Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 januári babák fórum

2013 januári babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
2795. Elisa82
2013. jún. 18. 13:54

Voltunk a dokinal nem adott semmit csak egy homeopatias bogyot meg nuforen meg cebion meg orrcsepp ahogy en csinaltam,persze jobb volt hogy meghallgatta.Koszi lanyok,aranyosak vagytok:)


Kifogom probalni neki a meggyet en is.

2794. bowie (válaszként erre: 2792. - Elisa82)
2013. jún. 17. 15:36

Én is nyersen. Héj lehúz, mag kiszed, villával összetörtem csak.



Mai uzsonna: 10 szem meggy, 1 alma, 1 fél babakeksz:)))


Nekem áprilisban volt nagyon taknyos, de annyira szerette a porszívós orrszívót...ahogy bedugtam az orrába, nagy megkönnyebbült sóhaj, és ahogy a porszívót elindítottam sokszor bealudt a szívás közben..:D

Én akkor felhívtam a dokit, azt mondta, ha áttetszős, fehéres a takony, akkor nem is kell vinni, mert arra nem adnak gyógyszert..ha zöldes vagy sárgás, akkor az baktérium és arra adnak gyógyszert. De persze ez nem azt jelenti, hogy ne vidd el.

2793. esther78 (válaszként erre: 2791. - Elisa82)
2013. jún. 17. 12:30
Jobbulást a picurnak. Én nyersen adtam a meggyet, lehúztam a héját, kimagoztam, és lepürésítettem.
2792. Elisa82 (válaszként erre: 2790. - Bowie)
2013. jún. 17. 11:04
Nyersen vagy fove adtad neki a meggyet?
2791. Elisa82
2013. jún. 17. 08:52
A fene vinne el a picilany megfazott ma viszem az orvoshoz,szegény csunyan nathas lett,szerintem megizzadt a babakocsiba es utana egy kis szel megfujta es annyi ,pedig csak este megyunk ki joforman,enni sem akar csak tapszert :(
2790. bowie
2013. jún. 15. 14:44
Megkóstoltattam a picivel én is a meggyet.:) Csak úgy nyammogta, nagyon ízlett neki, pedig azt hittem nem fog.:)
2789. bowie
2013. jún. 14. 17:30

Jah, ha nincs jégkockatartó sok, azt meg úgy szoktam, hogy ha megfagyott, akkor kipattintom és külön külön folpackba tekerem és egy zacskóba berakom. így is könnyen ki lehet venni egy kockát.


Majd most hétvégén csinálok húslevest, többféle hússal, direkt csak emiatt.:)

2788. bowie
2013. jún. 14. 17:27

Hát, úgy szoktam csinálni, hogy megfőzök egy nagyobb adag répát, azt pürésítem, majd kiadagolom jégkocka tartóba. Lefedem folpackkal és megfagyasztom. Ugyanígy lehet bármivel, amit lehet fagyasztani, szóval krumplival pl nem...na és a csirkemellet is így megfőztem, cafatokra szedtem, majd összedaráltam, és bepakoltam a jégkocka tartóba. 12 kockám lett egy csirkemellből, így jóval egyszerűbb, mint mindennap húst főzni időre. Ugyanezt lehet borsópürével, tehát mindennel..és kedvedre összerakni pár jégkockából a kajcsit..és akkor úgy szoktam, hogy egy zöldségleves (vegyes zöldség) levéből is fagyasztok tizenpár kockát, és akkor nem kell víz meg semmi hozzá az olvasztáshoz, csak egymás mellé kell tenni és a zöldséglé miatt, ha tűzhelyen olvasztod, akkor sem lesz baja a húsnak, tehát nem ég meg, meg semmi.


A lényeg annyi, hogy ne legyen fagyasztó íze a kajának, hogy amint megfőzted, állítsd hideg vízbe, hogy minél hamarabb lehűljön, és minél gyorsabban be tudd tenni a fagyasztóba. Ha gyorsan fagy meg elkészülte után, nincsen fagyasztó íze semminek.:)

2787. esther78 (válaszként erre: 2785. - Bowie)
2013. jún. 14. 16:31
És az adagokat lefagyasztod? Meddig szoktad tárolni?
2786. esther78 (válaszként erre: 2784. - Bowie)
2013. jún. 14. 16:29
Ma Lilin is csak egy rövid ujjú body meg egy kisnadrág van, de nálunk nincs a lakásban túl meleg, ezért szoktam tipegőt ráadni. De alatta csak a pelenka van.
2785. bowie (válaszként erre: 2783. - Esther78)
2013. jún. 14. 16:27

Csirkcombot megfőztem, répával meg krumplival, meg külön főztem borsót. A borsót pici szűrőn átnyomtam, hogy a héja fent maradjon, hozzátettem a répát meg a combot és botturmix-al leturmixoltam.

Következő a pulykamell lesz, barackkal, ha ez elfogyott.:)) (sosem egy adagot főzök egyszerre)

2784. bowie (válaszként erre: 2781. - Esther78)
2013. jún. 14. 16:23
Mi csak alváshoz használunk tipegőt, bár most a melegben akkor sem, így bodyban is mindig kitakarózik. Nappal body, nadrág, zokni, ha hűvös van, akkor még kis felső. De ma csak rövidujjú body meg rövidnaci van rajta.:))
2783. esther78 (válaszként erre: 2780. - Bowie)
2013. jún. 14. 16:14
Milyen husit adtál neki, és hogyan készítetted el?
2782. esther78
2013. jún. 14. 16:10
Mi meggyet vettünk ma és abból evett még 2 darabot. Nem is értem hogyan, de ízlett neki. Igaz hogy minden csupa piros volt a meggylétől. Csodálkoztam hogy nem fintorgott a savanyúra.
2781. esther78
2013. jún. 14. 16:09
Viszont most még azzal vagyok gondban, hogy annyira mászhatnéka van már, hogy azért lesz ideges mert nem halad, viszont az erőlködésnek meg az az eredménye, hogy már egy pár tipegőnek lyukas lett az orra. Mondjuk ezek nem teljesen új tipegők voltak, de már három vagy négy darabnak is kezd kilyukadni, vagy már kilyukadt a lába.
2780. bowie
2013. jún. 14. 16:06
Ma evett először húst..imádta..:D
2779. esther78
2013. jún. 14. 16:04
Lili elég érdekesen fordult meg, mert az első pár hasra forduláskor az egyik kezével a fülét fogta és azzal fordította a fejét, és úgy tudott átfordulni. Ezt most már teljesen elhagyta, viszont még csak az egyik irányba tud teljesen hasra fordulni, a másik irányba még csak úgy, hogyha megfogja a kezem. De hogy az is minek neki, amikor nem húzza magát. Viszont egy fogas képet se tudok róla csinálni, mert ha meglátja a gépet rögtön elkezd nyúlkálni érte, és komoly pofit vág, még csak véletlenül se mosolyogná el magát, ha mégis akkor a fényképező kezd el fókuszálni, és mire fényképez már rég bezárta a száját.
2778. wanda8
2013. jún. 14. 07:49

Sziasztok!Rég nem jöttem,mi is most voltunk 5 hónapos státuszon kedden,mi majd szombaton töltjük az ötöt.7,10kg és 65cm Áron a mostani mérések szerint.

Ő egyik napról a másikra fordult át az oldalára,hasára nem mindig sikerül neki,attól függ mekkora a lendület.De azt én is észre vettem,hogy ha hason van,nyomja magát előre,próbálkozik a mászással!!!

2777. esther78
2013. jún. 13. 15:15
Lili meg ma már jóformán mászott. Igaz még csak 1-1 kicsi mozzanat, de hason fordulva megemeli a mellkasát, és már a seggét is emelte hozzá és lökte magát előre, eddig még csak külön külön ment, mert vagy a mellkasát emelte, vagy a seggét. Most meg már szinte négykézlábra emelkedett. Igaz még van amikor hátrafelé sikerül a mutatvány, és nem előre halad.
2776. bowie
2013. jún. 13. 13:40
Na ma fordult hasra.:) Holnap lesz 5 hónapos.
2775. bowie (válaszként erre: 2774. - Esther78)
2013. jún. 12. 13:54
Igen, nekem a nagyobb ennyi idősen már biztosan ült...a pici meg csak ülne..de borul..:D
2774. esther78 (válaszként erre: 2773. - Bowie)
2013. jún. 12. 09:31
Igazad van. Nem lehet őket összehasonlítani, és általánosítani, hogy mit kellene már tudnia. Minden gyerek más, és másképp fejlődik. Én nem szeretem ezeket az általánosításokat, hisz nincs két egyforma ember, az egyik baba ezt tudja jobban a másik azt. Szerintem az a lényeg, hogy saját magához képest fejlődjön, ha te látod hogy szépen napról napra fejlődik, mindig csinál valami újat, akkor nincs baj.
2773. bowie (válaszként erre: 2770. - Ede71)
2013. jún. 11. 22:03
Persze, hogy nem vagytok lemaradva..sztem 4-5 hós kortól kezdve olyan egyéni minden baba fejlődése..lehet ő még nem fordul hasra, de lehet ő fog legelsőnek eljárni..vagy lehet, hogy az egyiknek majd csak 9 hósan bújik ki a foga, míg a másiknak kibújt 3 hósan..:)
2772. bowie
2013. jún. 11. 22:01
Mi is tornázunk. Nekünk a házi gyerekorvosunk neurológus, és mindig mutat a babáknak gyakorlatokat.:)) Meg ő is csinálja velük a vizsgálatokon, hogy lássuk kívülről is a babát olyankor.:)
2771. esther78
2013. jún. 11. 21:28
Nekünk Lili időre született, de mégis tornáztatjuk. A neurológus ajánlotta, gondolom ártani nem árt neki.
2770. Ede71
2013. jún. 11. 21:24
ma beszéltem a védőnővel és megnyugodtam, mondta hogy nem vagyunk elkésve, Marcinál azt is be kell kalkulálni a fejlődésbe hogy 1 hónappal előbb született. azért tornázunk és gyakorlunk.
2769. Elisa82 (válaszként erre: 2766. - Bowie)
2013. jún. 11. 19:43
ne is mond ,igen az ovi jobb mert onann nem lehet elkesni,de ugye a suliba idobe kell menni,mondtam is neki,hogy a jovoheten mikor a kicsi alszik mi is fogunk vele pihenni mert nagyon elvagyunk faradva.
2768. esther78
2013. jún. 11. 16:58
De nekünk a neurológián is nézték hogy tud-e forogni, és tornagyakorlatokat szoktunk csinálni. Fekvésből felülés, oldalra görgetés, és a hengerpárnára fektetés. Amit pedig legutóbb ajánlottak az a négykézláb hintáztatás. De amikor mi először voltunk a neurológián több mint 1 hónapja, akkor Lili már átfordult hátról hasra.
2767. esther78
2013. jún. 11. 16:53
Nálunk Lili először hátról hasra fordult, és ha úgy akarja, akkor már vissza is fordul. Hátról hasra már több mint 1 hónapja fordul, de vissza kb 2-3 hete. A kiságyban is úgy forog már hogy mindig azon csodálkozunk hogy milyen pózban fekszik, pedig nem is úgy hagytuk. Van amikor azért ébred fel, mert már keresztbe fekszik a kiságyba és beszorítja magát, de a múltkor volt már olyan is hogy teljesen 180 fokos fordulatot csinált, fejjel lefelé feküdt a kiságyban, ahol a fejének kellett volna lennie ott volt a lába. És már olyan magasra emeli a fejét, hogy kilát a kiságyból, úgyhogy lassan lejjebb kell majd rakni a matracát. A csípőszűrésen nálunk nem volt semmi gond, szép szimmetrikusak a lábai, ultrahangon megnézték a csípőjét, nem volt vele semmi gond, de azt mondta a doki, hogy hordjuk a terpeszpelust 24 órában. Hát szokott lenni minden nap, de nem 24 órát. Voltam ma bent a munkahelyemen és elcsodálkoztak hogy már van 2 foga, rögtön ráfogták hogy biztos azért mert tápszert kap. Nem tudom hogy van e közte összefüggés, de szerintem nincs.
2766. bowie (válaszként erre: 2765. - Elisa82)
2013. jún. 11. 15:04

Jajj, nálunk már nyári szünet van tegnap óta az oviban. Olyan jó..:D

Szeptembertől meg iskola..azt nem várom.:D A gyerek viszont igen, szóval igyekszem nem mutatni, hogy nem örülök, hogy elkezdődik ez az időszak..:D

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook