta, hogy ma már a jó felbontású uh-val látják a méhszájat is. lehet azért nem vizsgált meg külön.

Ajánlotta, hogy használjak előtte hüvelyi probiotikumot, ha továbbra is aggódnék. Én még nem is hallottam róla.


Amúgy nem volt semmi fertőzésem vagy 20 éve.


Hát, majd még átgondolom. lehet idén tényleg kihagyom, nem ér annyit, hogy aggódjak. Csak hát annyira jó medence van a háznál, ahova megyünk.

187. Nancsi123 (válaszként erre: 185. - Havanesekutyus)
2018. júl. 5. 11:18
Szerintem ha nem vagy hajlamos fertőzésekre, akkor nyugodtan fürödjél. De a természetes vizeket preferáld. Ha viszont hajlamos vagy elkapni ezt-azt, mint én, akkor hanyagold, egy nyarat ki lehet bírni, jövőre meg már a kisbabáddal, nyugodt lelkiismerettel strandolhattok! :)
186. havanesekutyus (válaszként erre: 184. - Nancsi123)
2018. júl. 5. 11:03
Szerintem amíg nem kézzelfogható számukra, addig ez így marad. Utána pedig majd meglátjuk:)
185. havanesekutyus (válaszként erre: 182. - Bnusinna)
2018. júl. 5. 11:02

Úgy látszik, az én dokim extra laza..tök jó, mert azért mentem hozzá, mert mindenki azt mondta, hogy nagyon aggódós. Ehhez képest uh-n kívül még semmit se nézett.

Most tanácstalan vagyok, mint a kisközség. Hívjam fel, hogy nézzen meg, vagy menjek el egy másik dokihoz..nagyon szeretnék fürdeni..:)

184. Nancsi123 (válaszként erre: 179. - Havanesekutyus)
2018. júl. 5. 10:54
Az én párom is ugyanez, megsimogatja, aztán nagyjából ennyi. Ő ilyen típus, tudom, hogy szereti és nagyon várja, de ő sose lesz ez a gügyögős, dédelgetős apuka. Cserébe én ilyen vagyok, úgy, hogy nem lesz hiány ebből sem. :D
183. bnusinna (válaszként erre: 181. - Szilvi é.g.)
2018. júl. 5. 10:30
A kis harcias amazon🤣
182. bnusinna (válaszként erre: 180. - Havanesekutyus)
2018. júl. 5. 10:29
Én voltam múlthéten ráadásul termálban. Azt persze megbeszéltük bármi van rögtön ki a vízből. De érezni nem éreztem semmit. A fertőzések ellen meg annyit csináltam,hogy nekem van ilyen menstruációs intimkelyhem. Azt felraktam, gondolva,hogy így semmi se ki se be😆 azóta voltam dokinál is. Ő nézte a méhszájamat is meg ő mindig nézi a váladékozást is, ph-ra is, meg bacikra is. Azt mondta minden tökéletes. Azért pluszba rá is kérdeztem erre a strand dologra. Mondta,ha igazából nem vagyok fogékony a fertőzésekre akkor nem valószínű, hogy lesz bármi bajom is.
181. szilvi é.g. (válaszként erre: 178. - Bnusinna)
2018. júl. 5. 10:17
Hát...nem tudom, de azóta büntet 😂 nem tudom mikor pihen,mert éjjel is akár hányszor kimentem wc-re rugdosott és reggel óta 20 perces max szünetekkel folyton 😂 de még mindig nem fordult meg...
2018. júl. 5. 10:17

A strandolással hogy álltok?

Én kérdeztem a dokit, azt mondta, nyugodtan menjek, de utána esett le, hogy egyáltalán soha nem nézte meg a méhszájat, csak uh-t. Nem tudom, merjek-e így fürödni.

179. havanesekutyus (válaszként erre: 177. - Szilvi é.g.)
2018. júl. 5. 10:15

Hmmm, szombat óta? Az durva:(

De jó, hogy a férjed is ilyen komolyan veszi, hogy kommunikáljon a babával. Az én párom néha megsimizi a pocót, meg köszön neki, de egyelőre ennyi:)

Nekem a 12. héten nem akarta mutatni a tarkóredőt. Akkor kiküldött a doki sétálni, közben simiztem, és kértem, hogy forduljon úgy, hogy lássuk, és be is fordult.

178. bnusinna (válaszként erre: 177. - Szilvi é.g.)
2018. júl. 5. 08:21
De lehet csak szimplán kiskamasz korban van már. Őt hagyja mindenki békén..😆😆
177. szilvi é.g. (válaszként erre: 173. - Havanesekutyus)
2018. júl. 5. 07:26

A reggeli kávét nem hagytam el :)

Legutóbb a védőnőnél 96-52es vérnyomást produkáltam. Megkérdezte,h tuti haza akarok-e vezetni 😂 és ez kv után...

Szombat óta nem sikerült produkálnom. Tegnap nem kérseztem meg a dokit, mert minden megint ugyan úgy zajlott,mint a múlt héten. Befordult háttal és elbújt. Inkább ezt tárgyaltuk. Jövő héten ismét megyünk, immár harmadszor😯


Minden rendben, de a doki nem látta a gerincén az utolsó csigolyákat, nem tudta lemérni a combcsontot stb. A férjem bepánikolt,hogy ez lehet e probléma, de a doki mondta,h semmi. Minden rendben, amit lát. 32. hét után is annyi gondot okozhat,h fix császár, de még rengeteg helye van. Kicsit csalódott voltam, de mocorog és jól van.

Minden este olvas neki a férjem egy mesét :) sokat beszélünk hozzá. De doki előtt mindig visszavonul. Előző este befordul, a belső szerveim rugdossa és visszavonul a medencébe.


Jövőhéten oda menet mondtam, h betolok a mekibe egy sajtburgermenüt egy mcfreez-zel. Úgy látszik a túrórudi,joghurt nem elég neki 😂


Ha ebből lehet következtetni, akkor vagy nagyon makacs lesz vagy nagyon szégyenlős és anyás...

2018. júl. 4. 21:24
Zöldség-gyümölcs nekem is nagyon sok lemegy. Múltkor kint grilleztünk, csináltam görögsalit és ahogy még forogtam a konyhába mindig 1-2 kanál, a végén még hozzá kellett vágnom, hogy a kajához is jusson...😁most meg anyósomnál vagyunk, itt most a meggyfát fosztom ki😆
175. havanesekutyus (válaszként erre: 174. - Nancsi123)
2018. júl. 4. 18:58

Mióta baba van, rengeteg gyümit. Még nem is tudtam, hogy babás vagyok, de már kb kilószámra ettem, meg is lepődtem magamon. Úgy látszik, a kiscsaj szereti :D

Zöldséget alapból szeretem, bár abból közel sem eszem annyit.

Sztem ezen ne aggódj amúgy, ha nem kívánod, hát nem kívánod. Esetleg valami vitamint szedj.

2018. júl. 4. 18:54
Ti mennyi zöldség-gyümölcsöt esztek? Sajnos én nem nagyon tudom azt se leerőltrtni. 😞
2018. júl. 4. 18:52

Én is féltem attól, hogy belassul az anyagcserém, mert a cigit is a baba előtt tettem le, de szerencsére nincs semmi gond, sőt, jobb mint volt.

Mivel 160 gr diétára fogtak, amit hellyel-közzel tartok is, ezért reggel mindig tk kenyérrel kezdek. Amit nem tartok, az a gyümölcs, abból kora délután egy adagban megeszem, amennyit megkívánok.

Nem tudom, Szilvi, hogy kávézol-e, én minden reggel a kávéval kezdek, xillittel iszom, aminek alapból van egy kis hashajtó hatása.

172. havanesekutyus (válaszként erre: 168. - Babika_)
2018. júl. 4. 18:46

:)


Én november 9-re vagyok kiírva, és kislányunk lesz:)

2018. júl. 4. 15:22

Pezseg az élet 😉😄

A nemek aránya még nem tökéletes, de alakul 😊


Az anyagcserés tippet megírom, remélem kapok,mert eddig egyedül ez zavar csak 😂


De jó,h ennyien lettünk és vannak novemberi babások is 😍

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook