Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 2013 január 1-től fogyókúra. Ki tart velem? fórum

2013 január 1-től fogyókúra. Ki tart velem? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2624. csobeka (válaszként erre: 2623. - Adri0128)
2013. máj. 27. 22:20

Akkor ez majd segít, hogy amikor elérkezik az ideje, ne kelljen éveket várni a babára :)


De a mostani céljaidban is segíteni fog: nekem kb. fél év alatt állította be a ciklusomat. Persze tényleg elengedhetelen a diéta + mozgás. A három dolog együtt hozza meg a kívánt hatást.


mióta szeded?

2623. adri0128 (válaszként erre: 2622. - Csobeka)
2013. máj. 27. 22:12

Ööö nem baba a cél 24 éves vagyok , nincs pasim sem nemhogy férjem vagy apajelölt..

Fogyás a cél, mellette meg remélem elmúlik a hajhullásom meg az ultra gáz bőröm...

2622. csobeka (válaszként erre: 2621. - Adri0128)
2013. máj. 27. 22:06

ütős adag :)

mióta szeded?


Baba a cél? :)

2621. adri0128 (válaszként erre: 2620. - Csobeka)
2013. máj. 27. 21:53
Igen szedek 3*850 mg ot :)
2620. csobeka (válaszként erre: 2617. - Adri0128)
2013. máj. 27. 21:02

Szia!akkor hasonló cipőben járunk: PCOs + IR. A diéta és mozgás csodákat művel, valóban! :)

Gratulálok az eredményeidhez!!

Szedsz metet is?

2619. *Nempiskóta* (válaszként erre: 2618. - Adri0128)
2013. máj. 27. 20:41
Hurrá, akkor biztos nagyon szépen betartottad az étkezést, csak így tovább Adri!
2618. adri0128
2013. máj. 27. 17:18
Most kaptam meg az egyik leletemet, nagyon szépet javult az inzulinom :) Annyira boldog vagyok :)
2617. adri0128 (válaszként erre: 2615. - *Nempiskóta*)
2013. máj. 27. 15:18
Nem cukros vagyok, csak az inzulinom bazi magas (inzulin rezisztenca) vagy 10 embernek elég lenne :) ezt kell leküzdenem hogy ne fáradjon ki hamar a hasnyálmirigyem és ne legyek akkor már "cukors" .
2616. *Nempiskóta* (válaszként erre: 2614. - Adri0128)
2013. máj. 27. 15:14
Ezer drukk!++++
2615. *Nempiskóta* (válaszként erre: 2612. - Adri0128)
2013. máj. 27. 15:09

Én sem vettem még Norbis cuccokat, szerintem is simán meg lehet oldani a diétát a méregdrága termékeik nélkül.

Végül is az előadása nem a termékeik reklámozásáról szól, nem is az a lényege, de azt ő is hangsúlyozza, hanem egy alternatívát kínál azoknak, akik nem tudnak lemondani az olyan élelmiszerekről, amik gyorsan felszívódó ch-t tartalmaznak. Mondjuk ez szimpatikus volt, mert nem tetszik, ha valamit gyanúsan intenzíven rámakarnak tukmálni.

Az nagyon nem jó hogy cukros vagy, (nekem terhességi diabéteszem volt a harmadiknál) de arra megtanít, hogy mennyi felesleges kalóriát tud az ember észrevétlenül eltüntetni, normál esetben.

2614. adri0128 (válaszként erre: 2612. - Adri0128)
2013. máj. 27. 14:57

Mármint az előadás jó, de részemről nem sok új volt benne , inzulinnal sajna képben vagyok :(

De hogy egy ember sem tudta ez azért furcsáltam.

Drukkoljatok hogy jobbak legyenek az eredméyneim, nagyon félek hogy nem javult :(

2613. *Nempiskóta* (válaszként erre: 2606. - Olvedireka)
2013. máj. 27. 14:54

Nagyon szépen alakul a súlyod, és ahogy csökken, úgy lesz nagyobb kedved mozogni.

Nekem is nehezen ment az elején, de próbáltam az erőnlétemhez megfelelő tornát találni, amiben nem halok meg, hanem a lehetőségekhez képest még "élvezem" is. Duci tréningek ehhez kiválóak, rövidek, könnyűek, és prímán égetik a zsírt, mai napig nagyon szeretem az Aerobzónát. Aztán fokozatosan váltottam a nehezebbekre, most meg már kifejezetten hiányzik, ha egy nap kimarad, szinte függő lettem. De 2 nap pihenőt mindig tartok egy héten.

2612. adri0128 (válaszként erre: 2611. - *Nempiskóta*)
2013. máj. 27. 14:53

Én sem vagyok norbi fun, láttam én is az előadást, enyhe reklám persze, meg az hogy csak a norbi termékek jók ez sem igaz, többfajta dibetikus liszt is van ami hasonló elven működik és nincs benne szója sem.

A teljes körlésű liszteket és zablisztet én nem iktattam ki.Napi 140 gramm szénhidrátot fogyasztok, mert én meg ugye gyógyszert szedek, és most ilyen 1500-1600 kcal között eszem ami ugye annyira nem kevés, sokáig nagyon állt a sulyom most kicsit beindult :D

Most bűnözök mert reggel cukorterhelésen voltam, és egy nagyobb adag sültkrupli felnyomta a vércukromat 7,4 ig :( kaja után 2 órával (5,8 nál soha nem mértem többet) jajj na ezért eszem kruplit sem csak ritkán legfeljebb és keveset.

2611. *Nempiskóta* (válaszként erre: 2609. - Adri0128)
2013. máj. 27. 14:41

Igen, igen ez az a cikk, amit én is olvastam anno a leptin termelésről, és tényleg működik.


Még érdemes rákeresni a hormon (inzulin-glükagon) diétára is érdekesség képpen. S.Norbi is ezt kezdte el most propagálni. Nem is a kalóriabevitel ami számít a diétánál, hanem a bevitt ch mennyisége ami befolyásolja a fogyás ütemét. Számomra nagyon hasznos volt a legnagyobb videomegosztón fent lévő előadása: Soha ne add fel! címmel. Nem vagyok egy elvetemült Norbi fun, de ez tényleg érdekes előadása.

2610. olvedireka (válaszként erre: 2609. - Adri0128)
2013. máj. 27. 14:37

Köszönöm szépen ezt a sok információt !

Elolvastam !

2609. adri0128
2013. máj. 27. 14:13

Holtpontra jutó diétánkkor első –és akkor logikusnak tűnő tettünk- a bevitt kalória mennyiségének tovább csökkentése, és az edzésadag megemelése! Mi lenne, ha nem ezt az utat választanánk, hanem épp az ellenkezőjét tennénk, és többet ennénk? Nem logikus első hallásra igaz?! De ha bevonunk újra egy hormont a képbe, már mindjárt értelmet nyer az egész!



A szervezetben fellelhető leptin nevű hormon termelődése csökkenti az étvágyat, a táplálékfelvételt és rohamos zsírvesztést is okoz az izomtömeg megtartása mellett! Ennél szebbet elképzelni sem lehet! Termelődése azonban hosszú ideig tartó csökkentett kalória bevitel, és összement zsírsejtek mellett visszaesik és már ismét előttünk is az ismert „patt-helyzet”! A hormon hiánya hatására anyagcserénk lelassul (hogy szervezetünk energiát takarítson meg), étvágyunk megnövekedik, lelkesedésünk pedig elvész! Ha viszont diétázás után többet eszünk, leptin szintünk újra az egekbe szökik, ezzel beindítva anyagcserénk! Megoldás tehát: csaló nap!


A CSALÓ NAP!


Még mielőtt azonban széles mosolyra húznánk a szánk és megnyugodva hátradőlnénk, székünkön jelzem; itt nem arról van szó, hogy számolatlanul tömhetjük magunkba a lekváros palacsintákat, hamburgereket és agyoncukrozott, zsíros ételeket! A csaló nap segíthet, de nem eszetlen módon! Okosan kell ennünk, de legalább ehetünk, és nem kell aznap koplalnunk!


CSAK OKOSAN!


A szabályozott „csaló nap” tehát annyit jelent, hogy becsempészhetünk megtartott diétánkba egy-két olyan ételt, amiről egyébként csupán álmodoztunk (pld. egy-két szelet finom pizza)! Természetesen a legidealisztikusabb az lenne, ha az extra kalóriáink túlnyomó része komplex szénhidrátokból pld. zabpehely, rizs, tészta, krumpliból származna! Arra azonban ügyeljünk, hogy csaló napokon ne vigyük túlzásba a gyümölcsök fogyasztását, mert a gyümölcsök fruktóz tartalmát nem tudja szervezetünk közvetlenül hasznosítani, hanem a májban előbb glükózzá vagy zsírrá alakul! Mivel pedig a „rossz napokon” magasabb a szénhidrátbevitel valószínű, hogy ez utóbbi, vagyis a zsírrá alakulás fog bekövetkezni! Ezt elkerülendő tehát csaló napon 3-4 db gyümölcsöt fogyasszunk!


Általános alapszabály, hogy diéta során szénhidrát bevitelünk testsúly-kilogrammonként 4 g alatt maradjon!


CSALÁS? HÁNYSZOR?


Ez az adott pillanatig elvégzett diétánk hossza és testzsírszázalékunk határozza meg a bizonyos kutatások szerint! Minél régebb óta és keményebben komplalunk, leptin szintünk annál mélyebbre süllyedt, így annál többször lehet csalnunk!


Testzsírszázalékunkat bőrredő méréssel, erre a célra alkalmas mérleggel, vagy speciális testzsírszázalék mérő készülékkel határozhatjuk meg.


20 % felett - sajnos ez esetben nem profitálhatunk a csaló napokból!


15-20 % - 7-10 naponként engedett a bűnözés! A napi szintnél max. 50 %-al magasabb energia bevitel engedélyezett!


12-15 % - hetente egyszer csalhatsz szintén 50 %-os plusszal!


10-12 % - 4 naponta lehet feltöltened tartalékaid 50 %-os bónusz kalóriával


10 % alatt - 3 naponta okos csalónap szintén a fentiek szerint!


CSALÁS UTÁN KOMPENZÁLÁS!


Az engedélyezett „félreevést” követő napon – napokon tartsuk diétánkat és lehetőleg részesítsük előnyben az alacsony glikémiás indexű ételek fogyasztását!

2608. adri0128
2013. máj. 27. 14:12

Megállt a fogyás! - Mit tegyünk, ha stagnál a fogyás?

Hogyan lehet újra beindítani a fogyást, ha egy ideje megállt?



Te jó ég, mi történik? Eddig minden remekül ment; reggelente örömmel konstatáltad, hogy a mérleg egyre kevesebbet mutat. Aztán egyszer csak vége, megállt a fogyás! Pedig nem változtattál semmit! Ugyanazokat eszed, ugyanannyit mozogsz... És mégis! Mintha odaragasztották volna a mérleg nyelvét, nem mozdul. Vagy még rosszabb, mintha elindulna felfelé!!


Ismerős helyzet? Sajnos a legtöbbünknél igen...



Megállt a fogyás! - Mit tegyek? Ez normális?

Bárki, aki komolyabb feleslegtől szeretne megszabadulni (vagy már túl van rajta), megerősítheti; az első néhány kiló leadása a legkönnyebb, míg - túlsúlytól függően - az utolsó 3-10 kilóval azért meg kell szenvedni! Úgy tűnik, a korábban sikeres akciók nem működnek... Hiába eszel még kevesebbet vagy mozogsz többet, a mérleg csak nem mozdul!


Noha a fogyás megrekedése igen gyakori jelenség, a fogyni vágyókat mégis minden alkalommal "földhöz vágja" és elkeseríti.


Nézzük végig, milyen okok állhatnak a fogyás stagnálása mögött, és egyben azt is megmutatjuk, milyen megoldásokkal lehet a fogyást ismét beindítani!



A fogyás stagnálásának megértése - Mit lehet tenni ellene?

1. Túl kevés kalóriabevitel - A fogyás stagnálásának 1. oka:

A kalóriaégetéshez kalóriára van szükség. Szervezetünk célja, hogy egyensúlyban tartsa az energia beáramlást az energia kiáramlással. Más szavakkal, annyi energiát használunk fel, amennyit kapunk.


Vagyis, ha túl keveset eszel - az első napokban tapasztalt ugrásszerű fogyást követően - szervezeted alkalmazkodik az új mennyiséghez, lecsökkenti az alapanyagcseréjét, hogy kevesebb energiával is fenntartsa működését. A fogyás megáll.


Bővebben: A koplalás veszélye - Lelassult anyagcsere


Megoldás: Csak fokozatosan és kisebb lépésekben csökkentsd a kalóriabevitelt. És semmiképpen nem tanácsos (huzamosabb ideig) kevesebbet enni, mint a szervezeted alapanyagcsere igénye!


Bővebben: Az alapanyagcsere kiszámítása



2. A szervezet hozzászokott a kevesebb kalóriához - A fogyás stagnálásának 2. oka:

Ha fogyni akarunk, elkerülhetetlen, hogy több energiát használjunk fel, mint amennyit magunkhoz veszünk. (Kevesebbet együnk és/vagy többet mozogjunk!)


Ám ahogy azt már az első pontban is írtuk (mivel szervezetünk egy nagyon okosan összerakott "gépezet"), ha kevesebb energiát viszünk be, válaszként kevesebb energiát fog felhasználni. Noha a hosszú távú túlélés szempontjából ez előnyös, a fogyás vonatkozásában nekünk most hátrányt jelent!


Szervezetünk alkalmazkodott a kevesebb mennyiséghez, a fogyás megállt.


Megoldás: Variáld át az étrendedet, változtass a bevitt mennyiségen; egyél egyik nap többet, míg a másik nap kevesebbet! (A heti átlagot ez nem módosítja, de a ciklikusság mindenképpen segít "kijátszani" a szervezet alkalmazkodását, s így ismét beindíthatod a fogyást!)


Bővebben: Heti egy "bűnözési nap" bevezetése



3. Lecsökkent az izomzat - A fogyás stagnálásának 3. oka:

Amikor valaki elkezd a megszokottnál kevesebbet enni, szervezete az izomzatot is energiaforrásnak tekinti (az izmokban lévő fehérjéket), s a zsír mellett azt is elkezdi elégetni.


Mivel szervezetünk először a kevésbé fontos területekről fogja a fehérjéket felhasználni (nem a vázizomzatból), az izomzat csökkenése kezdetben kívülről még nem észlelhető.


Itt fontos megérteni, hogy az izom - még nyugalmi állapotban is - ötször több kalóriát éget el, mint a zsír. Vagyis, az izomzat csökkenésével automatikusan lecsökken az anyagcsere is, s a fogyás ismét megreked.


Megoldás 1.: Az első pontban leírtak szerint csak fokozatosan csökkentsd a kalóriabevitelt, és egészséges étrenddel biztosítsd, hogy a szervezeted hozzájusson minden szükséges összetevőhöz, beleértve a fehérjéket, vitaminokat és ásványi anyagokat is!


Bővebben: A vitaminok fontossága a fogyásnál


Megoldás 2.: Olyan mozgásformát válassz, amely gyorsítja a zsírégetést, és egyben építi az izomzatot is!


Bővebben: A legjobb zsírégető edzésterv



4. A szervezet hozzászokott a mozgás intenzitásához - A fogyás stagnálásának 4. oka:

Egy új mozogás elkezdése mindig nagyobb kihívást jelent, így kezdetben több energiát használunk fel, s látványosabb lesz a fogyás is.


A kondíció javulásával azonban a szervezet hozzászokik egy bizonyos fajta mozgáshoz, s ezt követően már kevesebb energiával is végre tudja hajtani ugyanazt a mozgássort. (A kezdeti intenzitás vagy a mozgás típusa ebben nem játszik szerepet, a lényeg a hozzászokáson van.)


Az eredmény; ugyanazzal a mozgással már kevesebb kalóriát lehet elégetni.


Megoldás: Figyelj arra, hogy időközönként variáld a mozgás intenzitását, időtartamát és/vagy gyakoriságát! És próbálj ki teljesen új mozgásfajtákat is, ne ragadj le csak bizonyos sportoknál!



5. Túledzés - A fogyás stagnálásának 5. oka:

Egy idő után a szervezet a túledzést úgy kompenzálja, hogy lecsökkenti a nap többi részében felhasznált energia mennyiségét. Vagyis, összességében - noha sokat edzettél - kevesebb kalóriát fogsz elégetni.


Megoldás: Lazíts egy kicsit! Ha azt érzed, hogy túlerőltetted magad, pihenj egy-két napot, vagy csinálj valami enyhébb, könnyebb mozgást, mint pl. séta vagy nyújtás.

2607. olvedireka (válaszként erre: 2605. - Adri0128)
2013. máj. 27. 14:11
Érdekesen hangzik. Lehet kipróbálom ! :-)
2606. olvedireka (válaszként erre: 2603. - *Nempiskóta*)
2013. máj. 27. 14:09

Olvasom a naplódat. ügyes vagy, hogy van energiád ilyen sokat mozogni. Nekem is többet kéne nem csak a napi megszokottat.

De én ennek is örülök, hogy már nem 9 el kezdődik a sulyom, hanem 8 al. Hu nagyon régen voltam 87-88 , talán 6 évvel ezelőtt.

2605. adri0128 (válaszként erre: 2604. - Olvedireka)
2013. máj. 27. 14:09
Másnéven "csaló nap" mikor legalább 50% al többet eszel mint amennyit szoktál. Ezáltal nem lassul le úgy az anyagcseréd, meg valamit a hormonokkal is művel, ezért tényleg olyan mintha átvernéd a szervezeted hogy most mégsem fogyozol nyugi, de utána mégis.
2604. olvedireka (válaszként erre: 2603. - *Nempiskóta*)
2013. máj. 27. 14:06

Köszi :-)

Milyen az a töltő nap ? Akkor azt eszek amit akarok ?

2603. *Nempiskóta* (válaszként erre: 2594. - Olvedireka)
2013. máj. 27. 09:31

Szia Réka, nagyon jól írta Karolinna, érdemes átnézni az étkezésed, lehet hogy picit elcsúszott a ch bevitel.

Vagy ha tényleg szigorúan tartod már huzamosabb ideje a diétát, akkor 3 hónap után érdemes már 7-10 naponta 1 töltő napot beiktatni, amivel átvered a szervezeted. Nálam nagyon jól működött, utána újból beindult a súlycsökkenés.

2602. Mátimi
2013. máj. 27. 09:23
jóreggelt csajok öröm ért ma reggel végre 84 alá mentem 83,8 kg jövőheti cél 82 kg és menni fog mért ne menne!?
2601. *Nempiskóta* (válaszként erre: 2597. - Karolinna)
2013. máj. 27. 09:22

Köszönöm szépen Karolinna! Még egy picike rezgőke van a hasamon és combomon, azt szeretném eltüntetni. A futás úgy tűnik beváltja a hozzá fűzött reményeket, és RR tornával kombinálva egész hatásosnak látszik.

Most már olyan heti átlag -0,5 kg jön le a vége felé, de mára meglett a -14,0 kg, kereken 63,0 kg-t mutatott a mérleg.


Néztem a táblázatot te is nagyon jól haladsz, már csak 2 kilód van hátra, nagyon ügyes vagy, kíváncsi lennék nálad is egy előtte-utána képre :-)

2600. csobeka (válaszként erre: 2599. - Lovekills)
2013. máj. 26. 22:42
én úgy tudom, hogy fogyásnál ugyanúgy jelentkezhetnek, mint hízásnál. az okát nem tudom, és a hogyant sem, de elképzelhetőnek tartom :)
2599. lovekills
2013. máj. 26. 22:10

Annyira felbosszant a testem.Tele vagyok striákkal, de a fenekemen soha nem volt.Most, olyan széles és hosszú striák lettek rajta, hogy mikor először megláttam azt hittem valami elvágta , mert vérvörös csíkok voltak, mintha valami penge csinálta volna.Hogyan lehetséges ez?Oké, hogy a bőr nem tud reagálni a hízásra, és megreped, na de a fogyásra?Most komolyan..Ezt nem hiszem el.Mitől repedt meg, ráadásul ennyire?Nem vagyok a szépség megszállottja, és már nagyjából elfogadtam a striáim, de ezek most felhúztak.Pont akkor jönnek mire elkezdtem végre valamit tenni a testemért.



Bocsi csajok de ezt muszáj volt kiadnom.

2598. olvedireka (válaszként erre: 2596. - Karolinna)
2013. máj. 26. 21:32

Köszönöm a bátorító pozitiv szavakat.

Igyekszem oda figyelni, hogy mit eszem. Inni csak tisszta vizet iszok meg teát ritkán cukor és minden nélkül. Most meg sok gyümölcsöt is eszek : eper, cseresznye...

2597. Karolinna (válaszként erre: 2573. - *Nempiskóta*)
2013. máj. 26. 18:16
Nagyon jó, hogy tettél fel képet, szuper jól nézel ki! :-) Én már nem látom, hogy egy deka felesleg is lenne rajtad.
2596. Karolinna (válaszként erre: 2594. - Olvedireka)
2013. máj. 26. 18:04

Menni fog újra gyorsabban is, ne aggódj emiatt. Már régóta csináljuk, és ezért hozzászokott a szervezetünk az alacsonyabb kalóriabevitelhez, így nehezebb. Emellett érdemes újra átnézni az étkezési szokásokat is, mert hajlamosak vagyunk (legalábbis én észrevettem) itt-ott lazítani az eredetileg eltervezett "szigoron" ennyi idő után.

Jó úton vagy a céljaid felé! :-)

2595. Mátimi
2013. máj. 25. 18:02
Réka ne keseregj hagyd hogy a szervezeted is alkalmazkodjon ha egyszerre sok kilót fogysz a bőrőd nem tud regenerálódni majd megindul újra gondolom nem 1 hét alatt szedted fel a kilókat ˝Lassú víz partot mos˝ :)
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook