Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019. novemberi, decemberi babák fórum

2019. novemberi, decemberi babák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
117. malamut87 (válaszként erre: 107. - Tripleea)
2020. jan. 15. 20:34
Szia, mi újság veled? Rég beszéltünk. Jól vagytok , minden rendben volt a szülésnél?
116. Kiscsillag25 (válaszként erre: 115. - Malamut87)
2019. dec. 4. 18:55
Gratula, örülök hogy jól vagytok 😊
2019. dec. 4. 12:06
Sziasztok csajok. Vasárnap fél tízkor elment a magzatvíz.😊 december 2 án 14:48 perckor megszületett Terenyei Mihály császárral.Nem tágultam rendesen.Mind a ketten jól vagyunk😊
2019. dec. 1. 13:59
Sziasztok,pénteken átléptük a kiírt határidőt.A mai nst-n minden rendben volt.Kedden kell befeküdnöm a szülészetre.Ha a lúrkó másképpen nem dönt addig.😊Legyetek jók még jelentkezem majd.😊
113. malamut87 (válaszként erre: 112. - Kiscsillag25)
2019. nov. 30. 20:57
Szia írtam üzit.😊 még nem szültem meg de a pénteki leletre már ráírták hogy túlhordtam.Péntekre voltam kiírva nem tudom hogy van ez. 😊
112. Kiscsillag25 (válaszként erre: 111. - Malamut87)
2019. nov. 29. 06:58
Kamii Dobai néven megtalálsz 😊
111. malamut87 (válaszként erre: 110. - Kiscsillag25)
2019. nov. 24. 15:31
Szia, örülök neki hogy minden rendben van veletek.😊Mi még egyben vagyunk nem tudom mikor jön el a mi időnk de már csak ez a hét és betöltjük a 40 hetet. Kicsit izgulok már meg kell,hogy mondjam.A pénteki nst-n minden rendben volt nem kellett visszamennünk.Pénteken a következő nov29 én de az már a szülés dátuma is egyben.Huh nem tudom.Izgulok😁 Örülök nektek vigyázzatok magatokra majd itt beszélgetünk.Vagy nem tudom van e facebookotok mert ott legalább kép is társul az íráshoz.😊
2019. nov. 24. 06:50

Sziasztok 😊

Mi a helyzet veletek? Még egybe? 😊

Nekünk megvolt a második itthon töltött éjszakánk, egyenlőre nagyon szerencsések vagyunk mert nem sír feleslegesen, 2-3 órákat alszik közbe néha nyekereg, de nem kel fel :) tegnap indult be úgy isten igazából a tejem, hát na az valmi brutális most, ha szoptatok akkor a másik konkrétan folyik 😂 van némi nehézség, az első két nap kisebesedett a mellbimbóm na az valami brutál fájdalmas dolog, és nem kezdtem időben krémezni. Már jobb, tanuljuk mindketten a dolgot.

A sebemmel is minden oké szerencsére, csak elég rossz hogy sok mindenben akadályoz

109. malamut87 (válaszként erre: 108. - Kiscsillag25)
2019. nov. 21. 04:49
Gratulálok nektek jó egészséget és sok boldogságot kívánok az egész családnak.Szép nagy baba😊
2019. nov. 20. 21:15

Köszönjük szépen 😊


Végül császár lett, de kind a ketten jól vagyunk, reggel 9.02-kor kibújt Marci 4600 grammal és 58 centivel a “csöppem” 😍😂


Tegnap este raktak föl egy ballont, reggelre ki is tágított, 6.45-kor leszedtèk és felraktak ctg-re, de nem volt valami jó a pulzus. Az alap 160 volt, akkor kötöttek be infúziót hátha azért van mert nem ittam eleget, de aztàn ugyan olyan egyhangú, ilyen kis semmijen volt a szívhangja hogy az orvos azt mondta hogy szerinte ne kapjak oxytocint, és próbáljuk megszülni mert az még egy hosszabb idő, és ne várjuk meg hogy romoljon valamelyik érték. Innentől pik-pak megvolt minden, a gerinc érzéstelenítő fájt amikor beadták, de maga a műtét még csak kellemetlen sem volt. Sok volt a magzatvíz is, szóval most tuti könnyebb vagyok egy 15 kilóval 😂 az apgar pontjai 10-esek lettek, minden szuper vele, 6 órát kellett feküdnöm úgy hogy a fejem sem emelhettem, de nagyon jó volt mert a párom is és a babó is velem volt végig. Fele időben szopizott, a másik felében aludt, nagyon kis nyugodt baba 😊 és végre látom már 😍

2019. nov. 20. 17:38
Remélem jól vagytok! :) jó egészséget kívánok 🎉
106. malamut87 (válaszként erre: 105. - Kiscsillag25)
2019. nov. 20. 05:52
Szia, de jó.☺Neked is kitartást kívánok.Amint tudsz írj hogy minden rendben ment e ☺
2019. nov. 19. 15:20

Sziasztok 😊

Mi ma feküdtünk be a kórházba, este ballon reggel indítás, na most már izgulok 😂 eddig csak arra koncentráltunk hogy kijöjjön, aztán most már tényleg kijön 😂 nem baj, ez már a célegyenes, örülök hogy ha már nem indult magától legalább nem vártuk meg hogy valami értéke rossz legyen. A doki megtapogatta, azt mondta hogy hát ez a gyerek nagyobb mint 3700.. kiváncsi leszek 😁 meg a szülèsre is.

Kitartást nektek 😊

2019. nov. 17. 08:23
Sziasztok, megvolt a pénteki nst is. A fiatal úr úgy gondolta laza napot tart nem mozgott eleget ezért nem lett jó az eredmény a nőgyógyászatnál. Valami baj van a babával így engedtek utamra onnan. Had ne mondjam hogy jól beijesztettek, egyedül is voltam senki támasz. A félsz meg a sírhatnék dolgozott bennem. Ez volt 10:45 kor.Sehova sem tudtam menni busz se rokonság se.Elintéztem pár dolgot amit terveztem az napra közben megnyugodtam kicsit.Csináltattam 34 ezerért szemüveget😁 már aktuális volt most megtettem.Utánna visszamentem mondom megnézem azt a szülészetet hol is van.Ott beszéltem egy szülésznővel rendes volt megcsinálta az nst mert később értekezlet lett volna és nem tudta mikor lett volna vége.Benyomattam alatta egy háromnegyed boci tejcsokit hogy az majd felpörgeti a gyereket.A sok csokitol én lettem rosszul nem a gyerek.Nos de pocakrázásokkal sikerült felébreszteni.Hasonló eredmény mint délelőtt de 2 doki és a szülésznő egyöntetüleg kimondta minden rendben van a babával.Megkönnyebbülés.Utánna rohantam a buszra hogy elérjem 17 perc alatt oda is értem így elértem a 14 órást.Így is 16 órára értem haza.Ja még a pénteki naphoz: a buszon felhívtam anyát hogy minden rendben van ne izguljon ő sem.Hévíznél rámszolt a sofőr hadjam abba mert ez nem telefonközpont.Ilyen sem történt még velem, elnézést kértem anyátol és elköszöntem tőle.Ez volt a pénteki nap így léptünk át a 39 hétbe.Jövő héten lesz szemüvegem végre rendesen fogok látni.😀 Anyós pajti tegnap berámolt egy helyen legyen a kis család csak abban reménykedem nem idebent dohányzik majd mert akkor mondtam a páromnak nem fogom idehozni a cigifüstbe a gyereket.Ki kinek a családjába illeszkedik be, mondtam neki ez nem arról szól.Nálunk is van dohányos de kimegy az udvarra nem a lakást pöfékeli tele és ezt anyud is figyelembe veheti ha még nem tette.Festi az ajtókat kész akar lenni velük a baba születéséig.A fűtésszerelő sem tud jönni mert nem jöttek meg a radiátorok még.Mondom fasza kb 2 hét szülésig és központi fűtés nincs csak egy kandalló a szobában.1x kész lesz.Összeállítom a kiságyat azt is a párom anyóssal akarta megcsinálni mondtam neki hogy nem majd én megcsinálom ahogyan én szeretném.Nem szeretem mikor mások akarják megmondani mit hogyan kell.A kutyák már nincsenek a szobában ez is nagy előrejutás. Nos ennyit mára😊 Hát igen anyóssal nem 1x az élet. Legyetek jók és kitartás mindenkinek előbb utóbb csak kibujnak a gyerekek😊😘
2019. nov. 16. 12:40

Mai ctg is megvolt, azt mondta a doki hogy tegyek meg mindent hogy meginduljon a szülés.. köszi doki 😂 iszom én a tonikot, a házas élet is megvan, csípős leves minden, de nem akar jönni a gyerek.

Tegnap is egy órán keresztül tartott az nst, ma is 45perc volt már nem akar együttműködni nagyon. Csak ne mondták volna 4hete az első nst-n hogy na ebből hamarosan szülés lesz, azóta minden nap arra készülünk kb, most meg már se nekem se a páromnak nincs türelme 😂

Ha lesz következő gyerek tuti előre lefizetek valami orvost hogy legyen indított időpontunk 😂

102. Tripleea (válaszként erre: 101. - Kiscsillag25)
2019. nov. 15. 17:57

Igen, tényleg ez legrosszabb, hogy nem lehet tudni, "tök mindegy" hogy mennyi a méhszaj, milyen a lepény, mennyi jósló fájdalom, keményedés van, mikor ment el a nyákdugó stb mert semmmmmmit nem jelent :D mint valami 💣... Most vagy akár most vagy közvetlen ezután? Éjszaka vagy reggel, napközben?....

🤣🤣🤣🤣🤣

101. Kiscsillag25 (válaszként erre: 100. - Tripleea)
2019. nov. 15. 12:49
Teljesen át tudom érezni.. én is úgy vagyok vele hogy már mindegy hogy hogy, csak végre jöjjön ki 😂 nyűgös vagyok, már minden kényelmetlen, szúr, feszül.. meg úgy amúgy is, 40hét terhesség pont elég volt 😂 nekem 2100-at írtak a méhszájra, de az a baj hogy semmi nem jelent semmit, van akinek csak amikor már beindult a szülés nyílik meg rövidül meg ilyenek.. ez a legrosszabb hogy nem tudja az ember hogy egy óra, egy nap vagy még egy hét
100. Tripleea (válaszként erre: 99. - Kiscsillag25)
2019. nov. 15. 11:33

Sziasztok 😃 nekem 2 hete az került fel a papíromra, hogy a méhszaj érték 1111 azaz nyitva vagyok teljesen, és sehol semmi :) ma léptünk a 39.hétbe, én már elég nyűgös tudok lenni, de már tényleg nem lehet sokáig húzni 😄 néha meg is rémülök, hogy jaj tuti menni fog e a szülés, aztán meg azon kapom magam, hogy mindegy már csak legyünk túl rajta...

Malamut87, fuuuu nálunk tuti robbantnám a világháborút ilyen anyósnál :D

2019. nov. 15. 10:28

Sziasztok 😊

Megvolt a mai ctg meg az uh, 3745gramm a becsült súlya 😂 a végén nem lesz itthon rá való ruha. Egy órán keresztül tartott az nst, mert a kisfiam vagy aludt, vagy amikor hajlandó volt felébredni üldözni kellett, mert folyton elficánkolt. Nem tudom mondjuk hogy így közel négy kilósan hova van helye elvándorolni, de megoldotta 😁 amúgy minden rendben, a méhszájam külső része egy ujjnyira nyitva, a belső zárva. Remélem ez most már azt jelenti hogy a napokban beindul. Kitartást nektek 😊

98. malamut87 (válaszként erre: 97. - Kiscsillag25)
2019. nov. 14. 07:51
Szia, kitartás😊nekem is mindig ezt mondják meg azt hogy:majd ha megérik a körme kibujik😊nekem azt mondták a frontos idő előcsalogatja őket.😊 észre se vesszük az időjárási változásokat. De hangulatingadozások vannak😊 párom örömére. Én nem csodálkozom mindjárt itt a baba. Nincs rendes fűtés,a kutyák a szobában alszanak itt szöszmötölnek egész éjjel idegesítő páromat hidegen hadja pedig mondtam neki ha a kutyái idebent maradnak a gyerek nem lesz itt de én sem. Anyóst sem érdekli nagyon hogy mindjárt jön a baba. Ő most akar nekiállni a belső ajtók lefestéséhez.Mert mikor itt lesz a kicsi nem lehet ja addig meg én szagolgatom meg a tiszta ruhák ha mosok. És ne legyek ideges.Nálunk ilyen szituációk is vannak.😊további jó babavárást kívánok nektek. Én is erre törekszem😊
2019. nov. 13. 18:31

Mi is egyben, még mindig 😂 szerintem ez a gyerek sose akar kijönni 🤷‍♀️ Már fel se veszem ha esténként jönnek az összehúzódások majd csak ha tényleg elég sűrűek

Hétfőn voltunk nst-n minden oké volt, péntekre vagyok kiírva akkor megyünk megint, de most ultrahangot is csinálnak hogy jó e az áramlás a fejecskéjében meg a köldökzsinórban. Ha minden oké akkor péntektől minden nap mehetünk nst-re amég meg nem szülök.

De a jó hír hogy legalább jól alszom 😂

2019. nov. 13. 18:21
Sziasztok😊 mi még egyben vagyunk ahogy szokták mondani😊 november4 én voltam nst-n.Elötte ettem én is édességet mondták hogy jó mert felpörgeti a babát.😊 volt mocorgás de nem annyi mint esténként és hajnalban szokott lenni😊 de minden eredményem jó lett ez a lényeg. November 15 én megyek másodjára nst-re.Időpontot kellett kérnem eddig mindig máskülönben nem fogadtak volna vagy csak a rendelés végén.Az alvás hát hol ilyen hol olyan változó de az éjszakai pisijárat az mindig meg van😁 még elvileg 2 és1/2 hetem van a baba érkezéséig. A fűtésszerelőt várjuk a radiátorok és a kazánbekötés végett de még nem jelentkezett mikor jönne. A kiságyat a hétvégén tervezem összeállítani de most már tényleg. Kutyák mennek ki a szobából!! Anyósnak nem tetszik mert megfagynak. Mondtam neki a gyereknél akkor sem lesznek a kutyák mert a kiságyat meg kell csinálni.Majd 1x csak révbe érünk ezzel is.Legyetek jók vigyázzatok magatokra ti is. 😘😊
2019. nov. 9. 07:54

Sziasztok 😊 ki hogy van? 😊

Mi még egyben, mondjuk este azt hittük hogy már indulhatunk, de csak vaklárma volt 🤷‍♀️ Papírforma szerint már csak 6 nap a kiírt dátum, kiváncsi leszek 😁 én már nagyon várom hogy mikor mehetünk szülni

Alvás ügyileg most a két véglet van nálam, vagy nagyon jól alszom egy-két felkeléssel, vagy óránként járok pisilni. Most már úgy is csak pár nap van, aztán legalább biztosan tudom hogy nem fogjuk kialudni magunkat egy ideig 😂

94. Tripleea (válaszként erre: 93. - Kiscsillag25)
2019. nov. 4. 17:50
Nekem nem kell gombot nyomogatni 🤔 talán 2x ha megmozdult, kB szerintem végig aludta az egészet, de nem mondta a doki hogy gond lenne, pedig készültem édességgel 😀 persze ahogy kiültem a váróba, azonnal elkezdett bulizni... Volt ma kenet vétel és méhszaj vizsgálat is, szép jósló fajasaim vannak, de azt mondta hogy még a napokban nem lesz szülés 😀 pénteken mehetek uh-ra, azt már nagyon várom, 31 hetesen voltam utoljára :) én még nem érzem magam késznek a szülésre, szóval nem bánom hogy nem bújik ki😂
2019. nov. 4. 16:16
De fura nálunk nem időpontos az nst, csak fel kell menni a szülészetre és várni a sorunkra 😁 szerintem érdemes inkább közben, vagy pont előtte enni, mert az én gyerkőm pl egész reggel meg odaúton ugrált, ahogy a gépre kötöttek meg olyan nehezen akarta produkálni magát 😂 ma voltunk a 3. vizsgálaton, ma mondjuk nagyon aktív volt le se szálltam a gombról 😂 megint voltak összehúzódásaim, meg már napok óta vannak jelek, de nem akar kibújni még 😁
2019. nov. 4. 00:55
Sziasztok :) én kB 12-13kg plusznál járok, igaz nagy a hasam, de érzem is a többletet magamon, főleg a lábaimon.. De hát ez csak egy állapot 🤗 sikerült személyesen időpontot kérni, reggel 8ra megyek az első nstre, kíváncsi leszek hogy mit produkál pocaklakó :) de viszek édességet az a tuti 😊 tegnap volt először jósló fájásom, nem tartott sokáig szerencsére 😀 aktivitás nálunk is van nem is kicsit.. Remélem hogy ettől függetlenül be van fordulva, remélem valaki ránk néz valamikor, még kenet vétel sem volt nekem 😑 de végre kijelenthetem, hogy elkészültünk mindennel, ki van csomagolva,be van üzemelve, mosva-vasalva minden, kész a kórházi pakkom is, szóval indulhat a buli, bár november 22. ig még lenne idő, de kitudja .. 😂 1 órája próbalok elaludni, de 15 percenként kell pisilnem, most talán abba marad, most brutális savam van és szét rugdos pocaklakó is.. Szép is ez az áldott állapot 😂
91. malamut87 (válaszként erre: 90. - Kiscsillag25)
2019. nov. 2. 22:42
Szia, örülök neki hamarosan babázhatsz.😊 én eddig 14 kg nál tartok de sokan azt mondják nem venni észre. Én november 29 re vagyok kiírva november8 első nst. Azt mondták egyek édességet elötte hogy aktív legyen a lurkó😊 eddig minden hova busszal mentem autónk nincsen. Azt mondták kell a mozgás könnyebben fogsz szülni😊 meglátjuk. Ebben a melegben ami volt akkor dagattak a bokáim azótanincs gondom. Lekopogom😊 vigyázz magadra várjuk a híreket😊
2019. nov. 2. 19:57

Sziasztok 😊 Lassan szerintem nálunk is baba lesz, végre 😂 most napok óta keményedik a hasam, fáj a derekam illetve szurkál, feszül az alhasam, hányingerem van ilyenek. Reménykedtem ebben a frontban most hétvégén, de egyenlőre semmi 😂 november 15re vagyok kiírva, de örülnék ha előbb meglenne 😊 aludni én is keveset alszom, ha nagyon sokat vagyok talpon akkor dagad a lábam, de amúgy szerencsésen megúsztam. Mi is 3kg felett vagyunk szerintem már jócskán, hétfőn megyünk a 3. nst-re, ha a holnapi meleg nem indítja el a bulit 😊 az első nst-m alapján azt mondták ebből mindjárt szülés lesz, több 90-es összehúzódásom is volt, és 60 alatt egy se, de a másodikon kb egy darab se 😂 babó még mindig aktív, éjjel nappal forog, nyúlkál vagy a bordámat rugdossa, nem valami kényelmes már semmi sehogy.

Én többször is megkaptam hogy milyen kis hasam van, nem tudom mi van az emberek szemével, híztam 20kg-t úgy hogy a régi ruhaméretem hordom, illetve a gyerek is mindig jó súlyban volt, szóval a súlyom nagy részét a pocakom teszi ki, az kéne még nekem hogy ennél is nagyobb legyen 😂

89. malamut87 (válaszként erre: 85. - Amina93)
2019. nov. 2. 16:59
Szia, ebből a Tena betétből 2 félét vettem. Tena Confort mini Extra és a Tena confort mini super. Ezeket ajánlották a gyógyszertárban. De nem is volt nagyobb belőlük.
88. malamut87 (válaszként erre: 84. - Tripleea)
2019. nov. 2. 16:50
Szia,keszthelyen fogok szülni én. Nst re november8 reggel 9órára kaptam időpontot. Mivel busszal járok korai kelés lesz megint. Autónk még nincs. Október 21 én voltam UH-n akkor kértem már időpontot rá. A védőnő viszont jól megszivatot kéretet velem időpontot hüvelyváladék tenyésztésre. Mint naiv tudatlan első babás kértem is. Na mindegy közben volt időpontom a nőgyógyászhoz is a 34 héten el is mentem hozzá. Fekügyek fel csússzak jól előre elvégezzük a leoltást aztán megvizsgált gyors ultrahang szívhanggal ennyi. Lelet a kézbe viszontlátásra.Október 21 mikor UH-n voltam arra kaptam időpontot erre a vizsgálatra. Amit nem végeztek el mert a 36 héten kell ezt a hüvelyváladék tenyésztést elvégezni. A doki megcsinálta a 34 héten. Hát pozitív lett az eredmény kaptam gyógyszert 4x2 tablettát kéne szedni belőle 5 napon keresztül a 250mg tablettából. De én 500 mg ost kaptam abból meg 4x1 a napi adag 1órával étkezés előtt elolvastam a vényt. Mielőtt túladagolnám magam. Semicillin kapszula 4500Ft volt 40 szemes. Remélem nem hat ki a picire. Nos de így is ne felejtsek majd el szolni szülésnél hogy az infúziót úgy kössék be hogy pozitív lett a teszt.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook