Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 januári babák fórum

2013 januári babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2825. bowie (válaszként erre: 2824. - Esther78)
2013. jún. 26. 16:57
Az én fiamnak is középen hosszú, oldalt rövid. Tiszta punk.:DD De mostmár oldalt is elkezdett nőni a kisgyerek haj, érződik, hogy sűrűbb, hiába picike.:)) Középen meg olyan hosszú, hogy elől a szemébe lóg, a fejtetőről meg rálóg a fülére..:DDD
2824. esther78
2013. jún. 26. 16:02
Mi tegnap voltunk az orvosnál. Lili 6050 gramm mást nem mértek. Viszont ahogy én látom hullik a haja. Olyan 6 hetesen már egyszer kihullott a haja, akkor csak hátul 1 vékony csíkban maradt meg a hajacskája, most már szépen látszik hogy sokat nőtt a haja, erre megint kezd kihullani. Mutattam a védőnőnek, mert a doki már nem volt bent, de azt mondta hogy ne foglalkozzak vele, majd vissza nő. Most úgy néz ki hogy a fején a két oldalt a füle felett van kihullva a haja, de gondolom hogy szépen sorba mindenhol ki fog hullani. Nem koszmós a feje, és nem is látni rajta semmit. Remélem tényleg semmi baja, és majd visszanő a haja.
2823. bowie (válaszként erre: 2820. - Bowie)
2013. jún. 26. 06:35
Bocs, rosszul mondtam, épp most szüntették be ezeknél a paramétereknél.:))
2822. KHajni79
2013. jún. 25. 15:29

Sziasztok

Mi 5 hónaposan 6250 gr és 66,5 cm :) sok mindent eszünk egyedül a krumlival nincs kibékülve.

2821. Elisa82
2013. jún. 24. 19:31
sziasztok,azert tuntem el mert nincs internetem de holnap vagy utanna mar lesz es majd irok:) puszi a babaknak es nektek is.:)
2820. bowie
2013. jún. 24. 07:44
Vagyis pontosabban fogalmazva: jó eséllyel igényli meg..és akkor a beteg gyermek 10 éves koráig jár a gyes, ha jól tudom.
2819. bowie (válaszként erre: 2818. - Ede71)
2013. jún. 24. 07:43

Nekem se akarta első nap megenni, de második nap már ízlett neki..

Lehet még nincs kész a kanalasra, de az is lehet, hogy nem lesz gyümölcsös..próbáld ki neki a répát, hátha az édesebb és jobban ízlik neki. Vagy talán majd pont a savanyúbb meggy jön be neki..


Enyém csak a krumplit nem eszi, ha egy picit megérez bármiben, akkor már nem kell..mondjuk nem is bánom, ha nem lesz krumplis..:))


A tejet ne bánd, tele van olyan anyaggal, ami a kisbociknak jó, de nekünk nem, a kazein pl..ráadásul a gyerekeknek az allergiáját (még ha nem is a tejre allergiás) és betegségeit felerősíti. Amíg ivott tejet a gyerekem hiába száműztem a vegyszereket, ugyanúgy jöttek a pollenallergiás tünetek. Nagyon nagyon ritkán adok neki, bár már nem is kéri.


A spiropentet mi akkor kaptuk csak, amikor már sípolt a tüdeje.

De azt tudom, hogy aki sűrűn kap spiropentet, annak jár az emelt családi meg a hosszabb ideig tartó gyes, a tartós betegség miatt.

2818. Ede71
2013. jún. 23. 22:57

a kisfiam még mindig nincs elragadtatva az almától, pedig most egy bébiételt is felbontottam neki, ahol simára van pürésítve az alma. állandóna kinyomja a szájából, lehet hogy még nem érett a kajára?

a nagyobbik ennyi idősen úgy ette az almát alig bírtam kanalazni. van valakinek ilyen tapasztalata?

2817. Ede71 (válaszként erre: 2816. - Bowie)
2013. jún. 23. 22:52

a 2,5 éves Ákosomon ha észreveszem hogy köhög (akár csak pár köhhintés), rögtön bodzateát fözök és azt itatom vele, (nincs tej mert az rontja a gyulladást, pedig imádja), ha szárazon köhög, akkor rhinathiol köhögés csillapítot (tavaly májusban voltunk pár napot fürdözni és Ákos nagyon köhögött, nem volt gyógyszerem és amit használtam sinecod, nem vittem magammal, bementem a patikába és ott a patikus ajánlotta a rhinathiolt, akkor a fiam még csak 18 hónapos volt, és erre a gyógyszerre rá van írva hogy 30 hónapos kortól adható, bevállaltuk és nagyon bejött, azóta használjuk) adok neki este (5ml), ha hurutosan, akkor spiropent reggel 2,5 ml és 5 óra előtt 2,5 ml, + a rhinathiol lefekvéskor 5 ml + rubophen 5 ml. orrporszívozás rendszeresen. ( amióta bölcsis, tavaly január óta ez a vezető betegsége, szerencsére nem beteges, de a bölcsiben mindig folyik a gyerekek orra, egymásra köhögnek, trüsszögnek)

persze ilyenkor is van, hogy 1-2 éjjel sokat köhög, alig alszunk, de azt valahogy átvészeljük, aztán már jobb.

a Marci fiam is spiropent-et kapott reggelre és délutánra, estére meg sinecod-ot, egész jól helyrejött, most a kisszeme váladékos, abban és az orrába anyatejet csepegtetek, 1-2 napot várok még hogy javuljon a dolog, ha igen akkor nem viszem dokihoz. sajna ő még nem ihat gyógyteát a dokinő szerint.

2816. bowie (válaszként erre: 2815. - Ede71)
2013. jún. 22. 07:34
Hogy kúrálod?
2815. Ede71
2013. jún. 21. 23:26
nekem a nagyobbik fiam is köhögéssel küzd, úgyanigy kezdődött neki minden, 8 hónaposan. sokáig ha köhögött hányt is, 1-2 nap egész éjjel nem aludtunk, most már tudom hogyan kuráljam, ha köhögni kezd egyből bevetem a kúrámat és igy gyorsabban és kíméletesebb mindenkinek, dokihoz már nem is viszem ilyenkor.
2814. bowie (válaszként erre: 2813. - Ede71)
2013. jún. 21. 06:31

A nagyobbik fiam kruppos, neki is picibabaként volt az első rohama, bár ti azt megúsztátok ezek szerint. Sose felejtem el, akkor már 48 órája nem aludtam, annyira hörgött, én meg olyan fáradt voltam, hogy féltem, ha elalszom nem ébredek fel, ha véletlen rohama lesz. Ott ültem bebugyolálva a hideg lakásban, mert nem jó a gégés gyerekeknek a meleg, és hallgattam ahogy elszűkült gégével próbál lélegezni. Aztán elkezdődött a roham, benyomtam neki a kúpot, rohantam ki vele egy szál papucsban a -10 fokra és vidáman énekeltem, miközben ő fuldoklott a roham közben. Hogy nehogy megijedjen és sírni kezdjen..végig mosolygott..a kúp negyedóra alatt hat..ő visszaaludt, én letettem és magamra zártam a fürdőszoba ajtót, hogy fel ne ébresszem a zokogásommal..az apja épp messze volt dolgozni, egyedül voltam..és első baba volt, és senki nem mondta, hogy ennyire fogom majd félteni..:))

Örökölte a hajlamot egyébként, az apját pici korában újra kellett éleszteni egy roham közben. Szerencsére kinőtte, általában ez átmegy asztmába, sok gyereknél, de megúsztuk, "csak" allergiás lett. De azt meg kordában tartom azzal, hogy amennyire lehet nem tartok itthon vegyszert, műkajákat, hasonlókat. Mindent magam készítek. így nem kell gyógyszerezni.

2813. Ede71 (válaszként erre: 2801. - Bowie)
2013. jún. 20. 21:36

mi a lactogen harmonyt esszük, a tb 1 éves korig támogatja(megkérdeztem a dokinőt), 800 gr és 950 Ft/doboz, nekünk bejött, elsőre mi is a beba ha ettük, de nem volt jó, fájt a hasa tőle, így váltottunk.

képzeljétek vasárnap hajnalban Marci ugató köhögéssel ébresztett, nem tudtam aludni annyira aggódtam hogy megfullad, mindig felkaptam amikor köhögött, végül 1/2 4-kor elmentem vele az ügyeletre. gégegyulladás, ami lehet a levegőben lvő pollenektől is, akinél 1x előjön, annál valószínű hogy később is. ma voltunk megint a dokinál, mert most már lejebb ment a gyulladás és folyamatosan szárazon köhög, kapott köhögéscsillapítot.

hétfőn voltunk státuszon 7330 gr(90gr hízott csak 1 hónap alatt) és 66 cm.

ő is egész nap kalimpál, még nem fordul át, de oldalra fordul és keresi a játékokat, ömlik róla a víz, annyira melege van. kevesebbet eszik tápszerből, de iszik teát is.

tegnap elkezdtem neki az almát reszelve, nem volt annyira elragadtatva a daraboktól.

2812. esther78
2013. jún. 20. 18:29
Mi tegnap mértük Lilit ő 5900 gramm volt, hosszúságot nem mértem, azt legutóbb 1 hónapja mértek, akkor 66 cm volt, gondolom azóta nőtt, mert a 68-as bodyt alig tudom ráadni.
2811. bowie (válaszként erre: 2810. - Esther78)
2013. jún. 20. 18:26
Ugyanez van nálunk is.:)) Állandóan mozgásban van, még álmában is.:) Ötször eszünk mi is tápit, meg 2-3 kanalas. Most pár napja mértem, akkor 7100 gramm volt és 69 centi.
2810. esther78 (válaszként erre: 2809. - Bowie)
2013. jún. 20. 18:21
Ennyi. Én most számoltam meg hogy olyan 9-10 kajálásra elég 1 csomaggal a dobozból. Hányszor esztek tápszert? Nekünk Lili 5x eszik 1 nap. Én nem csodálkozom rajta hogy ennyit eszik, bár nem tudom nektek mennyit mozog a babátok, de Lili olyan mintha kissé hiperaktív lenne. Folyamatosan jár keze lába, nem érdekli hogy milyen meleg van egyfolytában mozog. Forog, csörgőzik, ha megfogom akkor ugrál rajtam, lábon is négykézláb is. Folyamatosan gyakorolja a mászást, vagyis próbálkozik vele kisebb nagyobb sikerekkel. Ha sikerül is egy kicsit mennie, akkor hátrafelé.
2809. bowie (válaszként erre: 2807. - Esther78)
2013. jún. 20. 18:12

Hát ezt meg szülője válogatja, van aki tízóraival és uzsonnával kezdi a kiváltást, van aki főétellel. Én tízóraival kezdem a kiváltást, tehát ha majd az teljesen kiváltja a tápot, akkor adok neki annyi ebédet, hogy kiváltsa az is a tápot. De sztem ez kinek hogy a könnyebb.

Hát, mi tápból kevesebbet eszünk jóval..ő 120 ml-it eszik csak..nem értem miért nem eszik többet, hónapok óta ennyit kér, normális ütemben hízik, szóval nem foglalkozom vele..tovább tart a tápi..:D

2808. esther78
2013. jún. 20. 17:58
Hát nálunk most úgy néz ki a tápszer, hogy megevett több mint egy fél üveg barack alma bébiételt, 1 órára rá megevett 180 ml tápszert. Bébiétel nélkül 200 ml tápszert eszik meg.
2807. esther78 (válaszként erre: 2806. - Bowie)
2013. jún. 20. 17:57
Nekem viszont azt mondta a múltkor a védőnő, hogy a gyümölcsöket, vagy bébiételben a desszerteket csak úgy szabad adni, hogy az ne vegye el az étvágyát, és nem lehet étkezés helyett. Egy teljes étkezést csak a főzelék válthat ki, az is csak akkor ha megeszik egy teljes adagot.
2806. bowie
2013. jún. 20. 14:05

Ha azt nézem, hogy én már úgy akartam a picinél is mint a nagynál, hogy 6 hós korára csak reggel-este kelljen tápi..hát borult a papírformám..:D


A nagyobbal minden olyan simán ment, a pici meg jóval makacsabb, izgágább, és mégis mindenhez több idő kell neki. Most is pl, ha 2 almát eszik meg meggyel meg még keksz hozzá, és iszik utána egy két korty vizet, akkor is kell neki egy óra múlva kb 60 ml táp is.

2805. bowie (válaszként erre: 2804. - Esther78)
2013. jún. 20. 14:01
Ugyanígy kell, 30 ml-ként 1 kanál. Csak az valamivel laktatóbb, szóval lehet, ha most 180 ml vízhez adod, akkor annál elég lesz 120 ml vízhez.
2804. esther78
2013. jún. 20. 12:48
Nekünk se indokolt, mert nincs allergiás a családban, de mégis ezt írják fel, mondtam már hogy le kellene cserélni, de azt mondta az orvos, hogy szerinte nem kell lecserélni. Ez a tápszer 2200 ft és most már olyan 4 napig elég 1 dobozzal. Azt nem tudod hogy a kettest hogy kell adagolni? Abból kevesebb kell majd a vízbe, vagy ugyanannyi mint az 1-esből, mert akkor az még többe kerül.
2803. bowie (válaszként erre: 2802. - Esther78)
2013. jún. 20. 10:29

Mi beba pro1-ről beba pro2-re váltunk. Az 1es támogatottan 800 ft, a 2es 2700..


A H.A nem volt indokolt 3 hós kora után már.

2802. esther78 (válaszként erre: 2801. - Bowie)
2013. jún. 20. 10:07
Ezt nem tudom, de szerintem nem, mert én tegnap voltam tápszert íratni a dokinál, és mondta, hogy nemsokára váltani kell tápszert, mert ugye 1 hónap múlva már 6 hónapos Lili. Most a beba ha pro start tápszert eszi, ennek a kettesét ajánlotta a doki, de kicsit sokallom, mert így is már havonta olyan 12-16 ezer a tápszere, és az meg még drágább, a másik amit ajánlott a lactogen, az olcsóbb, viszont azt fel kell íratni, gondolom azért mert az tb támogatott.
2801. bowie
2013. jún. 20. 08:10
A tápszert most is 6 hónapos korig támogatja a tb?
2800. bowie (válaszként erre: 2799. - Esther78)
2013. jún. 19. 14:40
Ez hülyeség. A nagyobbik fiam csak addig iszik gyümilevet míg van házi..utána víz...nyaranta csinálok vagy 50 litert, az tart ameddig tart. Teához inkább hozzászoknak, de sztem, ha pohárból kapja talán ahhoz se.
2799. esther78
2013. jún. 19. 14:00
a gyümölcslével az volt a baja, hogy hozzászokik és utána mást már nem fog meginni csak az ilyen ízesítetteket
2798. bowie (válaszként erre: 2797. - Esther78)
2013. jún. 19. 13:55

Én úgy főzöm, hogy mizután megfőtt az, amit a kicsinek adok, azt kiveszem és utána ízesítem be, de nekem már mondta a védőnő, hogy kaphat pl az almához kicsi fahéjat, a húshoz kicsi sót stbstb..


A lé, meg ahogy adtad a leges legjobb.


A babateák legtöbbje meg alapból tartalmaz cukrot..az mitől lenne jobb, mint a valódi gyümölcslé

?..pff...


A borsót pedig héj nélkül lehet adni nyugodtan.

2797. esther78
2013. jún. 19. 13:20
Nálunk ma volt a védőnő. Előadta magát, hogy nem lehet a levesbe főzött zöldséget adni a gyereknek, csak sima vízben főzöttet lehet, nem lehet borsót adni. Csináltam meggylevet neki, felengedem egy kis vízzel, hogy ne legyen olyan sűrű, szerinte azt se adhatom neki, csak vizet, vagy ízesítés nélküli teát. Nálunk is csupa víz Lili, nekünk nincs klíma, így nem tudom bekapcsolni, én naponta többször lemosom langyos vízben. Én nem veszem észre hogy nagyon zavarná a meleg, nagyon aktív, folyamatosan mozog, ugrál rajtam stb. Inkább engem fáraszt jobban a meleg. A lakásban nálunk most több mint 28 fok van. Van ventilátorunk, majd éjszakára összeszereljük.
2796. bowie
2013. jún. 19. 10:23

Na hogy bírják a törpik a meleget? Akinél van klíma, az bekapcsolta?

Én bekapcsoltam, de csak 3 fokkal vettem hűvösebbre, mint volt a benti hő, így tulajdonképp nem sokat javít a helyzeten..állandóan tiszta izzadt a gyerek, nyűgösebb is.

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook