Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2014. őszi Clostysoknak fórum

2014. őszi Clostysoknak (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2015. febr. 10. 17:29

Sziasztok!

Vasárnap kaptam tüszőrepit. Aznap este már éreztem pár erős szurkálást , tegnap iszonyatosan fájdalmas görcsöm volt, be kellett vennem egy fájdalomcsillapítót, mert már ugy voltam vele hogy be kell menni a kórházba, de nagy nehezen elmúlt. Az ovu tesztem még ma is erős pozitív. Az utóbbi 3 napban tettünk is az ügy érdekében ahogy az orvos előírta meg ma is:)


Hát remélem lesz valami:D


Nektek hanyadik clostys hónapban sikerült? Volt akinek nem? Nekem ez volt az első.

567. nyuszkrisz (válaszként erre: 566. - Dolorka)
2015. febr. 10. 11:32

Igen, négy hetente megyek terhesgondozásra, legközelebb március 2-án. Ekkor lesz a legközelebbi UH is. Nem mindig esik egybe a nőgyógyásznál tett látogatással (szakrendelésen végzik a terhesgondozást, és UH lehetőség nincs minden akalmommal).

A védőnővel beszéltem pár mondatot, a 10. héten hívott beszélgetésre.

Így állunk most.

Pár napja erős émelységem van, de nem hánytam eddig. A kislányommal ebben az időszakban bőven volt az is.

566. dolorka (válaszként erre: 565. - Nyuszkrisz)
2015. febr. 10. 11:16

Te is 4 hetente mész terhesgondozásra, uh-ra? Te voltál mar védőnőnél?

Ma voltam én is kontrollon, már van szívhangunk nekünk is :) a petefészkemen az a valami ugyanúgy ott van, és még mindig nem egyértelmű, hogy mi az, de a lényeg hogy nem nőtt :) azt mondta a doki, hogy ha minden rendben, akkor 4 hét múlva talalkozunk. Gondoltam, védőnőhöz majd csak azután megyek, tavaly is csak a 12. heten mentem es nem volt gond!

565. nyuszkrisz (válaszként erre: 564. - Dolorka)
2015. febr. 5. 20:32

Igen, szerencsés a helyzet, mert kislányom most két éves, így itthon is maradok. Legalább neki sem kell még oviba mennie.

Ma voltam a fiatalabb dokimnál, nagyon jó élmény volt. Megbeszéltük, hogy a terhesgondozást az idősebb doki végzi, és ő a 30. héttől vesz át. Persze minden fontosabb vizsgálatról referáljak neki is, és hívjam, ha szükségem van valamire. :)

564. dolorka (válaszként erre: 563. - Nyuszkrisz)
2015. febr. 5. 07:33

Igen, eddig dolgoztam, ha úgy adódik, tudnék is tappenzre menni, de ha nem muszáj, meg nem akarok, hosszú lenne egyedül itthon ez a 7-8 hónap. De ha az orvos azt mondja, akkor most nem fogok hadakozni vele, mert tavaly, mikor az ikreket vártam, nem akarta engedni, hogy dolgozzak, én mégis meggyőztem. Persze nem ezért veszítettük el őket, mert akkor már táppénzen voltam, de az idén nem leszek már ilyen makacs.


Te otthon vagy, ugye?

2015. febr. 4. 15:34
Dolorka, ez azt jelenti, hogy dolgozol. Ha a doki azt javasaloja, táppénzre tudsz menni akár véglegesen is? Jó, hír, hogy a juttatásokat úgyis a 2014-es év alapján számolják majd.
562. dolorka (válaszként erre: 561. - Nyuszkrisz)
2015. febr. 4. 10:08
Most egyenlőre egy hét pihenés itthon, jövő kedden megyek kontrollra, és utana meglátjuk hogyan tovább. Remelem addigra mar halljuk mi is a szivhangot, addigra kb 6+4 hét leszek. :)
561. nyuszkrisz (válaszként erre: 560. - Dolorka)
2015. febr. 3. 21:16
Remek!!! Mi a teendő a továbbiakban?
560. dolorka (válaszként erre: 559. - Nyuszkrisz)
2015. febr. 2. 19:25

Szuper :) a lenyeg hogy minden rendben :)

Engem pedig ma hazaengedtek :)

2015. febr. 2. 15:43

Sziasztok! Ma voltam az első UH-n, és egy szép kis babócát láttunk!!! Már volt szívhang is!!!

Érdekes, mert a szonográfus 5 hetesnek becsülte a mérete miatt, de ez tuti nem lehet, mert azokon a napokon nem is voltunk együtt a párommal (és 5 hetesen még szívhangnak sem kellene lennie). Minden esetre határozottan állították ezt. Nekem mindegy, a lényeg, hogy ott a babó, jó helyen, és minden rendben!

Ebben a hónapban 3 érett petesejtem volt. Szerintetek mi lett a másik kettővel?

558. dolorka (válaszként erre: 557. - Nyuszkrisz)
2015. febr. 1. 16:28
Eddig a tegnap kivételével minden nap egyszer uh-ztak, bár szerintem ma csak azert mert az en dokim az ügyeletes. A dokim is abban bízik hogy felszívódik, azt mondja hogy nyilván az lenne a legjobb megoldás. Azt mondja hogy valójában sokkal több méhen kívüli terhesség van mint amiről tudnak csak egy része meg az elején felszívódik. Pech hogy engem túl korán rendelt be uh-ra, lehet ha 2 hét múlva jovok akkor mar nem is látta volna.
557. nyuszkrisz (válaszként erre: 556. - Dolorka)
2015. febr. 1. 15:54

Köszi! :)))) Dolorka, téged minden nap Uh-znak? Esetleg többször is?

Laikus vagyok, de nem lehet, hogy felszívódik? Mindenképp ki kell venni?

556. dolorka (válaszként erre: 555. - Nyuszkrisz)
2015. febr. 1. 14:03

Csak ideér holnap a nagy nap?! :) szorítok nagyon :)

Nalam a helyzet valtozatlan, petezsak nő, a 'méhen kívül'i nem nő de nem is csökken. Azt mondjak, türelem :/

2015. febr. 1. 08:53

Igen, igen, nagyon nehéz a várakozás...

Én épp ma két hete teszteltem pozitívat, és holnap lesz az első UH. Alig bírom kivárni :) Már lesz szívhang is, remélhetőleg :)

Szurlolok Neked is!!!

554. mazsika1985 (válaszként erre: 552. - Nyuszkrisz)
2015. jan. 31. 22:47
Szia.egy havi adagod szedtem be 5x2 db-t,egy àlom vàllna valóra ha kicsi szív dobogna odabent.két hét nagyon hosszú idő.a barnazas szerncsere màr elmult ;)
553. dolorka (válaszként erre: 551. - Mazsika1985)
2015. jan. 31. 18:36
Ez szuper :) szorítok :)
552. nyuszkrisz (válaszként erre: 551. - Mazsika1985)
2015. jan. 31. 17:38

De jó! Biztosan lesz! Azaz már van is, csak inkognitóban :)

Neked hanyadik Clostys hónapod volt ez?

551. mazsika1985 (válaszként erre: 548. - Dolorka)
2015. jan. 31. 15:51
sziasztok!igen voltam a doki talált egy 8.3 mm petezsákot,két hét múlva remélem a lesz is benne vki :)
2015. jan. 31. 15:37

A 10. napos UH-n nekem megnézte a doki, hogy megért-e petesejt. Ha igen, akkor hány, pontosan melyik oldali petefészekben, és lett-e esetleg ciszta. Ezután a ciklusaim hosszából (nekem 28-30 napokra jött meg a mensim) kiszámította, hogy mely napokon kell együtt lennünk. Van olyan doki, aki kétnaponta, van, aki minden nap javasolja az együttlétet. Nekünk a 14-15-16-17. napokon kellett akciózni.

A hatása is eltérő lehet. Én 3x1-es dózisban szedtem 5 napon át. Erős ovulációs fájdalmakat csinált, de a cél érdekében kibírható. Mikor teljesen elmúlt, tudtam, hogy túl vagyok az ovuláción.

Tüszőrepesztő szurit nem kaptam. Két hónapig ment a Closty kúra, a harmadiknál lett volna tüszőrepesztő is, ám végül nem lett szükség erre a kúrára :)

2015. jan. 31. 09:33

Sziasztok!

csütörtökön voltam uh-on , nem tünt el a cisztám, de azt mondta a doki hogy szerinte nem hormon eredetű, csak a műtét után maradt vissza. Ma keztem el szedni a clostyt az 5. napon és a 10.ig kell és aznap megint uh. Én most szedem ezt életemben először. Segítsetek picit. mi ennek a menete? A 10. napi uhán mi történik? Mindenki szokott tüszőrepesztő szurit kapni és ha igen mikor? Fogok valamit érezni a clostytól? Mikor lehet ilyenkor próbálkozni, csak az uh után vagy már az előtt is érdemes? Bocs hogy ennyit kérdezek, de ti biztos jobban tudjátok:)

548. dolorka (válaszként erre: 535. - Mazsika1985)
2015. jan. 30. 14:37
Mazsika1985 voltál uh-on?
547. dolorka (válaszként erre: 546. - Nyuszkrisz)
2015. jan. 30. 14:36

Igen az influenza miatt van látogatási tilalom. Amíg nem szólnak, addig az udvarra lelógok :) annyira unalmas..

Egyébként a helyzet változatlan, meg mindig nem tudjak, hogy végülis mi ez, de nem mehetek haza. Úgyhogy egyetértek veled, messze még a hétfő és meg ki tudja meddig kell itt lenni. :/

546. nyuszkrisz (válaszként erre: 545. - Dolorka)
2015. jan. 29. 15:30

A fiatal dokim szabin van a héten, vele eredetileg is a jövő hetet beszéltük meg. Pár nap különbséggel lehet majd kukkolni a babót :) Most úgy érzem, messze van még a hétfő.

Látogatási tilalom van a kórházban? Influenza miatt?

545. dolorka (válaszként erre: 544. - Nyuszkrisz)
2015. jan. 29. 14:38

Köszi, kitartok, bár màtól meg már látogatási tilalom is van a kórházban, úgyhogy nem egyszerű, de a kisbabócáért mindent kibírok :)

Holnap újra uh, remelem megint többet tudok majd.

A masik dokihoz sem mész holnap? Elhiszem, hogy idegesítő, lassan addig húzzák, hogy màr a védőnőhöz is mehetsz.

Kitartás neked is :)

2015. jan. 29. 12:46

Sajnálom...

Kitartást Neked az elkövetkező napokra! Bízzunk benne, hogy minden rendben lesz.

Majd adj hírt magadról.

Én sem vagyok túl jó passzban: az idősebb dokim elhalasztotta az UH-t hétfőig. Ez már a 3. időpont :( Még 4 nap várakozás. Úgy szeretném már látni, és tudni, hogy miden rendben van!

543. dolorka (válaszként erre: 542. - Nyuszkrisz)
2015. jan. 29. 09:16
Ma újra uh-ztak reggel, most mar eléggé egyértelmű hogy van egy baba jó helyen és rossz helyen is, de meg mindig nincs tünetem. Most azt mondtak, hogy ha nem faj, akkor egyenlőre megvárják hogy legyen szivhang, es utana műtenek, mert akkor nagyobb esélye van a babának. Viszont addig nem is engednek haza :(
2015. jan. 29. 08:31
Dolorka, azóta mi a helyzet?
541. dolorka (válaszként erre: 540. - Nyuszkrisz)
2015. jan. 28. 06:04
Igen, remelem hogy csak erről van szó, meg arról, hogy az előzményeim miatt extra óvatos!
2015. jan. 27. 21:08

Akkor viszonylag szerencsés helyzet!

...ebben az időszakban tényleg vannak olyan helyzetek, amikor nem látható még a babó. Hátha csak erről van szó, hisz a hcg érték is kedvező.

539. dolorka (válaszként erre: 538. - Nyuszkrisz)
2015. jan. 27. 21:04

Igen, ő fektetett be, es szerencsere o is ma az ugyeletes! Épp most uh-ozott, de a helyzet változatlan, nem mehetek holnap haza! Holnap reggel újabb hcg vérvétel! Remelem hogy csak felfújják a dolgot, utalok itt benn feküdni :)

Akkor mar pont időszerű nálatok a kistestvér :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook