Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 januári babák fórum

2013 januári babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
2705. Elisa82 (válaszként erre: 2702. - Esther78)
2013. máj. 25. 06:49
Nappal alszik sokat ,nem osszecserelte a nappalt az ejszakaval?probald.meg hamarabb megfurdetni,mi nyolc fele furdunk utanna ezik es elalszik legkesobb tizkor.
2704. Elisa82
2013. máj. 25. 06:46
Szerintem az ido lesz gond mert mi is ugy alszunk el este hogy nezi tvt.aztan o is felkel de magam melle teszem a kisagybol es alszik tovabb,banja fene ha az agyra kap,majd felno es alszik kulon,neken az el sehol nem akart aludni aztan azert dontottem igy hogy aludjo.itt ikabb.
2703. bowie (válaszként erre: 2702. - Esther78)
2013. máj. 24. 18:33

Hát én nem tudom, az enyémnek is fehér az ínye, rág is, nyáladzik is..sírna, ha fájna neki sztem.

Egyébként mostanában mi is fent vagyunk 3 és 4 között.

Kacag, magyaráz, dörcög épp annyira, hogy ne tudjunk tőle aludni. Ilyenkor vagy átrakjuk a babakocsiba (a párom visszaaltatja így), vagy, ha nagyon úgy érezzük, hogy na nekünk ehhez most semmi humorunk, akkor benyomjuk neki a tv-t. Utána persze alszik 7-ig, 8-ig is. (mert az elején olyan kis édes, ahogy visong, gügyög kedvesen:D) Én a frontokra tippeltem még.

2702. esther78
2013. máj. 24. 18:03
Nálatok alszanak mostanában a babók. Lili nem igazán akar aludni. Nem tudom mi lehet a baja, lehet hogy a foga. Este 9-kor fürdés, utána kaja, elalszik, de olyan éber, hogyha megmozdulok már nyitva is van a szeme, nem sír csendben fekszik magának. Általában kaja után rajtam alszik el, úgy hogy én ülök a fotelben. Általában kaja után rögtön elalszik, de azért várok mert ha hamar lerakom akkor még felébred, ezért olyan 11 órakor teszem le aludni. Tegnap meg tegnapelőtt amikor leakartam rakni a helyére aludni, rögtön felébredt, emelgette a fejét a kiságyban elkezdett nyavukolni. Ha kiveszem, akkor kb 10 másodperc múlva már alszik is. Tegnap 1 órakor sikerült már úgy lerakni a kiságyba, hogy ne kezdjen el sírni, és tegnap már fél 3-tól nem aludt talán csak 10 percet. Lehet hogy már a foga fog jönni és az fáj neki?
2701. bowie (válaszként erre: 2699. - Esther78)
2013. máj. 24. 16:42
Ja értem így.:) Örülök, hogy minden rendben.:))
2700. esther78
2013. máj. 24. 15:53
Szerencsére a hallásával minden rendben.
2699. esther78 (válaszként erre: 2698. - Bowie)
2013. máj. 24. 15:53
Nekünk is volt akkor, csak most a neurológiáról küldtek minket szemészetre és fülészetre. A beszűkült kutacs miatt.
2698. bowie (válaszként erre: 2697. - Esther78)
2013. máj. 24. 15:26
Nektek miért kell ilyen helyekre mennetek? Vagy csak magadtól viszed? Mert nálunk ezeket még az újszülött osztályon a gyerek születése után megnézték, legalábbis benne van a zárójában, hogy hall, lát..stb
2697. esther78
2013. máj. 24. 14:41
Ma is sikerült jól felidegesíteni. Hiába az egészségügy úgy látszik nem változik. A gyermekszemészetre 3 hét múlva lett volna időpont, vagy úgy hogy fél 7-től adnak sorszámot és vagy jut neked vagy nem. Rendelés meg 8-tól van, vagy 10-től, de telefonon keresztül nem lehet elrakatni sorszámot.
2696. esther78
2013. máj. 24. 14:39
Mi hallásvizsgálaton voltunk ma. 1 héttel ezelőtt kértem időpontot, az volt írva a papírra, hogy felnőtt fül-orr-gégészeti osztály, előjegyzés kérés és a telefonszám. Felhívtam, mondom hogy fül-orr-gégészetre szeretnék időpontot kérni, erre mondják hogy azt nem ott kell, át akart kapcsolni egy másik helyre, mondom hogy az van írva a papírra, hogy objectiv hallásvizsgálat, erre mondja a nő, hogy akkor jó helyen vagyok, mert az náluk van. Adott időpontot május 24-re (mára) fél 1-re. Odaértünk egy kicsivel hamarabb, mondom a nőnek a portán, hogy fél 1-re van időpontunk, erre ránk néz, mondja hogy a pici babával? Miért fél 1-re adtak nekünk időpontot, amikor pici babákat 10-ig néznek meg. Én tudjam, hogy miért adtak fél 1-re időpontot? Most ő dolgozik ott és adja az időpontokat vagy én? Még az volt a szerencsénk, hogy még bent volt a doktornő és megcsinálta. Mondta a nő, hogy biztos az új kolléganő volt. És ha már nincs bent az orvos, akkor az ő hibájukból mehettünk volna újra? Kifizették volna az 500 ft-os parkolási díjat?
2695. Elisa82 (válaszként erre: 2694. - Bowie)
2013. máj. 24. 13:12
Igen jo husba van.van mit puszilgatn rajta.:)
2694. bowie (válaszként erre: 2693. - Elisa82)
2013. máj. 24. 06:49
De kis husi ő is.:)))
2693. Elisa82
2013. máj. 23. 16:07
Ma voltunk a dokinal mgmutatni a kistunijat mert nem akart elmulni neki a pottyok onann es kiderult hogy gombas kaptunk ra lilazot meg kremet is,az lenyeg hogy nagyon rossz a viz erre fele es valoszinu attol van a gond.kezdunk szepen be allni az evessel is.most 4honaposan 7;45dkg es 62;5cm. nm semmi a csaj ahogy szeret enni.
2692. bowie (válaszként erre: 2691. - Esther78)
2013. máj. 22. 13:28
Köszi, hogy leírtad.:)
2691. esther78
2013. máj. 22. 12:54
Voltunk ma az auchanban vásárolni. Mint kiderült 1 db kuponnal annyi terméket vásárolsz amennyit csak akarsz. Nekünk 4 kuponunk volt, és 4 db bébiételt vagyis desszertet vettünk, a pénztáros 1 db kupont kért el, és azt is visszaadta. Viszont ami nem tetszett az egészben, hogy a kuponon megvan hogy mennyi a termék értéke, és mennyire lett leakciózva, viszont ahány terméket vettünk annak mindegyiknek más volt az ára, a kupon pedig fix összeget vesz le. Viszont vettünk fa kézmosót, aminek a kupon szerint 599 ft az ára és abból jön le 250 ft, de most akciós volt 499 ft-ra, és abból is a 250 ft-ot vette le. Tehát ne azt nézzétek hogy a kuponon minek mennyi az ára, mert úgy látszik hogy az áruházban ettől eltérhetnek. A bébiételt is vettünk 279 ft-ért és 299 ft-ért is és mindegyikből 100 ft jött le.
2013. máj. 22. 09:04
sziasztiok! Nikibabám 5800g és 62 cm juni 7 én lesz 4 hónapos! akkor már kezdhetjük mi is a gyümiket ti hogy kezdtétek? ha a jég nem viszi el lesz sok szép meggyünk az a nagyszemű édesebb fajta csak a belsejét lehet igaz? azt hogyan adjátok nekik? és saját almánk is van még teljesen szép ezt szívesebben adnám neki mert nem látot vegyszert és ami a boltban van az is őszi végülis.
2689. Ubilina
2013. máj. 21. 23:10

Én még nem adtam "gyári" kaját Hannának. Minden nap megcsinálom neki, mert a másnapos már nem mindig kell. Mi répát, almát, barackot és ma újdonságként a krumplit esszük. A barackot nem mertem simán adni, ezért vettem egy tejpépet (milupa vaniliás) és tízóraira abból szoktam egy 20 ml víz, egy nagy kanál tejpép és a többi alma és barack tízórait csinálni. Ez jó kis sűrű cucc és nagyon bejön neki. A répát almával és ma már krumplival turmixolva a délutáni nagy alvás után szoktuk enni. De egyik sem vált ki egy teljes étkezést, utána kb fél órával tejcsi van.

Inni Ő se nagyon akar, se tea, se víz, ezért gyümölcscentrivel almalét csináltunk, vízzel hígitva (a gyümölcssav miatt elvileg így kell), de az se nagyon megy. Én egyébként meg szoktam kostolni amit adok neki, mert tényleg van olyan, hogy nem igazán jó ízű valamelyik zöldség.

2688. Elisa82 (válaszként erre: 2686. - Esther78)
2013. máj. 21. 20:40
Nem semmi.nekem edesapam epilepszias beteg,mikor otthon voltam meg birni is lehetett,de ahogy oregszik ugy romlik a memoriaja is,nem egyszeru mar vele edesanyamnak,errol ez jutott eszembe amit irtal,tudom nem lehet ossze hasonlitani,de o is csinal ilyeneket most is,en tudom milyen erzes,megertelek.
2687. bowie (válaszként erre: 2686. - Esther78)
2013. máj. 21. 17:55

:DDDDD

Hát nem irigyellek nah..:)))

A rossmannban is akciós többféle kecskeméti bébiétel, ha van rossmanó kártyátok, 199 ft.:)

2686. esther78
2013. máj. 21. 17:35
És képzeljétek milyen nagylelkű az apósom, mert azt tudtam hogy faszari, de hogy ennyire azért az túlzás. Mindig én mondom neki, hogy húsvétra, névnapra, szülinapra stb kellene adni az unokáknak pénzt, de szerinte mivel a háromból már kettő dolgozik ezért nem kell adni, de ha mégis, akkor elég 500 ft, vagy max egy ezres. Szóval a múltkor bejött hozzám a kezében egy malacpersellyel, hogy ő gyűjt Lilinek pénzt, és már dobott bele 20 ft-ot, és ha ő minden hónapban dob bele 20 ft-ot, akkor az már milyen sok pénz lesz mire felnő.
2685. esther78 (válaszként erre: 2683. - Elisa82)
2013. máj. 21. 17:25
Én is azt fogom csinálni, most van vagy 4 auchan-os akciós kuponos füzet, abban most 199 ft a kecskeméti desszert. Most univeres van itthon.
2684. esther78
2013. máj. 21. 17:23
Voltunk ma az orvosnál. Lili 5450 gramm, 610 grammot hízott az előző méréshez képest. Jól felidegesített az apósom is. 12-re kellett menni az orvoshoz, a férjem 2-re megy dolgozni, eljött velünk. Mondtam az apósomnak, hogy rakjon már oda majd vizet tésztának, mert ha hazajövünk gyorsan meg kell csinálnom a kaját, hogy még a férjem is tudjon enni. Nem először rak oda vizet, de most mintha kínaiul beszéltem volna vele. Először megkérdezte, hogy melyik serpenyőbe kell odarakni a vizet. Mindig ugyanabban főzzük a tésztát, utána megkérdezte, hogy és mennyi vizet tegyen bele. Ezután fogtam és odakészítettem neki a gázra a fazekat, engedtem bele vizet, csak be kellett alatta gyújtani a gázt, erre kijött és megkérdezte hogy fedő nem kell rá? Itt már forrt az agyvizem, a férjem mondta neki, hogy lehetőleg ne kis lángon rakja oda, hanem mire jövünk főjön, erre elkezdett vele kötekedni, hogy de ha takarékon rakja oda, akkor is jó lesz, mert ha hazajövünk, akkor ha felvesszük alatta a gázt, akkor rögtön főni fog. Itt már mondtam neki, hogy akkor inkább hozzá se nyúljon, ha nem érti meg hogy mit kell csinálni. Mert az hogy egész nap nem csinál semmit, csak döglik, iszik, meg alszik, és még ennyit se képes segíteni, azért ez már mindenen túltesz.
2683. Elisa82 (válaszként erre: 2680. - Esther78)
2013. máj. 21. 10:59
En bebi ezelbol mindig az akciosat veszem,de volt mar kecskemeti is meg univer is,mikor hol akcios,meg nem mindet szereti.
2682. Elisa82
2013. máj. 21. 10:57
Ma megkeztuk az almat kekszel a vedono mondta hogy adjam neki aztan remellem nem lesz ra allergias,ma menni fog neki a tejpep is,meglatjuk mire jutunk vele.akkor ti meg reggel tapszert adtok neki mikor felkell? Vagy tejpepet vagy mit?
2681. bowie (válaszként erre: 2680. - Esther78)
2013. máj. 20. 20:03

Én bébiételből csak olyat veszek, amit jelenleg itthon nem tudok megcsinálni, tehát pl elfogyott a sütőtök, így abból vettem a Kecskeméti sütőtökpürét, meg az Univernek a sütőtökpüré körtével és almával bébiételét. Ezekből vettem többet, meg egy vegyeszöldségeset, azt fejből nem tudom pontosan mik vannak benne (fel van mosva alattam a kő azért nem nézem meg:D), de az is Kecskeméti. Egyébként csak akkor veszem, amikor akciós és amelyik akciós. Hippnek maradtam le az akciójáról, mert amiket néztem azok 6 hós kortól voltak, annyira előre meg nem akartam még vásárolni. Akciókor feltankolok belőlük és jó ideig kész, és amúgy sem mindennap azt kapja.

Almából mi is a nagyot vesszük, jó édes is, azt megeszik egy egészet, majd már két hét múlva reszelek bele neki egy kis babapiskótát, akkor lesz neki elég sztem az tízóraira, mert úgy már laktatni fog.

Inni csak vizet szokott, jana vizet, azt se sokat, inkább csak kanalas kaja után, meg amikor az a nagy meleg bejött hirtelen, akkor többször napközben pár kortyot.

De a Kecskemétinek vannak gyümilevei, kis üvegben. Egyet ittam, mikor terhes voltam, sütőtök talán barack vagy alma..nem tudom. Az fini volt.:D

2680. esther78
2013. máj. 20. 18:03
Az alma barack bébiételből lehet megenné majdnem az egészet, de kb csak a felét szoktam neki adni. A tejpépből olyan 50-70 ml vízhez teszem a pépet, de lehet abból is megenne többet. Ehhez mondjuk már csak olyan 50-60 ml tápszert eszik. Almából mostanában goldent szoktunk venni, elég nagy almák, abból egy felet szoktam neki lereszelni. Kb. én is ilyen időtájban szoktam adni neki a kaját. Amikor felébred reggel akkor csak tápszert kap, amikor felébred 11 óra körül akkor gyümölcsöt, 3 óra körül meg tejpépet. Milyen márkájú bébiételt szoktatok venni? Mi most azon gondolkodunk, hogy valamilyen gyümölcslevet veszünk, mert Lili nem issza meg a vizet, és mostanában már a teát se, pedig eddig volt hogy 200 ml-t megivott 1 nap alatt, most meg csak köpi ki a cumit.
2679. bowie (válaszként erre: 2678. - Bowie)
2013. máj. 20. 15:20
De ha a te babád 180 ml-vel eszi a tápszert (úgy rémlik, mintha ezt írtad volna), akkor ott már majdcsak egy üvegnyi bébiétel egy adag..mondjuk az sztem egy alma, meg egy barack mennyisége, ha te készíted..:))
2678. bowie (válaszként erre: 2677. - Esther78)
2013. máj. 20. 15:19

Én úgy csinálom, hogy a gyümölcsök az tízórai, a tejpép az uzsonna. Ha zöldséget kap, tehát pl sütőtökpüré, vagy cukkini, vagy láttam olyan bébiételt, hogy zöldségkrém kukoricakrémben vagy micsoda..na az ilyen kajcsikat dél körül, tehát azt főétkezésként kapja.

Én egész adagnak azt veszem, hogy eddig ha pl a sütőtökös bébiételt nézzük 3 részre osztva ette meg, legutóbb viszont nem volt neki elég, megette a felét, és szerintem az teljes adag volt...

Mondjuk én a tápszerhez nézem, hogy ha rendesen eszik, akkor 120 ml vízzel kell neki készíteni, abból olyan 140 ml lesz..és valahogy így nézem a kaját is...ha olyan egy deci másfél deci körül bekanalaz, az teljes adag, de akkor is megkínálom egy óra múlva, olyankor kortyolgat de nem igazán kéri.

Na ezt jól leírtam..nem tudom lehet e érteni..:D

2677. esther78
2013. máj. 20. 15:00
Viszont azt is mondta, hogy a desszertekből nem szabad sokat adni, és azzal nem szabad egy étkezést kiváltani.
2676. esther78
2013. máj. 20. 14:58
Még én is csak 2 étkezés között adom neki a kaját. És utána még eszik tápszert. A védőnő azt mondta, hogy kaja előtt kell neki adni a főzeléket, és csak akkor lehet kiváltani vele egy étkezést, ha már megeszik egy egész adagot. Most kérdezem én hogy mennyi az egész adag?
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook