Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018 decemberi babák fórum

2018 decemberi babák (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
2018. júl. 26. 13:17
Hát csajok, úgy néz ki felhúzom a fiuk számát...😀 ennyit a kínai naptárról....
2018. júl. 26. 09:45

Kíváncsian várjuk kiket rejt a pocak :)

Eddig totális nő uralom van :)

2018. júl. 25. 21:37
Én holnap megyek, és én is nagyon remélem😊
257. babika_
2018. júl. 25. 09:43
Pénteken megyünk az orvosomhoz, remélem kiderül kilapul a pocimban :D
256. babika_ (válaszként erre: 255. - Bnusinna)
2018. júl. 24. 08:16

De, elég gyakran.


A cukros dologhoz: én otthon kifacsarok majd egy citromot, és elviszem magammal. Bár, kiindulva az első trimeszteri vérvételből, kőbunkók a nővérek, és ha rajtuk múlik nem ihatom meg.

2018. júl. 24. 07:41
Más téma: nektek nem zsibbad a kezetek ahogy fekvő pozícióba kerültök?
2018. júl. 23. 21:57
Akkor viszek egy citromot, max haza hozom😃
253. havanesekutyus (válaszként erre: 249. - Bnusinna)
2018. júl. 23. 18:38
Én két különböző városban voltam mar terhelésen. Eloszor megnem terheskent. En is hallottam a citromos dolgot, en citromlevel, ezert azt vittem magammal elso alkalommal, de nem ebgedtek hasznalni. A masodik alkalommal, az en varosomban nem vittem, ott meg kerdeztek, hogy miert nem hoztam. Mondtam hogy mert ugy tudtam, nem lehet.. szoval ez sem egyseges, sot lehet ahany nővér, annyi nézet.
2018. júl. 23. 17:24

A cukrom rendben volt,az inzulint emelte meg legutóbb. Erre mondta több orvos is,h alapból kerülöm a cukrot, liszteket (szafit használok), így ne csodálkozzak. Saját reggelivel ismételjük. Úgy minden rendben volt.

Az orvosom, védőnőm sem támogatja a 75g cukoroldatot. Nem a finnyaság miatt nem akarom meginni :(


Miket néztek még nektek?

251. Timy36Bp (válaszként erre: 249. - Bnusinna)
2018. júl. 23. 10:56

Sziasztok,

Csendes nézelődő voltam eddig.:)

Én múlt héten voltam terheléses vércukor vizsgálaton, alapvetően inzulinrezisztens vagyok (bár az endokrinológusom szerint ez inkább a mai kor divatbetegsége). Igen, vigyél magaddal egy fél citromot, engedik, és úgy ihatóbb is:)

Nekem ami furcsa volt, hogy nem engedélyezett a két vérvétel között még a víz ivás sem. Eddigi terheléses vérvételekkor lehetett vízet inni.

250. babika_ (válaszként erre: 249. - Bnusinna)
2018. júl. 23. 10:32
Pont múlt héten ecseteltem a főnökömnek, hogy félek a terhelésestől, azt mondta, hogy citromot facsarhatok bele (orvos). Aztán kitudja mit mond a nőgyógyász
2018. júl. 23. 10:02
Én is megiszom ,egyszer biztos túl lehet élni. Bár olvastam olyat, hogy vigyek egy fél citromot belefacsarni, akkor olyan lesz mint egy nagyon édes limonádé. Nem tudom, hogy tényleg lehet-...Van köztünk több gyerekes, aki tud információt adni?😆
248. Brigi2
2018. júl. 23. 09:04

Igen! A magánban van a genetikai (egy másik dokinál), az UH a dokimnál. A kórházban eddig csak egyszer voltam, az első trimeszteri laboron, akkor találkoztam a szülésznőmmel is, ő intézte a vérvételt. :) Ebben a kórházban van egyébként a dokim is, így minden papírt megkap a magán rendelőjében.

A cukorterhelésre visszatérve, én megiszom azt a cukros löttyöt...biztos jó rossz lesz, de ezen is túl kell esni :D

2018. júl. 22. 14:41

A pisi minta nálam is gond. Éjjel minimum négyszer megyek, de nekem eleve a laborba szokták adni a gyűjtőt. Ha a dokimhoz mentem a klinikára, ott is mindig kellett leadnom mintát napszaktól függetlenül.

Max megpróbálok kevesebbet inni, hátha...

2018. júl. 22. 10:05
Én Ausztriában fogom megcsinálni ezt, aug. 29-re van időpontom. Nekem csak annyit mondott a kinti dokim, hogy nehogy megcsináljam itthon is. Bővel elég meginnom egyszer a löttyöt. Viszont hülye dolog, de nem tudom. Kaptam már bödögét, hogy vigyem be az első pisit. De azt hogy? Általában felkelek hajnalba pisilni, vigyem be azt, vagy a 1-2 órával késöbbit, vag, effektív mindegy?
2018. júl. 22. 09:50

Én is csak magánba járok. Amit a dokim nem ír be a kiskönyvembe,azt a védőnő pótolja a kapott papírok alapján.

A cukorterhelésről ti tudtok valamit? Nekem mind a két doki és a védőnő is azt javasolta,h ne igyam meg a 75g cukrot,hanem saját reggeli/zsemle+tej.

Anno ir gyanús voltam, de csak a 75g cukoroldattal. A saját reggelivel semmi gond nem volt. Endokrinologus és a dokim szerint a diétám/életmódom miatt sokkolta a szervezetem a cukor.

Ti beszéltetek már erről a dokival/védőnővel?

244. babika_ (válaszként erre: 243. - Nancsi123)
2018. júl. 20. 10:08
Én is csak magánba járok. Lehet Brigi orvosa is hasonló az enyémhez: neki pl. van jogosultsága a genetikait megcsinálni. Ezért amikor a kórházban UH-s napja van, akkor arra a rendelésére megyek. Egyéb vizsgálatokra pedig a kis rendelőjébe.
2018. júl. 20. 09:14
De elég csak magánba járnod? Megkapsz ott minden pecsétet? Mert én is magánba járok a vizsgálatokra, viszont a kötelező terhesgondozásra be kell mennem a kórházba és a genetikai vizsgálatokra. Ebbe a kórházba ez a szokás. :(
242. Brigi2
2018. júl. 20. 09:05

Én magánban járok minden vizsgálatra, és szomorúan olvasom, hogy a kórházban ilyen röviden, futószalagszerűen lerendezik a kismamákat :( Nyilván a mai világban, ha fizetsz, akkor foglalkoznak veled. Én szerencsés vagyok, mert a dokimmal amúgy is baráti viszonyban vagyunk, ő ajánlotta szülésznőt is, aki nagyon szimpatikus.

Ultrahangon a férjem telefonnal videózta a kisfiúnkat, kaptunk képet, mintha integetni, nagyon kedvesek velünk, imádok oda járni. :D

Én november 20-ig tervezem a munkát, igazából otthon megőrülnék szerintem... szeretem a munkahelyem, a főnökeimet, irodában dolgozok, ami nem megterhelő,szóval így meglátjuk, h-h bírom. :D

241. babika_ (válaszként erre: 239. - Bnusinna)
2018. júl. 20. 08:13
Az ülőmunka sem jobb.... Nekem most is a kuka fedelén van, hogy ne lógjon. Remélem nem fog annyira dagadni most.
240. szilvi é.g. (válaszként erre: 239. - Bnusinna)
2018. júl. 20. 07:03

Nem csodálom és teljesen megértem. Barátnőm fodrászként,ikrekkel volt várandós. Ő is eljőtt 3 hónappal előbb. Igaz,a gyerekek úgy gondolták,h 4 héttel előbb jönnek :)

Ha fizikai munka lenne, én is eljönnék, de így nem érzem még szükségesnek.

2018. júl. 19. 20:48
Én is szept. 14-én mondok búcsút a munkának. Van annyi plusz órám meg szabim, hogy eltudok jönni elöb. Amúgy én vendéglátózom és nekem már nagyon sok, hogy napi 8 órát egyhuzamban állok. Kivannak a lábaim...
2018. júl. 19. 16:20

Babika! Örülök az eredménynek.

Nekem a dokijaim a 4D-t 24-27 hét között javasolták. Akkor már szépen látszanak a vonalai, de még van elég helye mozogni. A köldökzsinór miatt gondoltam még az "utolsó pillanatban" ránézni. Attól fosok.


Ma találkozom először a szülésznőmmel. A doki ajánlotta, együtt dolgoznak...kicsit félek, hogy mi lesz, ha nem szimpatikus :(


Én okt. 1-től leszek otthon, de előtte kiveszem a szabijaimat, így szept 14, talán? Ha az péntek. A férjem próbált rábeszélni, hogy jöjjek el korábban, de úgy voltam vele, hogy a főnököm megértő, nem szól hogy mikor jövök-megyek. A munkám nagy részét már átadtam. Túl pörgős vagyok ahhoz, hogy otthon maradjak. Így sem tud lelőni :)


Az otthoni meló jó, mert kicsit elszakít a mindennapi rutintól, de lendületbe is tart a munkába.


Most indulok, szorítsatok :)

237. babika_ (válaszként erre: 236. - Nancsi123)
2018. júl. 19. 11:04
Szerencsére nekem a főnököm rugalmas, és ő sem szeretné, ha ezt a részét más csinálná a munkámnak. Remélem a kisbabám is így gondolja majd és nem fog szabotálni :D
236. Nancsi123 (válaszként erre: 235. - Babika_)
2018. júl. 19. 10:16
Én nem tudok otthonról dolgozni, nem túl rugalmas a munkahelyem. :D Én is álomkóros vagyok, egész nap csak aludnék. :D
235. babika_ (válaszként erre: 234. - Nancsi123)
2018. júl. 19. 09:38
Én valamennyit fogok otthonról dolgozni baba mellett is, van amit megtartok magamnak, így beszéltük meg a főnökömmel. Így az agyamat is éri egy kis plusz inger, plusz itt is gördülékenyebb marad ez a része a munkámnak. Különben fárasztó egész nap, bár mi nyáron "csak" 3-ig dolgozunk, de teljesen elfáradok. Tegnap is ledőltem amikor hazaértem, és 7 órakor ébredtem fel. Érdekes, hogy nekem most jött elő ez az álomkór.
234. Nancsi123 (válaszként erre: 233. - Babika_)
2018. júl. 19. 09:25
Én csak 20 km-re járok, de már egyre inkább azon agyalok jobb lenne otthon. Nekem is ülőmunka, nehezemre esik 8 órát egy helyben ülni. :( Én úgy tervezem, hogy még szeptemberbe megyek és októbertől otthon maradok. Félek, hogy haszontalannak érezném magam, ha otthon lennék egész nap. :D
233. babika_ (válaszként erre: 232. - Nancsi123)
2018. júl. 19. 09:13
Én még augusztusban jövök (de csak délig, max 1-ig), de akkor már itt lesz a helyettesem. Átadom neki amit át kell, aug végén megyünk nyaralni, onnantól engem nem látnak :D Ha nem 70 km-re laknék, akkor lehet bevállaltam volna a szeptembert is, de így, hogy út-és metrófelújítás is cifrázza az utazásomat, így nem. Ráadásul mivel ülőmunka a nap végére bedagad a lábam is mostanában. Te hogy tervezed?
2018. júl. 19. 08:53
Még van egy kérdésem. :D Ti meddig terveztek dolgozni?
231. babika_ (válaszként erre: 225. - Nancsi123)
2018. júl. 19. 07:56

Nekem szerencsére bent volt a párom, és látta ő is, hogy mindent végignézett. Szerencsére, nekem a saját orvosom csinálta, akiben megbízom. Viszont, ha neked egy "mezei" orvos csinálta, akkor lehet érdemes lenne elmenned máshova is, megnyugtatásképpen.


Nekem meg kiderült, hogy nincs baktérium a vizeletben :D :D kértünk ismétlést, azt elbarmolták, "kettőnél több uropathogén baktérium" meg ráírták, hogy ismétlés javasolt, de nem volt leoltva, vagyis az, hogy milyen bakt. már nem tudták megmondani. Azt mondta az orvosom, hogy szerinte elcseszték, és mivel a vizeletem full negatív, szerinte tuti nincs húgyúti fertőzésem, de csináltassak újat, egy másik kórházban. Kivettem egy nap szabadságot, alapos mosdás... Tegnap lett meg, teljesen negatív ;)

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook