2013 januári babák (beszélgetés)
Anyám..ilyenkor mondjuk nem bánom, hogy nekem nincsenek már így rokonok..totál érthető a kiborulásod, csak valahogy ki kellene zökkenned ebből, nehogy szülés utáni depid legyen..nekem is volt egy pár bőgős napom, teljesen megijedtem, mert szégyenszemre mondom neked, hogy nekem még okom sem volt rá..de aztán most már úgy gondolom, hogy tuti a rossz idő miatt, mert amikor megérkeztek a gólyák, ujjongtam és bőgtem örömömben..:D Mint egy hülye gyerek..:)))
Lehet kellene találnod valamit, ami totálisan kikapcsol..pl én, ha kreatívkodom (kifliéslevendula.blogspot.hu oldalról MINDIG készül valami..szinte napi szinten), akkor teljesen kikapcsolok. Olyankor nincs semmi rossz gondolat, megszűnik a fáradtság, meg minden..akkor nem érdekel, hogy még van hasam, nem érdekel, hogy nincs kész a kaja..csak jól érzem magam..szóval nincsen külvilág..igaz ez évek óta így van..úgyhogy szerintem keress valamit, ami közben elfelejtheted apósodat, valami olyat, hogy ha ott áll közben melletted, akkor se vegyél róla tudomást. Tudom, hogy nehéz megtalálni, de meglesz..mert csak így lehet elviselni. És kitartást neked! Meg gyere és panaszkodd ki magad nyugodtan, mindig..sokszor az is sokat jelent..
Van egy jó blog egyébként, igaz, aki írja vagy írta épp ellentétesen szült, mint mi, szóval nem ugyanazok a szezonális gyümik, zöldségek, de érdemes nézegetni azért, mert vannak benne jók.:)
hozzataplalok.blogspot.hu
Jah, én krumplival kezdem.
először érdemes tápszerrel pürésíteni, és majdnem folyékonnyá..és úgy kanalazni. Ha szereti, akkor lehet simán a főzővízzel utána hígítani a pürét.
Én pl krumpliból egy szemet megfőzök és abból amennyit kér.És utána kiderül, hogy az elég volt e, vagy kér még mellé tejcsit.
És a tízórai idejében kezdem, nem uzsonnát, mert ha délelőtt fájdul meg esetleg a pocija, az még estig rendbe jön.
Sziasztok!!MI is jól vagyunk,holnap viszem Áront a 3 hónapos oltásra.Ő is eszik,alszik,gagyorászik,vigyorog,játszik...Ő még éjjel többnyire 3-4 óránként szopik...én is tervezem hogy elkezdem a hozzátáplálást.Én almával kezdek...csak simán lereszelem üvegreszelőn...
Viszont én nem vagyok túl jól,már egy hete az epémmel küzdök,néha úgy begörcsöl hogy kiegyenesedni se tudok...sajnos a középső fiamnál is szoptatás alatt jött ki,és nem nagyon tudok rászedni semmit...csak a feketeretek granulátumot,de azt is csak keveset!
Jah, látom.:)
Milyen pépet szoktál neki adni? Én is kezdem lassan..
Én is matatok a szájában, de nem érzem, hogy duzzadt lenne a kis ínye, de ő is állandóan a szájában "matat". Most mi tesszük a szájába a hűtős rágókát, ő meg nagyokat vigyorog hozzá és rágja (mert még egyedül nem tudja megtartani).
Ügyi vagy, hogy mindenre jut időd :-)
A látogatásokat én már nem annyira értékelem, meg is beszéltük apával, hogy némi korlátozás lesz bevezetve, mert bele se gondol a nagynéni, nagybácsi a 25. rokon, hogy ők igaz csak havi egyszer jönnek, de hányan... nekünk meg fárasztó, inkább magunk lennénk ilyenkor. Lehet, hogy ez önzőség, de ez van :-)
:)
Nálunk úgy van, hogy evés-játék-alvás.
Délelőtt evés után hosszabb a játék, beszélgetés, tornázás, az alvás csak olyan fél órányi, amit a következő kaja után bepótol, ez ugye áltlában dél és egy közé esik, utána csak nagyon keveset van ébren, többnyire ilyenkor alszik másfél-két órát.
Utána délután ami 4-5 órai evésidőt jelent nem is nagyon alszik, mert akkor már hazaér a nagyobb és ő ugye nagyon érdekes..:))
Utána fürdünk és ha már nem bírja ébren vacsoráig, akkor olyan 10 körül fölébred, és utána alszik olyan fél 6ig, ami nekem szintén jó, mert a nagyobb miatt hat körül már reggelit készítek..stb..szóval, ha véletlenül később ébred, akkor csak kapkodás van utána. Ezután a hajnali evés után vagy visszaalszik, vagy csendben van, és hagy engem ténykedni.:)
Ha megvacsizik idejében, akkor 3-4 körül ébred, eszünk és utána alszik olyan fél 8ig.
Szóval nekem sem lehet panaszom.
Nemrég nagytakarítottam, aznap pl föl se kellett venni, evett, majd beült a rezgős székbe, figyelte bőszen, hogy mit csinálok, kiabált, visongott, nem győztük este agyonkényeztetni, amiért ilyen jól viselkedett. Mert ugye azt hittem, hogy a pici miatt nem érek úgy a végére, mint azelőtt..de simán végeztem.:)
Igaz másnap elég kis nyafogós volt, de nem bántam.
Azt vettem észre, hogy nálunk könnyebbek a hétköznapok, mert olyankor nincs semmi olyan külső tényező, ami felboríthatná a napirendet. Hétvégén pedig itthon van apa, a tesó..mindig beugrik egy egy ismerős..és ez mind nagggyon érdekes..:D Ráadásul olyankor én nélküle megyek..és ha ő meglátja a sálam és sapkám, akkor görbül a száj..
Mostanában eszeveszetten rág, olyankor nem is létezik más, annyira belelendül, de nem érzek még fogacskát, meg nem is nyűglődik.
Mi jól vagyunk :-) Továbbra is átalusszuk az éjszakákat, már kb. fél 8-8ig minden reggel :-)
Ennek mondjuk az az ára, hogy napközben nem sokat alszik. Ez azt is jelenti, hogy a kaja és játék után a fotelban ülök vele, és bambulom az állatfigurás falat. Mert így alszik, ha leteszem egyből felébred. Valamelyik nap panaszkodtam apának, hogy ha fehér lenne a fal, már kiakadtam volna, így meg bambulom az állatokat... :-) De ilyen kiborulásos, depis helyzet szerencsére nincs. Mondjuk biztos sokat számít, hogy takarítónő jön hetente, anyum elég sok kaját előkészít a fagyasztóba és "le tudjuk adni" anyunál Hannát, fél napra, egy napra és tudunk csak ketten is programot csinálni. Szóval összességében jól vagyunk.
Ja és most volt a 3 hónapos státusz, 60 cm és 5,51 kg (49 cm és 3,2 kg volt a születési), illetve a második oltás soron is túlvagyunk :-)
Na de csendben van mindenki..
Kivel mi újság? A gyerekeken kívül TI hogy vagytok?
Nekem a levél megérkezése után kb egy héttel kezdődtek a hívások.
Boldog Nyuszit:)
Hát ez az, hogy én is tudom mi a teendő a babakötvénnyel..szóval ezért nem értem mi a fenéért akar idejönni.
Van már egy nagyobb gyerekem, neki is van kötvénye, akkor nem zaklattak ilyen hülyeségekkel.